Havarijní stav objízdné trasy Na Vápence

Typ příspěvku: 
Stížnost
Stížnost na : 
Rada
Stížnost s korupčním motivem: 
Stížnost s korupčním motivem - NE
Stav požadavku / stížnosti: 
Vyřešeno
Priorita požadavku: 
Normální

Stále čekáme na vyjádření a hlavně řešení katastrofické situace na objízdné trase "Na Vápence". Za celý den se nikdo neobtěžoval informovat o tom, kdy bude cesta opravena. Dnes v 19:30 je cesta stále v katastrofálním stavu. Žádám o informace, kdy přesně bude cesta zprovozněna pro průjezd osobním automobilem? Dále, kdo má celou záležitost ohledně objízdné trasy na starosti? Proč, když se obec tváří, že situaci ohledně stavby řeší není schopna za celý den reagovat a podat relevantní informace? Kam mohou obyvatelé posílat vyčíslení škod na poničených vozidlech? Jaké konkrétní důsledky budou vyvozeny za absolutní podcenění situace a jaké obec připravuje kompenzace pro obyvatele, kteří jsou jejím laxním přístupem poškozováni? Myslím, že je velké množství lidí, kteří čekají na odpovědi.

Výsledek šetření: 

Dobrý den,

v pátek 7.5.2021 byly na objízdnou trasu v ulici Na Vápence (mezi semafory) umístěny panely. Interval na semaforu je nastaven na 4 minuty v závislosti na délce úseku a povolené rychlosti.

S pozdravem

Komentáře

Vápenka

Dobrý večer,
celý den jsme řešili situaci na objízdné trase. Omlouvám se za odpověď v pozdních večerních hodinách.
1)Víkendový vydatný déšť byl příčinou toho, že na objízdné trase v ulici Na Vápence stále vyvěrá z louky voda minimálně na třech místech.
2)Od pondělí každý den zaměstnanci firmy Froněk zasypávali díry na silnici způsobené deštěm. Toto řešení však vydrželo vzhledem k vodě pokaždé cca 2 hod.
3)Dnes mezi 12:00 hod. a 14:00 hod. byla za pomoci bagru zaměstnanci firmy Froněk stržena vrchní nasypaná vrstva a odvezena.
5)Veškerý zásypový materiál prakticky během krátké doby odnese voda.
6)Během dneška jsme v rámci mimořádného kontrolního dne řešili spolu s odborníky veškeré technické možnosti, které by bylo možné v daném místě použít, tak, aby nebylo nutné tuto jedinou přístupovou cestu zcela uzavřít.
7)V provedení efektivní opravy nám brání stále tekoucí voda z louky.
8)Během zítřka prověříme navrhované možnosti opravy a o výsledku Vás budeme informovat.
9)Vyčíslení škod můžete podávat prostřednictvím datové schránky, poštou či osobně na adresu obce Psáry a ta je dále předá k řešení své pojišťovně.
S pozdravem