Fakta týkající se "hřiště" u Štědříku

Po přečtení příspěvku p. Maxy jsem se rozhodl reagovat na lživá napadení a zavádějící, účelové dezinformace směřující k vyvolání všeobecné nenávisti vůči mně, potažmo novému vedení obce.

Ty doby, kdy si člověk musel nechat bezpráví líbit, jsou naštěstí nenávratně pryč.

Zaráží mě, pane Maxo, pokud jste si tak jistý tím, co tvrdíte, tak proč jste neuvedl moje celé jméno a musel jste ho doplnit Vy či Vaši přátelé anonymně v reakcích na Vaši zoufalou výzvu?

Je zarážející, že ignorujete zákonný postup státních institucí a snažíte se vlastní iniciativou prosazovat myšlenku, že si každý v našem státě může dělat, co se mu zlíbí a to bez ohledu na platné právo ČR. Jelikož nemáte podporu v zákonech, tak se je snažíte různými nestandardními metodami dodatečně obejít. Je zjevné, že v této kauze se Vám to nedaří a tak začínáte vyvolávat účelový tlak na současnou radnici a také veřejné  „lynčování“ mé osoby a samozřejmě tím i celé mé rodiny.

Proto, aby široká veřejnost  věděla , jaká jsou objektivní fakta a informace (a Vy je také dobře znáte a přesto se je snažíte záměrně  zkreslovat, viz.  Zápis z jednání komise sportovní a životního prostředí ze dne 27. 1.2011, kterého jste byl přítomen), uvádím následující:

·         V jednom jste měl pravdu, hřiště stálo obec statisíce, tyto statisíce inkasoval jeden jediný subjekt, a tím je místní živnostnice (zahradnice) p. Mgr. M. Vanková. Terénní úpravy (např. chodníčky) byly provedeny na vlastní náklady soukromou firmou Staving-Olomouc. Komu obec platila veřejné finanční prostředky, byla pouze p. Vanková, která obdržela:

1.    Smlouva z 12.11.2008           98.800 Kč

2.    Smlouva z 14.04.2010           306.750 Kč

3.    Dodatek č. 1 18.08.2010       navýšení o 28.000 Kč

Dále by mělo být vyplaceno:

1.    Usnesení 160/28-2010     celoroční údržba 33.900 Kč (smlouva o dílo)

·         Co se týče certifikací, pane Maxo, paní Vanková se nemá k čemu co dodatečně přihlašovat (k tomu, že dodatečně certifikuje herní prvky!). Ona jakožto zhotovitel a výrobce byla povinna podle zákona mít příslušnou certifikaci podle ČSN EN 1176 a ČSN EN 1177 již při předání prvků do užívání. A je jen veliké štěstí, že se na těchto herních prvcích žádnému z dětí nic zlého nestalo. O úrovni, odbornosti,  profesionalitě a referencích p. Mgr. Vankové pro zhotovení herních prvků pro děti se může každý přesvědčit na jejích webových stránkách www.akirfas.cz

·         Ke stanovisku Pozemkového fondu ČR – dne 12. 11. 2010 vydal Pozemkový fond ČR velmi jasné stanovisko, které odpovídá zákonům České republiky, a to, že uvedený pozemek lze užívat pouze v souladu s evidencí katastru nemovitostí jako trvalý travní porost (na což je ostatně podepsaná i nájemní smlouvy s obcí), a proto se pozemek musí uvést do souladu s evidencí katastru nemovitostí. Toto stanovisko bylo vydáno až po místním šetření, které provedl Pozemkový fond ČR dne 9. 11. 2010. Chápu „snahu“ paní Vankové, vysvětlit po svém situaci přímo u vedoucího příslušného pracoviště Pozemkového fondu ČR (o tom, jakým způsobem tato snaha probíhá, nechť si každý udělá úsudek sám). Platné písemné stanovisko je jediné, a to z 12. 11. 2010. Protože jak jistě, pane Maxo, víte, zákon je jenom jeden a platí pro všechny. Mimochodem, pokud by bylo legálně zřízeno hřiště s certifikovanými prvky na obecním pozemku, lze na něj získat státní dotace!

