Články

Workshop TVOŘENÍ 25.5.2024 pro děti od 12 let a dospělé PŘIHLAŠOVÁNÍ ZAČÍNÁ

Přijďte si vyrobit krásnou originální dekoraci "SKLÁDANOU HVĚZDU", která rozsvítí Váš domov a určitě udělá radost i jako dáreček s lektorkou Janou Kyselovou, která bude od nového školního roku vést kroužek tvoření.

Stavba u Záhořanského potoka

V minulých dnech jste mohli zaznamenat probíhající zemní práce na pozemcích u Záhořanského potoka naproti čistírně odpadních vod v Psárech. Jedná se o terénní úpravy, které jsou prováděny dle schváleného projektu a v souladu s platným územním plánem. Na tyto činnosti bylo vydáno územní rozhodnutí.Takto získaná plocha bude zatravněna a využita jako tréninková louka pro hasiče a fotbalisty. Projekt neobsahuje jiné stavební práce.

Dle vyjádření zástupce fotbalového klubu SK Rapid Psáry pana Václava Nováka je fotbalové hřiště v Psárech kapacitně přetíženo a tak ve spolupráci s SDH Psáry začaly obě instituce budovat tréninkovou louku. Práce na pozemcích byly zahájeny v dubnu a do konce letošního roku vznikne zatravněná plocha.Ta bude využita hlavně pro trénování mládeže, mladšího a staršího dorostu fotbalového klubu a hasičského sboru.

Keramický workshop květen a červen 2024

Neformálko spouští další KERAMICKÉ WORKSHOPY pro různé věkové kategorie v ZŠ AMOS pod vedením naší trpělivé a zkušené lektorky Marie Pápolové, která vede pravidelné kroužky v ZŠ Amos.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 15.-19.7.2024 PRO DĚTI 6-10 LET

Omlouváme se ze technickou chybu a spouštíme přihlašování dnes 7.4.2024 v 10 hodin.

Neformálko pro Vaše děti pro velký zájem o příměstské tábory připravilo další zážítkový příměstský tábor s lektorkami Káťou a Sophi.

Workshop "Malba akrylového obrazu" 7.4. nebo 5.5. pro děti / 19.4. pro dospělé

Neformálko spouští workshop MALBA AKRYLOVÉHO OBRAZU pro různé věkové kategorie v ZŠ AMOS pod vedením naší trpělivé a zkušené lektorky Marie Pápolové, která má kreativního ducha a věnuje se malbě již delší dobu.

Keramický workshop 6.4. a 20.4.2024

Neformálko spouští další KERAMICKÉ WORKSHOPY pro různé věkové kategorie v ZŠ AMOS pod vedením naší trpělivé a zkušené lektorky Marie Pápolové, která vede pravidelné kroužky v ZŠ Amos.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 15.-19.7.2024 PRO DĚTI 4-6 LET

Neformálko připravilo pro Vaše školkové děti zážítkový příměstský tábor se spolufinancováním ze zdrojů Evropské unie. 

Hlasujte pro naši starou školu

Hlasujte pro naši starou školu 1 člověk  = 1 hlas
https://www.cestamipromen.cz/hlasovani

Vážení sousedé, letos máme rekonstrukci staré jirčanské školy na putovní výstavě Má vlast cestami proměn. Výstavu už znáte, minulý rok stála u nové školy. Všechny vystavené proměny soutěží. Jde sice jen o prestiž a poděkování autorům, ale i to není málo. Vážím si toho, že škola, do které chodily mnohé generace naší rodiny, slouží i dnes našim potomkům, se vším soudobým komfortem. Už mám odhlasováno. Musíme to stihnout do čarodějnic, do půlnoci 30.4

Díky za váš hlas.
Drahomíra Kolmanová

Rozhodnutí - ul. Dlážděná a Pod Skalou

Ve dnech 8. 4. až 7. 5. 2024 budou komunikace v ul. Dlážděná a Pod Skalou uzavřeny z důvodu rekonstrukce povrchů komunikací. Vjezd bude umožněn rezidentům po dohodě se stavbou. 

Rozhodnutí - ul. Sportovní Psáry, 27.3. až 4. 4. 2024

Ve dnech 27. 3. až 4. 4. 2024 nebude povolen vjezd do ul. Sportovní v Psárech z kruhové křižovatky na silnici II/105. Důvodem je oprava šachty splaškové kanalizace. 

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY ČERVENEC 2024

Neformálko pro Vás a Vaše děti připravilo zážítkové příměstské tábory se spolufinancování ze zdrojů Evropské unie. 

Workshop JARNÍ TVOŘENÍ 17.3.2024 pro dospělé

Přijďte si vyrobit jarní dekoraci pro radost s naší novou posilou týmu paní Janou Kyselovou, která bude od nového školního roku vést kroužek tvoření.

Průtah, oprava asfaltového povrchu, omezení průjezdnosti silnice Pražská, Psárská

V minulém týdnu došlo k poslední výměně části vodovodního přivaděče před kruhovým objezdem v Psárech. Závěrečná celková tlaková zkouška dopadla dobře a vodovodní přivaděč je opraven. Nyní proběhne dezinfekce, proplachy a následně kolaudace.

Dle páteční informace má být v pondělí 11. 3. zprovozněna obalovna po zimní odstávce. Pokud vše dobře dopadne, tak od 13. 3. budou umístěné semafory, dojde k opravě zbylých kanalizačních šachet a bude provedena finální oprava asfaltu. Omezení dopravy se semafory potrvá po dobu cca 14ti dnů.

Workshop JARNÍ TVOŘENÍ 10.3.2024

Přijďte si vyrobit jarní dekoraci pro radost s naší novou posilou týmu paní Janou Kyselovou, která bude od nového školního roku vést kroužek tvoření.

Workshop VELIKONOČNÍ šňůrkování 16.03.2024 9:30 - 11:30 v ZŠ Amos

 

Po úspěšné spolupráci s paní Lucií Srbovou, zařazujeme další workshop, na kterém si můžete vyrobit originální výzdobu na velikonoce. 

Workshop háčkování 16.03.2024 9:30 - 11:30 v ZŠ Amos

 

Po úspěšné spolupráci s paní Lucií Srbovou, zařazujeme další workshop háčkování, na kterém si můžete vyrobit originální výzdobu na velikonoce. 

Workshop ŠITÍ 24.2.2024 pro pokročilé i mírně pokročilé

Neformálko zařazuje další workshop šití pro POKROČILÉ i pro MÍRNĚ POKROČILÉ pod vedením lektorky Denisy Sokolové.
Šít se budou slušivé šaty Pavlíny.

Keramický workshop 2.3.+16.3.2024

Neformálko spouští další KERAMICKÉ WORKSHOPY pro různé věkové kategorie v ZŠ AMOS pod vedením naší trpělivé a zkušené lektorky Marie Pápolové, která vede pravidelné kroužky v ZŠ Amos.

Kroužky

Do 5.2.2024 je možné přihlašovat se některé na kroužky II.pololetí 2023/2024

Hokejový turnaj o putovní pohár starostky - REGISTRACE

Srdečně vás zveme na hokejový turnaj v sobotu 3. 2. 2024 od 10 hodin. Utkají se 4-členné týmy bez rozdílu věku i pohlaví. Zápasy budou trvat 2x6 minut a rozpis turnaje připravíme dle počtu přihlášených.

Občerstvení zajištěno. Fanoušci jsou vítáni.

REGISTRACE

Maškarní na ledě - REGISTRACE

Srdečně vás zveme na "Maškarní na ledě", který se koná již tuto sobotu 27.1. Přijďte si užít ledovou zábavu se soutěžemi pro děti, ale také o nejlepší masku pro všechny. Poprosíme o vaše registrace, tentokrát i dospěláků, děkujeme

REGISTRACE

Keramický workshop 28.1.+10.2.2024

Neformálko spouští nové KERAMICKÉ WORKSHOPY pro různé věkové kategorie v ZŠ AMOS pod vedením naší trpělivé a zkušené lektorky Marie Pápolové, která vede pravidelné kroužky v ZŠ Amos.

Workshop

workshop

Zimní kluziště na návsi v Dolních Jirčanech

Vážení spoluobčané,
poprvé v historii obce bude instalováno a otevřeno zimní kluziště na dolnojirčanské návsi. Předpokládaný termín provozu od 12.1. do 25. 2. 2024.

V dopoledních hodinách je kluziště rezervováno pro školy, odpoledne pro veřejnost.
Využít můžete půjčovnu bruslí nebo si nechat brusle nabrousit. Nebude chybět ani občerstvení od čaje po svařák a nějakou dobrotu.

Provozní doba pro veřejnost v pracovní dny od 14 do 19 hod.,
sobota, neděle a svátky od 9 do 19 hod.
Celodenní vstupné 90 Kč,
půjčení bruslí 80 Kč,
soukromý pronájem ledové plochy 2.500 Kč/hodina .

Rezervace pro školy na malkovaatpsary [dot] cz

Rezervace pro spolky a soukromý pronájem na telefonu +420 773 053 499, jircanyatjsmenalede [dot] cz

Kluziště je zapůjčeno od soukromého investora, kterému touto cestou chceme poděkovat. Obec se podílí částečně na provozu.

Workshop ŠITÍ pro pokročilé

Neformálko zařazuje další workshop šití pro POKROČILÉ pod vedením lektorky Denisy Sokolové.
Šít se budou prďácké softshellky pro ty naše dětičky, aby jim bylo teplo i ve větrných a chladných dnech.

Workshop ŠITÍ

 

Hledáte v sobě odvahu začít šít více než jen zkracovat záclony nebo kalhoty? Nebo víte o někom komu byste udělali radost voucherem na šití pro začátečníky?

Neformálko zařazuje další workshop šití pod vedením lektorky Denisy Sokolové.

Babičky čtou dětem

Dne 14.12. od 13:30 se uskuteční v klubu Třináctka čtení pohádkových příběhů dětem z mateřské školky od babiček z řad našich seniorek. Cílem pravidelné akce je propojit nejstarší a nejmladší generaci. 

Tags:

Angličtina u čaje

Dne 14.12. od 9 hodin v Klubu Třináctka se bude vyučovat anglický jazyk při popíjení anglického čaje.

Tags:

Workshop háčkování 13.12.2023 15-17hodina ZŠ Amos

 

Po úspěšné spolupráci s paní Lucií Srbovou, zařazujeme další workshop háčkování, na kterém si mohou děti od 10 let vyrobit originální dáreček pro potěšení svých blízkých. 

Trénování paměti

Dne 29.11. od 14 hodin v Klubu Třináctka můžete protrénovat Vaši paměť různými způsoby a formami aktivit. Například lze cvičit a posilovat paměť rychlostí reakce na jakýkoliv podnět, poznávacími  schopnostmi, prostorovým řešením, logickými úlohami a další. 

Tags:

Univerzita třetího věku

Zveme všechny stoupence nových informací a doplnění dávno zapomenutých znalostí, kteří uvítají, že U3V v naší obci zapustila kořeny. Seznamte se s novými tematickými okruhy i s dosud netušenými oblastmi života. Místo konání ve Třináctce 22.11.2023 od 14 hodiny.

Tags:

Workshop HÁČKOVÁNÍ 29.11.2023

Neformálko pro vás zařazuje další workshopy na 29.11.2023 s vánoční tématikou

Paní lektorka Lucie Srbová se věnuje háčkování již několik let a pořádá úspěšné workshopy po našem okolí.

 

Vánoční setkání seniorů

Zveme vás na každoroční předvánoční setkání seniorů. Těšíme se na vás 14.12. od 14:30 ve Třináctce. Čeká vás příjemné posezení u kávy, dobrot a koled. Domů si odnesete kalendář na rok 2024 sestavený z fotografií z naší soutěže. Cukroví vítáno.

Tags:

Rodinná hra „Cesta časem Psáry - Dolní Jirčany"..... SPUŠTĚNA

Velkolepé dílo ve formě kroniky mapující historii obcí Psáry a Dolní Jirčany a osudy jejich obyvatel má své pokračování. Historii jsme tentokrát spojili s technikou, začarovali ji do hádanek, šifer a nápověd a vznikla hra pro všechny, kteří mají rádi ten typ hry, které zároveň pobaví i poučí. Zde najdete vše potřebné a my Vám přejeme příjemnou zábavu s historií.

Kodex diskutujícího

Pro získání statutu ověřeného uživatele je třeba vyslovit souhlas s kodexem disktutujících. viz příloha

Velikonoce

Přejeme vám příjemné prožití velikonočních svátků

vedení obce

Advent tentokrát JINAK

Po deseti letech, vzhledem k nařízení vlády a epidemiologické situaci, nemůžeme pořádat Staročeský advent. Připravili jsme vám pro radost betlém, který vyrobil tým dobrovolníků a patří jim obrovský dík. Betlém je umístěný na dolnojirčanské návsi a je nasvícený. Vánoční stromeček v Jirčanech i Psárech ozdobí v pondělí děti ze školky. Přijďte se podívat a načerpat trochu vánoční atmosféry

Za tvorbu betlému a výzdobu děkujeme manželům Kosteleckým, Lence Málkové, Truhlářství Pitterling, Šárce Mihely, dětem a paní učitelkám ze školky, Romaně Chudomelové a ostatním pomocníkům, kteří pracovali s nadšením a bez odměny, pro radost ostatním.

Přejeme vám pohodový adventní čas.

