Nový obecní web pro Psáry a Dolní Jirčany

Vítejte na nové WWW prezentaci obcí Psáry a Dolní Jirčany, která má přispět nejen k lepší informovanosti občanů o činnosti vedení obce a obecního úřadu, ale především výrazně zrychlit a zkvalitnit komunikaci obou stran.

Pro tento účel je zde zcela nové diskusní fórum rozdělené do čtyř sekcí:

 • Volná diskuse – tato sekce slouží pro volnou komunikaci kohokoliv. V podstatě jakási pavlačová drbárna. Přispívat může kdokoli a a stejně tak odpovídat.
 • Připomínky k WWW – sekce věnovaná výhradně těmto WWW stránkám, jejich funkčnosti a naopak chybám. Vzhledem k tomu, že zpočátku se chyb jistě projeví více, může do této sekce přispívat kdokoliv.
 • Rychlá rota – sekce určená pro hlášení poruch technické skupině jako jsou nefunkční světla, nesjízdné silnice apod. Postupem času se z této sekce stane systém hlášení závad a zpětných informací o jejich odstraňování a postupu prací. Pro přispívání je nutné mít na webu uživatelský účet.
 • Příspěvky, podněty, vzkazy– rubrika pro komunikaci s obecním úřadem a vedením obce. Pro přispívání je nutné mít na webu uživatelský účet, ale na druhou stranu je zde záruka odpovědi.

Jak již bylo zmíněno, pro některé činnosti je třeba být registrovaným uživatelem. Co to znamená?

Stránky jsou postaveny tak, aby sami občané mohli web nejen prohlížet, ale také zasahovat do jejich podoby a do informací, které se na nich nacházejí, a rovněž aby tento obsah mohli sami tvořit. Pro tento účel si každý může na obecním webu vytvořit vlastní uživatelský účet.

Tím okamžitě získá možnost:

 • vystupovt pod vlastním jménem,
 • přispívání do diskusních fór pouze pro registrované uživatele,
 • vytvářet vlastní blog,
 • vytvářet záznamy v adresáři místních firem apod.
 • získávat informace o nových příspěvcích e-mailem,
 • získávat důležité zprávy obecního úřadu e-mailem.

Rovněž doporučujeme si v uživatelském profilu vyplnit telefonní číslo. Po spuštění služby SMS rozhlasu budou do skupiny příjemců zařazeni všichni s vyplněným číslem.

Zde si dovolím upozornit na zmiňovanou možnost vytváření vlastních záznamů o firmách působících v obci. Jakkoliv jsme se snažili vytvořit ucelený přehled firem a podnikatelů, nepochybně jsme na některé zapomněli. Máte-li zájem být na stránkách uvedeni, vytvořte si vlastní účet a založte si vlastní záznam. Telefonování či mailování na obecní úřad neni cestou k vytvoření firemního záznamu!

S ohledem na chování některých jedinců na stávajícím webu jsme se rovněž rozhodli zavést institut ověřeného uživatele. Ten bude ve všech příspěvcích barevně odlišen tak, aby bylo zřejmé, že se jedná o důvěryhodného přispěvatele (žluté pozadí jména autora příspěvku). Ověřením získáte možnost:

 • být nezaměnitelným přispěvatelem (znemožnit, aby se někdo vydával za Vás),
 • nebýt obtěžován antiSPAMovou ochranou (opište znaky na obrázku či spočítejte úlohu),
 • přispívat do rubriky „Ze života obce",
 • přidávat příspěvky do Fotogalerie,
 • časem i mnohé další.

Jak ověření získat?

Není pochyb, že ověření uživatele bude provázeno nemalou vlnou emocí. V první řadě je pro získání statutu ověření třeba pravdivě vyplnit uživatelský profil a zejména pak Vaše skutečné jméno, e-mailovou adresu (velmi dbáme na ochranu proti SPAMu a není třeba se obávat použít reálný e-mail) a telefonní číslo. Všechny tři tyto údaje jsou podmínkou pro úspěšné ověření totožnosti.

Při vyplňování uživatelského profilu zaškrtněte pole "Žádost o ověření uživatele" a vřele doporučujeme vyplnit také telefonní číslo. Žádost se po uložení automaticky odešle na obecní úřad, kde Vám buď rovnou nastaví oprávnění (v případě, že vámi uvedené údaje jsou již na obecním úřadě známy), nebo dostanete další instrukce

Máte-li k této e-mailové adrese kvalifikovaný elektronický podpis, je nejjednodušší poslat e-mailem žádost o ověření uživatele elektronicky podepsaným e-mailem (nezapomeňte uvést uživatelské jméno). Uživatelské jméno + elektronický podpis umožní okamžité uznání uživatele.

