Poslední komentáře

 • opravy VO   před 1 týden 1 den

  Dobrý den,
  závadu jsem nahlásila technikovi.
  S pozdravem.
  R. Jašková

 • Odpady   před 1 týden 3 dny

  Dobrý den,
  Musím s Vámi souhlasit i nesouhlasit. Navýšení ceny na 2900 by asi bylo adekvátní aby obec zbytečně nedoplácela za odpad, ale spíš v tomto vidím ospalost obce bez ohledu kdo jí vedl nebo vede. Zdražuje se každý rok ( v určitém odvětví i každý týden ), tak je přeci únosnější pro občany "zdražovat" rok od roku o 50 korun za odpad což není nijak hrozné, než skokově zdraží odpad. Lidi to stejně zaplatí, protože musí, tak to za rok uděláme stejně a už se dostaneme do zisku. Navýšení 50 Kč za rok od udávaného roku 2004 už bychom byli téměř na udávané hranici 2900 Kč.
  A chatař nechatař, kolikrát jen oni v mém okolí vyhodí v neděli za plot 3,4,5 pytlů odpadu, to naše rodina vyprodukuje minimálně za měsíc a půl ne-li déle, takže spíš nechápu, proč se cena zvedne takto trvale žijícím a největším výrobcům odpadu, kteří zase odjedou do Prahy, cena zůstane stejná. Tomu hlavně nerozumím. Vím že to není váš případ, ale chataři jsou takoví, než aby jel do sběrného dvora, vše hodí do pytlů a obec se postará. A v Praze bude hezky třídit aby se mu odpad neprodražil. Toto chování obce nechápu, trvalý si připlatí, chatař produkuje "víc ale nárazově" tak tomu nechame cenu stejnou.
  S pozdravem
  Petr

 • Odpověď   před 1 týden 3 dny

  Dobrý den
  Pane Olmře, máte dokonalý odpovědi na otázky na které se vás nikdo ani neptal. Moje zamyšlení bylo o výši rozdílu ceny za odpad v objektu s trvalým pobytem ve vsi a v rekreačním objektu. Jen jsem se zamyslel co pro mě přináší za pozitiva přihlásit se do chaty trvale, a toho rozdílu poplatku s využíváním chaty k rekreaci. Zdražení chápu, vše se zdražuje, ale co nechápu když pan starosta výše uvedl, že by se mělo za odpad platit 2919 Kč a vy 2900 Kč za nádobu 120L. Proč to neuděláte? Aby to nemuselo být dotováno z jiných zdrojů. Pan starosta píše, je to politické rozhodnutí to zdražit na 2600 Kč. Tak dejte hlavy dohromady a politicky rozhodněte o skutečné výši poplatku bez dotace a je to.
  Hezké odpoledne.

 • Dobrý den, nejprve bych Vám   před 1 týden 4 dny

  Dobrý den,

  nejprve bych Vám odpověděl na otázku proč je poplatek vyšší. V naší obci jsme měli stejný poplatek za svoz odpadu od roku 2004. I pokud bychom zohlednili jen inflaci, měla by dnes být cena někde okolo 2900Kč. Každopádně realita je taková, že cena za likvidaci odpadu každým rokem stoupá (bavím se například o ceně za za likvidaci tuny odpadu, která od roku 2004 vzrostla z 500Kč/t na 1650Kč/t, podobně cena za likvidaci tříděného odpadu stoupla ještě dramatičtěji), nemalé jsou rovněž náklady na dopravu a to jsou peníze které obec musí zaplatit tak jako tak buď zvedneme poplatek za komunální odpad, nebo rozdíl doplatíme z jiných zdrojů (tedy z výnosů daní a podobně).

  Se svozem pytlků je to stejné jako se svozem popelnic. Neplatíte za pytle, ale za svoz odpadu. Sám píšete, že multikára stejně jezdí 52x do roka.

  S pozdravem
  Vít Olmr

 • Dobrý den, Je mi líto,, ale   před 1 týden 4 dny

  Dobrý den,

  Je mi líto,, ale se svozem pytlů je to stejné jako s vyvážením popelnic. Poplatek je stavoven za svoz odpadu, ne za prodej pytlů, takže příští rok bude třeba zaplatit znovu.

  s pozdravem
  Vít Olmr