Rekonstrukce ulice Psárská - uzavírka

Děkuji OU, že s předstihem informuje o připravované rekonstrukci ulice Psárská. Jelikož se jedná o dlouhodobou (možná až roční) uzavírku, která podstatně ovlivní život poloviny obce, je dobré, aby se o této záležitosti začalo diskutovat co nedříve i s ohledem na špatnou zkušenost s rekonstrukcí mostku v ulici Kutná.

Z mapy uveřejněné v Psárském zpravodaji vyplývá, že bude zřejmě uzavřená Psárská ulice od příjezdu od Jílového již před návsí v Psárech, čímž by byla znemožněna možnost využívat pro objížďku zrekonstuovaný mostek v Kutné a do Jesenice bychom museli jezdit přes Jílové, neboť jiná cesta se nenabízí. Otázka také je, jak by v této situaci byl vyřešen výjezd z ulice Pod Vápenkou, který obsluhuje velkou část nové zástavby v Psárech. Zaregistroval jsem ve zpravodaji, že obec se bude moci vyjadřovat k navrženým objízdným trasám až po ukončení výběrového  řízení Středočeským krajem, přesto bych byl rád, kdyby se rozproudila diskuse mezi obyvateli tak, aby připomínky OU odrážely co nejpřesněji názory lidí z postižené části obce. Já za sebe navrhuji, aby byla každopádně zachována možnost využití mostku v Kutné jako jediné smysluplné objížďky a cesty do Prahy/ či Jesenice. Otázka je, jestli se má vůbec v této fázi stavět kruhový objezd v Psárech - před prodejnou Laguna.

stavební povolení

Dobrý den pane Staňku,

kruhový objezd na návsi v Psárech je součástí společného stavebního povolení a jeho stavbě se nelze vyhnout.

S pozdravem

R. Jašková

Dobrý den, ještě bych trochu

Dobrý den,

ještě bych trochu doplnil kolegyni. Rekonstrukce Pražské / Psárské je dílem středočeského kraje a jemu také náleží zajištění dopravní obslužnosti, resp. objízdných tras. Jedná se o rozsáhlé dílo, zahrnující především rekonstrukci mostu u Rubínu pro zvýšení průtočnosti potoka, celého úseku vozovky od obecního úřadu až po psárskou náves včetně úpravy křižovatky Kutná / Jílovská / Psárská, která je rovněž součástí projektu a nemá smysl ji odkládat, jen by se tím rozkopanost Psár více protáhla.

Cesta přes Libeř jako objízdná trasa je v plánu od začátku, proto byl most v Kutné rekonstruován "již loni" (ano, víme jak to dopadlo a můžeme jen doufat, že tentokrát to dopadne lépe). 

Jen pro doplnění - opět došlo na posun termínu otevření obálek.

S pozdravem
Vít Olmr

uzavirka Psarske ulice

Dobry den,

v Psarskem zpravodaji oznamujete, ze v nejblizsi dobe by mela byt zahajena rekonstrukce ulice Psarska. Jelikoz se jedna o dlouhodobou uzavirku paterni komunikace obce, coz vyrazne ovlivni zivot poloviny Psar, bych se chtel optat, co konkretne nas ceka a jake kroky podnika OU aby tato akce Stredoceskeho kraje neprobehla tak katastrofalne jako rekonstrukce mostku v Kutne.

Dekuji predem za prubezne informovani.

Stanek

RE: Uzavírka Psárské

Vážený pane Staňku, jak je uvedeno v Psárském zpravodaji. Na základě veřejné zakázky by mělo dojít k uzavření smlouvy o dílo s vítězným uchazečem. Kdy přesně to orgány Středočeského kraje schválí tvrdit nemohu. Vše jsou pouze mé osobní odhady. Po podpisu smlouvy začne zhotovitel stavby projednávat dopravně-inženýrské opatření tzv. DIO, které s ohledem na aktuální okolní uzavírky komunikací navrhne dopravní obslužnost a MÚ Černošice tento návrh schválí. Náš zájem je, aby omezení pro naše občany byla co možná nejmenší. Doufáme, že se podaří Středočeskému kraji koordinovat stavbu lépe než Vámi zmíněný mostek na Libeř. Kraj je ovšem stejně jako další veřejní zadavatelé limitováni zákonem o veřejných zakázkách, takže se mnohdy stává, že nejlevnější firma, která uspěje často plní zakázku dosti tragicky. To byl i případ nešťastného mostku na Libeř. V případě, že dojde k problémům, tak pochopitelně budeme tlačit na kraj, aby dělal, co je v jeho silách. V takovém případě může být přínosné, když budete i Vy tlačit „občansky“ na Středočeský kraj.
Až obdržíme relevantní informace, tak je tu na stránkách okamžitě uveřejníme.
S pozdravem
Milan Vácha

Uzavírka Psárské

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda by bylo možné navržené DIO co nejdříve poskytnout veřejnosti, abychom se jako dotčení obyvatelé Psár mohli na situaci připravit, případně zvážit další kroky. Podle mého jednoduchého propočtu by roční uzávěra (a to je dle zkušeností s opravou mostku v Kutné spíše optimistická varianta) na objízdné trase přes Libeř znamenala cca 4.000 km navíc a přes Radlík cca 5.000 km navíc. Jak časová, tak i finanční náročnost by tedy pro značnou část obyvatel Psár byla přinejmenším významná. Bohužel mám zkušenost, že jakákoliv spolupráce se Středočeským krajem, případně KÚSK nebo dokonce KSÚS je asi nejhorší v republice, takže "občanský" tlak podle mého názoru moc nepomůže. Jen právní kroky.
Tomáš Mařík

Uzavírka Psárské

Dobrý den pane starosto,

moc děkuji za vaši rychlou odpověď a těším se, že nás budete nadále informovat o vývoji situace tak, abychom se mohli včas na dlouhodobou uzavírku připravit. Máte také nějaká doporučení, jak "občansky" tlačit na Středočeský kraj? Nějakou osobu, kontakt, web, síť atd....

S pozdravem

L. Staněk