Komunální volby 2014

Komunální volby  se uskuteční v termínu 10. a 11. října 2014. Volby probíhají v zasedací místnosti obecího úřadu a mají jen jediný volební okrsek. V tomto článku se dozvíte vše o volbách do ZO.

Komentáře

Voličský průkaz

Kde získám voličský průkaz? V době voleb budu na moravě a nechce se mi se sem vracet jen kvůli volbám. Budou mi tam platit naše lístky?

voličský průkaz

U voleb do ZO se voličské průkazy nevydávají a naše lístky nikde jinde
neplatí. Vydávání voličských průkazů se týká pouze těch obecních úřadů, které náleží do volebního obvodu, kde se budou konat i volby
do Senátu parlamentu ČR.
Milena Procházková

Zajímalo by mě jak a kam se

Zajímalo by mě jak a kam se podává stížnost na komunální volby. Je nějaký předepsaný formulář? Co musí přesně obsahovat?
Nic podávat nechci. Jen mě to zajímá.
Jen jsme se o tom s manželkou bavili a bohužel musím přiznat, že jsem docela neinformovaný.
Prosím tedy o vysvětlení, příp. odkaz na nějaký zákon atd.
Děkuji. Dvořák

re: Zajímalo by mě jak a kam se

Dobrý den,

Základní informace naleznete v paragrafu § 59 a § 60 volebního zákona

http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-volbach-do-zastupitelstev-obci-a-o-zmene-nekterych-zakonu/uplne/#f2263355

doplňující informace naleznete též v soudním řádu správním (§ 90)

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/soudni_rad_spravni/cast3h2.aspx

O formuláři nevím, ale podat návrh s relevantním odůvodněním, které by mělo šanci na úspěch, není jednoduchý právní úkon.

S pozdravem

Milan Vácha

Pane Vácha, co paní

Pane Vácha, co paní Kramosilová a Běťáková, jak jste je přetáhl ?

re: Pane Vácha, co paní

Dobrý den,

nemyslím si, že bychom někoho přetahovali. Vývoj ohledně Oliny Kramosilové je popsán na http://psary-dolnijircany.cz/o-nas . M. Běťáková a M. Šmerglová, které také v roce 2010 kandidovaly na kandidátce ODS s podporou nezávislých kandidátů, vyplynuly na základě jejich odváděné reálné práce pro obec. Jsem rád, že je na kandidátce máme. Ono se totiž právě u „černé“ práce poměrně rychle ukáže kdo, co a proč tomu dává, co dává .

S pozdravem

Milan Vácha

Kdo nic nedělá, nic nepokazí,

Kdo nic nedělá, nic nepokazí, kdo nic nepokazí je starosta

A kdo dělá uplný prd...

... jde trolovat hlouposti na diskuzi tři dny před volbami.
Kdes byl trolle zalezlý čtyři roky???

Stejně jako před 4 roky - štvou,pomlouvaj,jen aby bylo dusno!

Nemakačenkové vylejzaj z děr a štvou na poslední chvíli.
Kde ste byli ty čtyři roky "odpovědní zastupitelé"?Když jste mohli přispět obci, nic jste neudělali....čekal jsem,že budete psát do psárského zpravodaje- NIC, NIC, NIC
Na zastupko chodíte nejmíň a teď chcete spasit Psáry?Jirčan se to totiž netejká, žejo?
Proč jste pane Petzi byl jen málo přes půlku zastupek? Copak všichni nevidíme videa z jednání? Rozumný člověk ví koho volit a restart to určitě nebude!!! Nechceme restart kupčení s pozemky, nechceme restart toho co se tady dělo dřív! Sejdeme se u voleb, čest!

PETZ NÁM SPADLA…

Dobrý den pane Petzi,
po přečtení vašeho létaku jsem se upřímně zasmál. Váš groteskní styl pouťového vyvolávače je vskutku velmi osobitě manipulující. Až by se zdálo, že vám někdo našeptával. Drzost, s kterou ten Někdo překroutil fakta – která koneckonců zná každý občan zajímající se o dění v obci - mě nenechává na pochybách o identitě daného pána.
Domnívám se pane Petzi, že je vás nedůstojné vést kampaň tímto podlým způsobem a u mě jste tímto jednáním prohrál.
Doufám, že většina občanů bude váš leták vnímat stejně a že se vám v příštím volebním období podaří především Restart vašeho myšlení.
I kdybych chtěl původně volit někoho jiného než č. 1 - Milana Váchu, tak bych měl nyní jasno. Pakliže on je protipólem lidí, kteří neváhají dělat podrazy, tak v rámci budoucnosti mých dětí ani jinou volbu nemám…
S pozdravem volič Urban

Co udělal Vácha za čtyři roky

Co udělal Vácha za čtyři roky pro Psáry ? Nechal opravit dvě zastávky autobusu. Tak další roky zdar.

Co udělal ...

Máte asi velmi krátkou paměť. Kdo nechce, tak si nepamatuje nic.

Co udělal pan starosta?

Dobrý den, velmi nerada se zapojuji do diskuzí, ale z pohledu občana zasvěceného mám to nutkání alespoň částečně odpovědět na Váš dotaz. Ad1.I zastávky jsou činnost. Ad2.Byl jste někdy na hřišti v D. Jirčanech před 2 lety a nyní? Přijďte se podívat. ad3.Máte malé děti? Já ano. Doufám, že můj syn jednou bude chodit do nové krásné školy. Co pro ni dělá pan starosta nad rámec svých povinností vím moc dobře. Sám zařídil to, na co jiní starostové mají lidi. Znám přímo architekty, kteří ve dne v noci pracují na projektu nové školy a našeho starostu nám doslova závidí. Jsou to mí kolegové, takže to nepovídala jedna paní. S takovým přístupem se prý kolegové ještě nesetkali. Hezké podzimní dny. PD

Příspěvek smazán administrátorem

Zde se nacházel příspěvek záměrně obsahující vulgární výrazy. Tento byl smazán a uživateli s IP 88.103.8.47 byl pro porušení pravidel slušného chování zablokován přístup.