semafory v úvozové cestě Na Vápence

Dobrý den,
asi se shodneme, že úvozova cesta aktuálně se semafory Na Vápence není přizpůsobena tomu, aby po ní jezdili denně stovky aut. Bydlím v RD spolu se 4 dalšími sousedy uprostřed semaforů a aktuální situace je zcela neakceptovatelná.

1. Pokud vyjíždím na ulici Na Vápence, nemám výhled doprava ani doleva a řidiči, kteří teď jezdí rychle a suverénně na zelenou vůbec nepočítají s tím, že jim můžu vjet do silnice!!!
2. Pokud vyjedu na ulici Na Vápence, netuším, z které strany svítí zelená. Předpokládám, že řidiči jedoucí na zelenou znovu nepočítají s tím, že se v zuženém místě v zatáčce můžou potkat s protijedoucím vozidlem, které nijak neporušilo předpisy a nejede na červenou!!!
Auta díky semaforu jezdí rychle a řidiči ztrácí opatrnost.
3. Mám malé děti, které po silnici x-krát denně jezdí na kole ke sousedům a stejně tak děti sousedů jezdí k nám. Není akceptovatelné, abychom ohrozovali bezpečnost dětí na této komunikaci semaforem, díky kterému řidiči mají pocit, že na silnici nemůže být překážka.

V místě není snížena rychlost, semafor naopak rychlost vozidel zrychluje. Žádám proto o bezodkladné řešení situace. Buď posunout semafor až za napojení silnice z RD Na Vápence 453, doplnění dalšího semaforu a vytvoření 3-stranného systému, nebo úplné zrušení semaforu tak, aby si řidiči museli dávat pozor a místem jezdili opatrně.

Děkuji, B. Muráň

Poznamka ke komentari

Ano, pro vsechny obyvatele lokality Vapenka je toto velky problem. Nechapu, proc se nevyuziva moznost pouzivat vyjezd na ulici Psarskou, kterou stavba zatim nechala k dispozici (diky OU alespon za tuto pomoc)

Jedine reseni vidim v tom, ze OU bude tlacit na stavbu, aby tech cca 200 metru rekonstruovane vozovky nechala rezidentum z Vapenky k dispozici co nejdele.

Samozrejme vznika otazka, proc se tento problem resi az ted, kdy jsme zavisli na dobre vuli stavaru. Kdo zna Psary musel vedet, ze tyto problemy nastanou. Stacilo tuto problematiku vcas projednat s obyvateli lokality, kteri by zadavatelum (vcetne OU) vcas rekli, co nas ceka a mohlo byt nejake reseni vymysleno a dano do zadani stavebni firme...