·         Stavební úřad Jesenice - místní šetření 13. 1. 2011 – prvky byly umístěny na pozemku bez povolení SÚ

·         Lesy ČR – místní šetření 13. 1. 2011 - upozornily, že k umístění prvků nevydaly žádné stanovisko

 

Pro Vaši informaci, petice se v právním státě vyvolává pro podpoření práv občanů a ne za účelem uvedení občanů v omyl tím, že budou schvalovat protiprávní jednání a legalizovat tím nekalé metody určité skupiny lidí.

Já, na rozdíl od Vás, mám veškeré skutečnosti podložené platnými dokumenty a nebýt Vaší štvavé a zákeřné kampaně, tak bych se pro tuto formu vysvětlování nikdy nesnížil.

Byl bych rád, abyste nepoužíval děti jako nástroj pro Vaši „kampaň“, protože rozumný člověk si udělá úsudek sám, kdo měl z této kauzy největší prospěch.

Nakonec Vás, pane Maxo, žádám, než příště budete veřejně uvádět informace účelně upravené a vytržené ze souvislostí, abyste vše dobře promyslel a neškodil spíše sám sobě.

Neboť jako advokátní koncipient jste povinen chovat se poctivě, čestně a slušně, dbát o zachovávání zákonů, a to nejenom při poskytování právních služeb, ale i v civilním životě.

Zdeněk a Ilona Kácovi

Komentáře

Zruseni hriste

Souhlasim, hriste musi byt odstraneno, poradek musi byt!! Mel byste udelat petici za zruseni hriste. Cim driv bude pric tim lepe, uz tu bude jaro a haranti si chteji hrat.

 Asi impotent :-D

 Asi impotent :-D

Takové lidi jako vy mám opravdu nejraději

Takové lidi jako vy mám opravdu nejraději, sabotují co mohou místo toho, aby pomohli ...
Myslím, že to pan Maxa vystihnul poměrně přesně a vy jste to svým příspěvkem pouze potvrdil. Výmluva, že jsou tam nějaké necertifikované herní prvky (podle pana Maxy za cenu výrobních nákladů), je opravdu hloupý důvod. Kdyby byly nebezpečné (necertifikované nerovná se nebezepečné !!!), tak nic neřeknu, pak si je klidně odstraňte a  s Vašimi geniálními schopnostmi jich potom můžete za státní dotaci nakoupit 2x víc certifikovaných :-)
Ale takhle sabotovat cizí snahu, to je opravdu ubohé.

PS: A to že má p. Vaňková mizerné webové stránky nemá podle mě nic společného s tím, že by ty herní prvky měly být nebezpečné.

Rozpočet

Tak musím říci že to, že naše obec má necertifikované, neschválené hřiště mne šokuje, ale za co paní Vanková inkasovala takové peníze? Já měla za to, že celé toto, řekněme si upřímně v 21 století velmi trapné hřiště, je výsledkem toho, že na to bylo vynaloženo opravdu minimum prostředků........ ale více jak 400 000Kč to je snad špatný vtip, kdo chce nadále tuto akci bývalého vedení obce a paní Vankové podporovat, ať si na internetu vyhledá, jakými hřišti se mohou pyšnit jiné obce a za jaké peníze (o možnosti dotací nemluvě). A tvrdit, že něco bylo za cenu nákládů.........to z nás zase někdo dělá blbce.

Jedno jediné se jim (paní Vankové a bývalému vedení obce) musí nechat - jejich odvaha. Vypustit na takovéhle samo-domo školy, školky a maminky s dětmi a doufat, že se tam nikomu nic nestane......na to už musí být pořádná kuráž, je jen otázkou jestli obdivuhodná......

Lepší než nic !

Já se hlavně těším co nám postaví nové zastupelstvo. Slíbili novou základní školu, slíbili nové náměstí jako v Břežanech, slíbili opravit všechny silnice v obci (i ty které obci nepatří), no slíbili toho hodně.

