Ukončení soudního sporu s Mgr. Milenou Trůblovou o neplatnost odvolání

Dne 24.8.2015 nabylo na právní moci rozhodnutí Nejvyššího soudu, že odvolání Mgr. Mileny Trůblové z funkce ředitelky ZŠ a MŠ Psáry v květnu 2011, je z formálních důvodů neplatné. K tomuto rozhodnutí vedla cesta přes rozsudek Okresního soudu, že odvolání je z formálních důvodů neplatné, přes Krajský soud, který rozhodnutí Okresního soudu zrušil, až k Nejvyššímu soudu, který rozsudek Okresního soudu opět potvrdil. V současné době tedy z právního hlediska zastávají funkci ředitelky dvě osoby, Mg. Irena Vejsadová a Mgr. Milena Trůblová, byť v praxi funkci vykonává pouze Mgr. Vejsadová.

Obec Psáry jako zřizovatel dle současné právní úpravy nemá nástroj, jak tuto situaci řešit. Starosta obce proto svolal na 25. 9. 2015 jednání, kterého se zúčastnily obě ředitelky, vedení obce a právní zástupci všech zúčastněných. Po zjištění stanovisek přítomných bylo dohodnuto, že právní zástupce školy připraví návrh dohody o skončení pracovního poměru Mgr. Trůblové k ZŠ a MŠ Psáry ke dni 31. 10. 2015 a dohody o narovnání mezi ZŠ a MŠ Psáry, obcí Psáry a Mgr. Trůblovou, ve které budou řešeny veškeré vzájemné nároky vzniklé v souvislosti s jejím neplatným odvoláním z funkce ředitelky ZŠ a MŠ Psáry.

Mgr. Milena Trůblová má vůči ZŠ a MŠ Psáry nárok na náhradu mzdy za období od neplatného odvolání do skončení pracovního poměru. Pravidla pro výpočet výše tohoto nároku stanoví právní předpisy. Po schválení textu dohody o narovnání Mgr. Trůblovou bude věc projednána v radě obce a následně předložena zastupitelstvu obce, spolu s komplexní analýzou celkové situace vypracované nynějším právním zástupcem obce.

Podrobné informace budou po schválení dohody uveřejněny na webu obce v Psárském zpravodaji.  

Komentáře

Možná je odvolání z

Možná je odvolání z formálních důvodů neplatné, tzn. věcně špatně provedené, ale bylo zasloužené.

Tedy zbývá jen vyřešit, kdo

Tedy zbývá jen vyřešit, kdo za to může a kdo uhradí vzniklou škodu?

Nikdo, chytráku. Přečti si

Nikdo, chytráku. Přečti si všechny podklady na netu a potom pouštěj moudra.Na tyhle hesla chytíš tak akorát čtenáře Blesku.

blbe

blbe

Jestlliže soud zrušil výpověď

Jestlliže soud zrušil výpověď pro formální nedostatky, potom patrně někdo na OÚ špatně napsal výpověď a tudíž má i nějakou odpovědnost, pane chytráku co patrně čtete Blesk.

Fakt neumíte nebo nechcete

Fakt neumíte nebo nechcete číst,myšlení bolí,že?...Ztráta času :-( přece jen doporučuju radši ten Blesk :-)

Kdo?

No prece ti co se ji tak strasne moc chteli zbavit. Nezmar, Nezmarova, Vacha a samozrejme jejich "nestranna" auditorka, ktera vsechnu dokumentaci prozkoumala a dala podklady k jejimu odvolani. To, ze verejnost (vetsinou rodice deti skoly) sepsali a signovali petici za pani reditelku Trublovou nikdo v potaz nebral.
Ostatne kdo byl na zasedani, toto vsechno videl na vlastni oci. Cele to bylo jen zinscenovana fraska, aby zastupitelstvo zavrelo pusu obcanum co se zastavali pani Trublove.

Tak jak je vidět, naše

Tak jak je vidět, naše soudnictví má selský rozum a rozhodlo dle očekávání. Co z toho plyne - je možné, že někdo udělal formální chybu. Hlavní důvod ale spíše vězí v účelovosti celé smyšlené kauzy. Dejte paní Trůblové na co má nárok, veřejně se jí omluvte, popřejte hodně štěstí, dejte kladnou písemnou referenci a vzniklou škodu uplatněte na těch radních, kteří tuto kauzu zinscenovali a podpořili i přes odpor veřejnosti, ať ty peníze nechybí obci na důležité věci, třeba opravy komunikací.

