Piráti z Jirčan aneb Na vlnách dětského dne

Letos proběhl již 6. ročník dětského dne pořádaného na hřišti v Dolních Jirčanech, tentokrát zasvěcený pirátům z Karibiku.

Malé piráty čekal během jejich cesty za pokladem chamtivý korzár a jeho poztrácené mince, projížďka v baňatém škuneru, setkání s Bludným Holanďanem, skládání kostry na ostrově mrtvých, skořápky u zpropadeného námořníka, pirátský kvíz a mnoho dalších dobrodružství. Po splnění všech úkolů se děti dostaly k pokladu, kde si mohly vzít krásnou odměnu ze starobylé truhly, a pak už si jen užívat dalších atrakcí v podobě skákacího hradu, střelby, hašení a samozřejmě pořádného sousta na posilnění. U ohýnku si děti samy opékaly buřtíky jako správní piráti. Každý si také mohl i s rodiči něco pěkného vyrobit v našich dílnách. Již tradičně jsme vytvářeli originální trička a nově přibylo také malování na sklo, které se těšilo až nečekanému úspěchu.  Všichni také mohli zhlédnout šermířskou bitvu, v níž soupeři bojovali tak ostře, že byla zapotřebí i lékárnička.

V průběhu dětského dne bylo moře a obloha klidné, idylu pak narušila silná bouře, které jsme se  nezalekli, ale rychle jsme sbalili soudky s prachem a rumem, a zábava pokračovala až do brzkých ranních hodin díky kapele Ježkovi voči.

Celý dětský den se mohl uskutečnit jen díky našim sponzorům, kterým moc děkujeme: Obec Psáry, Bravo trade s. r. o., Klub Předškoláček, Czech Olten tenis a Klarp s.r.o. Děkujeme také všem nadšeným dobrovolníkům, bez nichž by akce rovněž nemohla vzniknout a hlavně všem návštěvníkům. Na všechny se budeme moc těšit příští rok.

Fotogalerie

Eva a Petra Jaškovy

Video: 

Pirátský dětský den