A zatím nic, zastávky vymlácené, silnice pořád stejné, náměstí pořád níkde :-D
Uvidíme, pořád mají ještě čas, ale je rozdíl o něčem mluvit a něco opravdu udělat. A kritizovat umí každý.
Netuším co tam stálo 300 000kč, ale nevím jak to tam vypadalo před tím. Pár teréních úprav, ničení plevele, křoví, osazení trávníku, keřů, kytek, umístění a výroba těch "klád", oplocení, údržba. Mě to nepřijde až tak moc přehnané. Samozřejmě jestli to samé uděláte zadarno, tak vám v tom nikdo bránit nebude.

Zázraky přes noc?

Vy se divíte, že ještě není škola, kterou nové zastupitelstvo slíbilo? Vážení, nežijeme v pohádce a zázraky se přes noc nedějí.........a když vidím, co všechno bylo (resp. nebylo) za minulého vedení možné, uklidňuje mě to, že už může být jen lépe. A když vidím, jak to předchozí vedení púsobilo a působí dodnes navenek, umím si jen stěží představit, co převzalo nové zastupitelstvo "uvnitř".....a docela jim držím palce:-)

 

Naprostý souhlas.

Naprostý souhlas.

Pokud jste si nasčítal ty

Pokud jste si nasčítal ty položky nahoře, tak to nestálo 300 tis., ale s "údržbou" 460 tis., terénní práce dělal Staving, kytičky a keříky můžete v pohodě spočítat, moc jich tam není a nejsou to žádné drahé kousky. Mně to tedy přehnané příjde.

No a váš komentář že nové zastupitelstvo ještě nestihlo postavit náměstí, školu a zaplátovat silnice je velmi úsměvný, asi nebudete jejich volič že?

Já jsem zatím spokojená, že nám konečně zase někdo odpovídá na dotazy a připomínky.

Mimochodem nikoho neznám osobně a přiznám se, že kampaň p. Nezmara mě zrovna neoslovila, ale rozhodla jsem se od toho oprostit a "vzít ho na milost". Takže si jdu přečíst jeho článek ohledně dopravy a odhlasovat co chci, protože oceňuji, že se mnou jako občankou této obce také konečně někdo komunikuje. 

No ono se toho nedá moc

No ono se toho nedá moc dokazovat s prázdnou obecní kasou a vše zastavené!!!!!!!!!!!NE příjemný dárek předchozího vedení!!!!!!!!!!!!!!!!

peníze

Ono to snad někdy bylo lepší? A i přes to dokázali spolufinancovat tak drahé stavby jako školka či čistička.

To nemůžete myslet

To nemůžete myslet vážně.Zrovna o těchto evidentně předražených stavbách bych se snad ani nezmiňoval.Třeba zrovna díky nim to tady stále vypadá jak za krále klacka!!!O školce a její ceně už snad bylo řečeno dost.A spolufinancovat?Za jakou cenu,že máme obecní majetek zastavený a rozpočet na příští rok vyčerpaný????

Ale děti mohou do školky a

Ale děti mohou do školky a starousedlíkům nepřetékají žumpy.

A za ty peníze co to stálo,to

A za ty peníze co to stálo,to je nějaké hrdinství?Za částku co stála školka by se dala postavit nová,nebo alespoň dostatečně velká!!Většina zakázek realizovaná v předešlých letech byla předražená-včetně kanalizace a výběrového řízení s tím spojeného.Toto se už mnohokrát probíralo a není o tom pochyb.

To sice ano, jen je otázka

To sice ano, jen je otázka jestli by za tyhle peníze nebyla školka pro polovinu středočeského kraje nebo jestli by za takový rozpočet na kanalyzaci neměli předplacený hovnocuc všichni starousedlíci na 200 let dopředu.

Fotky

Nejsem si jistý, jestli všichni návštěvnící těchto stránek ví, které hřiště se to chce zrušit, takže tady je pár fotek:
www.obecproobcany.eu/fotogalerie/
Dřív tam byly snad ještě nějaké houpačky, ale ty někdo krátce po instalaci ukradl.

Vážení spoluobčané,nebylo by

Vážení spoluobčané,nebylo by též vhodné popřemýšlet kdo to hřiště v těchto místech vůbec nechal realizovat(jako černou stavbu)-kdo je pod tím za obec podepsaný a kdo nechal vidělat p.Vankovou cca 430000,-za nehomologované předražené zařízení?

A dále by p.Vanková vydělávala každý rok částku cca 33000,-Za co????? Snad běžnou údržbu by zvládla rychlá rota.

