Bludičkobraní 17.10.2015

Srdečně vás zveme na BLUDIČKOBRANÍ, které se bude konat 17.10.  u rybníka Kukaláku. Stezka je vhodná pro školní děti, předškolní děti pouze s doprovodem rodičů nebo starších sourozenců/kamarádů. Délka trvání trasy bude cca 45 minut. Děti půjdou po skupinkách 2-3 dětí.

Registrace dětí:

Doporučujeme prostudovat přiložená Pravidla pro Bludičkobraní. Jedná se o noční hru, která bude svým charakterem odlišná od všech doposud proběhlých a bude nutné, aby byly děti s Pravidly seznámeny a vše proběhlo hladce ke spokojenosti dětí i Bludiček. Případné nejasnosti, budou řešeny na místě. Baterku do skupinky s sebou.
Občerstvení u rybníka Kukaláku bude zajištěno.

Pravidla pro Bludičkobraní:

 1. Na začátku hry každý účastník obdrží kartu s obrázky Bludiček a jejich jmény. Bludičky jsou pojmenovány podle barev: Červená, Zelená, Modrá, Žlutá, Hnědá, Fialová, Růžová, Oranžová.
 2. Cílem hry je „pochytat“ po lese (vyznačené trase) co nejvíce barevných Bludiček.
 3. Na trase bude vždy od jedné barvy více Bludiček tak, aby byla šance na lapení Bludičky větší.
 4. Vždy stačí jedna Bludička od každé barvy pro to, aby byla Bludička chycena.
 5. Bludičky budou dělat to, co dle dochovaných zdrojů Bludičky obvykle dělávají - blikat světýlky a lákat k sobě pocestné
 6. Máte však vždy možnost výběru.
 7. Pokud uvidíte na cestě blikat světýlko, vždy záleží na Vás, zda se rozhodnete k němu jít či ne.  Pokud uvidíte více blikajících světýlek naráz, záleží také pouze na Vás, pro jaké světýlko se  rozhodnete. Nikdy totiž nevíte, jaká Bludička Vás zrovna k sobě láká
 8. Za blikajícím světýlkem se může skrývat Červená, Zelená, Modrá, Žlutá, Hnědá, Fialová, Růžová, Oranžová Bludička, která, když bude lapena, se Vám podepíše na kartu a tím dokáže, že byla ulovena.
 9. Pozor!!!! Ne všechny Bludičky na trase jsou však hodné …za blikajícím světýlkem se také může skrývat Černá Bludička, která Vám bohužel vždy sebere některou z již ulovených barevných Bludiček a Vy pak buď musíte najít někde po trase její kamarádku stejné barvy nebo se budete muset obejít bez ní. Černá Bludička prostě vždycky škodí!!!!!
 10. Na trase se však naštěstí také potkáte s Bílou Bludičkou, která je na rozdíl od té Černé tak hodná, že Vám vždy jednu barvu na kartu přidá – buď tu, která Vám chybí nebo tu, kterou Vám Černá Bludička vzala. Bílé Bludičce prostě stačí říct, co potřebujete
 11. Bohužel nikdy nevíte, kdo na Vás zrovna bliká. Bludičky Vám neodpoví, když na ně budete volat. Jejich barvu zjistíte, až když si vyberete jejich světýlko a přijdete přímo k nim. Pak už ale může být pozdě Proto se vždy důkladně rozmýšlejte, zda budete blikající světýlko následovat nebo která z blikajících světýlek si vyberete.  
 12. V cíli Vám budou ulovené Bludičky spočítány  a podle počtu budete odměněniJ
 13. Body dostáváte pouze za Červenou, Zelenou, Modrou, Žlutou, Hnědou, Fialovou, Růžovou, Oranžovou Bludičku.
 14. I když ulovíte po trase např. dvě Zelené Bludičky, počítají  se pouze jako jedna ulovená Bludička stejné barvy.
 15. Černá a  Bílá Bludička se nebodují.
 16. Po trase postupujete vždy kupředu, nevracíte se!!!!!!! Pokud Vám Černá Bludička sebere jednu Barevnou Bludičku, nikdy se nevracíte zpět do místa, o kterém víte, že se Vámi ulovená barevná Bludička nacházela!!!!!!!Bludička totiž nemusí zrovna blikat a tudíž ji  nemůžete ulovit. A hlavně - pokud k ní přijdete dvakrát, má právo Vás diskvalifikovat a vyloučit ze hry!!!!
 17. Start a cíl na jednom místě – hráz rybníka Kukaláku. Těšíme se na Vás – nejasnosti vyřešíme na místě Přejeme úspěšný  lov

Komentáře

bludičkobraní

Super nápad, další pěkná akce pro děti. Příště o minimálně o hodinu dříve, stejně už je tma a ublíží to návštěvnosti. Šel jsem to s mladým jako doprovod a výborně jsem se bavil reakcemi dětí i bludiček. A je dobře, že o nějaké vítězení tu nešlo.
Respekt před organizátory a všemi bludičkami.