Soudnictvi posuzuje dodrzovani zakona,

nikoli to, zda byla pani reditelka pro svoji funkci vhodna. Odskodneni, ktere ji obec vyplati, beru jako dan za to, ze nebyl legalni zpuaob, jak jinak se ji zbavit

David G.

Výsledky

Tak tu máme další výsledky práce pana starosty. Vše co provádí, je fakticky špatně, což se ale projeví, až když věc posoudí někdo další. Kdo zaplatí obci vzniklou škodu, která bude několik set tisic korun?

Zákon na to pamatuje

Kdo někdy opravdu řídil lidi ví, že existují osvědčené metody, jak se zbavit problémového zaměstnance.
1) 3x a dost. Pošlete podle jistých paragrafů dopis zaměstnanci s uvedením chyby a upozornění na možnost rozvázání pracovního vztahu a lhůty nápravy. Pokud je důvod opravdu závažný a dokladovatelný, tak to obec nestojí ani korunu.
2) obec se se zaměstnancem dohodne na ukončení vztahu a přátelsky se rozejdou, to něco stojí, většinou několik platů
3) vážné porušení předpisů - toto se musí dobře doložit a často vysoudit - je to nejrizikovější přístup, který používají, jak říká klasik Zdeněk Polraich "ožralí milionáři"

This article raises more

This article raises more questions than it answers. Why are the details not included right away?

v tomto případě bude škoda přes milion.

Uhradit by ji měli všichni z vedeni obce a zastupitelstva, kdo proto zvedl ruku. Včetně úhrady soudních výloh.
To že to takto skončí se ví celé minulé volební období, kdy i Jesenice za jejího minulého působení raději přistoupila k mimosoudnímu vyrovnání.
Zajímavé bude i další jednání protože když nebude chtít skončit, neskončí, pokud nedostane další tučné odstupné.

V tomto případě mají občané obce právo vymahat škodu po vedení obce, aby ji uhradilo ze svého. Včetně vsemi milovaného Nezmara a Váchy.

Máte pravdu, škoda se má

Máte pravdu, škoda se má vymáhat. Jen se nějak zapomělo kdo jí dal tu výpověď - to nebyla obec ale škola jako zaměstnavatel (že bývalá paní ředitelko).
Bylo by možná dobré se podívat i na rekonstrukci školky, kdy ing. Novák za podpory starostky Valáškové si namastil kapsu a ostatní k tomu taky zvedali ruce.
Zde se bohužel ukázala naše justice. Ředitelka je neodvolatelná a soudy kašlou na podstatu věci a zajímají se pouze o papíry - no síla.
Pane starosto stále máte dost velkou podporu a i tento útok zhrzené rádoby opozice musíte vydržet.

Ano

Máte pravdu, pod rozhodnutím č.90 z 13. zasedání rady obce rozhodujícím odvolání ředitelky školy jsou podepsáni Málková, Nezmar a starosta Vácha.
S tím že rada je pětičlenná peli by se o vzniklou škodu společně podělit.
Průměrná mzda ředitele školy byla 34500,- Kč, od června roku 2011 doposavaď je to 52 měsíců.
Celkem doposavaď 1 794 000,- Kč plus odstupné a soudní náklady, bratru 400 000,- na člena rady.
Odměnami a vyplatami nepohrdnou, tak nevidím důvod proč by vzniklou škodu neměly uhradit.
Nic víc tu člověk neřeší.

Ps: obec je stejnak povina škodu vymahat, protože pak se vystavují možnému trestnímu stíhání.

Neznamená to, když je pan

Neznamená to, když je pan starosta váš kamarád a všechno vám povolí, že je nenahraditelný.

Dobrý večer, ale podle

Dobrý večer,

ale podle školského zákona je zřizovatelem obec, ta přeci má za úkol zajistit základní docházku dětí v obci.
Řekněme si už konešně kdo za tomůže, jestliže je to cellé zastupitelstvo, nebo rada obce tak ať se oto podělí. Proč na to máme doplácet my občané. To už neexistuje žádná odpovědnost za rozhodnutí. Tak ať už někdo konečně tu odpovědnost za to co se stalo nese!!!!!!!

