sběr dat a sestavení studie proveditelnosti - cyklostezka Psáry

Dobry den,

v seznamu prijatych faktur me zaujala faktura cislo 279/2016 s nazvem "sběr dat a sestavení studie proveditelnosti - cyklostezka Psáry".

Bylo by mozne, tuto studii proveditelnosti, za kterou obec panu Mgr. Jiří Kučera  zaplatila castku 48.000,-, zverejnit na webu obce?

Take by mne zajimalo, z ceho pramenila potreba teto studie proveditelnosti, kdyz podle vyjadreni zastupitele obce je cyklostezka Psary davno naplanovana.

 

Dekuji za odpoved. Zaumuller

RE: sběr dat a sestavení studie

Dobrý den pane Zaumullere. Děkuji za správnou a logickou otázku. Důvodem, proč bylo potřeba vyhotovit studii proveditelnosti, jsou dotační podmínky. Ve výzvě ESIF IROP č. 18 bylo nutné zpracovat komplexní studii proveditelnosti, která je v souladu s projektovou dokumentací a zahrnuje další posouzení potřebnosti a okolností výstavby cyklostezky. Závaznou osnovu studie předepisuje žadatelům řídící orgán. Nejedná se o komplexní dotační management, ale jen o zpracování povinné přílohy v rozsahu dle požadavků. Bez jejího vypracování není možné v rámci IROP žádat o podporu. Ceny studií např. shrnuje průzkum zde na této webové stránce. http://moderniobec.cz/jake-jsou-ceny-za-porizeni-studie-proveditelnosti/ . Jinými slovy, kdybychom nežádali o dotaci, tak tuto studii neděláme a stačí nám projektová dokumentace, stavební povolení a vlastní peníze. Pokud žádáme o dotaci, tak musíme nechat studii zpracovat. Útěchou nám může být fakt, že tato studie je způsobilým nákladem a i na ni se tedy vztahuje samotná dotace. Studii se pokusím Vám poslat na kontaktní údaje. Kdyby se mi to nepodařilo, tak se prosím ozvěte na starostaatpsary [dot] cz . S pozdravem Milan Vácha

Dobry den

Dekuji za poskytnuti uvedeneho materialu. O jeho kvalite a hlavne relevanci uvedenych cisel si myslim sve, ale pokud je to nezbytne tyto nesmysly vyrabet a jeste platit tak co se da delat. Budu rad pokud cyklostezska opravdu vznikne a obyvatele velke casti Psar budou mit konecne k dispozici jinou cestu nez po chodniku velmi frekventovane ulice Psarska.

S pozdravem Pavel Zaumuller.