Vodorovní značení na silnice do Jílového

Dobrý den!

V době opravy zmiňované silnice bylo přislíbeno že vodorovné značení bude obnoveno po dokončení rekonstrukce. Bohužel v poslední zatáčce vesměru na Jílové, u autobusové zastávky u Ústavu kde dříve byla středová dělící čára se tak nestalo. Bydlíme v ulici ve Stráži a jako mnoho jiných spoluobčanů na jiných místech v obci, máme problém a to jak při příjedu tak odjezdu. V prvním případě mnozí řidiči nevěří že skutečně odbočíme z hlavní silnice vlevo nezpomalují, někdy se snaží předjíždět - v tom nám dělící čára nepomůže. Pomůže nám však, alespoň trochu, při výjezdu kdy  spousta řidičů pokračujících na Jílové již na konci rovinky značně zrychluje kvůli stoupání za obcí a přitom někdy i metr přejíždějí do protisměru a ohrožují nás při výjezdu z místní komunikace. Středová dělící čára alespoň přesně vymezovala hřiště a v případě nehody svědčila v náš prospěch.

Mimochodem by bylo prima kdyby městská policie, kterou jsem již několikrát viděl měřitrychlost jízdy v protisměru tedy na příjezdu od Jílového (u nádob na tříděný odpoad), zkusila také někdy měřit od zmiňované zastávky rychlost jízdy ve směru do Jílového :)

Pokud by v této věci bylo možné něco výhledově udělat bylo by to prima, předem děkuji!

 

Jozef Bálint

vodorovné dopravní značení Jílovská

Dobrý den, KSÚS, která má ve správě tuto komunikaci o tom, že nedodělala vodorovné dopravní značení ví a slíbila, že značení bude doplněno.
Tato středová plná čára zde měla být již na podzim, ale jelikož si dodavatelskou firmu nehlídali, mám takový pocit, že ta čára, která je podél obrubníku, měla být právě ve středu vozovky.
Znovu tedy zaurguji doplnění chybějícího dopravního značení, které bylo položením nového živičného povrchu odstraněno.
Co se týká měření rychlosti na ul. Jílovská, obecní policie měří v obou směrech - jednak stojí u kontejnerů nebo na parkovišti před ústavem.
Sedláková, správa majetku

Příspěvek původně na špatném

Příspěvek původně na špatném umístění, opraveno 25.4.2012

Jak dopadla urgence...

... doplnění středové čáry v naší zatáčce?

jbalint