Ukončení soudního sporu

Vážení diskutující, článek byl psán jako stručné sdělení k nastalé situaci. Nyní probíhají jednání právních zástupců školy a Mgr. Trůblové. Já, ani nikdo ze zastupitelů, tu v anonymní diskuzi nechceme ohrožovat výsledek tohoto jednání. Věřte, že bych se k některým příspěvkům velmi rád vyjádřil, ale na doporučení právního zástupce obce to do uzavření této záležitosti neudělám. V každém případě i na těchto stránkách je již nyní dost odpovědí na některé reakce v této diskuzi, včetně informací na videích ze zasedání zastupitelstva (zejména 06/2011, 12/2012 a 09/2015).

Děkuji tedy za trpělivost a přeji hezký den.

Milan Vácha

 

2 mil. Kč škoda, kdo ji zaplatí?

Škoda obci vzniklá, včetně nákladů řízení bude činit cca 2 mil Kč. Pane Vácho, měsíc opět uplynul, jak jste s otázkou vzniklé škody obci pokročili? Nebo myslíte, že se na to zapomene?

2 mil. Kč škoda, kdo ji zaplatí?

Zdá se mi, že se zde míchají jablka a hrušky. Pokud je ze shora uvedených faktů sděleno, tak rozsudek NS se týkal pouze odvolání z funkce ředitelky, nikoliv skončení pracovního poměru. Pokud pracovní poměr ředitelky nevznikl jmenováním, její pracovní poměr trval či trvá. Protože však bývalá paní ředitelka práce podle pracovního zařazení nekonala, nemá nárok na plat, takže odškodné bude minimální. Kromě toho bych nechal, aby si svoji představu o odškodnění ponechala potvrdit soudem a teprve na základě pravomocného rozsudku určenou částku vyplatit. Náhrada od zastupitelů by potom nemohla převýšit částku 4,5 platů. Dr. Peroutka

Přečtěte si nejdřív ten

Přečtěte si nejdřív ten rozsudek, je tady někde na webu a pak rozdávejte rozumy. Plácáte nesmysly.

RE: 2 mil. Kč škoda

Vážený pane,

snažil jsem se to napsat co možná nejjednodušší formou. Jednání probíhá mezi školou a mgr. Trůblovou. K rozvázání pracovního poměru došlo v rámci školy. Tedy i my čekáme, až dojde k dohodě, která by měla řešit nejen náhradu ale i nastalou situaci. Obec uhradí škole onu náhradu. Opravdu se nedomnívám, že se na to zapomene. Okamžitě po přijetí informace o dohodě ze ZŠ se svolá mimořádné zastupitelstvo, které by mělo schválit a uvolnit částku škole. Stejně tak bude v podkladech k zasedání zastupitelstva i právní rozbor s podrobnějším výpočtem všech nákladů.

S pozdravem

Milan Vácha

Proč děláte z lidí hlupáky?!

Pane starosto, Vaše ne příliš chytré, zato příliš sebevědomé chování, dělá z nás občanů hlupáky! Ano, k rozvázání pracovního poměru došlo v rámci školy, ale až po předchozím odvolání minulé ředitelky obcí, jakožto zřizovatelem školy, vykonaném Vámi s Vašimi spolupracovníky (Mgr. Běťáková, p. Málková, Ing. Nezmarovi, Bc. Petz, p. Kramosilová, Ing. Rak, Ing. Jaško). Po tomto úkonu se obec = Vy a spol. dostala(i) k soudu .... . Takže buďte tak laskav a neprezentujte se tak, že s těmito informacemi a následným odškodněním nemáte až tak nic společného!! Škodu hlavně hradíme my občané - za Vaše hrátky! V tomto případě byste měli nést osobní odpovědnost za mrhání obecním majetkem! Věřím, že na mimořádném zastupitelstvu i tento návrh jistě padne! J. Svoboda

Vážený pane Svobodo, z

Vážený pane Svobodo,
z příspěvku pana starosty mě nepřipadá, že by z nás voličů dělal hlupáky.
Připomeňte si výsledky voleb, kde byl a s jakým počtem hlasů p. Vácha (1 pořadí a 875 hlasů) a poslední zastupitel za STAN – 11 v pořadí a 761 hlasů. První a druhý opoziční zastupitel měl 348 hlasů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nevím, zda bude na pořadu dne nějaké odvolávání.
Škoda, že nesledujete i ostatní dění v obci. Přidejte svoji ruku ke společné práci za lepší obec!!!!!!