Nemáte-li kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis, netřeba ztrácet hlavu. Pracovníci úřadu se s Vámi spojí a navrhnou možnosti ověření

Typy uživatelů v kostce

Pokud někdo dočetl až sem a zjistil, že se ztácí v tom co smí či nesmí, je zde malé shrnutí:

 • anonymní uživatel (Anonym běžný návštěvník webu) si může cokoliv prohlížet, přidávat komentáře a příspívat do diskusního fóra Volná diskuse
   
 • registrovaný uživatel (vytvořil si na webu uživatelský účet) se může přihlásit a ihned poté má navíc možnost:
  • vystupovt pod vlastním jménem,
  • přispívání do diskusních fór pouze pro registrované uživatele: Rychlá rota, Příspěvky, podněty, vzkazy,
  • vytvářet vlastní blog,
  • vytvářet záznamy v adresáři místních firem apod.
  • získávat informace o nových příspěvcích e-mailem,
  • získávat důležité zprávy obecního úřadu e-mailem.
    
 • ověřený uživatel (má již svůj účet a v profilu požádal o ověření totožnosti) navíc získá možnost:

Další novinky a vylepšení

Pod většinou obsahu existuje možnost komentářů, která má umožnit tematické diskuse týkající se zveřejňovaných informací. Komentáře mají usnadnit orientaci v tématu a neslouží k nesmyslnému napadání spoluobčanů či pracovníků obecního úřadu a zastupitelů. Jakkoliv jsme připraveni bojovat proti cenzuře, znevažování obsahu stránek lacinými útoky je nepřijatelné a takovéto komentáře budou bez milosti mazány (komentáře odporující zákonu a dobrým mravům) či přesouvány do diskusního fóra Volná diskuse.

Mezi další novinky patří možnost zvětšení písma coby funkce usnadňující práci slabozrakým nebo nová rubrika Obecní kronika, kam se budeme snažit dávat kopii původních kronik, ale rovněž kopie stávající.

Již dříve zmiňovaný blog "Ze života obce" je určen pro tvorbu neoficiální Psárské a Dolnojirčanské "kroniky" samotnými obyvateli (kroniku smí vytvářet pouze kronikář, proto blog). Jejím cílem je dát možnost občanům spoluvytvářet obsah těchto stránek a podělit se s ostatními o radostné i neradostné zážitky spojené s žítím v naší obci.

Rubrika Blízké události má sloužit jako kalendář oficiálních i neoficiálních akcí. Ověření uživatelé zde budou mít možnost přidávat záznamy o budoucích kulturních a společenských akcích, jako jsou diskotéky, taneční zábavy, masopustní průvody apod. Neváhejte přidávat nové pozvánky, spoluobčané se rádi dozvědí, kde se co šustne. Připravena je rovněž možnost přihlásit se k odběru novinek e-mailem, a tak Vám mohou být akce připomenuty i poté, co zapomenete, že se konají.

Novinek je mnoho a další se chystají.

Věříme, že se Vám nové stránky budou líbit a stanete se jejich aktivními tvůrci.

Komentáře

informace do mailu

Výborně zpracovaný souhrn informací, díky. Těší mne potencialita nových webovek...

Mám jeden dotaz - je již zprovozněna funkce zasílání informací a nových příspěvků do mailu? Zatím se mi nepodařilo k ní propracovat...

Děkuji

Martina Běťáková

Odebírání příspěvků e-mailem

Ano, tato služba je ověřeným uživatelům již dostupná a Vy byste ji měla mít k dispozici také v nastavení svého účtu pod heslem Notifications. Ostatní registrovaní uživatelé ji budou mít k dispozici asi v pondělí, až bude dokončen překlad rozhraní do češtiny.

Vzhled webových stránek

Zdravím,

Jsem rád, že se obecní stránky daly konečně do kupy. Ty poslední vypadaly opravdu zbědovaně. Když jsem si prohlížel stránky ostatních měst a vesnic, tak mi bylo líto, jak vypadají naše stránky, tak se na ně po dlouhé době kouknu a vidím, že jsou kompletně předělané.
Za tento krok děkuji a považuji ho za skvělý způsob, jak prezentovat obec v lepším světle.
Marek L.