Hřiště samozřejmně zachovat,ale přestěhovat na obecní pozemek a řádně osadit homologovanými komponenty včetně všech náležitých povolení.

Toto vše by mělo jít na účet p.Vankové společně s podepsaným na smlouvě za obec!!!!(už to bylo jednou uhrazeno)Bylo by velmi špatné pokud by veškeré platby šly opět z našeho společného.

Těch levých(malá domů)tu už bylo dost,proto to v obci vypadá jak vypadá a stále se brodíme bahnem!!!!!!

Odpověď Zdeňku Kácovi

Pane Káci, paní Kácová,

nevím jak jste došli k závěru, že ignoruji zákonný postup státních orgánů. Nijak nevyzývám k tomu, abychom ignorovali postup stavebního úřadu v Jesenici, a stejně tak nevyzývám k tomu, abychom rezignovali na soulad herních prvků se zákonnými požadavky. Mým zájmem je pouze to, aby se hřiště zcela standardními a zákonnými postupy (získáním certifikace a žádostí o dodatečné povolení stavby) legalizovalo a mohlo zůstat na svém místě. Oporu v zákonech tedy mám, a nijak se je nesnažím obejít.

Nijak nezpochybňuji ani dokumenty, kterými argumentujete. Tyto dokumenty pouze deklarují protiprávní stav, který v souvislosti s dětským hřištěm nastal. Stejně jako vy mám zájem na tom, aby byl tento protiprávní stav odstraněn, rozcházím se však ve způsobu, kterým k němu chcemem dojít. Zatímco vy o zachování hřiště nemáte zájem, já navrhuji využít právních postupů, které by vedly k legalizace stávající podoby dětského hřiště.

Mojí motivací je pouze to, že chci zachránit jedno z mála míst, které se tu za poslední léta podařilo zkrášlit. Podle § 1 zákona o právu petičním má "každý právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi, návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do působnosti těchto orgánů". Využívám tak zcela legálního a legitimního nástroje, kterým se pouze současnému vedení obce snažím ukázat, že zachování hřiště má mezi obyvateli naší obce podporu. V petici ani ve svých příspěvcích neuvádím věci, které by byly vytrženy z kontextu nebo které by byly účelově zkreslené. 

Již zcela nechápu, kam míříte svým závěrečným odstavcem. Poctivě, slušně a čestně se chovám nejenom ve svém profesním životě, to ostatně dobře vědí ti, kteří mě znají. Choval bych se tak i pokud by mi to nepředepisovaly advokátní stavovské předpisy. Lze pouze litovat, že právní předpisy neukládají tyto povinnosti většímu okruhu osob...

Tomáš Maxa

Hřiště

Souhlasím s názorem Zdeňka a Ilony Kácových. Vžijme se do jejich situace, že bydlí blízko hřiště a celý podzim a i v zimě za hezkého počasí byl na hřišti neustalý hluk od dětí. Pane Maxo, kdyby jste měl toto před barákem celý den, věřím tomu, že by jste udělal to samé co Kácovi a nebo usiloval o to, aby se dětské hřiště přesunulo na jiné místo. Nejde jen o děti, ale i o lidi co právě bydlí nedaleko hřiště.

Hřiště

Dobrý den,

z některých názorů v této diskusi skutečně nevycházím z údivu. Z toho, co zatím "vyplavalo" napovrch je zřejmé, že hřiště v tomto stavu asi zůstat nemůže. A úplně chápu vedení obce - není možné, aby ignorovalo chyby předchozího vedení, musí jednat a stav napravit. Ale jsem v šoku z reakcí, které podporují p. K. v tom směru, že chápou, že ho hrající si děti ruší!!! A kam je proboha chcete odstěhovat? Až na kopec za les?! Na samotu, aby se pro jistotu nemohl najít někdo, koho by to náhodou rušilo?! Mnoho lidí v této obci bydlí blízko dětských hřišť, kde si po celý rok hrají děti, sejde se tu často i několik tříd školky, odpoledne maminky s dětmi a ruch je tam až do večera. V těšné blízkosti jednoho takového hřiště bydlím a dobře vím, co ten ruch znamená a dosud jsem nezaznamenala, že by si někdo stěžoval, protože ho děti obtěžují. Je to také trochu o toleranci. Nyní řešíme křik malých dětí, za pár let až povyrostou tu budeme řešit, že jich tu moc jezdí na kole a kopou si s míčem, prostě pořád to bude něco. A už z článku p. Váchy z Psárského zpravodaje z 2007 vyplynulo, že obec  plánuje vybudovat zde odpočinkovou zónu, až bude mít tento pozemek ve vlastnictví a že nechce vyhovět developerům a pozemek jistě výhodně prodat. P. K. by měl být rád, že si tam hrají pouze děti, také by se mu jednou mohlo stát, že tam vyroste 4patrový činžák!

