Rekonstrukve ulice Psarska

OU jiz nejakou dobu avizuje rekonstrukci ulice Psarska ( usek kolem Rubinu) - objevuji se informace, ze doba teto rekonstrukce se protahne az na 1 rok. Bude to velky zasah do zivota obce s mnoha kritickymi dopady pro obcany. Muzete upresnit, jak dlouhou dobu bude tato rekonstrukce trvat a co podnika OU pro to, aby doba opravy byla co nejkratsi a dopady na normalni fungovani obce snesitelne?

Rekonstrukce ulice Psárská, Pražská

Dobrý den, rekonstrukce části průtahu v intravilánu obce Psáry je plánovaná na jaro 2019. Uzávěra komunikace bude trvat, dle „Zásad organizace výstavby“ cca 22 týdnů. Investorem stavby komunikace a výstavby nového mostu u Rubínu (protipovodňové opatření) je Středočeský kraj. Objízdná trasa bude uveřejněna na webových stránkách obce. Komplikace se stavbou pocítí všichni naši občané, ale budou vyváženy novou komunikací, novým vodovodním přivaděčem (bez kterého se obec neobejde) a novým hlavním kanalizačním potrubím, který dle propočtů hydraulického modelu, usnadní život mnoha psárským obyvatelům.

Vlasta Málková

Rekonstrukce ulice Psarska, Prazska

Dobry den pani Malkova,

velmi dekuji za vasi odpoved a za informaci o delce uzavirky. Smyslem meho dotazu nebylo v zadnem pripade zpochybnit nezbytnost a ucelnost teto akce. Jedna se mi o to, aby OU, i kdyz neni investorem akce, vyuzil vsech svych pravomoci k tomu, aby uzavirka byla co nejkratsi a neprotahovala se jako v jinych pripadech. Nejvice to postihne obyvatele Psar bydlici za Rubinem, kteri do Jesenice a na Prazsky okruh pojedou misto 5 minut vice jak 20 minut objizdkou pres Liber a Zlatniky event. pres Jilove.  Dopady to bude mit i na dojezdove casy lekarske prvni pomoci, policie a hasicu, na autobusove spojeni...Je toho v jednom roce uz nejak moc - kruh u nove skoly, probihajici oprava mostu v Psarech (Kutna), oprava komunikace v Jesenici, uzavirky v Brezanech a Pisnici a ted jeste most u Rubinu a novy kruhovy objezd v Psarech... Takze upenliva prosba - postarejte se, aby uzavirka byla co nejkratsi.

Dekuji

Stanek