Ze života obce

Svatováclavské posvícení na návsi v Dolních Jirčanech

28. září je českým státním svátkem, kdy si připomínáme zabití českého knížete Václava. V tento den slaví svůj svátek i všichni Václavové a v mnoha koutech naší země se pořádají svatováclavské slavnosti či posvícení.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky z posvícení.

Kapela Střídmí klusáci v kulisách višní vystoupí v Domově Laguna

Koncert v Domově Laguna 1.9.2011 

Jirčany cup 2011 aneb 2.ročník turnaje staré gardy

Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme tento turnaj pořádali na podzim, jsme se rozhodli uspořádat Jirčany Cup 2011 na konci června po ukončení sezóny. Nabízela se k tomu volná sobota 25.6. Slibovali jsme si od toho hlavně větší účast týmů, což se nám podařilo pouze částečně.

Piráti z Jirčan aneb Na vlnách dětského dne

Letos proběhl již 6. ročník dětského dne pořádaného na hřišti v Dolních Jirčanech, tentokrát zasvěcený pirátům z Karibiku.

Noc kostelů, farář Jan, šenk na faře a první pomník dopravní nehody na světě

Že nevíte, co mají tyto pojmy společného? Je to historie Dolních Jirčan, zejména pak kostela svatého Václava. Jezdíme kolem něj každý den, vídáme ho z Jesenice, z Pražského okruhu, z kopce nad Libeří i z dalších míst, a přesto si troufám tvrdit, že o něm mnoho nevíme. Především díky práci Lenky Bejdové a jejího týmu jsme měli možnost se o historii kostela a obce trochu poučit na akci zvané „Noc kostelů“, která se uskutečnila v pátek 27.5.2011.

Setkání se seniory

První z řady plánovaných setkání s našimi seniory proběhlo 23. března na obecním úřadě. Příjemné prostředí a chutné pohoštění připravila sociální komise, jejímiž členy jsou paní Smolová, Šmerglová, Komárková, Kramosilová a Málková.

Drakiáda 2010

Před třemi lety jsme zahájili podzimní tradici, spojenou s pouštěním draků na fotbalovém hřišti v Dolních Jirčanech. Poprvé to byl vlastně pokus, podruhé opakování zkoušky a teď, myslím, můžeme říci, že se nám podařilo založit pěknou tradici, podobně jako s dětským dnem.