 Dekuji, libi se mi Vas

 Dekuji, libi se mi Vas prispevek. Kazdy chce resit pravni nedostatky, ale na  deti se tady zapomina. 

Kolik formulací jestě

Kolik formulací jestě vymyslíte? :-) 

Asi Vám ještě nedošlo, že

Asi Vám ještě nedošlo, že tady vůbec nešlo o to, vybudovat něco pro děti, ale o získání voličů.....

 A Vam asi jeste nedoslo, ze

 A Vam asi jeste nedoslo, ze nejvic kdo tady z toho vseho vyjde nejhur budou deti. Tohle uz neni  diskuse pro vyreseni problemu... je to obhajoba svedomi lidi kteri chteji jeho zruseni.

Děti z toho vyjdou špatně

Děti z toho vyjdou špatně určitě, až se na ně zřítí ta houpačka s dvěma sedátky a dvěma pneumatikami s nosností (dle zhotovitele) 40 KG na celý tento "houpací systém", pokud se to tak dá nazvat.

Souhasím.

Souhasím.

Děkuji za tento příspěvek.

Děkuji za tento příspěvek. Souhlasím s Vámi.

To bylo napsáno velmi přesně

+1
Konečně jedna rozumná reakce.

Pan KÁC zde píše většinu anonymních reakcí, které ho podporují..

V šoku z reakcí, které podporují p. K. být nemusíte, píše je totiž téměř všechny pan K. sám, aby vytvořil dojem, jak moc lidí ho podporuje....Jeden člověk může napsat velmi mnoho anonymních příspěvků v mužském i ženském rodě, a vytvořit tak dojem velké podpory. ...Každý rozumný člověk musí dát za pravdu tomu, co říká p. Maxa - pokud lze toto hřiště "zlegalizovat", je to nejjednodušší a nejlepší řešení pro naší obec. Jinak mě osobně je úplně fuk, jestli hřiště bude, nebo ne, děti nemám a bydlím na druhém konci vesnice.....

Vážený anonyme, již jsem zde

Vážený anonyme,

již jsem zde také několikrát reagovala a nemám s Kácovými nic společného, ale narozdíl od Vás mám malé dítě a nebydlím na druhém konci vesnice. To, že se někteří lidé snaží zkoncovat s praktikami, které provozovalo minulé vedení a ukončit alespoň v naší obci rádoby demokracii, kterou si většina spoluopčanů plete s anarchií je úctyhodné. Ale bohužel ani já se nepodepíši, neboť již podle Vaší reakce, coby člověka, kterému je místní hřiště úplně volné, jste totální magor! Kolik Vám pan Maxa dal, nebo jste to Vy osobně pane Maxo?

Hřiště

Naprosto souhlasím.

 

Škoda

Hřiště byla, snad jediná pozitivní snaha minulého vedení. Rozhodně jsem ho s dětmi rád nevštěvoval. Lhal bych,  kdybych tvrdil, že Vaše snaha o jeho odstranění mě těší. 

