Kruhový objezd na návsi - ostrůvek do Jílovské

Dobrý den,
přečetl jsem si v posledním Psárském zpravodaji, že oblouk z dlažby na výjezdu z kruhového objezdu směrem na Jílové je z bezpečnostních důvodů kvůli přechodu. Věřím tomu.
Jsem moc rád, že se na to ptá více lidí, protože se určitě při cestě směrem od Jílového setkali se stejnou situací, jako já mnohokrát:
tento ostrůvek bohužel navede auta vyjíždějící z kruhového objezdu na střed komunikace - abych se dostal ke krajnici, je potřeba udělat docela velký úhybný manévr - což vždy dělám. Ale většina řidičů zůstane uprostřed a začne zrychlovat. Řidič auta, který jede v tu chvíli od Jílového, projede zatáčkou kde ústí ulice Na Kopečku, a najednou proti němu jede prostředkem auto - a většinou už docela rychle.
Sám jsem tuto situaci jako řidič zažil už mnohokrát.
Chápu původní záměr, ale tady naprosto nevyšel. Ve zpravodaji se píše o půlročním zkušebním provozu, no budu skeptický, myslím, že během toho půl roku tam k nějaké dopravní nehodě dojde. Já sám jsem tam musel velmi výrazně brzdit už několikrát, kdybych to neudělal, došlo by k čelní srážce s vozem proti mě, který jede prostředkem.
Stačí si tam v dopravní špičce na pár minut stoupnout a pozorovat.

Jinak bych chtěl poděkovat za rekonstrukci a provedené úpravy. Vím, že někdo může mít dojem, že to trvalo až moc dlouho - trvalo, nedá se nic dělat, rozsah prací byl obrovský. Ale rekonstrukce kanalizace byla nezbytná, snad každý kdo někdy při velkých deštích projížděl přes náves si pamatuje gejzíry vody stříkající z kanálů do metrové výše od Rubínu až na náves.
A s tím spojené vše kolem: nový vodovodní řád připravený pro napojení na Želivku, chodníky od návsi až na Štědřík atd.
Díky za to a věřím, že velebení obce bude dále pokračovat.

S pozdravem
Milan Lukeš

Kruhovy objezd

Souhlasim, ze vyjezd z dlazby mate ridice, kteri pak z kruhoveho objezdu vyjizdeji do protismeru, coz s ohledem na blizkou zatacku vytvari nebezpecne situace. Myslim, ze by bylo lepsi jej odstranit a vyjezd narovnat nebo alespon namalovat na vozovku plnou caru, aby ridice upozornila, ze se maji vratit na svoji polovinu vozovky.

Take nechapu, proc je na kruhovem objezdu tolik svetel. Vsude se mluvi o svetelnem smogu a uprostred vesnice se nainstaluje svetel, jako na letisti. Uzasne je, ze nad kruhem je vysoka lampa a 2 metry od ni je nizka lampa nad prechodem …jakoby jedna lampa nestacila…

Ale jinak se musi rici, ze Psary po rekonstrukci paterni komunimace vypadaji zas o neco lepe … a pripojuji se k panu Lukesovi s podekovanim vsem z vedeni obce, kteri se na zajisteni teto velke a slozite akce podileli.

Stanek