Termíny svozu domovního a tříděného odpadu

Svoz směsného domovního odpadu i tříděného odpadu probíhá v obcích Psáry a Dolní Jirčany současně

Svoz komunálního odpadu (popelnice):

Dolní Jirčany až po budovu OÚ Pondělí
Psáry od budovy OÚ Úterý
Pytle (chatová oblast) Pondělí a Úterý

Info pro chataře: Svozové dny pro svoz odvoz odpadů z chatových oblastí pro ty, kteří používají k odkládání odpadů pytle (tuhý komunální odpad a plasty) je v pondělí – Psáry, úterý – Dolní Jirčany vždy od 7 hod. Pokud na některý z těchto dní připadne státní svátek, svoz odpadů se tento den neprovádí. Dochází k posunutí termínu svozu a to tak, že pokud připadne svátek na pondělí, oblast Psár se sváží  v úterý a oblast Dolních Jirčan se posune na středu. Pokud připadne státní svátek na úterý, oblast Dolních Jirčan se sváží ve středu. Pokud připadnou státní svátky na pondělí i úterý, proběhne svoz z oblasti Psár ve středu a z Dolních Jirčan ve čtvrtek. Tento režim svozů platí  celoročně.

Svoz tříděného odpadu (kontejnery)

Papír Středa
Plast Úterý odpoledne
Sklo Úterý
Nápojové kartony Čtvrtek

Jsou-li plná, doporučujeme najít jiné místo, kde není plno – nejvíc exponovaná je jirčanská náves, kontejnery U Rybníčku a kontejnery před Rubínem – jinde většinou nejsou kontejnery přeplněné ani naplněné. Největší problém je papír -  velké krabicové obaly je třeba rozložit, sešlapat, roztrhat nebo jinak zhutnit,  jinak i několik málo krabic kontejner zaplní.  Tříděný odpad je možno odvézt i  do sběrného dvora, tam s kapacitou není problém nikdy!

Bioodpady:

Svoz bioodpadu od roku 2019 budou provádět Technické služby Dolnobřežansko. Cena služby se pro naše občany zřejmě nezmění a nádoby na bioodpad budou dodány bezplatně – částka za jejich nájem bude zahrnuta v celkové ceně. Pokud si občané odkoupí nádobu od firmy Rumpold-P, bude jim cena za roční svoz bioodpadu snížena cca o 230,-Kč za popelnici o velikosti 240l.

Kontakt na svozovou firmu:

TECHNICKÉ SLUŽBY DOLNOBŘEŽANSKA, S.R.O.
Na Průhoně 159
Vestec
252 42 Jesenice

Sídlo:
Vestecká 3
Vestec
252 42 Jesenice
Ič: 037 11 617
DIČ: CZ037 11 617

Dispečink divize Odpady & Doprava, tel. 731 410 418, e-mail: technickesluzbyattsdb [dot] cz

Formulář pro hlášení závad: http://psary.cz/stranka/svoz-komunalniho-odpadu-hlaseni-zavad

Přehled míst s kontejnery na tříděný odpad

Přehled míst s kontejnery ke stažení

Přiložené soubory: