Kniha o historii našich obcí - připravujeme

Dosud nebylo přehlednému zpracování dějin obce Psáry věnováno dostatek pozornosti. Rozhodli jsme se proto prázdné místo vyplnit. V následujícím období chceme nejen pro naše občany, ale i pro zájemce o regionální historii, vydat knížku šířeji zaměřenou právě na historii obcí Psáry a Dolní Jirčany. Chceme shromáždit informace, které by nám umožnily poučit se o dějinách místa, kde žijeme.

Spolupráce nad knihou se ujala Jana Koutná, historička a bývalá archivářka, která se bude věnovat zpracování dějin obce s využitím odborné literatury, tisku a zejména pak archivních fondů. Rádi bychom se zaměřili nejen na politicko–správní vývoj obce, ale i dějiny farnosti, historii školy a  mnohých našich spolků a také vzpomínky pamětníků na zásadní či mimořádné, ale i „obyčejné a všední“ události. Nedílnou součástí publikace budou i obrazové přílohy; věříme, že se nám podaří shromáždit zajímavý a vypovídající soubor.

V této souvislosti bychom Vás rádi oslovili s prosbou o zapůjčení starých fotografií, rodinných  dokumentů – jako např. křestních listů, vysvědčení, ale i jakýchkoliv jiných materiálů vztahujících se k historii našich obcí. Uvítáme všechny vaše náměty!

První společná setkání se uskuteční 12.10. a 21.10. od 14 hodin na OU v zasedací místnosti, v tomto termínu se můžete sejít s paní Janou Koutnou a převyprávět ji příběhy, ukázat dokumenty nebo vše co by bylo pro knihu zajímavé. Pokud termíny nevyhovují napište na malkovaatpsary [dot] cz nebo volejte na 602 714 101 Vlasta Málková.

 

 

 

Komentáře

Vyznamna kniha

Jiste bude ve svetovych knihovnach na regalech hned vedle Bible a reckych dramat.

haha

Spíš bude sranda, až tam jmenují předka nějakýho Psárovaka co Vachů a spol nemusí a budou to muset všechno sešrotovat. Třeba takovej Novák....