Noční klid & Hospůdka na hřišti v Dolních Jirčanech

Dobrý den pane starosto,
poslední dobou méme problém s rušením nočního klidu z důvodu hlasité hudby a řevu některých našich spoluobčanů a to mnohdy až do třetí hodiny ranní. Tuto situaci bych pochopil o některých víkendech a případně ohlášených akcích, ale na hřišti se toto děje již pravidelně a to včetně všedních dnů. Několikrát jsme již volali obecní polici, která opravdu přijela, ale druhý den se situace opakovala znovu. O tomto problému jsem hovořil se sousedy a nejsem tedy sám, komu rušení nočního klidu vadí, obzvlášť pokud mají malé děti nebo musí druhý den brzo ráno vstávat. Rád bych Vás touto formou požádal o vyjádření, jak vzniklou situaci řešit a rád bych poprosil i ostatní spoluobčany o jejich názor.

S pozdravem

Tomáš

Re: Noční klid

 

Dobrý den,

přesto že se jedná o anonymní dotaz, nedá mi na to nezareagovat. I já jsem v poslední době zaznamenal zvýšený počet stížností na rušení nočního klidu (obzvlášť po dnešní noci). Problému hluku v nočních hodinách budu věnovat proto větší pozornost. Tímto také apeluji na všechny spoluobčany k ohleduplnosti a respektování nočního klidu.

S pozdravem

Milan Vácha

Dobrý večer pane

Dobrý večer pane Vácho,
děkuji za Vaši reakci a jsem rád, že hluku v nočních hodinách budete věnovat větší pozornost, raději bych však uvítal, kdyby jste situaci řešil. Mne se v tomto případě ani tak nejedná o obecný problém s nočním klidem ale o konkrétní situaci a tím je již jmenovaná hospůdka na hřišti v Dolních Jirčanech a to nejen po včerejší noci, ale prakticky každý druhý den tohoto léta včetně dnešního večera - hudba a hluk. Tuto zprávu píši v jednu hodinu ráno. Obecní policie tento problém neřeší - přijednou, hluk ustane, ale druhý den se situace opakuje. Dle obecné vyhlášky 06/2008 je noční klid v obci stanoven od 22.00 do 06.00. Prosím Vás tedy o informaci, jak postupovat v případech, kdy konkrétní osoba nebo provozovatel restauračního zařízení tuto vyhlášku pravidelně porušuje.

Předem děkuji za informaci a přeji dobrou noc

RE: Dobrý večer

Dobrý den,

včera v podvečer jsem osobně informoval o této situaci zodpovědnou osobu z Hospůdky na hřišti a požádal jí o okamžitou nápravu. Jelikož mne však obecní policie Jesenice dnes informovala o tom, že včera v noci se situace s překročením hluku opět opakovala, budou následovat další, razantnější kroky a omezení k docílení dodržování pravidel nočního klidu. Situace se dále řeší.

Od vás bych zase uvítal já, kdybyste se pod svůj příspěvek podepsal. Anonymní příspěvky totiž obecně pokládám za projev zbabělosti a zpravidla na ně proto neodpovídám.

S pozdravem

Milan Vácha

Poděkování

Vážený pane Vácho,
děkuji Vám za odpověď i řešení problému. Jsem velmi potěšen, že jste k problému zaujal stanovisko a že jste na můj (byť anonymní příspěvek) reagoval.

Co se týče projevu zbabělosti, tak to je jen otázka názorů a není tedy důvod hned volit tak silná slova. Mojí předchozí zprávu prosím nechápejte jako útok na Vaši osobu, ale jako snahu o řešení problému.

