hřiště na vápence

Dobrý den,
rád bych se dozvěděl, jak dopadlo jednání ohledně výstavby volnočasového hřiště na vápence. Bude se stavět či ne?

Děkuji za vyjádření
Petráš

Na Vápence

Na základě několika setkání a diskuzí s občany se připravuje projekt. S výstavbou počítáme.

A nechteli byste se radeji

A nechteli byste se radeji venovat uz konecne rekonstrukci ulice Na Vapence, ktera je v planu jiz minimalne 10 let … prijde mi to smysluplnejsi nez nejaka kontroverzni relaxzona …

ČEZ začíná procházet domy

ČEZ začíná procházet domy ohledně nově budované přípojky el. energie, která bude vedena v zemi. A rekonstrukce bude započata až ČEZ bude mít od všech zúčastněných ( kteří mají vrchní vedení) kladné vyjádření. Projektant, který to má na starosti mi říkal tak za rok či dva.

Rekonstrukce ulice Na Vápence

Rekonstrukce ulice Na Vápence je již projektově připravena cca 3 roky. Bohužel při získávání potřebných souhlasů a vyjádření k projektu, společnost ČEZ Distribuce, s projektem nesouhlasila s tím, že projekt vyvolá nutnou přeložku jejich kabelu, a navíc, že v rámci výše uvedené přeložky provede celkovou modernizaci jejich distribuční sítě v horní části ulice Na Vápence zhruba od ulice Lesní po ulici Bezejmenná. Obec Psáry po složitém jednání uzavřela téměř před dvěma roky se společností ČEZ Distribuce příslušnou smlouvu o realizaci přeložky. ČEZ Distribuce následně více jak rok vybírala projektanta této přeložky a zároveň i komplexní modernizace její distribuční sítě. Projektant má v tuto dobu projekt skoro hotov, a uzavírá se všemi majiteli pozemků, kterých se výše uvedená přeložka a celková modernizace dotkne, příslušné smlouvy o věcném břemeni a pod. Následně ČEZ Distribuce vybere odbornou firmu, která předmětnou přeložku a modernizaci provede. Neprodleně po té obec Psáry zahájí rekonstrukci ulice Na Vápence od ulice Jílovská až po ulici Bezejmenná. Vzhledem k pružnosti společnosti ČEZ Distribuce, nelze v tento okamžik alespoň přibližně stanovit, kdy k rekonstrukci ulice Na Vápence skutečně dojde.

Dobrý den, a pak se nedivte,

Dobrý den,
a pak se nedivte, že pořád píši o výtlucích. Na jaře se opět ozvu, už na pár místech se objevují.

Rekonstrukce ul. Na Vapence

dekuji za vysvetleni, proc se nadale odklada rekonstrukce ulice Na Vapence. V podstate nic noveho, jen potvrzeni, ze se to z “objektivnich duvodu” opet odklada.
Me v teto souvislosti zaujala skutecnost, ze rekonstrukce, kterou obcane zde zijici ocekavaji dlouhe roky, je stale v nedohlednu, zato navrh na relax zonu na Vapence, proti ktere se vetsina lidi z bezprostredniho sousedstvi vicekrat vyslovila, se tlaci a protlacuje a jiz jsme obdrzeli “radostnou” zpravu, ze pres jejich namitky se proste stavet bude … a basta.
Dal jsem si praci a podival se, kdy jsme (lide z Vapenky) zacali s OU resit problem, ze z lesni cesty kolem dnesniho vodojemu (kde ma byt ta kontroverzni relaxzona) se pri privalovych destich vali na ulici Na Vapence bahno, ktere pak tece do kanalizace a lidem na pozemky. Ano, bylo to pred 17 lety (!), v dubnu 2007 - tenkrat se v tom angazoval osobne pana Vacha a zorganizoval zde s nami setkani na miste… Tento problem neni dodnes definitivne vyresen, zato relax zona se stavet bude … neprijde vam to divne?

Rekonstrukce Na Vápence

Dobrý den,

dal jsem si práci a zjistil, že první alokace prostředků na rekonstrukci pro tuto ulici byla v plánu Cash flow již na rok 2019. Z toho důvodu se tam od té doby provádějí jen minimální opravy. Obec nemá a neměla zájem to jakkoli zdržovat, jakékoli zdržení znamená jen vyšší náklady. Jelikož tou ulicí tak jednou týdně projíždím nebo běhám, tak se vždycky nestačím divit, kolik odstavených aut a přívěsů se v té ulici na obecním pozemku nachází, v rozporu s obecními pravidly, a jak to tam okolo té ulice vypadá. Stejně tak nechápu, proč bude obec financovat některým vyvoleným parkovací místa, ale nechám to být. Odtok vody z lesa je problém. Kdo je odpovědný a měl by zabránit odtoku vody z lesa, nevím. Přijde mi, že obec je díky tomu odtoku z lesa v roli poškozeného, možná i někteří, kterým to teče na zahradu (pokud je to pravda). I na té nedávno opravené komunikaci od Vápenky druhým směrem žádné odvodnění není. Nejsem spíš v důsledku své lenosti detailně obeznámen s projektem, ale předpokládám, že odvodnění je jeho součástí.
Nevím, co je na nějaké relax zóně kontroverzního. Někdo jí chce a někdo nechce, to je normální. Soudě podle Vašeho příspěvku patříte k těm, kdo jí nechce. Nepřijde mi divné, že se řeší to, co řešit lze a neřeší se to, co řešit nelze. V případě rekonstrukce komunikace jednoduše musíme čekat na ČEZ.