Rozpad radniční koalice

V návaznosti na včerejší veřejné zasedání zastupitelstva bych chtěl touto cestou informovat o faktickém ukončení koaliční spolupráce mezi zástupci ODS a uskupením Obec pro změnu. Po více než ročním působení se rozhodli manželé Nezmarovi (ODS) a Michal Petz (OPZ), že navzdory platné koaliční smlouvě vyjednají mé odvolání z postu starosty a Vlasty Málkové z postu místostarostky. S částí opozičních zastupitelů chtěli vytvořit koalici zcela novou.

Tak, jak včera svým veřejným projevem potvrdila i radní Olga Kramosilová, na zastupitele byl vytvářen nátlak a dokonce se používalo k dosažení cíle zcela prokazatelné manipulativní lži. Za těchto okolností není možné při vší dobré vůli v koalici pokračovat. Po vánočních svátcích vyzvu ostatní zastupitele ke společnému hledání řešení a novému složení vedení obce, které by získalo většinovou podporu.

Na závěr bych chtěl poděkovat paní Kramosilové, která nejenom že dodržela písemné ujednání, ke kterému se zavázala v koaliční smlouvě, ale nenechala se ani vmanévrovat do podivné hry a našla odvahu veřejně sdělit, co se to v posledních týdnech vlastně dělo.

Milan Vácha
Starosta obce

Komentáře

OSTUDA !!

V loňských volbách jsem poprvé ve svém 18letém volebním životě nevolil ODS, resp. zástupce této strany. A jsem tomu velice rád, protože pan Nezmar tímto činem potrvdil svou pověst lháře a podvodníka, která ho předcházela v jeho podnikatelském životě, a teď ho bude provázet i v politickém...

Tomáš Pecháček, Dolní Jirčany

Važený pane starosto, bohužel

Važený pane starosto,
bohužel se opět po roce projevila Vaše nedostatečná zkušenost vést zasedání natož úřad. Takto zmatečně jsme nikdy zasedání nevedli.
Není třeba vést tyto diskuze v době vánočních svátků, tyto nedostatky je třeba řešit s chladnou hlavou a bez emocí v novém roce.
Bohužel když to neudělal starosta přeji Všem zastupitelům příjemné prožítí vánočních svátků pevné zdraví a šťastný nový rok.
Doufám, že bude lepší než ten předchozí.

Václav Novák
předseda TOP 09 Psáry

Jako místní občan zejména

Jako místní občan zejména oceňuji, že jsou videa ze zastupitelstev online. Při příštích volbách se tak půjde rozhodovat na základě mnohem více informací, než jen závěrečné letákové smršti...
A za ten "zmatek" při posledním zasedání jsem také velmi rád - pomohl ukázat, kdo je co zač. To se na uhlazeném zasedání bez emocí snadno skryje.

Každopádně také doufám, že nový rok bude lepší než ten předchozí - ale pro obec a ne jen pro několik málo individuí.

PS: Nevím, zda pan Novák nehovoří o jiném zasedání než tom čtvrtečním - to totiž neřídil pan starosta, ale paní místostarostka.

RE: Jako místní občan

 

Vážený pane,

mám dojem, že se jedná o anonymní příspěvek, který se pouze vydává za Václava Nováka. Ten na zastupitelstvu byl přítomen a moc dobře ví, že jsem ho neřídil, takže velmi pochybuji, že by takový příspěvek vůbec napsal. Není to poprvé, co se tady někdo vydává za zastupitele. Je na zvážení, jestli nezavést všem zastupitelům autorizace, abychom předešli podobným excesům. Co na to admin?

S pozdravem

Milan Vácha

Admin je jednoznacne pro.

Admin je jednoznacne pro. Alespon bude mozne snadno urcit oficialni nazor prislusneho zastupitele a neautorizovane prispevky podepsane "cizim" jmenem mazat.

VŠEM JSEM PŘÁL PRVNÍ JÁJÁJÁ

Pane ,když vyzýváte k nevedení těchto diskuzí v době svátků,proč tedy vkládáte příspěvek a napadáte starostu-(stejně zastupitelstvo vedla pí. Málková)? :-)
Snad ne proto,abyste předběhl starostu v přání občanům a byl PRVNÍ? A jinak - jedno,dvě videa ze zastupitelstva a zase vím,koho volit a koho ne...jeden se nevyjadřuje,protože nic neví,druhý zdrhne,třetí nezná zásady slušného vychování a neustále přežvykuje,další se vrací do minulosti....ach jo
Pokud jste chtěl popřát,nemusel jste zároveň napadat. Taky bysme se mohli dostat k diskuzi,co všechno zvorala (úmyslně nebo neúmyslně) předchozí squadra.Apropos: ještě je zájem na otevření územního plánu? :-):-)

Anonym (77.93.216

"Není nad konstruktivní kritiku, že ? Stejně jsou to všichni debilové, bývalí to dělali blbě, jedni utíkají, další žvýkají, jiní neumí nebo neznají, někteří hledají pravdu v minulosti.

Já si přečtu diskuzi na netu, podívám se na video a za tři roky vám to nandám při volbách, beztohoť tam lezete, protože chcete krást. JÁ, kdybych neměl tolik práce, bych Vám to osobně předvedl, truhlanti. Nemám ale čas. "

Vážený pane Ing.

Vážený pane Ing. Nováku,

velice mě mrzí, že myslíte pouze na zastupitelstvo. Na nás občany Psár tedy nehledíte – už chápu ten územní plán.
V dnešním zpravodaji na nás pan starosta Vácha nezapoměl. Drobnost, ale potěší.
Děkuji

Inženýr nebo ne,kdo to rozsekne?

Já furt nevím,jestli je zastupitel Novák inžinýr a čeho nebo ne...on řekl,že titul neužívá,ale není mi jasný proč ne,když pracně vystudoval nevim co...co takhle kdybyste se pochlapil pane Novák a zveřejnil svůj diplom?Nikdo ho neviděl,mlžíte kudy chodíte,o titulu se tu mluví léta páně a vy nic,ani při slibu...nemyslíte,že máme právo vědět co jste zač?A skromnost dejte stranou,komu čest tomu čest,když vystuduje VŠ,nestyďte se,jste veřejný činitel a skládáte nám účty.

Po tom,co jsem si prohlédl

Po tom,co jsem si prohlédl záznam na videu, jsem si udělal z průběhu zasedání zcela jiný obrázek. Pan starosta Vácha opravdu zasedání neřídil,ale to není podstatné, protože takovou bandu ješitů by uřídil jen někdo se silně diktátorskými sklony a pak Vácha je rozený demokrat. A co řízení úřadu? Nelze přece optimálně řídit úřad,když mu koaliční partner vráží kudlu do zad a potají se paktuje s opozicí.
Pane Nováku, nic ve zlém, ale z obsahu Vašeho příspěvku je přece vidět, jak bylo potají všechno upečeno.
Váš příspěvek přece mluví sám za sebe, to je příspěvek minimálně budoucího místostarosty (starostování má přece slíbeno někdo jíný) nebo alespoň člena rady. Pokud se však mýlím,tak se Vám předem omlouvám.