ul. Ve Stráži

Dobrý den,
na začátku ulice Ve Stráži (z ulice Jílovské) bývaly dopravní značky Omezení rychlosti na 20 km/hod. a Zákaz vjezdu nákladních automobilů. Vzhledem k neexistenci chodníků lidé včetně dětí musí chodit po silnici. Bohužel je tato komunikace jedna z nejužších a nejfrekventovanějších v této části obce.
Jak je možné, že se dnes pokusil projet 12-metrový kamión a zablokoval na celý den komunikaci. Není to v tomto roce poprvé. Mám pořízenou fotodokumentaci, ale nevím, jak Vám ji mohu předat.
Žádám o opětovné umístění dopravních značek, neboť ani osobní vozy nejezdí ohleduplně vzhledem k charakteru a využívání komunikace.

Děkuji za nápravu

Jan Vraný

kamion

Dobrý den pane Vraný,
Fotodokumentaci jsem si pořídila také. Děkuji za nabídku zaslání. Celý případ řešíme ve spolupráci s PČR i Městskou policií Jesenice. Pokusím se zjistit kdo a proč odstranil Vámi zmiňované dopravní značení. Patrně se jedná o další z projevů vandalismu v obci.
S pozdravem

Dobrý den, popisovaný případ

Dobrý den,
popisovaný případ není ojedinělý. Nedávno jsme upozrňovali na podobně dlouhé kamiony, které vjížděly do ulice Na Vápence a celý den se z nich skládal stavební materiál na probíhající stavby RD. Stavební firmy místo toho, aby materiál dopravily na staveniště menšími vozy, které mohou zajet přímo na stavbu, tak šetří tím, že naloží vše na jeden dlouhý a těžký kamion, kterým zablokují komunikaci a z kterého pak celý den překládájí materiál na multikáry. Devastují tím ulici přetíženým nákladem a ruší hlukem v rezidenční čtvrti...značky se zákazem vjezdu jsou jim pro smích...