Oprava vodovodního přivaděče a úklid sněhu

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak to je ve skutečnosti s "opravou vodovodního přivaděče". Podle informací zde od paní Málkové mělo omezení dopravy trvat do 30.11.2023. Už původní opravy na Pražské se protáhly o řadu měsíců. Bohužel i po dokončení stavby se po pár týdnech vše znovu opravuje. Chyba byla už při realizaci úpravy kanalizace, vodovodní přípojky a opravy povrchu ulice Pražská. Investorem byl kraj a s ním obec Psáry. Investoři také měli zajistit kvalitní stavební dozor (TDI), což se pravděpodobně nestalo. Je polovina prosince a nevím, jestli stále hledáme závadu, jak to je napsáno na informační tabuli stavby nebo jsme již dospěli do stavu realizace opravy.
Můj druhý dotaz se týká úklidu chodníků. Bude obec uklízet chodníky od sněhu a zmrazků v Psárech nebo ne? Zatím po několika dnech od sněhové nadílky se občané brodí ve sněhu a ledu prošlapanými cestičkami na chodnících a vystupují na zastávkách z autobusu rovnou na ledovou plochu. Předpokládám, že vedení obce zná povinnost udržovat chodníky ve schůdném stavu, což se neděje a zná i odpovědnost obce za případná zranění, která v důsledku neschůdnosti si mohou občané přivodit. Pokud dochází k úklidu chodníků a autobusových zastávek, prosím o zveřejnění konkrétních ulic, kde už byly chodníky a zastávky ošetřeny (uklizeny). V Psárech se tak zatím nestalo.
Děkuji
Tomáš Mařík

Oprava přivaděče a úklid sněhu

Uběhlo více než 5 týdnů a reakce úřadu na moji otázku nulová. Ptal jsem se mimo jiné, zda může úřad zde na stránkách zveřejnit rozpis pořadí plánovaného úklidu sněhu na chodnících podle jednotlivých ulic. Zkušenost před koncem roku byla v Psárech hodně špatná a vím, že priorita úklidu chodníků se v normálních obcích běžně zpracovává. Tak asi nic. Podle množství nezodpovězených dotazů na stránkách obce je zřejmé, že občané Psár jsou abuď až na posledním místě nebo vůbec.
Tak přidávám ještě jeden dotaz: Můžu se prosím zeptat, kdy obec alespoň provizorně opraví část ulice U Potoka před zvoničkou? Až k lávce přes potok je cesta majetkem obce a právě tato část komunikace je úplně v nejhorším stavu... Díry, kaluže, bláto, led. Následná část komunikace je vlastníků přilehlých nemovitostí, a tam už je to v pořádku. Sousedovi došla trpělivost a snažil se vyspravit to nejhorší na obecní komunikaci, ale asi mu došly síly a také vůle. Nedivím se. Pokud by se vám tentokrát podařilo odpovědět, tak předem děkuji.
Tomáš Mařík

Plán zimní údržby, U Zvoničky

Dobrý den pane Maříku,
Plán zimní údržby je zveřejněný na oficiálním webu obce Psáry (viz. odkaz)

https://psary.cz/content/plan-zimni-udrzby-obce

K druhé otázce sděluji, že dnes jsem se byla na místo podívat, ale bohužel nebude možné díry opravit dříve než povolí mrazy a zem trochu vyschne.
S pozdravem
R. Jašková