VU3V - SAMOSTUDIUM

Vzhledem k vývoji epidemiologické situaci musíme zrušit společné setkávání s U3V ve Třináctce. Přednášky na téma Klenota barokního umění jsou připravené a můžete si je pustit doma. Hesla zůstávají stejná. Nezapomeňte na závěrečné testy. Přeji příjemné vzdělávání a hlavně hodně zdravíčka.
Vlasta Málková

Sociální pracovnice ve Třináctce

Sociální pracovnice bude v říjnu přítomna ve Třináctce 8. a 22. vždy od 14 do 15 hodin. Dotazy můžete směrovat též na mail: socialnipracovniceatpsary [dot] cz

Tags:

Diskusní středa

Srdečně zveme naše seniory na setkání s místostarostkou Vlastou Málkovou, která se bude konat 9. 9. 2020 ve 14:00 na OÚ Psáry.

Tags:

Plán akcí na září a říjen

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Třináctka znovu otevírá!

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří Klubu seniorů Třináctka, který nemohl být z důvodu koronavirové epidemie otevřen v původním termínu. Čeká nás hra na harfu, zpívání, občerstvení a prohlídka klubu. Těšíme se na vás v pátek 18. září od 13 hodin!

Tags:

Stavba „II/105 Psáry, průtah“ - autobusová doprava, jízdní řády

Autobusová výluka Psáry (15. 6. 2020 – leden 2021)

 Z důvodu úplné uzavírky silnice v Psárech mezi zastávkami Psáry, Štědřík a Psáry bude od pondělí 15. června 2020 cca na půl roku změněna trasa autobusových linek PID mezi Prahou a Jílovým u Prahy. Páteřní autobusová linka 332 pojede mezi Jesenicí a Radlíkem po odklonové trase přes Hlubočinku a Sulice, tyto spoje z/do Jílového tedy vůbec nepojedou přes Psáry! Mezi Jesenicí, Dolními Jirčany a zastávkou Psáry, Štědřík bude jezdit speciální kyvadlový autobus linky 332, který bude navazovat na autobusy z/do Prahy.

Pozvánka na setkání - Klub zralého věku

Pozvánka na setkání seniorů online.

Šití a distribuce roušek

V Klubu seniorů Třináctka na dolnojirčanské návsi a v Mateřské škole Štědřík vznikly malé manufaktury na šití roušek. K dnešnímu dni jsme našili a rozdistribuovali přes 2700 kusů roušek pro naše občany, hasiče, zaměstnance, obecní policii, Lagunu, lékaře, pečovatelky, Agro Jesenice, řemeslníky, porodní asistentky v Podolí atd.

Za obrovské nasazení a pomoc děkujeme seniorkám, paní učitelkám a lidem, kteří šijí roušky doma. Dík patří všem za věnovaný materiál a všem, kteří pomáhají se šitím, rozvozem a jakoukoliv jinou pomocí ostatním. Moc si toho vážíme.
Od firmy Kaarsgaren jsme dostali sponzorským darem 200 kusů našitých roušek a tkalounů – moc děkujeme.

Akce - zrušené nebo odložené

Vzhledem k situaci v České republice a vyhlášený nouzový stav rušíme veškerá setkání seniorů, cvičení, výuku atd.  . Sledujte informace na hlavní stránce webu a fc, dozvíte se vše potřebné např. možnost odběru obědů, léků z lekárny atd. Informace jsou stále aktualizovány.

VU3V - samostudium

Vzhledem k situaci u nás, rušíme do odvolání naše společná setkání s U3V (i ostatní). Přednášky si prosím projděte v rámci samostudia a nezapomeňte na testy.

Promoce seniorů 2020

Odjezd autobusem na promoci studentů Univerzity třetího věku je v 6,45 ze zastávek v Psárech, od OU a z Dolních Jirčan. Slavnostní akt  promoce začíná v 9 hodin v aule ČZU.  Ze Suchdola přejedeme na Vyšehrad, kde proběhne druhá část slavnostního obřadu. Společně poobědváme v Restauraci na Kopečku, kde bude probíhat odpolední program včetně živé hudby, na který jsou srdečně zváni i ostatní senioři.
Prosím o přečtení pokynů, které jsou v příloze.

Blahopřejeme absolventům a těšíme se na všechny.

Vlasta Málková

Vánoce 2019

Příjemné prožití vánočních svátků, hodně klidu, pohody a všechno nejlepší do nového roku vám přeje vedení obce se zaměstnanci obecního úřadu

Zveme na prohlídky nové školy pro veřejnost

Pro velký zájem jsme připravili dva nové termíny komentovaných prohlídek ZŠ Amos pro veřejnost! Rezervace míst prostřednictvím formuláře níže - každý účastník se registruje samostatně. Po úspěšné registraci obdržíte do emailu potvrzení - pokud se tak nestane, napište na betakovaatpsary [dot] cz

Středa 23.10. v 18.30 hod

Úterý 5.11. v 18.00 hod

Divadlo U Hasičů - Instalace

Satirická komedie z prostředí galerie moderního umění, která se baví nad autorstvím jednoho obrazu. Kdo je jeho skutečným autorem? A co se stane, když se obrátíte na právníka?
Hrají: Pavlína Mourková, Kateřina Peřinová, Zdeněk Hruška, Ernesto Čekan, Tomáš Racek, Tomáš Brychta, Daniel Čekan

Lístky zakoupíte na OU za zvýhodněnou cenu (50%) tedy za 280 Kč.

Prohlídky nové školy pro veřejnost

REGISTRUJEME ZÁJEMCE O PROHLÍDKY V ŘÍJNU - LISTOPADU

 

Prohlédnout si novou školu máte možnost během komentovaných prohlídek pro veřejnost. Připravujeme nové termíny v období říjen - listopad. Registrované zájemce bude informovat! 

 Po úspěšné registraci obdržíte do emailu potvrzení - pokud se tak nestane, napište na betakovaatpsary [dot] cz

Registrace na Pohádkový les 2019

Další ročník Pohádkového lesa se blíží a  proběhne 7.9.2019 na "Pohádkové louce" v Dolních Jirčanech (křižovatka Javorová a U Kukaláku). Z důvodu hladkého průběhu celé pohádkové cesty Vás žádáme o včasnou registraci Vašich dětí (počet, výběr trasy a nejvhodnější čas pro Váš start)

Plán akcí na září a řííjen

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Postup k uzavření nových smluv o dodávce vody a odvádění odpadních vod

O změně provozovatele jsme informovali na webových stránkách obce, v dubnovém zpravodaji na str.17 a v červnovém na str.19. „Smlouva o nájmu a provozování vodovodů a kanalizací“ s Vodohospodářskou společností Benešov byla uzavřena na 5 let a skončila k 30. 6. 2019. Novým provozovatelem jsou od 1. 7. 2019 Technické služby Dolnobřežanska s. r. o. (TSDB) částečně vlastněné obcí. V průběhu června VHS posílala našim občanům ukončení smluv o vodném a stočném. Během léta budou všichni obyvatelé kontaktováni prostřednictvím zákaznického centra TSDB a budou postupně uzavírány smlouvy nové.

Ve dnech 22. a 23. června a 29. a 30. června proběhly odečty vodoměrů ve spolupráci s VHS

Soutěž "O nejlepší obecní zpravodaj 2018"

I v letošním roce jsme se přihlásili do soutěže „ O nejlepší obecní zpravodaj“. Obhájili jsme druhé místo v obrovské konkurenci. Redaktorkou PZ je Ing. Lucii Libovická, členové redakční rady Ing. Jitka Svobodová, MUDr. Jaroslav Sokol, Jiří Římovský a za obec Vlasta Málková.
Porota složená ze zástupců vyhlašovatelů a profesionálních novinářů pod vedením Pavla Šaradína z Katedry politologie a evropských studií FF UP v Olomouci vybírala z celkem 325 zpravodajů. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo 4. 7. 2019 na Velehradě.
Za tento úspěch patří velké poděkování paní redaktorce, celému redakčnímu týmu a samozřejmě všem, kteří svými články a fotografiemi přispívají do našeho zpravodaje a drží ho tak na předních příčkách celorepublikového průměru.

1.místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2019

Obec získala 1. místo v soutěži Obec přátelská seniorům v kategorii 3 000 – 10 000 obyvatel. Máme obrovskou radost z ocenění naší práce se seniory a také z částky, kterou budeme moci využít na další seniorské aktivity. Šek na 1 098 000 Kč nám předala ministryně práce a sociálních věcí paní Jana Maláčová. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhlo v nádherných prostorách Hrzánského paláce, ve kterém bydlel T. G. Masaryk. Za příležitost zúčastnit se této soutěže moc děkujeme.

Tags:

Slavnostní předání Pamětních listů VU3V

Srdečně vás zveme na slavnostní předání Pamětních listů absolventům dalšího semestru VU3V, které proběhne 12. června od 14 hodin v zasedací místnosti na OÚ Psáry.

Plán akcí na květen a červen

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Plán akcí na březen a duben

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

 

Plán akcí na leden a únor 2019

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

VU3V

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v příštím studiu. Další semestr na téma  „Gian Lorenzo Bernini“ začíná 6. února 2019 od 14 hodin na OÚ Psáry. 

Vítání občánků

Dnes jsme přivítali na OU tři party dětí, pozvaných bylo celkem 22 miminek. Zazpívaly nám děti z mateřské školky pod vedením Moniky Mrkvové za doprovodu kytary a houslí Martina Urbana. Rodičům přejeme hodně radosti s dětmi a miminkům krásný a pohodový život ve spokojené rodině.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akce.

Usnadněte si cestování - aplikace lítačka

Aplikace PID Lítačka přináší cestujícím v Praze a Středočeském kraji pohodlný způsob nákupu krátkodobých jízdenek pro cestu veřejnou dopravou v rámci Pražské integrované dopravy (PID) a řadu dalších funkcí.

Výsledky komunálních voleb v naší obci

Komunální volby v naší obci znají své výsledky. Starostové a nezávislí získali 77,77% (12 zastupitelů) a ODS 22,23% (3 zastupitele). Volební účast dosáhla 47,97%.Zde přinášíme úplný seznam zvolených zastupitelů.

Komunální volby 2018

Volby do zastupitelstva obce Psáry se letos uskuteční v termínu 5. a 6. října 2018. Volby probíhají v zasedací místnosti obecího úřadu a mají jen jediný volební okrsek. V tomto článku se dozvíte vše o volbách do ZO.

Simulátor volebního lístku - komunální volby 2018

Před sebou vidíte hlasovací lístek podobný tomu, který budete vyplňovat v komunálních volbách. Před vyplňováním si napřed všimněte, kolik se volí členů zastupitelstva (v tomto příkladu 15). Zde si můžete vyzkoušet, kdy je vyplnění lístku neplatné a kterým stranám a kandidátům vlastně dáváte hlas. Dole byste hned měli vidět výsledky. Takže si klikejte.

Odlov černé zvěře

Upozorňujeme Vás, že od úterý 11. září 2018 bude probíhat odlov černé zvěře v lokalitě Kukalák - Pohádková louka. Odlov bude probíhat cca od 21 hodin večer do 5 hodin ráno. Na hlavních přístupech budou vyvěšeny výstražné cedule. Prosíme zvýšenou pozornost  při pohybu v této oblasti. Děkujeme za pochopení.
Za MS Borovina Psáry s pozdravem
L. Racz - předseda MS
Bc. Petr Sivaninec

Pohádkový les 2018

Pohádkového lesa se zúčastnilo cca 100 dobrovolníků a přes 500 dětí.  Dvacet stanovišť, pohádky a pohádkové bytosti, spousta úkolů a zábavy provázely tento den. Hlavním dárkem byly karty „Prší“ samozřejmě ručně kreslené s motivy pohádek. Pohádkový den zakončila ohnivá show.

Děkujeme organizátorkám, dobrovolníkům, hasičům, Obecní policii, kapele Smeč, Restauraci Na Kopečku, sponzorům, rodičům, dětem, prostě všem, kteří přispěli k pohodové atmosféře.

Registrace na Pohádkový les 2018 - stav naplněn

Prázdniny jsou ve své půli, ale vždy netrpělivě očekávaná akce začátku školního roku " Pohádkový les" se blíží:-)

Plán akcí na září a říjen 2018

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

Omezení provozu na dolnojirčanské návsi

Ve dnech od 12. 7. 2018 8.00 do 14. 7. 2018 18.00 bude z důvodu rekonstrukce povrchu dolnojirčanské návsi omezen provoz  na ulici Hlavní v rozsahu křižovatky ul. K Lůžku, podél budovy obchodu a restaurace č.p. 3 až k domu čp. 327 v Dolních Jirčanech. na dolnojirčanské návsi bude pokládán nový povrch a z tohoto důvodu bude na uvedeném úseku zajázán vjezd a parkování. Děkujeme za pochopení

2.místo v soutěži „O nejlepší obecní a městský zpravodaj 2017“

Do soutěže se naše obec přihlásila s Psárským zpravodajem již podruhé. Redaktorkou PZ je Ing. Lucii Libovická, členové redakční rady Ing. Jitka Svobodová, MUDr. Jaroslav Sokol, Jiří Římovský a za obec Vlasta Málková. V loňském roce jsme získali v soutěži třetí místo a v letošním krásné druhé.

Sedmičlenná porota složená ze zástupců vyhlašovatelů a profesionálních novinářů pod vedením Pavla Šaradína z Katedry politologie a evropských studií FF UP v Olomouci vybírala z celkem 296 zpravodajů. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo ve středu 4. 7. 2018 na Velehradě.

Vítězové v kategorii obecních zpravodajů:

Provozní řád Mozaiky

Mozaika je volnočasový klub, jehož provoz se řídí níže uvedenými pravidly.

Narozeninové oslavy v Mozaice

Mozaika je skvělým místem pro dětské narozeninové oslavy – rádi vám její prostory v sobotu či neděli zapůjčíme.

Konkurs na ředitele/ředitelku Základní umělecké školy Vrané nad Vltavou

Rada obce Vrané nad Vltavou dne 4. 4. 2018 oznamuje vyhlášení konkursního řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitele/ředitelky Základní umělecké školy Vrané nad Vltavou. Přihlášku je třeba podat písemně v termínu do 2. 5. 2018 do 17:00. Více v příloze.

Povinnost přijímat dvouleté děti do mateřských škol od roku 2020

Rozbor problematiky nové zákonné úpravy přijímání dvouletých dětí do mateřských škol, připravený starostou Milanem Váchou a místostarotkou Martinou Běťákovou jako podklad jednání školské komise Svazu měst a obcí a následně členů Parlamentu ČR.

Kurz keramiky pro seniory

Ve spolupráci s Domovem Laguna otevíráme další kurz keramiky pro seniory. Kurz bude probíhat každý
druhý čtvrtek v keramické dílně Laguny. Čas a termín bude ještě upřesněn. Přihlásit se můžete do 5. března.
Počet míst je omezen, v případě zájmu tedy neváhejte dlouho! Přihlásit se můžete nejpozději do 8. března.
Přihláška je přiložena.
Více informací: Vlasta Málková e-mail: malkovaatpsary [dot] cz,  tel. 602 714 101

Tags:

Kurz počítačů pro seniory

Náplní tohoto nově otevíraného kurzu, který zahajuje svou činnost 15. března v 10 hodin pod vedením paní Veroniky Ontlové, bude základní úprava fotografií na PC, dle potřeb seniorů i programy Word, Excel, emaily, Facebook, … Přihlásit se můžete do 8. března, vyplnte prosím přiloženou přihlášku.
Více informací Vlasta Málková: e-mail: malkovaatpsary [dot] cz, tel. 602 714 101

Tags:

Beseda s architekty o nové škole

Ve čtvrtek 15.února proběhla v budově základní školy beseda s architekty budoucí školy pro Psáry a Dolní Jirčany. Architekti představili nejen vizualizace stavby, venkovních prostor a interiérů, ale i koncepci fungování nové školy, s kterou celý projekt vytvářeli. Starosta obce Milan Vácha spolu s místostarostkou Martinou Běťákovou shrnuli současný stav projektu a spolu s architekty dali nahlédnout do "zákulisí" příprav stavby nové školy, která by měla začít již v březnu. V tomto článku pak naleznete videozáznam z této besedy.

VU3V - začínáme ve středu 7. 2. 2018 ve 14 hodin

České dějiny a jejich souvislosti

 

Dovětek v názvu kurzu České dějiny a jejich souvislosti není náhodný. To proto, že české dějiny běžně chápeme jako „naše", tedy české, Čechů. Avšak tyto naše dějiny se trvale odehrávají v mnohačetných a proměňujících se souvislostech národních, státních, kulturních, ale i geografických a klimatických. Bez zřetele k nim je nelze pochopit. Proto kurz chce v míře, kterou jeho plánovaný třísemestrální rozsah umožňuje, na tyto souvislosti upozornit. Je tedy koncipován jako zamyšlení nad základními problémy českého dějinného vývoje a nikoli jako jeho faktografický přehled.

Plán akcí pro seniory březen a duben 2018

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí nebo některou ze zajímavých přednášek v rámci setkání seniorů a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

 

Parkování u školy

Prosíme rodiče, učitele a ostatní návštěvníky návsi v Dolních Jirčanech, ať dodržují volný průjezd v ulicích. Neprojede-li svozová firma, je to nepříjemné, ale hasiči a záchranná služba mají podobně široká auta a následky mohou být mnohem vážnější.

Plán akcí pro seniory na listopad a prosinec 2017

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

Výlet do Telče a sklípku

Odjezd do Telče pro přihlášené je v 7,50 ze Psár od pekárny, 7,55 od OU a v 8 hodin z dolnojirčanské návsi od restzaurace. Budeme se těšit.

Pohádkový les po šesté

Pohádkový les pořádala obec již po šesté. A opět to byl nádherný den pro nás všechny. Rozzářené obličeje dětí a spokojení rodiče - to vše bylo pro nás velikou odměnou i přes totální vyčerpanost pohádkových bytostí. Tentokrát se akce zúčastnilo rekordní počet dětí cca 550 a téměř 100 dobrovolníků. FOTO Někteří se podepisovali do knihy hříchů, jiní museli kousnout do jablka z Frňákovníku a čekat, zda nos vyroste nebo ne, další se plavili po rybníku Kukaláku, aby zachránili

Upozornění

U silnice z Dolních Jirčan do Jesenice jsou nainstalovány modré odrazky, které pomáhají při minimalizování kontaktu vozidel se zvěří. Dle sdělení myslivců došlo pouze k jednomu střetu, což je ve srovnání s předchozím obdobím obrovský úspěch. Bohužel na úseku od kruhového objezdu do Horních Jirčan tyto odrazky lidé odmontovali a nyní je můžeme vidět na některých plotech.

Upozorňujeme na fakt, že tyto odrazky jsou účinné tím, že odrážejí světlo z reflektorů projíždějících aut, tedy u silnice. Odrazky na plotech neodradí divoká prasata od vstupu do zahrad.

Vlasta Málková

Registrace na Pohádkový les 2017

Již šestým rokem pořádá obec oblíbenou dětskou akci Pohádkový les dne 9.9. se startem u křižovatky Javorová a Ke Kukaláku (mezi Pobytovou loukou a Kukalákem) jako v loňském roce. Děti se mohou těšit na spoustu zábavy, pohádkové bytosti, dospělí na živou hudbu, občerstvení a další. Jste srdečně zváni!

Martina Šmerglová, ředitelka MŠ Štědřík

Pokud jste neměli možnost zúčastnit se pondělního setkání s novou ředitelkou mateřské, níže naleznete její profesní představení. Děkujeme všem, kteří se debaty zúčastnili, za příjemnou atmosféru a konstruktivní přístup!

Mgr. Daniel Kohout, ředitel ZŠ Amos

Pokud jste neměli možnost zúčastnit se pondělního setkání s novým ředitelem, níže naleznete jeho profesní představení. Děkujeme všem, kteří se debaty zúčastnili, za příjemnou atmosféru a konstruktivní přístup!

EDUpoint - Úspěch pro každého

Zveme rodiče, učitele i širokou veřejnost na další z diskusních setkání EDUpointu, tentokrát s dlouholetým ředitelem ZŠ Kunratice Vítem Beranem, o tom, jak ve škole zařídit, aby každý mohl zažít úspěch!

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 15.6. od 17,30 hod - nutná rezervace míst, viz. formulář níže.

Toulky Prahou 16.6.2017

Srdečně vás zveme na druhou a třetí procházku z cyklu „Toulky Prahou“ pod vedením zkušené průvodkyně. Společný odjezd ze Psár od OÚ a z Dolních Jirčan bude v 8.30 hod. autobusem pana Adámka. Procházka potrvá cca 2.5 hodiny, dohromady s přestávkami na kávu nebo něco dobrého na zub počítejte celkově s přibližně čtyřmi hodinami v Praze. Po skončení se společně vrátíme autobusem do Psár. Cena za každou procházku činí 60 Kč a platbu uhradíte přímo v autobusu. Pokud jste se ještě k procházkám nepřihlásili a máte o ně zájem, kontaktujte Vlastu Málkovou, tel. 602 714 101 nebo malkovaatpsary [dot] cz.

Tags:

Country večer 9.6.2017

Zveme vás na country večer, který se koná 9. června od 20 hodin v Restauraci Na Kopečku Těšit se můžete na skupinu Červená řepa v sestavě Aleš, Dan, Míša, Pája a Vilém. Většina z nich se zná
více než 35 let, od časů, kdy spolu usedali v lavicích pražského gymnázia, a od těch dob jejich životy
doprovází kamarádství a společné hraní. Jejich společným mottem je: „Pohoda, pohoda a pak zase
pohoda!“

Tags:

Večer s harmonikou 26.5. od 19 hod.

Zveme vás na Večer s harmonikou, který se bude konat 26. května od 19 hodin v Restauraci Na Kopečku. Přijďte si užít pohodový večer s hudbou, dobrým jídlem a pitím, příjemnou partou lidí a třeba i tancem!

Tags:

Univerzita třetího věku téma Lesnictví

Podzimní semestr – Lesnictví, začínáme 4.10. ve 14 hodin na OU

12. dubna skončil další semestr Univerzity třetího věku, který v Psárech navštěvuje stále více seniorů. Absolventi jarního semestru hlasování zvolili nové téma, které budou studovat od podzimu letošního  roku. Tentokrát se bude jednat o Lesnictví. Pokud vás toto téma oslovilo, můžete se stát studentem U3V i vy. Podrobné informace získáte u místostarostky Vlasty Málkové na tel. 602 714 101 nebo malkovaatpsary [dot] cz.

Diskuzní středa 24. května 2017

Další z cyklu setkání místních seniorů s místostarostkou Vlastou Málkovou při neformální diskuzi
nad aktuálními tématy, proběhne dne 24. května od 14 hod. na Obecním úřadu v Psárech.

Toulky Prahou 19.5.2017

Srdečně vás zveme na druhou a třetí procházku z cyklu „Toulky Prahou“ pod vedením zkušené průvodkyně. Společný odjezd ze Psár od OÚ a z Dolních Jirčan bude v 8.30 hod. autobusem pana Adámka. Procházka potrvá cca 2.5 hodiny, dohromady s přestávkami na kávu nebo něco dobrého na zub počítejte celkově s přibližně čtyřmi hodinami v Praze. Po skončení se společně vrátíme autobusem do Psár. Cena za každou procházku činí 60 Kč a platbu uhradíte přímo v autobusu. Pokud jste se ještě k procházkám nepřihlásili a máte o ně zájem, kontaktujte Vlastu Málkovou, tel. 602 714 101 nebo malkovaatpsary [dot] cz.

Tags:

Plán akcí pro seniory na květen a červen 2017

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

 

Psárský sedmiboj 2017 - Registrace

Psárský sedmiboj 2017 se letos uskuteční v sobotu 22. 4. 2017.

Sponzorem Knihy o historii obcí Psáry a Dolní Jirčany

Chcete se stát sponzorem knihy o historii našich obcí? Máte jedinečnou příležitost!
Za částku v minimální hodnotě 1000 Kč a více, bude firma či občan v knize uveden jako sponzor a získá navíc knihu podepsanou autorkou. Vybrané prostředky napomohou pokrýt náklady na tvorbu kvalitní grafiky, tisk a vazbu knihy.
Zájemci se mohou obrátit na Vlastu Málkovou 602 714 101, malkovaatpsary [dot] cz

Tags:

Plán akcí na březen a duben 2017

Využijte plánovaných akcí. Pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková
malkovaatpsary [dot] cz T: 602 714 101

Dražba, předání daru 2016

V prosinci proběhla dražba výrobků, kterou zorganizovala firma Staving Olomouc. Výrobky do dražby vytvořili naši senioři a klienti Domova Laguna. Vydražilo se celkem neuvěřitelných 80 tisíc korun. Senioři i klienti se mohou radovat každý ze 40 tisíc korun. Firmě Staving patří obrovský dík. Slavnostní předání daru proběhlo na OU 15.12.2016 při vánočním setkání seniorů.  Vydražené výrobky

Přání

 

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v dalším studiu.

Další semestr na téma  „Kouzelná geometrie“ začíná 1. února 2017 od 14 hodin na OÚ Psáry.

Vlasta Málková

 

Plán akcí KZV na leden a únor 2017

Využijte plánovaných akcí. Členství klubu vás nijak nezavazuje a pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.

Všichni jste srdečně vítáni. Vlasta Málková

Paměťová posilovna

Bez činek, míčů i švihadel se obejdou ti senioři, kteří se vydají do naší paměťové posilovny – kurzu trénování paměti, který povede od ledna 2017 zkušená lektorka paní PhDr. Alena Svobodová. Hodí se pro všechny seniory, kteří chtějí trénovat svou paměť, něco nového se dozvědět nebo si zopakovat, současně se pobavit a naučit se některé z mnemotechnik, které jsou známy již z dob antiky.

Tags:

Registrace na Noc hororů

Bojovka Noc hororů se uskuteční 22. 10. 2016 od 18:30 na Pohádkové louce (křižovatka Javorová a Ke Kukaláku). Registrujte své ratolesti ještě dnes.

VU3V - začínáme ve středu 5.10.2016 ve 14 hodin

Na vzdělání není nikdy pozdě
Další semestr Univerzity třetího věku začíná 5. října od 14 hodin na OU Psáry. Účastníci minulého semestru zvolili téma, kterým je tentokrát Život a dílo Michelangela Buonarroti (6. března 1475, Caprese – 18. února 1564, Řím). Podzim tak bude nabitý informacemi o jednom z nejznámějších zástupců italské renesance, všestranném umělci – sochaři, malíři, architektovi i básníkovi. Výukovým garantem je doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D. Více informací mohou získat i noví zájemci, kteří se U3V nikdy nezúčastnili, u Vlasty Málkové, tel. 602 714 101, mail: malkovaatpsary [dot] cz

Setkání senourů - Zemětřesení v Nepálu

Zveme Vás na setkání seniorů, které se uskuteční dne 21. září od 15 hodin na OÚ Psáry. Hostem tohoto
odpoledne bude Miloslav Burián, velitel jednotky sboru dobrovolných hasičů Dolní Jirčany, profesionální
hasič a záchranář. Těšit se můžete na vyprávění o působení českých záchranářů v Nepálu.  Dozvíte se, jak je složité vyslat tým, jak probíhal transport, ubytování, stavba tábora, příjem prvních zraněných, mise v horách, střídání členů týmu a poté návrat. Uslyšíte příběhy vážné i veselé.