Přidat se k práci pro blaho už tu bylo.....

Vážený pane, NECHCI již opakovat situaci, kdy jsem byl posuzován podle toho, jak jsem přispěl k práci pro blaho všech, a to ani obce. Občané obce tu nejsou pro obec, naopak obec je tu pro blaho občanů této obce a představitelé obce jsou ti, koho si občané platí za tuto práci. Pro odpovědnost těchto osob je zcela nerozhodné kolik ta či jiná osoba dostala hlasů. Výsledek voleb není poukázkou na nekontrolované a nezodpovědné jednání! Každý z nás za výsledky své práce osobně odpovídá, myslite že pan statosta ne? Postavte se pane starosto k věci čelem a vše zveřejněte ve zpravodaji, vždyť jsme otevřená obec! Nebo už ne?

Dojeďte se prosím podívat za

Dojeďte se prosím podívat za hranice. Ty vesnice tam jsou úplně jinde a nedělá to obec, ale OBYVATELÉ. Ono platí, že bez práce nejsou koláče.
Přečtěte si vyjádření z 9. listopadu – a pak jděte na zastupitelstvo, nebo to budete mít na webu. Kdyby i v minulosti byla obec takto otevřená.

Obyvatelé pro obec???

Prosím Vás, a za které hranice? Kdy jste tam byl naposledy? Za brigády socialistické práce? Už dávno si obce hýčkají své obyvatele! Diskuzi mlčky pročítám a teď Vám něco povím. Jsem za jedno s panem Svobodou. Obyvatelé tu nejsou pro obec, ale obec pro obyvatele. Byli jsme moc happy, když pan starosta začal trošku revitalizovat obec, ale při bližším pohledu už to není taková hitparáda. Hezky si velebí své zájmy - radnici, hřiště a spol. Všichni si plácají po ramenou, jak vyřešili školu, ale my řešíme, kam půjdou naše děti na druhý stupeň. Jsou rozstrkané jak to jde, škola už se měla dávno stavět, je to ostuda. Hlavně, že se obec prsí výletama do Itošky a Norimberku. Chápu, že starousedlíci se mnou nemusí souhlasit, ale my jsme dali dva a půl mio za pozemek a za bývalé starostky tu aspoň jezdila kolem multikára s pracovníkama, co se staralo o veřejná prostranství. Akci s ředitelkama radši nekomentuju, každý kdo má pět pohromadě, tak chápe, že za to zaplatíme my všichni obyvatelé.

Dobrý den, dovoluji si

Dobrý den, dovoluji si umístit odkaz na článek portálu ČtiDoma

http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi-jak-na-skolu-politika/2015-11-15-obe...

hahaha

Tak jestli ten článek popisuje pohled od dvouch největších zlodeju v historii Psár, tak zlatej Vacha.

A ještě Ing. Novák

A ještě Ing. Novák

A na ty dvě nechutné kvočny jste zapomněli??

Celej ten zlodějskej tým stál za to!!!!
Fuj tajbl.

Kvočny Běťáková a Málková

Máte na mysli Kvočny Běťákovou a Málkovou?

Ne ne tam byla lepší elita.

Ne ne tam byla lepší elita.

Podvodníci

Elita sem, elita tam. Tady u týhle elity jde o to, že něco vyplulo na povrch a není to rozhodně málo a to mě parádně s...! Takže tyhle rozhodně vedou!

Mam stejny nazor. Zlaty Vacha

Mam stejny nazor. Zlaty Vacha

Vácha může být zlatý!

Vácha může být opravdu zlatý, ale jedině tehdy, když ze svých peněz uhradí soudní vyrovnání, ušlou mzdu, včetně penalizace za odvody, která za doposud neuhrazené odvody za několik let, den ode dne narůstá!! :o))) ... ale z pohledu nás občanů je to spíš takto :o((((

podvodnici

podvodnici