Navrh

Napada mne, ze pokud hospudka narusuje opakovane nocni klid, nemela by ji obec vubec davat vyjimky na akce po 22:00. Milan se velmi obecne zminuje o tom, ze se situaci bude zabyvat. Vzhledem k tomu, ze se jedna o opakovane poruseni vyhlasky, ocekaval bych na tomto miste konkretni informaci o tom, zda jiz byly ulozeny nejake sankce ci zda probehlo spravni jednani. A jaky bude dalsi postup v pripade opakovani.
Pokud se tyka povolovani vyjimek z vyhlasky o nocnim klidu, vidim smlysl v tom, kdyz je takova vyjimka udelena v oduvodnenem pripade, napriklad na kulturni akci. V nasem pripade se ale vyjimky udeluji na celonocni hlucne chlastacky bez jakehokoli kulturniho naboje. Moc nechapu, proc je treba na akci, jako je oslava dne deti nebo oslava konce prazdnin, udelovat vyjimku. Tyto akce, urcene predevsim pro deti, by prece mely koncit do 22:00.

David Grundel

5 let pryč a bordel je od

5 let pryč a bordel je od hospody pořád a pořád a pořád...
Díky za pomoc starosto......

To neni o starostovi, ale o

To neni o starostovi, ale o hospode. Take tam chodim a libi
se mi tam. Obcas je hluk, tak se pojdte bavit take a neremcejte.

Zas a znova

Tak asi můžete zas a znova informovat zodpovědnou osobu...
Je skoro půl 2 ráno a řev a hudba je slyšet až na vysokou.

Rušení nočního klidu

Jo udavači,už jsou zase na koni.Za komunistů udávali Biska ,že mu z cihelny vozí písek na černo a teď nemůžou zkousnout dovolenou hostinské. Mi se tu té udavačské pakáže snad nikdy nezbavíme.

Pane revolucionáři, prosím

Pane revolucionáři, prosím přečtěte si článek po sobě a opravte si hrubku. Píšete jako obecní pastevec Josef Vyskočil (to je ze Švejka)

Souhlas

Souhlasím s Vámi. Pan REVOLUCIONÁŘ pravděpodobně nedostudoval základní školu. V takovém případě by mu bylo jasné, že minulý režim je pryč a dovolená hostinské nikomu nevadí. Kdo komu vozí písek také nemám ponětí. Jediné co se tu řeší je noční klid. Dobrou noc všem - dnes překvapivě velmi tichá :-)

Hluk na hřišti

Dobrý den,
děkuji za rychlou reakci pana statosty. Je asi první osobou, který má snahu řešit běžné problémy obce. Souhlasím s tím, že hlasitá hudba ve 3 ráno je nepřijatelná. Doporučuji volat na tyto "občany" nejenom obecní policii Jesenice (která skutečně vždy přijela na zavolání), ale i státní policii Jílové, kam naše obec spadá. Státní policie též musí řešit přestupky, což shora uvedení chování je. Buďme důslední a třeba denně ihned do 22 hodině volejme policii. Uvidíme, kdo to déle vydrží....a pro koho to bude dražší...¨Jinak je možné dát podmět živnostenskému úřadu ke kontrole dodržování podmínek provozu provozovny - hospůdky na hřišti, což zítra učiním.

Díky za reakci i za Váš názor

Díky za reakci i za Váš názor a přístup. Souhlasím s Vámi, že se pan starosta k řešení postavil čelem a skutečně se snaží řešit všechny opodstatněné problémy. Tímto mu tedy ještě jednou děkuji.

Díky za tip ohledně policie Jílové. Pokud se bude rušení nočního klidu opakovat, pokusím se na pana starostu obrátit osobně a s ním, společnými silami, problém řešit. Dobrou noc.

RE: Hluk na hřišti

 

Dobrý večer,

myslím, že podávání podnětů na jiné úřady je zbytečné a předčasné. Jsem přesvědčen, že si tento problém vyřešíme sami a nemusíme to „tahat“ mimo naší obec. Chtěl jsem reagovat rychle právě proto, aby problém neeskaloval a vztahy mezi lidmi se nevyhrotily.