Tags:

Plán akcí KZV od září do prosince 2016

Program Klubu zralého věku (KZV) od září do prosince.
Využijte plánovaných akcí, Členství klubu vás nijak nezavazuje a pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.
Všichni jste vítáni. Vlasta Málková

Veřejnosprávní kontrola příspěvkové organizace Základní škola a Mateřská škola Psáry

V měsících květnu a červnu proběhla ve škole veřejnosprávní kontrola, která neshledala závažné nedostatky a ty které odhalila byly následně odstraněny buď ještě v průběhu kontroly či do začátku školního roku. Finanční výbor při své poslední kontrole odstranění zkontroloval a  učinil tak definitivní tečku za úspěšnou kontrolou školy.

Pohádkový les 2016

Pátý ročník Pohádkového lesa je u konce. Děkuji organizačnímu týmu, všem pohádkovým bytostem, sponzorům, hasičům, myslivcům, prostě všem, kteří se na akci podíleli, věnovali svůj volný čas přípravě a samotné akci a udělali tak radost několika stovkám dětí, ale i rodičů.
FOTOGALERIE
Každý rok má Pohádkový les 20 stanovišť,

Registrace na Pohádkový les 2016 - změna startu

Již pátým rokem pořádá obec oblíbenou dětskou akci Pohádkový les dne 3.9. tentokrát se startem u křižovatky Javorová a Ke Kukaláku (mezi Pobytovou loukou a Kukalákem). Děti se mohou těšit na spoustu zábavy, pohádkové bytosti, aquazorbing, dospělí na živou hudbu, občerstvení a ohnivou show. Jste srdečně zváni!

Tancování country tanců

Tancování country tanců proběhne 14.6. v Mozaice.
Vlasta Málková

Veřejná diskuze nad 6.změnou územního plánu + záznam z 2. veřejné diskuze 5.4.2017

Ve středu 18. 5. 2016 se v zasedací místnosti obecního úřadu uskutečnila veřejná diskuze nad regulativy pro 6. změnu územního plánu která má řešit prostor vrakoviště na psársské návsi. Přinášíme Vám videozáznam z této diskuze.

Ve středu 5.4.2017 se uskutečnila rovněž 2. veřejná diskuze a záznam z ní je připojen na konci.

Kurz keramiky 2016

Kurz keramiky má veliký úspěch a výrobky, které vznikly stojí za vidění. Básničky které složila paní Lexová jsou v příloze.
FOTOGALERIE

Plán akcí KZV na květen a červen 2016

Program Klubu zralého věku (KZV) na květen a červen.
Využijte plánovaných akcí, Členství klubu vás nijak nezavazuje a pro začátek můžete navštívit třeba  Kavárničku, kde poznáte prima partu lidí a rozhodnete se sami.
Všichni jste vítáni. Vlasta Málková

Soutěž o KALENDÁŘ 2016 z fotosoutěže

Přihlásili jsme oba naše kalendáře s názvem Domácí mazlíčci do soutěže o Kalendář  2016. Obrázky jsme použili z  fotosoutěže a nafotili je občané naší obce. Pokud nás chcete podpořit, dejte prosím hlas oběma našim kalendářům  HLASOVÁNÍ PRO DOMÁCÍ MAZLÍČKY _ ZDE.  Moc děkujeme.

Za obec Vlasta Málková

Slavnostní předání Pamětních listů VU3V

Srdečně vás zveme na slavnostní předání Pamětních listů absolventům dalšího semestru VU3V, který proběhne 25. května od 14 hodin v zasedací místnosti na OÚ Psáry. Poslechneme si i závěrečný seminář, který shrne téma genealogie.

Setkání seniorů 9.6.2016

Sociální a kulturní komise zve seniory na přednášku Kladný přístup k životu 9.6. od 15 hodin.

POZVÁNKA

Tags:

Psárský sedmiboj 2016

Dne 16. 4. 2014 obec Psáry pořádá již druhý ročník sportovní soutěže Psárský sedmiboj. Společně se zástupci psárských hasičů a dalšími dobrovolníky opět budeme na všechny malé i větší vášnivé sportovce ze Psár a Dolních Jirčan čekat u skály Vápenka na dvou předem připravených tratích.

Zájemci o toto sportovní klání se mohou začít registrovat ve dvou kategoriích (starší 9-15 let /mladší do 8 let včetně) a ve hlídkách po dvou či třech sportovcích  REGISTRACE  ZDE

Psárský sedmiboj 2017 - registrace

Psárský sedmiboj se letos uskuteční v sobotu 22. 4. 2017.

Poděkování našim hasičům

Děkujeme JSDH, tedy psárským a dolnojirčanským hasičům za jejich obětavost v krizových situacích, tentokrát za provedené zásahy při sněhové kalamitě 29.2 - 2.3. 2016.

29.2 zasahovala JSDH Dolní Jirčany při likvidaci polámaných stromů v Dolních Jirčanech, Na Štědříku, Libeř - Mordýřka, Libeřské lesy směr Radlík, Radlík - U Ručiček.  1.3.  krátce po půlnoci v Jílovém u Prahy - Studeném a v Psárských lesích. Dopoledne v Horních Jirčanech. 2.3.  lezeckou technikou byla odstraněna větev na RC Domeček v Dolních Jirčanech. Celkem zasahovalo 9 hasičů. 1.3. Zasahovala JSDH Psáry od rána do odpoledních hodin Na Vápence, U Koupaliště, Na Babě a v přiléhajících chatových oblastech.

Za obec Vlasta Málková

Plán akcí pro Klub zralého věku na březen a duben 2016

Klub zralého věku

V lednu proběhlo první letošní setkání Klubu zralého věku, na kterém jsme domluvili spousty akcí pro následující období.

V případě dotazů kontaktujte místostarostku Vlastu Málkovou malkovaatpsary [dot] cz, 602 714 101

Diskuzní středa

Srdečně vás zveme na setkání seniorů s místostarostkou Vlastou Málkovou ve středu 30. března 2016 od 14 hodin na OU Psáry , během něhož se můžete při neformální diskuzi ptát na to, co Vás zajímá z dění v obci.

Tags:

Kompostárna - stanovisko

Dnes 12.2.2016 v rámci stavebního řízení vydal MÚ Černošice (odbor územního plánování) své stanovisko k záměru výstavby kompostárny v Dolních Jirčanech.

Kompostárna

Krátká aktuální informace k podané žádosti o stavební povolení kompostárny u Tondachu – petice občanů.

Příjezdová komunikace od sjezdu dálnice D3 ano či ne?

Ředitelství silnic a dálnic se na nás obrátilo z dotazem, zdali preferujeme přímé připojení sjezdu dálnice D3 k západní části Psár.Více  informací a výkresů naleznete v článku.

VU3V - začínáme ve středu 10.2.2016

Další semestr Univerzity třetího věku začíná ve středu 10.2.2016 ve 14 hodin na OU. Hlasováním bylo zvoleno téma Genealogie – hledáme své předky. V kurzu se posluchači seznámí se základními pojmy z oblasti rodopisu a získají informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích. Zároveň otevíráme semestr s tématem Čínská medicína v naší zahrádce. Pokud i Vy máte zájem o studium, můžete se zapojit, aniž jste absolvovali kterýkoliv z předchozích kurzů.

Své dotazy buď posílejte na e-mail malkovaatpsary [dot] cz nebo zavolejte na tel. 602 714 101.

Kniha o historii obce - setkání 5.11. a 10.11.

Jak jste již jistě zaznamenali, věnujeme své úsilí zpracovávání dějin obce Psáry. Snažíme se soustředit dostupný materiál vypovídající o hospodářských i sociálních dějinách místa, kde žijeme - a zpracovat vše formou knížky. Ke své práci využíváme všechny dostupné možnosti – hledáme v archivech a získáváme mnoho podnětů i od Vás.

Všechny Vaše náměty, prosíme, soustřeďte u paní místostarostky Vlasty Málkové T: 602714101,  malkovaatpsary [dot] cz

Bludičkobraní 17.10.2015

Srdečně vás zveme na BLUDIČKOBRANÍ, které se bude konat 17.10.  u rybníka Kukaláku. Stezka je vhodná pro školní děti, předškolní děti pouze s doprovodem rodičů nebo starších sourozenců/kamarádů. Délka trvání trasy bude cca 45 minut. Děti půjdou po skupinkách 2-3 dětí.

Registrace dětí:

Doporučujeme prostudovat přiložená Pravidla pro Bludičkobraní. Jedná se o noční hru, která bude svým charakterem odlišná od všech doposud proběhlých a bude nutné, aby byly děti s Pravidly seznámeny a vše proběhlo hladce ke spokojenosti dětí i Bludiček. Případné nejasnosti, budou řešeny na místě. Baterku do skupinky s sebou.
Občerstvení u rybníka Kukaláku bude zajištěno.

Ukončení soudního sporu s Mgr. Milenou Trůblovou o neplatnost odvolání

Dne 24.8.2015 nabylo na právní moci rozhodnutí Nejvyššího soudu, že odvolání Mgr. Mileny Trůblové z funkce ředitelky ZŠ a MŠ Psáry v květnu 2011, je z formálních důvodů neplatné. K tomuto rozhodnutí vedla cesta přes rozsudek Okresního soudu, že odvolání je z formálních důvodů neplatné, přes Krajský soud, který rozhodnutí Okresního soudu zrušil, až k Nejvyššímu soudu, který rozsudek Okresního soudu opět potvrdil. V současné době tedy z právního hlediska zastávají funkci ředitelky dvě osoby, Mg. Irena Vejsadová a Mgr. Milena Trůblová, byť v praxi funkci vykonává pouze Mgr. Vejsadová.

Kniha o historii našich obcí - připravujeme

Dosud nebylo přehlednému zpracování dějin obce Psáry věnováno dostatek pozornosti. Rozhodli jsme se proto prázdné místo vyplnit. V následujícím období chceme nejen pro naše občany, ale i pro zájemce o regionální historii, vydat knížku šířeji zaměřenou právě na historii obcí Psáry a Dolní Jirčany. Chceme shromáždit informace, které by nám umožnily poučit se o dějinách místa, kde žijeme.

Cvičení pro seniory pokračuje

Cvičení pro seniory, které již čtvrtým rokem pořádá obecní úřad v prostorách Domova Laguna Psáry, opět na podzim pokračuje, a to od středy 16. září od 9.30 do 10.30 hod. V případě zájmu alespoň osmi nových cvičenek bude letos otevřen další kurz pro začátečníky. Termín: každou středu od 10.45 do 11.45 hodin.
Lekce stejně jako v minulosti vede zkušená lektorka Lucie Dercsényiová. Cena kurzu na 5 měsíců je 1000 Kč.
Více informací na tel. 602 714 101, Vlasta Málková

Diskuzní středa

Srdečně zveme místní seniory na další setkání z cyklu Diskuzní středa, během něhož se můžete při neformální diskuzi ptát místostarostky Vlasty Málkové na to, co Vás zajímá z dění v obci. Setkání probíhají již od března letošního roku a mnohé náměty a postřehy účastníků už byly realizovány. Těšíme se i na vás 9. září a 14. října od 14 hodin na OÚ Psáry.

Tags:

Reiky

Srdečně zveme příznivce Reiky na společné setkání do Mozaiky ve čtrvrtek 24.9.  od 10. do 11. hodin.

Za Klub Pohoda Květa Beldová

VU3V - začínáme ve středu 30.9.2015

Studium začínáme 30.9. ve 14 hodin v zasedačce OU. Tentokrát se můžeme těšit na přednášky Barokní architektura v Čechách. Začneme jako vždy vyplňováním přihlášek, takže počítejte s malým zdržením. Noví zájemci se mohou hlásit ve 14 hodin u mě. Děkuji a těším se na vás.
Vlasta Málková

Podrobnější info o studiu dále...

Pohádkový les 2015

Super akce, úžasní lidé, pohodové děti, dokonalé pohádkové bytosti a samozřejmě perfektní organizátorky.

Organizační tým, všechny pohádkové bytosti a jejich spolupracovníci se vrátili z lesa zcela unavení a zničení, ale stálo to za to a nikdo si slůvkem nestěžoval. Patří všem obrovský dík. Děti viděly např. krásnou Ariel, Pipi, Popelku, Aladina s Jasmínou, vikingy, císaře Rudolfa, mumii a mnoho dalších bytostí. Zpestřením byl i aquazorbing, který si děti moc užily, ale i fakír se svoji show po setmění. Předpokládám, že hra, kterou jsme připravili a děti ji obdrželi u cíle, udělala také radost.  Děkuji všem za podporu, organizaci a pomoc při několikaměsíčních přípravách Pohádkového lesa, za úžasně odvedenou práci v terénu a všem sponzorům, kteří na akci přispěli.    FOTOGALERIE
Vlasta Málková

Fotosoutěž 2015

Fotosoutěž, tentokrát na téma Domácí mazlíčci.

Poslední šance! Uzávěrka je již 10. září!

Z vítězných fotek bude sestaven obecní kalendář pro rok 2016.
Barevné nebo černobílé fotografie ve formátu NALEŽATO v co nejlepší kvalitě (alespoň 10 MP) zasílejte na e-mail psarskyzpravodajatpsary [dot] cz.. Nezapomeňte: uvést své jméno a adresu.

