Univerzita 3. věku

VU3V - SAMOSTUDIUM

Vzhledem k vývoji epidemiologické situaci musíme zrušit společné setkávání s U3V ve Třináctce. Přednášky na téma Klenota barokního umění jsou připravené a můžete si je pustit doma. Hesla zůstávají stejná. Nezapomeňte na závěrečné testy. Přeji příjemné vzdělávání a hlavně hodně zdravíčka.
Vlasta Málková

VU3V - samostudium

Vzhledem k situaci u nás, rušíme do odvolání naše společná setkání s U3V (i ostatní). Přednášky si prosím projděte v rámci samostudia a nezapomeňte na testy.

Promoce seniorů 2020

Odjezd autobusem na promoci studentů Univerzity třetího věku je v 6,45 ze zastávek v Psárech, od OU a z Dolních Jirčan. Slavnostní akt  promoce začíná v 9 hodin v aule ČZU.  Ze Suchdola přejedeme na Vyšehrad, kde proběhne druhá část slavnostního obřadu. Společně poobědváme v Restauraci na Kopečku, kde bude probíhat odpolední program včetně živé hudby, na který jsou srdečně zváni i ostatní senioři.
Prosím o přečtení pokynů, které jsou v příloze.

Blahopřejeme absolventům a těšíme se na všechny.

Vlasta Málková

Slavnostní předání Pamětních listů VU3V

Srdečně vás zveme na slavnostní předání Pamětních listů absolventům dalšího semestru VU3V, které proběhne 12. června od 14 hodin v zasedací místnosti na OÚ Psáry.

VU3V

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v příštím studiu. Další semestr na téma  „Gian Lorenzo Bernini“ začíná 6. února 2019 od 14 hodin na OÚ Psáry. 

VU3V - začínáme ve středu 7. 2. 2018 ve 14 hodin

České dějiny a jejich souvislosti

 

Dovětek v názvu kurzu České dějiny a jejich souvislosti není náhodný. To proto, že české dějiny běžně chápeme jako „naše", tedy české, Čechů. Avšak tyto naše dějiny se trvale odehrávají v mnohačetných a proměňujících se souvislostech národních, státních, kulturních, ale i geografických a klimatických. Bez zřetele k nim je nelze pochopit. Proto kurz chce v míře, kterou jeho plánovaný třísemestrální rozsah umožňuje, na tyto souvislosti upozornit. Je tedy koncipován jako zamyšlení nad základními problémy českého dějinného vývoje a nikoli jako jeho faktografický přehled.

Univerzita třetího věku téma Lesnictví

Podzimní semestr – Lesnictví, začínáme 4.10. ve 14 hodin na OU

12. dubna skončil další semestr Univerzity třetího věku, který v Psárech navštěvuje stále více seniorů. Absolventi jarního semestru hlasování zvolili nové téma, které budou studovat od podzimu letošního  roku. Tentokrát se bude jednat o Lesnictví. Pokud vás toto téma oslovilo, můžete se stát studentem U3V i vy. Podrobné informace získáte u místostarostky Vlasty Málkové na tel. 602 714 101 nebo malkovaatpsary [dot] cz.

Přání

 

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v dalším studiu.

Další semestr na téma  „Kouzelná geometrie“ začíná 1. února 2017 od 14 hodin na OÚ Psáry.

Vlasta Málková

 

VU3V - začínáme ve středu 5.10.2016 ve 14 hodin

Na vzdělání není nikdy pozdě
Další semestr Univerzity třetího věku začíná 5. října od 14 hodin na OU Psáry. Účastníci minulého semestru zvolili téma, kterým je tentokrát Život a dílo Michelangela Buonarroti (6. března 1475, Caprese – 18. února 1564, Řím). Podzim tak bude nabitý informacemi o jednom z nejznámějších zástupců italské renesance, všestranném umělci – sochaři, malíři, architektovi i básníkovi. Výukovým garantem je doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D. Více informací mohou získat i noví zájemci, kteří se U3V nikdy nezúčastnili, u Vlasty Málkové, tel. 602 714 101, mail: malkovaatpsary [dot] cz

Slavnostní předání Pamětních listů VU3V

Srdečně vás zveme na slavnostní předání Pamětních listů absolventům dalšího semestru VU3V, který proběhne 25. května od 14 hodin v zasedací místnosti na OÚ Psáry. Poslechneme si i závěrečný seminář, který shrne téma genealogie.

VU3V - začínáme ve středu 10.2.2016

Další semestr Univerzity třetího věku začíná ve středu 10.2.2016 ve 14 hodin na OU. Hlasováním bylo zvoleno téma Genealogie – hledáme své předky. V kurzu se posluchači seznámí se základními pojmy z oblasti rodopisu a získají informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích. Zároveň otevíráme semestr s tématem Čínská medicína v naší zahrádce. Pokud i Vy máte zájem o studium, můžete se zapojit, aniž jste absolvovali kterýkoliv z předchozích kurzů.

Své dotazy buď posílejte na e-mail malkovaatpsary [dot] cz nebo zavolejte na tel. 602 714 101.

