Dvoudenní výlet do sklípku s návštěvou Telče

Datum: 
Sobota, 23 Září, 2017 (Celý den) - Neděle, 24 Září, 2017 (Celý den)

Stejně jako v minulých letech, připravili jsme pro letošní podzim dvoudenní výlet do sklípku kombinovaný s návštěvou kulturních památek.
Co nás čeká? Autobusem pojedeme ze Psár do Telče, kde společně absolvujeme prohlídku zámku zámku ( 1. okruh -  renesanční sály + zahrada) a následný volný program umožní každému si prohlédnout ostatní okruhy, okolí zámku a samozřejmě i malebné Telč, město plné pohádek.

Z Telče se pojedeme ubytovat do Znojma do hotelu U Divadla a večer strávíme ve sklípku v Šatově. Čeká na nás prohlídka 300 let starého sklepa s ochutnávkou znovínského vína, teplá večeře, raut, víno, burčák a živá hudba. Nebudou chybět ani oblíbené moravské koláčky.
V neděli se nasnídáme a prohlídneme si malebný Malovaný sklípek. Poté nás čeká společný odjezd domů.

Předpokládaná cena zájezdu je 1690 Kč, program se může ještě upravit.

Cena zahrnuje: dopravu, ubytování, snídani, pobyt ve sklípku, degustaci vína, burčák, teplou večeři, raut, vstup na zámek a do Malovaného sklípku

Zájemce o výlet prosíme o vyplnění přiložené přihlášky a odevzdání na OU nebo odeslání mailem na malkovaatpsary [dot] cz.

Telč

Telč leží v jihozápadním cípu Moravy, na půli cesty mezi Prahou a Vídní. Podle pověsti je založení města spojeno s vítězstvím moravského knížete Otty II. nad českým knížetem Břetislavem v roce 1099. Právě vítěz se zasadil o založení kaple, později kostela a osady, dnešního Starého Města. Počátkem 19. století už hrála Telč významnou roli v celém jihozápadním regionu Moravy, která ještě vzrostla s příchodem železnice v roce 1898. Zdejší kulturní i hospodářský život dostal nový náboj, město ožilo, rostlo a získávalo na významu. Zatím poslední zásadní změna v životě města nastala po roce 1992 (zápis do Seznamu UNESCO), která přinesla zvýšený zájem a následný příliv turistů.

Historické jádro města, uzavřené rybníky a branami, si udrželo po celá staletí svou osobitou tvář. Předně je to původní královská vodní tvrz z 13. století, založená na křižovatce obchodních cest, která získala, spolu s historickým jádrem města, svou dnešní podobu díky přestavbě ze 16. století. Rozsáhlý renesanční zámecký komplex pochází z dílny architekta B. Maggiho z Arogna. K zámku ještě přiléhá zajímavě dispozičně řešená zahrada s parkem. Uvnitř  zámku jistě každého zaujmou honosné interiéry s jedinečnou výzdobou, dobovým zařízením a cennými sbírkami. V bývalém purkrabství je dnes muzeum s etnografickými sbírkami a expozicí o historii města. Kromě zámku patří mezi nejvýznačnější telčské památky také náměstí s unikátním nenarušeným komplexem historických domů v renesančním a barokním stylu. Podloubí a průčelí těchto domů byla v drtivé většině stavěna podle jednotného plánu.

Přiložené soubory: 

Komentáře

Schody ve Znojmě

Dobrý den,
Byl jsem vloni ve Znojmě, letos bych zase rád. Koho zajímají schody, tak ve Znojmě jsou přístupné dvě věže.
- Radniční věž, výška 79,5 m, ochoz je ve výšce 56 m, vede tam 162 schodů.
- Vlkova (Vlčí) věž, výška 32 m, ochoz je ve výšce 22 m, vede tam 123 schodů.
Je tam také dvoupatrový kostel. Kromě výborného vína je tam spousta památek...
S pozdravem
Tomáš Houska