Setkání seniorů 17.9.2015

Členky sociální komise Vás zvou na již tradiční setkání seniorů 17. září 2015 od 15 hodin
na obecním úřadě. Tentokrát na vás čeká vyprávění na téma „Matriky a jejich tajemství“
Chcete se d o z v ě d ě t něco zajímavého o způsobu, jak přistoupit ke zpracování rodinné h i s t o r i e ?
Připravili jsme pro Vás přednášku Mgr.Jany Koutné, historičky a genealožky,která se studiem matrik a dalších archivních pramenů profesně zabývá. Dozvíte se mnohé informaceo tom, co vše se dá v matričních knihách
nalézt, kde jsou uloženy a vůbec mnoho podnětných, nečekaných informací a zajímavostí o tom, jak studovat a bavit se „rodinnými dějinami“.
Všichni jste srdečně zváni!

Výzva - šetření vodou pokračuje

Žádáme všechny obyvatele Psár a Dolních Jirčan, aby maximálně šetřili s pitnou vodou, nepoužívali ji k zalévání zahrad, zavlažování trávníků, napouštění bazénů, k mytí automobilů apod.
Dlouhodobé sucho v celé České republice vede k výraznému poklesu hladin podzemních vod. Obecní vodovod v Psárech a Dolních Jirčanech je zásobován převážně z podzemních vrtů v Psárech, na výši hladiny a chod vodojemů dohlíží VHS (vodohospodářská společnost), kontroly budou probíhat i o víkendu.
Voda na běžnou potřebu domácností zatím dostačuje, ale i tak může v některých lokalitách tlak vody klesat.
Vstřícným jednáním Vás a Vašich sousedů můžeme tuto situaci zvládnout.

Děkujeme za pochopení
Vlasta Málková

Předání ocenění soutěže Vesnice roku

V sobotu 18.7. jsme se zúčastnili předávání ocenění soutěže Vesnice roku ve vítězné obci Vraný, které moc blahopřejeme k úžasnému výsledku a děkujeme za pozvání. Blahopřání si ale zaslouží všechny zúčastněné obce. Naše obec získala Ocenění - CENA NADĚJE PRO ŽIVÝ VENKOV,  za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích, se kterým postupujeme do celostátního kola, a které jsme převzali od
Věry Kovářové, poslankyně Parlamentu ČR. Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera nám předal Diplom  -  za kvalitní sociální služby.
Poděkování patří všem našim občanům, kteří se zúčastnili soutěže nebo jinak přispěli k dosaženému výsledku. Děkujeme!!!!!! Fotogalerie

Registrace na Pohádkový les 2015

Letošní pohádkový les se uskuteční 5.září 2015 od  13:00 u rybníku Kukaláku.

Registrací svého dítěte si zajistíte nejen jistotu pevného času vstupu na trasu Pohádkového lesa, ale i odměnu a občerstvení zdarma pro své děti (špekáček + limo), které jsou poskytovány v cíli trasy na hrázi rybníka Kukaláku a nejsou zajištěny pro neregistrované. Jste srdečně zváni.

Vesnice roku - vyhodnocení 2015

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku v Kutné Hoře 18.6. pro naše obce

1.Diplom
   -  za kvalitní sociální služby

2. Ocenění
   - CENA NADĚJE PRO ŽIVÝ VENKOV
     za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích
   - postupujeme do celostátního kola

Vesnice roku - vyhodnocení 2015

Vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku v Kutné Hoře 18.6. pro naše obce

1.Diplom
   -  za kvalitní sociální služby

2. Ocenění
   - CENA NADĚJE PRO ŽIVÝ VENKOV
     za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích
   - postupujeme do celostátního kola

Předání Pamětních listů VU3V ve čtvrtek 11.6. ve 14 hodin

V dubnu jsme zakončili další semestr Univerzity třetího věku, který nesl téma Potraviny a spotřebitel.

Slavnostní předání  Pamětních listů za dva poslední semestry Renesance v Itálii a Potraviny a spotřebitel proběhne ve čtvrtek 11. června 2015 od 14 hodin v zasedací místnosti OÚ. Bude připraveno občerstvení, hudba a jiná překvapení. Těšíme se na vás.

Bližší informace podá Vlasta Málková 602 714 101, malkovaatpsary [dot] cz

Naše obec recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevila životnímu prostředí

Loni občané odevzdali k recyklaci 307 televizí, 120 monitorů a 3 476 kg drobného elektra. Snaha obyvatel obce recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Naše obec obdržela certifikát vypovídající nejen o přínosech třídění televizí a počítačových monitorů, ale také o velkém významu sběru drobných spotřebičů, jako jsou mobilní telefony.

Zájezd do ČB - Země Živitelka

KLUB ZRALÉHO VĚKU-KLUB PRO SENIORY zve všechny na jednodenní autobusový zájezd do Českých Budějovic - Země Živitelka, pořádaným seniorcentrem Říčany ,Komenského.nám, 1850, 251 01. Zájezd se koná v sobotu 29. srpna 2015. Příspěvek účastníků:  230,- Kč, (200,- Kč pro členy Klubu Senior a Klubu zralého věku, cena zahrnuje dopravu a pojištění).

Pro účastníky kteří navštíví místní plavecký bazén, je přichystána odměna ve výši 20% ze zaplaceného vstupného. Vstupné: plné 140,- Kč, zlevněné 70,- Kč (senioři nad 70 let), osoby se ZTP zdarma.

Místa odjezdu: 5:50 hodin aut. zastávka Psáry (obecní úřad).......Přihlášení do 15. 8. 2015

Kulturní program, dožínky. Výstava zemědělské techniky, zemědělské a rostlinné výroby, lesního a vodního hospodaření apod.

Kontakt ( PŘIHLÁŠKY a informace) Předsedkyně správní rady Irena Moudrá, tel: 732383424 nebo e-mail:  seniorcentrumricanyatcentrum [dot] cz

Budu se těšit na vaši účast

Koordinátorka Klubu zralého věku Václava Vocásková

 

Vesnice roku 2015

Naše obec se i v letošním roce účastní soutěže Vesnice roku. Dnes nás navštívila desetičlenná komise, pro kterou jsme připravili program a naší obec jsme prezentovali. Akce se vydařila, počasí nám přálo a všichni zúčastnění byli úžasní. Na závěr si mohli pochutnat na výborném dortu. Děkujeme  všem, kteří se na akci podíleli, pomáhali s přípravou a realizací.
Fotogalerie

Vesnice roku 2015

Naše obec se již podruhé zapojila do soutěže Vesnice roku. Stejně jako v minulém roce je naším cílem vtáhnout do dění v obci co nejvíce našich obyvatel, zájmových spolků i firem. Je to další z impulzů, jak společnými silami zlepšovat místo, kde žijeme a pracujeme.
Desetičlenná komise navštíví naši obec v úterý 19.5. od 8 do 10 hodin.
Předem děkujeme všem, kdo se s námi do soutěže  zapojí! Bližší info na malkovaatpsary [dot] cz, 602714101

Změna

Vážení přátelé Klubu zralého věku
Dne 7.5.2015 Klub zralého věku nebude z důvodu konání divadla.
Uvidíme se opět 14.5.2015 a užijeme si den plný pohody.
Koordinátorka klubu Václava Vocásková

Výlet na hrad Krakovec

Klub zralého věku zve všechny zájemce na jednodenní výlet autobusem ve spolupráci se seniorcentrem Říčany na prohlídku HRADU KRAKOVEC A PAMĚTNÍ SÍNĚ OTY PAVLA, dne 4.června 2015.
Hrad Krakovec představuje jeden z vrcholů české hradní architektury.
Příspěvek účastníků 250 kč. (zahrnuje dopravu, pojištění, vstupné)
Místa odjezdu: 7:10h. zastávka Psáry (Obecní úřad), 7:15h. Dolní Jirčany.
Kontakt, informace a přihlášky: Irena Moudrá na tel. 732383424 nebo e-mail: seniorcentrumricanyatcentrum [dot] cz
Pořadatel zájezdu: Seniorcentrum Říčany, Komenského nám.1850, 25101
Těším na vaši účast a společně strávený krásný den.
Václava Vocásková koordinátorka Klubu zralého věku
 

PROCHÁZKA PO PRAŽSKÝCH ROZKVETLÝCH ZAHRADÁCH

KLUB ZRALÉHO VĚKU
VÁS ZVE NA PROCHÁZKU S PRŮVODKYNÍ PANÍ GRYCOVOU PO PRAŽSKÝCH ROZKVETLÝCH ZAHRADÁCH
Dne 16.5.2015, odjezd je v 7:53 hod.autobusem číslo 332 ze stanice Psáry Štědřík. Pokud bude někdo nastupovat na jiné stanici,sejdeme se v tomto autobusu.
Navštívíme rozkvetlé Seminárské zahrady, půjdeme přes Kampu do Vrbovské a zakončíme ve Waldštejnské zahradě.Cestou si můžeme sednout k odpočinku v krásné přírodě či navštívit některou z kaváren.
Cena za procházku je dobrovolná a bude použita jako odměna pro průvodkyni.
Veškeré vaše dotazy vám zodpovím na tel. 731511248
nebo e-mailu: wendy [dot] 111atseznam [dot] cz
Těším se na společně strávený krásný den
Koordinátorka Klubu zralého věku
Václava Vocásková

Zájezd do Toskánska přeložen na 7.10 - 11.10.2015

Srdečně vás zveme na zájed do Itálie. Uvidíte nádherná zákoutí a strávíte několik pohodových dnů.Odjíždí se ve středu 7.10. a návrat zpět bude v neděli 11.10.
Sleva pro seniory pobírající starobní nebo plný invalidní důchod bude v rozmezí 700 - 1000 Kč, dle celkového počtu zájemců.
Přihlašovat se můžete u pí. Vlasty Málkové malkovaatpsary [dot] cz, tel. 602 714 101 nebo u pí.Šimkové na OU.

Tags:

VU3V 15.4. v zasedací místnosti OU

15.4. proběhne přednáška v zasedací místnosti OU od 14 hodin.

Divadlo Radka Brzobohatého - Klec bláznů

Pojďte s námi do divadla, na výjimečný divadelní zážitek se můžete těšit, pokud s námi zamíříte 7. května od 19 hodin do Divadla Radka Brzobohatého na hru Klec bláznů.
Dopravu již tradičně zajišťuje zdarma pan Adámek a odjezd je ze zastávek Psáry, OÚ Psáry a Dolní Jirčany v 17.15.
Vstupenky za 490 Kč jsou za zvýhodněnou cenu 250 Kč si můžete  zakoupit v pokladně OÚ u paní Šimkové.od 20.4.

Výlet na veletrh FOR SENIOR,FOR FAMILY,FOR PETS, FOR KIDS

Vážení senioři
Dne 9.4.2014 v rámci Klubu zralého věku se koná výlet na výstaviště Letňany, kde se zúčastníme veletrhu FOR SENIOR,FOR FAMILY,FOR PETS, FOR KIDS. V případě zájmu jedeme autobusem č.332 v 8:43h.ze zastávky Štědřík.V tento den se Klub zralého věku v Mozaice od 14h.nekoná.
Budu se těšit na vaši účast.
Václava Vocásková

Povídání o Reiki v Rubínu

Vážení přátelé Klubu zralého věku, rádi by jste se dozvěděli co je to REIKI ?
Zvu všechny na příjemné posezení v restauraci Rubín ve Psárech dne 10.4.2015 od 17 hodin. Příjde mezi nás paní Iva Kukačková mistr REIKI ,která vám vysvětlí vše o REIKI a ráda vám odpoví na všechny vaše dotazy.
Těším se na příjemný,společně strávený večer
Václava Vocásková

VU3V 1.4. odpadá

1.4. se přednáška konat nebude z důvodu rekonstrukce OU. Děkuemei za pochopení.

Pravidelní setkání klubu ve čtvrtek

Vážení senioři
Máme za sebou úspěšné zahájení Klubu zralého věku.Účast byla veliká,průběh celé akce s úžasnou atmosférou za doprovodu harmoniky paní Pastierikové a ukázkou dovednosti s yoyo, kterou nám předvedl Lukáš Hriagyel.

VU3V 18.3. odpadá

Dne 18.3. se z důvodu rekonstrukce OU přednáška VU3V nekoná. Prohlédněte si prosím videopřednášku doma a test si uděláme společně 1.4., pokud to již bude možné.Omlouvám se za komplikace a děkuji za pochopení. Vlasta Málková

Sociální pracovnice

Od 1.3.2015 je na Obecním úřadě v Jesenici zřízena funkce sociálního pracovníka i pro  obec Psáry. Je jím Jarmila Červenková, kancelář 2.15, tel.: 241 021 723, mobil 702 208 133, e-mail: jarmila [dot] cervenkovaatoujesenice [dot] cz.
Bude zajišťovat sociální poradenství zejména pro zdravotně postižené, seniory, rodiny s dětmi, cizince, osoby v hmotné nouzi. Může  pomoci s vyplněním  i podáním žádostí o dávky hmotné nouze na Úřad práce, při výměně průkazek ZTP, která proběhne letos od dubna do konce roku 2015.