VU3V - začínáme ve středu 30.9.2015

Studium začínáme 30.9. ve 14 hodin v zasedačce OU. Tentokrát se můžeme těšit na přednášky Barokní architektura v Čechách. Začneme jako vždy vyplňováním přihlášek, takže počítejte s malým zdržením. Noví zájemci se mohou hlásit ve 14 hodin u mě. Děkuji a těším se na vás.
Vlasta Málková

Podrobnější info o studiu dále...

Předání Pamětních listů VU3V ve čtvrtek 11.6. ve 14 hodin

V dubnu jsme zakončili další semestr Univerzity třetího věku, který nesl téma Potraviny a spotřebitel.

Slavnostní předání  Pamětních listů za dva poslední semestry Renesance v Itálii a Potraviny a spotřebitel proběhne ve čtvrtek 11. června 2015 od 14 hodin v zasedací místnosti OÚ. Bude připraveno občerstvení, hudba a jiná překvapení. Těšíme se na vás.

Bližší informace podá Vlasta Málková 602 714 101, malkovaatpsary [dot] cz

VU3V 15.4. v zasedací místnosti OU

15.4. proběhne přednáška v zasedací místnosti OU od 14 hodin.

VU3V 1.4. odpadá

1.4. se přednáška konat nebude z důvodu rekonstrukce OU. Děkuemei za pochopení.

VU3V 18.3. odpadá

Dne 18.3. se z důvodu rekonstrukce OU přednáška VU3V nekoná. Prohlédněte si prosím videopřednášku doma a test si uděláme společně 1.4., pokud to již bude možné.Omlouvám se za komplikace a děkuji za pochopení. Vlasta Málková

Přání

Krásné a pohodové vánoce, do nového roku vše nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho úspěchů v dalším studiu.

Další semestr na téma  „Potraviny a spotřebitel“ začíná 4. února 2015 od 14 hodin na OÚ Psáry.

Vlasta Málková

VU3V začínáme 1.10 2014 ve 14 hod. renesancí v Itálii

Po úspěšném nultém a prvním semestru Univerzity třetího věku začíná 1. října ve 14 hodin další semestr s tématem  Umění rané renesance v Itálii. Poslední seminář tohoto semestru proběhne 10. prosince 2014

Pokud se i vy chcete přidat do řad studentů, dozvědět se spoustu nových informací a zároveň si užít spoustu pohody v kolektivu stejně naladěných lidí, ozvěte se na e-mail: malkovaatpsary [dot] cz nebo zavolejte na tel.  602 714 101.

Vlasta Málková, místostarostka

Pamětní listy VU3V

Dobrý den, srdečně zvu všechny absolventy Univerzity třetího věku - Astronomie a Bylinky v naší zahrádce
na slavnostní předání Pamětních listů, které se koná v zasedací místnosti OU ve středu 21.5. ve 14 hodin. Budeme vybírat i téma studia příštího semestru.

Vlasta Málková

Virtuální Univerzita třetího věku

Odkaz na stránky VU3V        https://e-senior.czu.cz/

videonávod pro studenty na obsluhu portálu e-senior:  http://e-senior.czu.cz/navod-student/

 

Virtuální Univerzita třetího věku

Čínská medicína v naší zahrádce

Tradiční čínskou medicínu můžeme běžně využívat i my, neboť některé léčivé rostliny můžeme také pěstovat v našich podmínkách.
Termíny studia prvního semestru od 14 do 16 hodin:
5.2.2014, 19.2.2014, 5.3.2014, 19.3.2014, 2.4.2014, 16.4.2014 Ostatní doplníme

Virtuální Univerzita třetího věku

Nultý semestr VU3V (Astronomie) se blíží ke konci. První semestr tříletého studia začíná ve středu 5.2.2014 v zasedačce OU. Téma, které si studenti zvolili, je...... Čínská medicína v naší zahrádce. Další zájemci o studium se mohou hlásit na mail malkovaatpsary [dot] cz nebo na tel. 602714101.

Virtuální Univerzita třetího věku

Dnes jsme zahájili první přednáškou Univerzitu třetího věku za účasti Ing. Nehodové z ČZU.. Zúčastnilo se celkem 18 seniorů a seniorek. Přednáška vsechny zaujala a těší se na pokračování. Kdo má o studium zájem, přihlaste se mailem na malkovaatpsary [dot] cz nebo na tel. 602 714 101.
http://psary.cz/fotogalerie/virtualni-univerzita-tretiho-veku

Virtuální Univerzita třetího věku

Sociální komise zahajuje nový projekt - Virtuální Univerzita třetího věku, která umožní starším spoluobčanům vysokoškolské zájmové studium přímo na OÚ Psáry. První setkání proběhne ve čtvrtek 9. ledna ve 14 hod v zasedací místnosti na OÚ Psáry. První přednáška na téma astronomie je ZDARMA a je určena všem potenciálním zájemcům o studium, kteří se chtějí dozvědět, jak VU3V funguje.

  • V případě zájmu o zkušební seminář, nebo následné studium, se přihlaste mailem na malkovaatpsary [dot] cz. S dotazy se obracejte na Vlastu Málkovou T: 602714101