S pozdravem

Milan Vácha

ahojky

ahojky

Hluk na hřišti

Hřiště a hospoda jsou zde cca 80let. Fascinuje mě s jakou surevenitou tady vykrikuji anonymní pristehovalci, kteří si koupili pozemek u hřiště, kde odjakživa byla hospoda, ze je ted jeji provoz ruší. Na to, ze jste denodenne rusili mistni obyvatele pri stavbe svych baraku a novych silnic k nim nekolik let, jste zapomněli...
Bydlim u hřiště 10let a mnohem vice me ruší štěkot sousedovic psa a slepice Dr. Horacka. Je pod moji uroven, obchazet sousedy, ze nemuzu v 03 spat kvuli jejich zvěří. Natož si kvuli tomu ztezovat starostovi..., zavru si okno...

S pozdravem T.Pecháček

PS.: doporucil bych anonimni příspěvky smazat

Dobrý den

Dobrý den, souhlasím s Vámi v tvrzení, že bydlíme na vesnici a je třeba počítat s děním kolem, tzn. koupím-li si pozemek u hospody, uslyším hluk z hospody, z pozemku se slepicema uslyším kdákání a psa má snad každý druhý.

Ale prosím Vás, také bydlíme u hřiště a tolerance je naší vlastností. Psy posloucháme celou noc, asi už bez jejich štěkotu neusneme. Ale jsou to psi a hlídají, což je přirozené. To, že majitel není kolegiální je věc druhá. Taky za ním nepůjdu. Slepice mi nevadí. Slýcháme zas mečení a bučení.

Party a oslavy na hřišti mi také nevadí, je to super mít tu takové hřiště. Ovšem v roce 2016 bych očekávala jistou úroveň. Klidně o půlnoci usínám při hudbě a hlaholu lidí, ale řvaní ožralů snažících se napodobit zpěv mi také ve 3 ráno vadí a nechápu proč bych si kvůli tomu musela zavírat okno. A to si představte, že jste lékař a vstáváte třeba v 5 ráno do práce, nedejbože máte pak někoho operovat. Vím, že Vy lékař nejste a bližší Vám je to hřiště, ale zkuste si to prostě jen představit.

LS.

RE: Hluk na hřišti

Já bych vám zase doporučil naučit se správně napsat "anonym" nebo například "stěžovat"...
Zdraví
Guy Fawkes

Guy Fawkes

Nevim kolik vam je let, ale podle vaseho jmena vas vek delsi nez nedozitych 37 asi neceka.

pravidelný bordel z hospody na hřišti v Jirčanech

Tak se nám opakuje tradiční nedodržování nočního klidu z hospody na hřišti v Jirčanech. Naše zastupitelstvo v čele se statostou Váchou porušování obecní vyhlášky o nočním klidu řeší a řeší a řeší....Je vidět, že jsme si vybrali dobře. Doufám, že obec podá podnět k řešení přestupku, jelikož se jedná o její pozemek. Pokud ne, podávám trestní oznámení já pro porušování povinnosti veřejného činitele, jelikož o problému vědí již 5 LET!!!!, jak je vidět shora. Dolejš

Noční klid

Tak si postěžuj sám, zavolej městskou policii, zavolej státní policii, zažádej o zdokumentování rušení klidu a pak to pujde na přestupkovou komisi. Voják se stará, voják má, nebo by jsi chtěl, aby ti radní utíraly i zadeček?