Na druhou stranu nechápu jak je možné, že staré vedení obce bylo schopné ve snaze ovlivnit voliče ve svůj prospěch schopné realizovat hřiště jako černou stavbu. Navíc bez nutných certifikátů. Doufám, že současné vedení obce nechá situaci prošetřit Policii, protože dle mého názoru se tím dopustilo obecného ohrožení. Nebezpečné herní prvky bez certifikátu dané do užívání veřejnosti a dětem. To se mi jeví v současné době jako naprosto neuvěřitelná nehoráznost.  Pokud je cena, kterou zde uvádíte pravdivá, tak doufám, že současné vedení obce se bude o dané neoprávněně vyplacené peníze s pani Vańkovou soudit a dokáže je dostat zpět. Hřiště bylo předáno v neprovozovatelném a nebezpečném stavu při nedodržení zákonných podmínek. Nevěřím , že pani Vaňková má jakokoliv šanci, nebýt přinucena peníze vrátit.  Pevně doufám, že současné vedení neustoupí nátlaku lidí kolem pana Maxy a tuto zlodějinu, nenechá pani Vaňkové a byvalému vedení projít. 

Cenu 430 000 Kč za realizaci hřiště považuji za velmi přemrštěnou i pokud by v ní byl zahrnut zisk pani Vaňkové, pokud to dělala jen za náklady, tak je má až neuvěřitelně vysoké. Docela by mě zajímalo, jakou práci pani Vańková odváděla v minulém roce za dané 3 tisíce měsíčně a zda bylo její povinností opravovat rozpadající se prvky? Pokud ano proč to nedělala a pneumatiky z houpačky nikdo nenahrazoval? Moc by mě zajímalo vyjádření se k tomu bývalého vedení obce. Například pani bývalé starostky Valáškové a současné zastupitelky..

Také by mě moc zajímalo co k tomu může říci pani Vaňková a zda ji na tomto hřišti vidělané peníze těší a zda už má certitifikáty... 

černá stavba ???

Zřejmě jsem to nějak nepochopil, ale nikde se netvrdilo, že je to nějaká černá stavba. Jediné co tam bylo dodáno nějak tak adhoc jsou ty herní prvky, které stály minimum z ceny parku. A diskuze je o jejich odstranění či docertifikování.

Cena 400 000kč je sice dost velká, ale dokud jsem neviděl přesný rozpis položek, tak bych se neunahloval se závěry o korupci !!!
Kecat a prd tomu rozumnět umí každý i já, ale já si to umím aspoň přiznat.

Jak p.Valášková tak

Jak p.Valášková tak p.Kubalošová jsou v zastupitelstvu obce a pevně věřím,že rády zodpoví tyto dotazy  na středečním veřejném jednání zastupitelstva.Byla by  velká škoda,kdyby se náhodou z jakýchkoliv důvodů nezůčastnily.Možná by bylo vhodné pozvat i p.Vankovou.

kde si hrají

A co děti, mají si kde hrát?
Štědřík - nejhustěji osídlená část Psárskojirčanského území. Dětmi nejvíce využívaný prostor, vynechám - li školku, hlavně v zimě, a to i školkou, zatravněný kopeček nad domem čp 154 směrem k ulici Nad Školkou. V létě míče, bazénky, stany, v zimě saně, lyže, jen tam letos poněkud více hrozí dětem úraz, protože tam někdo nechal půl palety betonových nezabezpečených tvárnic, kupodivu ještě žádná na dítě nespadla. Další místo, sezení nad domem čp 153, v chládku pod stromy. Další prostor, oplocené hřiště mezi domy čp 148 a 150. A další, trochu zanedbané hřiště s jednou branku pod domem čp 150, mezi silnicí a potokem. Jako cyklodráha pro kola, šlapadla a různá strkadla a hrkadla slouží jednosměrná ulice Nad Školkou, hlavně ta část, která vede kopcem dolů, proti přijíždějícím vozidlům. Další hřiště je ve slepé části ulice K Lesu (40 metrů od Pražské). A další hřiště u křižovatky ulic K Lesu a K Junčáku, s pořizovací cenou k výslednému výrobku v obdobném poměru jako byla školka (sám sobě by dodavatel takovýto výrobek za takto stanovenou cenu asi nekoupil). Všechna tato místa, kde si hrají děti, jsou v okruhu asi 250metrů. O dalších asi 250 metrů dále, mezi hřbitovem a prodejnou, nebo restaurací U Suchánků, si také hrávaly děti. Ale vypadá to, že toto hřiště sešlo věkem. Snad ta ostatní ještě nějaký čas přežijí, aniž by způsobila nějaké zmrzačení.