RO Usnesení č. 137/33-2015

Dobry den,

bylo by mozne zverejnit obsah teto schvalene nabidky?

Take bych se rad zeptal, proc na dodavku el. energie pro obec neni kazdy rok vypisovana soutez ci aukce.

Take bych se rad zeptal proc faktury za el. energii nejsou zverejnene na webu obce vzhledem k tomu, ze by mely prekracovat castku 20.000,- pri fakturaci 1x rocne.

Take bych rad vedel zda ma obec centralni smlouvu na odber el. energie pro vsechny sva odberna mista tedy  za stejnych cenovych podminek.

Dekuji za odpoved. Zaumuller

RO Usnesení č. 137/33-2015
       Rada obce Psáry přijala toto usnesení:

 

I. souhlasí
S nabídkou č. 11057254 na dodávku elektřiny od ČEZ Prodej s.r.o. na období
1.1. - 31. 12. 2016.

Bylo hlasováno.

PRO:        5                           PROTI:                                 ZDRŽELI SE:

Návrh byl přijat

Dobrý den, začnu trochu

Dobrý den,

začnu trochu odzadu. Obec má pro všechna svá odběrná místa jednu smlouvu. Se zveřejněním nabídky je to trochu složitější, protože obsahuje dodatek, který její zveřejnění umožňuje jen v rámci zákonných prostředků (např. registr smluv a pod.). Již není daleko doba kdy se však budou zveřeňovat všechny smlouvy. Obec Psáry se k registru připojuje dobrovolně a nyní jen čekáme na vytvoření aplikací využívajících registr smluv (sami se na nich podílíme). Zde na webu máme uveřejněné smlouvy jen vázané na veřejné zakázky.

Pokud se podíváte na vývoj cen energií, zjistíte, že každý rok soutěžit energie je zbytečné a navíc nevýhodné. každopádně finanční výbor to po obci žádá (zcela správně, v tom není rozpor), ale chceme-li dosáhnout na rozumnější ceny, je třeba to udělat ve větším objemu, například společně se školou. Pro letošní rok se to již nestihlo uskutečnit, ale plánujeme to pro příští rok.

Zveřejňují se faktury nad 20 000Kč a faktury za el. energii do této skupiny nespadají, Díky častější fakturaci jsou pod touhto hodnotou. Akceptací nabídky radou obce došlo k dalšímu snížení nákladů na elektrickou energii o více než 10%

S pozdravem
Vít Olmr

Reakce

Dobry den,

dekuji za opdoved. Budu se tedy tesit na zprovozneni registru smluv.

Jen si dovolim nesouhlasit s uvedenym tvrzenim:

"Pokud se podíváte na vývoj cen energií, zjistíte, že každý rok soutěžit energie je zbytečné a navíc nevýhodné."

Dle meho nazoru je opak pravdou, protoze vetsina dodavatelu ma snahu si zakaznika zavazat smlouvou na dobu urcitou minimalne 2 roky a jeste s automatickym prodluzovanim platnosti smlouvy pokud neni vcas zaslana vypoved.

To znamena, ze cena je zpravidla v prvnim roce pro zakaznika vyhodna, ale druhy a dalsi roky, pokud zakaznik vcas smlouvu nevypovi, tak se stava vice nez nevyhodnou vzhledem k neustale klesajicim cenam elektriny na burze.

Jen pro predstavu pokles ceny za MWh 1.11.2015 a 16.3.2016 je 7 euro tedy cca. 216,- coz je 36%.

A pokles ceny silove elektriny na burze mezi 11/2014 a 11/2015 byl 18%.

Prosim berte uvedena fakta v potaz az budete resit dodavatele el. energie na rok 2017. Take bych doporucil pred koncem zavazku prechod na smlouvu na dobu neurcitou a soutez vypsat az pocatkem roku 2017 nebot na konci roku dochazi k nakupum ve velkem objemu coz se projevuje na zvysene cene.

Vsechny uvedene udaje je mozne overit napriklad zde: http://www.kurzy.cz/komodity/cena-elektriny-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=142&od=17.3.2014&curr=CZK&default_curr=EUR&unit=&lg=1

S pozdravem Pavel Zaumuller.

Kdyby cena byla jen silová

Kdyby cena byla jen silová elektřina, to by byla nádhera :) Ale myslím že si rozumíme a pochopitelně se se vynasnažíme ušetřit co to půjde.

S pozdravem
Vít Olmr