Tags:

Slavnostní otevření Klubu zralého věku

Srdečně vás zveme na slavnostní otevření Klubu zralého věku ve čtvrtek 19.3. ve 14 hodin do Mozaiky na Štědřík. Bude pro vás připraveno občerstvení a samozřejmě program. Přijdte se podívat, jak by mohly vypadat, vaše čtvrteční odpoledne. Budeme se těšit.
Vlasta málková

Setkání seniorů na 8.4.2015

Sociální komise Vás zve na další setkání seniorů, které proběhne 8. dubna od 15 hodin na OÚ Psáry. Těšit se můžete na povídání Heleny Grycové o zaniklých zahradách a parcích Prahy (Andělská zahrada, Kanálka atd.)

Tags:

Akce Seniorcentra Říčany

Využijte akce Seniorcentra Říčany

Nově pro naše seniory nabízíme možnost účastnit se akcí pořádaných Seniorcentrem Říčany. Doprava je zajišťována panem Adámkem z Laguna Psáry, a proto mohou nastoupit do autobusu již v Psárech/Dolních Jirčanech. Počet míst na každé akci je limitován, v případě zájmu proto kontaktujte paní Irenu Moudrou co nejdříve!

Tags:

Změna

Ve čtvrtek 5.3.2015 se Klub zralého věku z důvodu divadla v Praze bude konat jen od 14h. do 15:30h.
Vocásková

Klub zralého věku

Klub se schází každý čtvrtek v Mozaice na Štědříku od 14 do 16,30 hodin. Přijďte se pobavit, popovídat si, prostě užít si hezké odpoledne. Čeká na vás malé občerstvení, plánování kroužků, výletů, přednášek atd. Dle zájmu různé hry atd.
V případě dotazů kontaktujte paní Václavu Vocáskovou na čísle 731 511 248

Druhé setkání klubu

 Pozvánka na druhé setkaní v klubu seniorů, které se koná 12.2. od 14 do 16:30 hodin v Mozaice na Štědříku.
Čeká na vás malé občerstvení, plánování kroužků, výletů, přednášek atd. Dle zájmu různé hry atd.

V případě dotazů kontaktujte paní Václavu Vocáskovou na čísle 731 511 248  

První setkání klubu

První setkání klubu se uskuteční  5.2. ve 14 hodin v Mozaice na Štědříku, které povede paní Vocásková
Program :
- seznamovací beseda a občerstvení
- co vás zajímá a baví
- plánování kroužků, výletů, přednášek atd.
- dle zájmu různé hry atd..

Přání

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v dalším studiu.

Další semestr na téma  „Potraviny a spotřebitel“ začíná 4. února 2015 od 14 hodin na OÚ Psáry.

Vlasta Málková

Poděkování

Vážení občané,
Rád bych poděkoval Vám všem, kteří jste se zúčastnili voleb do obecního zastupitelstva obce Psáry a přispěli tak k nadprůměrné volební účasti. S velkou osobní radostí a vděčností bych chtěl poděkovat těm, kteří zvolili naše uskupení a dopomohli k získání 11 mandátů našeho 15 členného zastupitelstva. Tato výrazná většina nás velmi těší, ale ještě více zavazuje. Budeme se snažit zodpovědně a poctivě přistupovat k práci pro naši obec a být dobrými zastupiteli i pro ty z Vás, kteří nás nevolili.

Výsledky voleb do zastupitelstva obce Psáry a Dolní Jirčany

V letošních komunálních volbách zvítězilo hnutí Starostové a nezávislí s 11 zastupiteli před TOP09 se 3 zastupiteli a Restartem 2014 s jedním zastupitelem.

Rozklikávací rozpočet obce

Během letošního roku probíhal ve spolupráci s dodavatelem informačních systémů pro veřejný sektor společností Triada, pilotní projekt „Rozklikávací rozpočet“. Vývoj a zkušební provoz byl prováděn právě ve spolupráci s naší obcí. Systém bude ještě v budoucnu rozšiřován o další funkcionality, ale již dnes se můžete podívat na ucelené aktuální informace o hospodaření obce Psáry.
Rozpočet naleznete na: http://psary.imunis.cz/rr

Komunální volby 2014

Komunální volby  se uskuteční v termínu 10. a 11. října 2014. Volby probíhají v zasedací místnosti obecího úřadu a mají jen jediný volební okrsek. V tomto článku se dozvíte vše o volbách do ZO.

Demografická studie pro Psáry a Dolní Jirčany

Během jarních a letních měsíců se pro naši obec připravovala demografická studie, která popisuje období let 2015-2030. Studie přináší mnoho důležitých informací, potřebných pro dlouhodobé plánování naší základní infrastruktury. Ze studie bych vyzdvihnul zejména dva níže uvedené grafy.

Oznámení době o místě konání voleb

Volby do zastupitelstva obce Psáry se uskuteční ve volební místnosti na Obecním úřadě Psáry, Pražská 137, 252 44 Psáry - Dolní Jirčany v tyto dny:

  •  v pátek 10.října 2014 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a
  •  v sobotu dne 11.října 2014 od 8.00 hodin do 14.00 hodin

Rekultivace pobytových luk na Štědříku a u hřiště v D. Jirčanech.

V předchozích dnech byla vypsána veřejná zakázka na úpravu pobytové louky podél sídliště Štědřík a stejně tak zeleného pásu podél fotbalového hřiště v Dolních Jirčanech. Postupně dojde k rekultivaci území, redukci nezdravé vegetace a výsadbě nových stromů a osetí trávou, tak aby pobytové louky mohly plnit svojí rekreační funkci. Součástí projektu je i výsadba okrasné zeleně na veřejných prostranstvích u autobusových zastávek.

VU3V začínáme 1.10 2014 ve 14 hod. renesancí v Itálii

Po úspěšném nultém a prvním semestru Univerzity třetího věku začíná 1. října ve 14 hodin další semestr s tématem  Umění rané renesance v Itálii. Poslední seminář tohoto semestru proběhne 10. prosince 2014

Pokud se i vy chcete přidat do řad studentů, dozvědět se spoustu nových informací a zároveň si užít spoustu pohody v kolektivu stejně naladěných lidí, ozvěte se na e-mail: malkovaatpsary [dot] cz nebo zavolejte na tel.  602 714 101.

Vlasta Málková, místostarostka

Proč vyskakují kanály v Psárech, nedá se jezdit po ulicích a jaký je stav jirčanské návsi?

To je otázka, kterou si po letošních přívalových deštích klade většina obyvatel Psár a Dolních Jirčan. Odpovědí jim mohlo být mimo jiné zasedání zastupitelstva obce ve středu 17. 9. 2014, které se ale pro neúčast většiny opozičních zastupitelů nekonalo. Hosté, kteří měli na tyto otázky odpovědět, však dorazili a v neformální diskusi se na kameru pokusili stav věcí popsat.

Videozáznam ze zastupitelstva + zpráva starosty o stavu obce ZDE

Zákaznické centrum VHS Benešov pro obec Psáry

Od července 2014 bylo z důvodu zjednodušení kontaktu odběratelů s provozovatelem vodovodů a kanalizací v obci Psáry zřízeno Zákaznické centrum VHS Benešov pro obec Psáry, které se nachází v budově Provozního střediska Jílové, na adrese Nádražní 559, 254 01 Jílové u Prahy.
V úředních hodinách po–pá 7.00–11.00 a 11.30 – 15.30 ...

Simulátor volebního lístku - komunální volby

Před sebou vidíte hlasovací lístek podobný tomu, který budete vyplňovat v komunálních volbách. Před vyplňováním si napřed všimněte, kolik se volí členů zastupitelstva (v tomto příkladu 15). Zde si můžete vyzkoušet, kdy je vyplnění lístku neplatné a kterým stranám a kandidátům vlastně dáváte hlas. Dole byste hned měli vidět výsledky. Takže si klikejte.

Volby 2014 - informace k vydávání OP v době voleb

V souvislosti s konáním voleb do zastupitelstev obcí ve dnech 10. 10. 2014 a 11. 10. 2014 bude zajištěno vydávání občanských průkazů ve dnech voleb Správním odborem MÚ Černošice, na pracovišti Podskalská 19, Praha 2, 1. patro.

Setkání seniorů 25.9.2014

Členky sociální komise zvou dne 25. září od 14.30 hod. (pozor, změna oproti předchozím termínům!) opět všechny seniory a seniorky na setkání na Obecním úřadě v Psárech. Hostem tentokrát bude známá česká herečka Jaroslava Obermaierová, kterou jste mohli vidět v desítkách filmů i v řadě televizních seriálů. V současné době ji můžete vídat
v seriálu Ulice jako prodavačku Vilmu Nyklovou. Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění a zeptat se na vše, co vás zajímá z jejího života i tvorby.

Kandidáti do komunálních voleb 2014 za Restart 2014

Restart 2014 je stranou kandidijící v komunálních volbách 2014 do zastupitelstva obce Psáry s číslem 3.

Kandidáti do komunálních voleb 2014 za TOP 09

TOP 09 je stranou kandidijící v komunálních volbách 2014 do zastupitelstva obce Psáry s číslem 2

Kandidáti do komunálních voleb 2014 za STAROSTOVÉ a NEZÁVISLÍ Psáry - Dolní Jirčany

Jsme tým lidí, které pod hlavičkou STAN spojilo odhodlání pracovat pro obec Psáry a Dolní Jirčany. Chceme navázat na naši práci v uplynulých čtyřech letech, zasadit se o STABILITU vedení a rozvoje obce, podporovat TRADICE a tradiční hodnoty demokratické společnosti, osobně se ANGAŽUJEME  v každodenním životě v obci a prosazujeme NEZÁVISLOST obce v politickém víru dnešní doby. V uplynulých čtyřech letech každý z nás nasadil své síly tam, kde mohl pomoci. Férovým přístupem, houževnatostí a poctivou prací se nám ve vedení obce podařilo dosáhnout mnoha malých i větších úspěchů. Chceme pokračovat v týmové práci a usilovat o to, aby Psáry a Dolní Jirčany byly místem, kde se nám společně bude dobře žít.

Cyklovýlet 24.8.2014

Srdečně vás zveme v neděli 24.8. na v pořadí druhý cyklovýlet po okolí naší obce? Sraz je v 10,30 před obecním úřadem, pojedeme cca 30-35 km.
Drahomíra Rudolfová

Pohádkový les 6.9.2014

Srdečně vás zveme na v pořadí třetí akci Pohádkový les u rybníka Kukaláku. Tak jako v minulých letech na vás i vaše děti čeká spousta pohádkových bytostí, dobrovolníků, kteří vymýšlí a připravují svá stanoviště. Zahraje nám kapela Fischmeni, občerstvení připraví restaurace Na Kopečku a také věnuje buřt a limonádu dětským účastníkům. Registrace budou připraveny v půběhu měsíce července.

Cvičení seniorů pokračuje

Oblíbené cvičení pro seniory, které třetím rokem pořádá obecní úřad v prostorách Laguna Psáry, bude pokračovat i v září letošního roku. Kurzy budou zahájeny 10. září v 9.15 hodin. Využijte i Vy tuto možnost protáhnout tělo pod vedením zkušené terapeutky Lucie Dercsényiové.

Tags:

Pamětní listy VU3V

Dobrý den, srdečně zvu všechny absolventy Univerzity třetího věku - Astronomie a Bylinky v naší zahrádce
na slavnostní předání Pamětních listů, které se koná v zasedací místnosti OU ve středu 21.5. ve 14 hodin. Budeme vybírat i téma studia příštího semestru.

Vlasta Málková

Dotazník pro občany Dolních Jirčan a Psár

Vážení spoluobčané, návrh nové podoby návsi v Dolních Jirčanech, který jsme předkládali dne 22. dubna (viz příloha ) bude rozpracován k prezentaci 19. května. Představíme podobnější měřítko a zapracujeme poznámky z dubnové veřejné diskuse. Abychom mohli do návrhu lépe zapracovat podměty od Vás - budoucích uživatelů, rádi bychom Vám položili několik dotazů, které nám usnadní práci. S výsledky se budete moci seznámit 19.5.2014 v restauraci Na Kopečku od 18.00.

GEO–hra aneb hledejte poklady u památných míst v naší obci

Obec Psáry pro vás od 5.5.2014 připravila sérii kešek určených především pro zábavu rodin s dětmi (tedy žádné terény, ani moc těžké úkoly). Tato série byla vytvořena tematicky k zakončení projektu Rekonstrukce božích muk v Dolních Jirčanech financovaného EU z Programu rozvoje venkova – Leader a realizovaneho s podporou MAS Říčansko o. p. s. Série se skládá ze tří kešek a jedné bonusovky.

Májové slavnosti, Cesta za upírem 17.5.2014 ve 12,30

Zájemci o stánkový  prodej na Májových slavnostech a dobrovolníci, kteří si s námi chtějí užít Cestu za upírem a jsou ochotni pomoci při pořádání akce, halste se prosím na mail  malkova@psary,cz nebo na tel. 602 714 101 Vlasta Málková.

Pavoučí stezkou

Počasí nám  přálo a celkem 265 dětí a jejich rodičů se skvěle bavilo na Pavoučí stezce, kterou jsme připravovali několik týdnů. Desítkám zúčastněných dobrovolníků mnohokrát děkuji za vynaložené úsilí, čas a obětavost. FOTOGALERIE

Vlasta Málková

Fotosoutěž pro rok 2014

Sociální komise obce Psáry i letos vyhlašuje fotosoutěž o nejlepší fotografie z nichž bude sestaven kalendář pro rok 2015, tentokrát na téma "Naše zahrady a zahrádky". Svoje fotografie můžete zasílat do 31.7.2014 ve formátu "NALEŽATO" a v co nejlepším rozlišení na adresu  psarskyzpravodajatpsary [dot] cz.