Jasná zpráva, třeba zavolat

Jasná zpráva, třeba zavolat pomahače a chrániče, aby si podali toho kokrhálka, co kdáká do mikrofonu po policejní hodině, případně toho ovladače knoflíku, co je u něho napsáno volume. Problém je v tom, že po policejní hodině na úřadě již nikdo nesedí, a tudíž ty sobotní zpěvy páteční neslyší. Zvuk přeci někdo nebo něco vydává, možná by pomohlo i omezit rychlost kamiónů na okruhu na 30, nebo alespoň na 50 km/hod. Stejně tam zatím většinou jezdí přes 99 km/hod., ale asi také není mnoho pojízdných superbů s bradavicí. A když je úřad dočasně nefunkční, je třeba, aby zasáhl kdokoli, kdo může a je nablízku, a komu kokrhálek ruší spaní, za to nemůže hospoda, ale lidské hlasivky, které někomu patří, nebo ruka na čudlíku volume, …

Srpnový tradiční bordel na hřišti v Jirčanech

Tak je to tu zase. Starosta Vacha řeší politiku a včerejší bordel do 3 do rána ho opět nezajímá. Možná ho víc zajímá změna územního na nový patrový domy v Psárech. Novák

Proberte se...

Starosta má běhat v noci po obci a zjednávat pořádek? A utírat zadek Vám chodit domů náhodou nemá?

opět bordel na hřišti

Tak pokračování, 12.8. opět bordel (tedy "zábava" s muzikou) na hřišti až do 2 hodin ráno a nikdo z obce se neuráčí problém řešit. Chápu, že jsou důležitejší věci jako předvolební starosti, než řešit porušování vyhlášky obce o nočním klidu. Už mě to nebaví, dávám trestní oznámení. Váchovec.

Drzim palce. Mne policie

Drzim palce. Mne policie rekla, ze to maji zdokumentovane, ale ze to bylo povolene obci do dvou do rana! Takze se obavam, ze to skonci tak, ze vyhlaska na pristi rok bude obsahovat jako vyjimku vsechny vikendy od dubna do zari, protoze uz dnes tam jsou 3 soboty v zari a akce typu "Detsky pohadkovy les"-no proc zrovna ten potrebuje vyjimku z nocniho klidu je zarazejici! Kristyna

Také se přidávám a držím

Také se přidávám a držím palce.
Policie mi řekla to samé, i když Obecně závazná vyhláška 1/2016 o nočním klidu - http://psary.cz/pravni-predpisy/obecne-zavazna-vyhlaska-c-12016 ani neobsahuje akci ze soboty. Jen se ohlásila na stránkách do 22 hod... a hotovo... :)
Jsem zvědavý jak to s nahrávkami dopadne ... :)
Nejvtipnější výjimka je pro Junior ČEZ Cup :D

Policie to resi, dnes u me

Policie to resi, dnes u me byli, zda jsem ochotna svedcit, ze byl hluk po 22:00. Postupuji to nejak dal do spravniho rizeni.

To jsem moc rád. Jsem zvědavý

To jsem moc rád.
Jsem zvědavý jestli mi dají taky vědět.
Rád vše odsvecim.
Je moc fajn se bavit s lidmi s okolí po této akci, který nechápou, proč mi zábavy na hřišti vadí a dále mi řeknou, že by takto u hospody bydlet opravdu nechtěli ...

Zkuste se jim kdyztak ozvat

Zkuste se jim kdyztak ozvat sam. Oni se me i ptali, zda nevim jmena diskutujicich zde. Rekla jsem jen o panu "Vachovci", ale s tim, ze nevim, zda to je skutecne jmeno.

Noční klid & Hospůdka na hřišti v Dolních Jirčanech

Přestaň brečet anonyme Tomáši , běž taky PAŘIT!!!!!!!!!!!!!

No jasan všíchni budem pařit

No jasan všíchni budem pařit ty vocasi jeden.Nazdar tady Mrázek ústředna.

No jasan všíchni budem pařit

Mrázku , Tě stará nepustí , tak jseš naštvanej co !!!

Nechte toho, jste trapní a

Nechte toho, jste trapní a chováte se jako pubertáci.

Jasan hasan.

Jasan hasan.

Našel se světlý Labrador

Nepostrádá někdo mladého světlého Labradora, pobíhal zmateně kolem Štědříku, je v pořádku u nás na zahradě, 776199293

No jasan ty pařmene NAZDAR

No jasan ty pařmene NAZDAR !!!