Konec aféry Štědřík

Nejprve bych chtěl všem oznámit, že kauza okolo pobytové louky na Štědříku, omylem nazývané dětské hřiště, je u konce. Řešení ani není tak složité, ani nijak převratné, je jen logickým vyústěním současného stavu. Jak mnozí víte, usnesením zastupitelstva č..8/1-2011 III byla pověřena Komise sportovní a životního prostředí, jejímž jsem předsedou, vyřešit situaci okolo dětského hřiště na Štědříku.

 

Komise se za tímto účelem několikrát sešla. sešla se i s dotčenými účastníky sporu. Po těchto jednáních se nám podařilo najít kompromis, který najdete v usnesení č.3 naší komise. Důležité je, že s tímto řešením souhlasí jak obě strany sporu, tak vedení obce. Kdo nechce číst celé usnesení, tomu v krátkosti nastíním body řešení:

1. Do 31.3.2011 dojde v souladu s nařízením stavebního úřadu k demontáži 4 herních prvků na náklady obce.

2. K demontáži a odvozu do obecního depozita bude přizvána zhotovitelka paní Vanková. která ohlídá, aby nedošlo k poškození těchto prvků.

3.Bude zadáno vypracování projektu na celý pruh pozemku mezi komunikací a potokem od stávajícího "dětského" hřiště až ke Štědříku. Toto uzemí bude mít (pokud to úřady povolí) charakter pobytové louky s herními prvky, nikoliv dětského hřiště.

4. Okamžitě bude zahájeno jednání s pozemkovým fondem, stavebním úřadem i dotčenými stranami o možném umístění 2 herních prvků, které nejsou pevně spojeny se zemí.

5.Po definitvním umístění jakéhokoliv herního prvku ještě před jeho uvedením do provozu zajistí  zhotovitel jeho certifikaci na svoje náklady (certifikace se musí provádět na místě, kde bude prvek stát, nikoliv v depozitu).

6.V projektu budou upřednostněny všechny již zhotovené herní prvky, byť na jiném místě, případně s mírnou úpravou na přání úřadů.

7.Realizace celého projektu je nyní pro obec prioritou a bude dokončen jakmile to nynější složitá finanční situace dovolí. Je možné i postupné budování po částech.

        Toto je postup, který doporučujeme radě obce. Řešení se nám v této vyhrocené situaci podařilo najít pouze díky tomu, že jsme se na naší komisi dokázali přenést přes stranickou nevraživost a přistupovali k problému věcně, za což patří dík všem členům komise. Rovněž musím zdůraznit, že jak paní Vanková, tak manželé Kácovi, projevili při jednání značnou velkorysost a ochotu k domluvě.

       Na závěr mi dovolte jedno malé povzdechnutí. Škoda, že to muselo dojít tak daleko. Podle mě je to typický příklad zneužití věcného problému pro získání politického kapitálu. Proto žádám všechny občany: Dříve než sepíšete nebo podepíšete jakoukoliv petici, zkuste smírné řešení a hlavně přemýšlejte sami a nenechte se ovlivnit.

Ing.Petr Jaško, Dolní jirčany 12.3.2011

 

Komentáře

w polsce mamy mocne seo

championship in positioning websites wpolscemamymocneseo. by the end of the object to remaining 22 days. we'll observe what happens. wpolscemamymocneseo a style competition. Prolong your fingers crossed.

 Dobry den, priznavam,ze jsem

 Dobry den,

priznavam,ze jsem necetla cele uzneseni ale je krome data demontaze hernich prvku stanoveny i jine treba jen na prvni cast - vyhotoveni projektu nebo na zapocati jednani s pozemnkovym fondem?

Reseni je, ktere prijali obe strany bez konkretnich kroku muze zapadnou do zapomeni... bylo by to skoda.

 

 

 Dobry den, priznavam,ze jsem

 Dobry den,

priznavam,ze jsem necetla cele uzneseni ale je krome data demontaze hernich prvku stanoveny i jine treba jen na prvni cast - vyhotoveni projektu nebo na zapocati jednani s pozemkovym fondem?

Reseni, ktere prijali obe strany bez konkretnich kroku muze zapadnou do zapomeni... bylo by to skoda.

 

 

Tleskám sportovní komisi za

Tleskám sportovní komisi za to že se vykašlala na to kdo za koho kope a dokázala se na něčem dohodnout a ráda bych do budoucna jednou zatleskala i ostatním zastupitelům. Dala jsem si tu práci a zhlédla jsem celé video ze zasedání zastupitelstva a bylo to opravdu tristní divadlo. Jsem velmi ráda že jsem volila pana Váchu, protože se až s obdivuhodným klidem nenechal vyprovokovat a vtáhnout do války Kapuletů a Monteků. Myslím, že pokud se oba znepřátelené rody nedokážou přenést přes to co bylo, tak v zastupitelstvu nemají co dělat. Bylo by fajn kdyby se přestali neustále napadat a začali dělat svoji práci. Všem konstruktivním zastupitelům držím palce a doufám, že se těmi slovními půtkami nenecháte otrávit.

Iva Klusáčková

Poděkování všem, kteří se rozumně dohodli

Chci poděkovat všem, kteří se rozumně dohodli na řešení celé této záležitosti. Dovolím si pouze krátký komentáře k poslednímu odstavci pana Jaška, chtěl bych vědět jestli by se bez petice vůbec začalo něco řešit, ne vždy je totiž chuť objektivě posoudit názory více stran! Díky pana Maxovi se alespoň otevřela diskuze. Chci poděkovat i tvůrcům nových www.psary.cz, že nechali všechny příspěvky k tématu "Dětské hřiště Štědřík" i když některé byly více než prostoduché. 

jednak není hotovo: teď každý řekne, že přesně tak to chtěl,

.. i když to nemusí být pravda.

Jistěže spousta vyřčeného bylo úplně mimo, ani ta petice "Za zachování dětského hřiště" žádné hřiště nezachovala, protože nikdy žádné nebylo, vždy to byla pobytová louka s herními prvky.. Že v té záplavě chybných výroků, lží a polopravd nalezla sportovní komise s klíčovými aktéry řešení, budiž ke chvále nejen komisi, ale i klíčovým aktérům - myslím tím autorce herních prvků a organizátorovi té první petice. Ta druhá petice tomu dala ale atmosféru, která dle mého soudu k vyřešení napomohla, protože to nesmírně vyhrotila.

Pořád tam ale bude třeba spousta práce a peněz. I když, třeba se i nějaký sponzor najde :-)

Rak.

pro jistotu:

použil jsem slovo "napomohla" (nikoli "nepomohla") a není to překlep.