Nová náves v Dolních Jirčanech

V návaznosti na veřejné diskuze k budoucí podobě návsi v Dolních Jirčanech, o kterých jsme opakovaně psali v Psárském zpravodaji, představujeme základní koncept budoucí podoby centra Dolních Jirčan. Z přiloženého dokumentu je patrné, že se získá dostatek volného prostoru i základní vybavenost. Velmi přínosné též je, že díky použitým materiálům nebude samotná realizace finančně nikterak nákladná.

Výběrové řízení na místo učitelky ZŠ a MŠ

ZŠ a MŠ Psáry vyhlašuje výběrové řízení na místo UČITELKY I. STUPNĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY a na místo UČITELKY MATEŘSKÉ ŠKOLY !

 

Virtuální Univerzita třetího věku

Odkaz na stránky VU3V        https://e-senior.czu.cz/

videonávod pro studenty na obsluhu portálu e-senior:  http://e-senior.czu.cz/navod-student/

 

Virtuální Univerzita třetího věku

Čínská medicína v naší zahrádce

Tradiční čínskou medicínu můžeme běžně využívat i my, neboť některé léčivé rostliny můžeme také pěstovat v našich podmínkách.
Termíny studia prvního semestru od 14 do 16 hodin:
5.2.2014, 19.2.2014, 5.3.2014, 19.3.2014, 2.4.2014, 16.4.2014 Ostatní doplníme

Virtuální Univerzita třetího věku

Nultý semestr VU3V (Astronomie) se blíží ke konci. První semestr tříletého studia začíná ve středu 5.2.2014 v zasedačce OU. Téma, které si studenti zvolili, je...... Čínská medicína v naší zahrádce. Další zájemci o studium se mohou hlásit na mail malkovaatpsary [dot] cz nebo na tel. 602714101.

Virtuální Univerzita třetího věku

Dnes jsme zahájili první přednáškou Univerzitu třetího věku za účasti Ing. Nehodové z ČZU.. Zúčastnilo se celkem 18 seniorů a seniorek. Přednáška vsechny zaujala a těší se na pokračování. Kdo má o studium zájem, přihlaste se mailem na malkovaatpsary [dot] cz nebo na tel. 602 714 101.
http://psary.cz/fotogalerie/virtualni-univerzita-tretiho-veku

Odjezdy z kterékoliv zastávky v mobilu a aktuální zpoždění také ve vyhledávači spojení

Organizace ROPID ve spolupráci se společností CHAPS rozšířila stávající webovou aplikaci „Zastávková tabla PID“ a přizpůsobila ji pro chytré telefony a tablety. „Nové grafické pojetí a intuitivní vyhledávání konkrétní zastávky umožní zjistit snadno a rychle aktuální odjezdy z  jakékoli zastávky Pražské integrované dopravy,“ uvádí Pavel Procházka, pověřený řízením ROPID. Nová aplikace běží na adrese http://www.kdymitojede.cz

Virtuální Univerzita třetího věku

Sociální komise zahajuje nový projekt - Virtuální Univerzita třetího věku, která umožní starším spoluobčanům vysokoškolské zájmové studium přímo na OÚ Psáry. První setkání proběhne ve čtvrtek 9. ledna ve 14 hod v zasedací místnosti na OÚ Psáry. První přednáška na téma astronomie je ZDARMA a je určena všem potenciálním zájemcům o studium, kteří se chtějí dozvědět, jak VU3V funguje.

  • V případě zájmu o zkušební seminář, nebo následné studium, se přihlaste mailem na malkovaatpsary [dot] cz. S dotazy se obracejte na Vlastu Málkovou T: 602714101

Jirčanský ADVENT 2013

Advent je dobu přípravy na vánoční svátky... Nabízíme Vám a Vašim dětem několik akcí, které Vám pomohou v předvánočním shonu zpomalit, nasát atmosféru a užít si s vašimi ratolestmi společné chvilky plné radosti a očekávání. -  Staročeský advent, tvořivé dílny pro děti i dospělé, Mikulášskou, setkání v kostele...

Obecní úřad Psáry má stále OTEVŘENO

Dne 1. října 2013 se uskutečnilo vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže OTEVŘENO x ZAVŘENO, v rámci které získala naše obec dvě nominace v kategorii Otevřeno a v níž se jí podařilo obsadit 1. místo v kategorii OTEVŘENO - otevřená data.

Architektonická soutěž o návrh nové školy pro Psáry a Dolní Jirčany

Praha 04.09.2013 – po více než pěti letech se v České republice vyhlašuje veřejná architektonická soutěž na novou školu.

MAS Dolnobřežansko připravuje Integrovanou strategii rozvoje území, připojte se!

MAS Dolnobřežansko v současné době obsluhuje území 10 obcí (Březová-Oleško, Dolní Břežany, Jesenice, Okrouhlo, Ohrobec, Libeř, Vestec, Vrané nad Vltavou, Zlatníky-Hodkovice, Zvole a od ledna 2014 i Psáry). Kam bude směřovat rozvoj obsluhovaného území v letech 2014 - 2020, do jakých oblastí by měly směřovat dotace ze státních i evropských fondů, jaké bude mít území priority – to jsou otázky, kterými se MAS v současné době zabývá.

Do práce na kole!

Mnozí z nás musí dojíždět za prací do Prahy a jsou tak prakticky každý den vystaveni nekonečným kolonám na silnicích vedoucích do hlavního města. Existuje však i alternativní způsob dopravy, za kterou nemusíte platit a při které navíc děláte i něco pro své zdraví – jízda na kole. V tomto článku bych rád vyvrátil mýty o tom, že se z naší obce nedá bezpečně jezdit do Prahy na kole.

Pohádkový les

Tak jako v loňském roce připravujeme i letos akci „Pohádkový les“, která se bude konat 7.9.2013.

Hledáme dobrovolníky na pomoc s organizací i na role kouzelných bytostí. Zájemci o pohádkové postavičky se mohou hlásit v registračním formuláři. Pokud ji nenajdete je již role obsazena. Chcete-li pomoci jinak, ozvěte se nám a budeme Vás kontaktovat.

Sponzoři, kteří mají zájem přispět na tuto akci, nebo věnovat dárky pro děti, přihlaste se prosím u místostarostky Vlasty Málkové na e-mailu malkovaatpsary [dot] cz, T: 602 714 101.

Pomoc našim občanům - odstraňování škod a materiální pomoc

Vyzýváme naše občany, kteří potřebují pomoc s odstraňováním následků povodňových škod, ať se na nás co nejdříve obrátí. Tel. 602754837 (starosta Milan Vácha) nebo 602714101 (místostarostka Vlasta Málková). Pochopitelně je možné se i zastavit na Obecním úřadě Psáry.

Děkujeme všem občanům, kteří téměř okamžitě reagovali na prosbu o pomoc - úklidové a hygienické potřeby byly předány tam, kde byly potřeba. DĚKUJEME!

Povodně - sdílejte s ostatními své fotografie a zážitky!

Vážení spoluobčané, zachytili jste na svých fotoaparátech, jakou sílu má voda, když se vymkne kontrole? Podělte se o fotky i své zážitky s ostatními. Materiály můžete zasílat na psarskyzpravodajatpsary [dot] cz (subject: Povode%C5%88%202013) . Události posledních dní, které neblaze postihly naši obec, chceme prostřednictvím Vašich svědectví zachytit v Psárském zpravodaji.

Na cestě k Ideálnímu satelitu

První veřejná prezentace návrhu Ideální satelit proběhla dne 5. února tohoto roku na obecním úřadě. Představili jsme návrh, který vychází z dotazníku a z rozpravy s občany uspořádané ke konci minulého roku.

Tags:

Nabídka pracovní pozice - asistent pedagoga v MŠ - OBSAZENO

ZŠ a MŠ Psáry přijme asistenta pedagoga do předškolní třídy mateřské školy. Předpokládaný rozsah práce 4 dopoledne v týdnu. Nástup ihned. Zájemci nechť píší obratem na reditelkaatskolapsary [dot] cz (subject: Asistent%20pedagoga%20v%20M%C5%A0) .

Fotosoutěž na téma „Život a zábava v obci“

V letošním roce jsme díky velkému zájmu našich občanů o fotosoutěž na téma „Obec, jak ji neznáme“ vytvořili krásný a historicky první obecní kalendář, za což všem děkujeme. Abychom z jedné akce mohli vytvořit tradici, rozhodli jsme se vypsat druhý ročník fotosoutěže, tentokrát na téma „Život a zábava v obci“.

SBÍREJ A VYHRAJ! - Soutěž s Asekolem

Milí spoluobčané, ve spolupráci se Středočeským krajem a společností ASEKOL jsme pro Vás připravili soutěž ve sběru drobného elektra.

Ideální satelit - Diskutujeme o ideálních Psárech a Dolních Jirčanech

Ve čtvrtek proběhla první diskuze s občany na téma budoucnosti obce. Debatovali jsme nad názory vyplývajícími z dotazníku Ideální satelit, které postupně sbíráme. Zainteresovaní obyvatelé se shodují na důležitosti krajiny pro Psáry a Dolní Jirčany, omezení nové výstavby rodinných domů, nutnosti řešit centrum obce a chybějící vybavenost.

Ideální satelit - Budoucnost obcí Psáry a Dolní Jirčany

Celé dvacáté století architekti vytvářeli obraz ideálních měst, málokdy se však ptali přímo občanů, jak si své ideální město představují. Rozhodli jsme se otočit tento trend a ptáme se vás, obyvatel Psár a Dolních Jirčan,jak byste si představovali vaši ideální obec. Architektonické studio MOBA se bude držet vašich námětů a navrhne pro vás vizi Psár a Dolních Jirčan.

Tags:

IDEÁLNÍ SATELIT

Celé dvacáté století architekti vytvářeli obraz ideálních měst. Přitom se architekti málokdy ptali občanů a obyvatel přímo, jak si ideální město představují. Rozhodli jsme se otočit tento trend a ptáme se Vás, obyvatel Psár a Dolních Jirčan, jak by jste si představovali Vaší ideální obec. My jako architekti se budeme držet vašich námětů a pro Vás navrhneme vizi Psár a Dolních Jirčan.

Tags:

V Psárech přistálo UFO!

8. září došlo během Pohádkového lesa k nevídané události: na břehu rybníku Kukalák přistál tajemný létající talíř. Na jeho palubě se nacházela pětice vzácných slepic rodu Araucana, jež snáší modrá vajíčka. Naštěstí se děti z místní školy slepiček ujaly a spolu s jejich kmotry, německými architekty Ursulou a Niklasem jim postavily nový příbytek. Můžete sami podle fotek posoudit, že se jedná o skutečný palác! Slepičkám se nyní dobře daří na školním dvoře, kde se o ně děti nadále starají.

Tags:

Dobrodružná havelská hra pro malé i velké

Během  svatohavelského posvícení vypukne v Psárech další z akcí projektu CULBURB (Kultura na hraně). Tentokrát Vás zveme k účasti na hru plnou dobrodružství za pokladem z hlubin země. Vítáni jsou malí i velcí. Rodiče, vezměte svoje děti, obujte si pevné boty a vyzbrojte se dobrou náladou. Setkáme se ve 14:00 na fotbalovém hřišti v Psárech a společně vyrazíme za pokladem.

Tags:

Vyhlášení Projektu 50 000

8. září byl během Pohádkového lesa slavnostně vyhlášen nejlepší nápad Projektu 50 000, kterým se stal návrh na Hřiště pro starší děti. Projekt zvítězil ve veřejném hlasování, v němž bylo odevzdáno 411 z celkového počtu více než 1600 hlasovacích lístků. Vybraný projekt získal celkem 75 hlasů. Stav hlasování si můžete prohlédnout na přiloženém obrázku.

Tags:

Hledá se nový majitel pro psa odchyceného v Dolních Jirčanech

V červnu byl na návsi v Dolních Jirčanech odchycen obecní policií zlatý retrívr. Pes se bohužel nemůže vrátit ke svému majiteli, který se v mezičase odstěhoval, a tak pro něj hledáme nový domov. Buddy je čtyřletý pes ve výborném zdravotním stavu, s čipem, veden na veterinární klinice v Jesenici. Je velice přátelský, má rád malé děti, vycházky do přírody a jeho velkou vášní je plavání v Kukaláku. V Jirčanech je doma a byla by škoda, kdyby musel do útulku.

Podrobné informace na tel. 734 573 450, M. Běťáková.

Prázdninový týden s Ferdou mravencem

Pokud chcete dětem o prázdninách dopřát změnu, zážitky s novými kamarády, spoustu her a zábavy, pak prázdninový program v Rodinném centru Domeček je ta správná příležitost! Nabízíme poslední dvě volná místa na Týden s Ferdou mravencem od 20. do 24. 8. 2012.

Hledáme dobrovolníky na Pohádkový les

Na zářiovou akci pro děti, Pohádkový les, hledáme dobrovolníky na organizaci i jako kouzelné postavičky. nebo sponzoři. Zájemci se mohou hlásit u místostarostky Vlasty Málkové na e-mailu malkovaatpsary [dot] cz nebo pomocí následujícího formuláře. Více o pohádkovém lesu ZDE

50 000 Kč z projektu Kultura na hraně

Jak nejlépe utratit 50 000 Kč? Posílejte svoje návrhy až do 31. července. Nápady můžete vhazovat do schránky umístěné na obecním úřadě nebo je posílat elektronicky přes stránky www.psary50000.cz Veřejné hlasování proběhne mezi 24. srpnem a 1. září.

Tags:

CULBURB aneb kultura na hraně - Umělecké projekty pro Psáry–Dolní Jirčany

Co mají společného Psáry a Dolní Jirčany, Sandleiten ve Vídni, Zalog v Lublani, Ursus ve Varšavě, RajkaRusovce u Bratislavy a Délégyháza u Budapešti? Spojuje je projekt Culburb, do kterého se přihlásilo 223 umělců a architektů z celého světa, od Nového Zélandu po Mexiko.

Urbánní Farmářské Objekty

Konečně! Dlouho očekávané UFO již brzy přistane v České republice! Slepice snášející záhadná modrá vejce, piloti Urbánních Farmářských Objektů, jsou velmi zvědavé na Váš Pohádkový les a chtějí Vám odvyprávět svůj příběh. Těší se na setkání s Vámi, obyvateli Psár a Dolních Jirčan, během Pohádkového lesa dne 8. září, ale i na to, až na Vás zamrkají svými magickými volskými oky!

Tags:

Ideální Psáry a Dolní Jirčany

Celé dvacáté století architekti vytvářeli obraz ideálních měst. Přitom se architekti málokdy ptali občanů a obyvatel přímo, jak si ideální město představují. Rozhodli jsme se otočit tento trend a ptáme se Vás, obyvatel Psár a Dolních Jirčan, jak by jste si  představovali Vaší ideální obec. My jako architekti se budeme držet vašich námětů a pro Vás navrhneme vizi Psár a Dolních Jirčan.

Tags:

Stezka odvahy

Projekt „Stezka odvahy“ si klade za cíl zachytit a přiblížit novodobou urbanizaci Psár a Dolních Jirčan, která v jistém smyslu reprezentuje zásadní porevoluční a společenský obrat v České republice. Autoři vytyčí v prostředí obce Psáry-Dolní Jirčany síť dvanácti informačních tabulek, popisujících historii a vývoj obydlování obce v posledních dvaceti letech. Stezka tak vytvoří linii propojující původní jádra s nově strukturovanými oblastmi zástavby. Obsahem jednotlivých zastavení bude slovní popis obecné problematiky příměstských oblastí, jejich plánování a struktury, mapované na konkrétním území obce.  Informační tabulky budou ukotvené ve veřejně přístupných místech, kde poskytují konfrontaci teorie se skutečností.

Schůzky nově přijatých dětí do MŠ

Ve středu 20. 6. 2012 proběhnou od 16,30 hod.  v budově mateřské školy informační schůzky pro rodiče nově přijatých dětí. Rodiče budou na schůzkách seznámeni s učitelkami a důležitými administrativními i praktickými informacemi.

Výběrové řízení - pečovatelka v dětském klubu Klubíčko

RC Dolní Jirčany, o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozice pečovatelka v dětském klubu Klubíčko a asistentka dětského klubu. Životopisy zasílejte do 25. 5. 2012 na betakovaatrcdomecek [dot] cz.

Výsledky zápisu do mateřské školy

Vážení rodiče,

níže naleznete výsledky přijímacího řízení do mateřské školy. Rozhodným kritériem byl trvalý pobyt dítěte a zákonného zástupce a věk dítěte. V době vydání rozhodnutí o přijetí/nepřijetí mohlo být přijato 25 nových dětí narozených před datem 26. 10. 2008. 30 dalším dětem narozeným před datem 4. 5. 2009 bude nabídnuto místo v klubu Klubíčko.

Soutěž o 12 nejkrásnějších fotografií

Obec ve spolupráci se sociální komisí a základní školou vyhlašuje fotosoutěž na téma „Obec, jak ji neznáme.

Zimní údržba komunikací

Pro letošní zimu 2011–2012 má obec Psáry k zajištění sjízdnosti a schůdnosti komunikací připravenou jak vlastní a smluvně zajištěnou mechanizaci, tak i brigádníky.

Rozpad radniční koalice

V návaznosti na včerejší veřejné zasedání zastupitelstva bych chtěl touto cestou informovat o faktickém ukončení koaliční spolupráce mezi zástupci ODS a uskupením Obec pro změnu. Po více než ročním působení se rozhodli manželé Nezmarovi (ODS) a Michal Petz (OPZ), že navzdory platné koaliční smlouvě vyjednají mé odvolání z postu starosty a Vlasty Málkové z postu místostarostky. S částí opozičních zastupitelů chtěli vytvořit koalici zcela novou.

Vítání občánků 12.11.2011

Fotky a videa z vítání občánků 12.11.2011

4 miliony korun leží na našich ulicích

Pojmy bydliště a trvalý pobyt jsou pro mnoho lidí téměř synonymem, pro obec a její rozpočet však znamenají zásadní rozdíl. Podle odhadu žije v Psárech a Dolních Jirčanech více než 4 000 obyvatel, trvale hlášeno je ale jen 3 455 občanů. To znamená přibližně 600 obyvatel, kteří zde mají své bydliště, nikoli však trvalý pobyt. A v čem spočívá zásadní rozdíl?

7 statečných na startu

Ve čtvrtek 13. 10. 2011 na tiskové konferenci v Americkém centru byl zahájen protikorupční projekt občanského sdružení Oživení nazvaný „7 statečných“ zaměřený na prevenci korupce a zavedení standardů, které jí mají zabránit.

Jmenování nové ředitelky školy

Dne 18. července byla jmenována nová ředitelka Základní školy a Mateřské školy Psáry, okres Praha –západ. Rada obce se rozhodla zcela respektovat doporučení konkurzní komise a ze třech kandidátů, kteří se konkurzu zúčastnili, zvolila vítězku konkurzu, Mgr. Irenu Vejsadovou. Paní ředitelka nastupuje do funkce dne 19. července, aby se bez zbytečných odkladů mohlo začít pracovat na přípravách nového školního roku ve škole i školce.

Věk není překážkou cvičení

V minulém vydání Psárského zpravodaje jsme se letmo zmínili o připravovaném zdravotním cvičení pro seniory. V současné době již můžeme nabídnout více informací.

Vyjádření starosty obce k hledání nového ředitele/ředitelky školy

Vážení rodiče žáků základní a mateřské školy v Psárech, vážení rodiče budoucích prvňáčků, doslechl jsem se, že mnozí z Vás jsou situací v místní škole zneklidněni, máte obavy, jak a zda bude škola v září připravena na nový školní rok, na přijetí nových prvňáčků.

Veřejná diskuse o nové škole

16.6.2011 se v restauraci Na kopečku uskutečnila veřejná diskuse o možnostech výstavby nové základní školy které se zůčastnil také ing. Arch. Stýblo. Podívejte se na videozáznam.

DVD z vítání občánků

Rodiče, kteří se zúčastnili květnového vítání občánků, si mohou ode dneška na OÚ vyzvednout DVD s fotkami a videozáznamem.

Oznámení ČSÚ o došetřování neodevzdaných sčítacích formulářů SLDB 2011

Vážení občané, snahou Českého statistického úřadu (ČSÚ) je dosáhnout co nejvyšší návratnosti vyplněných sčítacích formulářů. ČSÚ se proto obrací na osoby, kterým byly sčítací formuláře doručeny, ale dosud je z jakýchkoliv důvodů neodevzdaly, aby tak učinily nyní v rámci došetřování.

Vítání občánků

V sobotu 14.5.2011 bylo na Obecním úřadě v Psárech uvítáno 20 nových občánků Psár a Dolních Jirčan.

Sběr bioodpadu – pilotní projekt

Na základě Vašich připomínek jsme se spolu s vedením obce rozhodli spustit pilotní projekt na svoz a likvidaci bioodpadu přímo od občanů. Zahájení sběru bioodpadů vychází nejen ze směrnice EU a z právních předpisů ČR, ale i z požadavku na snížení celkového množství vyprodukovaného odpadu ve Vaší obci a tím i ke snížení celkové ceny, kterou za odpady platíte.

Obědy pro seniory nově ze školky

Říká se, že důchodci se s věkem vracejí do dětství. Ti Psáreční a Dolnojirčanští se od nynějška mohou chlubit tím, že to je pravda, protože Obecní úřad Psáry zajistil rozvážku obědů pracovníkem úřadu právě z místní mateřské školy.

Ukončení zapisování dětí do cestovních pasů

Podle zákona č. 197/2010 Sb., kterým se mění zákon č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech a o změně zákona č. 283/1991 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů, (zákon o cestovních dokladech), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů se ke dni 30. 06. 2011 ukončuje zapisování dětí (občanů mladších 10 let) do cestovních dokladů rodičů.

Jarní úklid aneb odpady a kam s nimi

Jedno dnešní přeekologizované době nelze upřít, a to že otázka "kam s ním" již postrádá původní význam. Nejen že téměř na každém rohu nalezneme kontejnery na tříděný odpad, ale rovněž musí mít každá obec pro své občany k dispozici sběrný dvůr.

Konec aféry Štědřík

Nejprve bych chtěl všem oznámit, že kauza okolo pobytové louky na Štědříku, omylem nazývané dětské hřiště, je u konce. Řešení ani není tak složité, ani nijak převratné, je jen logickým vyústěním současného stavu. Jak mnozí víte, usnesením zastupitelstva č..8/1-2011 III byla pověřena Komise sportovní a životního prostředí, jejímž jsem předsedou, vyřešit situaci okolo dětského hřiště na Štědříku.

Připravujeme pro Vás nový Psárský zpravodaj

Nová image časopisu se od původní hodně liší, mění se formát, grafika, barevnost i obsah.

Na spolupráci se těší i nová paní redaktorka. Společně s Redakční radou mají chuť do práce a připravují pro Vás mnoho změn.

Dětské hřiště Štědřík - petice

Aniž bych se příliš angažoval, v diskusním fóru již padly mnohé argumenty k dětskému hřišti. Ve středu jsem oficiálně obdržel petici pro zachování dětského hřiště se 156 podpisy, což je jistě úctyhodné číslo. Pokud bych neznal fakta, tak bych sám tuto petici podepsal.

Nový obecní web pro Psáry a Dolní Jirčany

Vítejte na nové WWW prezentaci obcí Psáry a Dolní Jirčany, která má přispět nejen k lepší informovanosti občanů o činnosti vedení obce a obecního úřadu, ale především výrazně zrychlit a zkvalitnit komunikaci obou stran.

Sčítání lidu 2011 -

Pevně věříme, že do řady situací, ve kterých se výsledky sčítání používají, se vůbec nedostanete (povodně, evakuace při živelných pohromách, zásahy hasičů…), ale přesto, člověk nikdy neví… K čemu se tedy výsledky používají a jak se promítne vyplnění či nevyplnění sčítacího listu do vašeho běžného života?

Sčítání lidu 2011 - Bezpečnost sčítání lidu, domů a bytů 2011

Ochrana osobních údajů a zajištění bezpečnosti všech sbíraných dat, je nejvyšší prioritou, kterou ČSÚ při sčítání lidu má. Celé sčítání lidu připravujeme ve spolupráci s Úřadem pro ochranu osobních údajů, jehož specialisté se účastnili přípravy textu zákona o sčítání lidu včetně dalších právních norem, které se sčítáním souvisejí. Úřad provede také kontrolu zpracování osobních údajů získaných při sčítání.

Sčítání lidu 2011 - Sčítání lidu krok za krokem

Sčítání lidu krok za krokem

Sčítání lidu 2011 - Termíny sčítání lidu

Základní termíny sčítání lidu

Sčítání lidu 2011 - Základní informace

Sčítání lidu, domů a bytů se v České republice uskuteční na jaře 2011. Rozhodným okamžikem, ke kterému sčítání proběhne, bude půlnoc z 25. na 26. března 2011. Poprvé v historii se budou sčítat všechny země EU z nařízení Evropské komise v jeden společný rok. Náklady na sčítání lidu jsou v České republice přibližně 250 Kč na osobu (tedy cca 10 EUR na jednoho obyvatele, což je při tomto způsobu sčítání částka v Evropské Unii obvyklá ).

Historie Dolních Jirčan

Dolní Jirčany jsou ves s dlouhou historií, která byla původně majetkem církevní vrchnosti. První zmínka je z roku 1052, kdy Spytihněv II. daroval ostrovskému klášteru v Jerčanech dva hrnčíře, kteří třikrát za rok darovali klášteru misky a jiné nádoby, štítař darovaný r. 1052 kapitule boleslavské odváděl 6 štítů ročně. Obyvatelé se živili zemědělstvím, někteří pracovali v Jílovém ve zlatonosných dolech. Při hledání zlatonosných vod zkoumali Libeřský potok až k jeho pramenům. Zlato hledali ceděním vody přes hustá síta. Dle tehdejšího zvyku zanechali znamení, že se zde voda gerčila (cedila) a postupem doby se měnil název na Gerčily-Gerčiny-Gerczany – Jerčiny až k dnešnímu názvu Jirčany.

Historie Psár

PSÁRY jsou dynamicky se rozvíjející obcí příměstského charakteru, vzdálenou jen 7 kilometrů od jižního okraje hlavního města Prahy. Její dvě katastrální území tvoří plochu 1123 ha. V obci jsou trvale hlášeny více než tři tisícešestset obyvatel, polovina z nich žije v nově postavených domech převážně v moderních satelitních celcích. Tento počet se však zvyšuje, připočítáme-li cca 700 chat, ve kterých jejich majitelé mnohdy bydlí celoročně. Nepříliš vzdálený výhled hovoří o pěti tisících trvale bydlících obyvatelích. Obec má základní občanskou vybavenost, školku a málotřídní školu, pracují tady lékaři pro dospělé i děti, celému Středočeskému kraji tu poskytuje péči špičkově vybavený Ústav sociální péče – Domov Laguna.