Uzavírka komunikace Pod Strání ve dnech 4. - 25. června 2012 - posunutí termínů

Z důvodu opravy komunikace Pod Strání je ve dnech 4. - 25. 6. 2012 nařízena objížďka:

1) ul. A. Šimka, kolem pozemku p.č. 1044/1 k.ú. Psáry

2) účelovou komunikací na pozemku p.č. 1060 ze sil. II/00315 od Sulic.

- podrobnější informace v příloze.

V souvislosti s nepříznivými klimatickými podmínkami se posunuje termín pro uzávěru opravované části komunikace Pod Strání a to

úplná uzávěra pro pokládku cementové stabilizace a její vytvrdnutí ve dnech 28. 6. od 8 hod. do 29.6. 12 do odpoledních hodin.

V příštím týdnu (bude upřesněno v pátek 29.6.12) bude  2 dny komunikace uzavřena z důvodu pokládky asfaltového prostřiku povrchu komunikace.

Omlouváme se všem za způsobené omezení a posunutí termínu realizace opravy.

Přiložené soubory: 

Komentáře

Drancování přírody

Dobrý den,

nejsem si jist zda je tento termín opravdu vhodný pro opravu této komunikace. Jedná se totiž o začátek prázdnin kdy je na komunikaci největší provoz. Zdá se že se nad tím asi nikdo ani nezamyslel. Velmi těžko lze tuto komunikaci objíždět.
Navíc na mě dělá celá oprava dojem, že je to pouze kamufláž drancování přírody a stromů okolo požární nádrže v lokalitě chatové oblasti baba. Nikdo nebyl o ničem informován a to se tam děje je zarážející. Letité stromy jsou káceny, travnatý porost je drancován asi proto aby bylo možno udělat plochy na slunění. Opravdu by mě zajímalo zda má dotyčný či obec pro kácení těchto stromů na každý zvlášť povolení.
Apeluji na Vás a odbor životního prostředí na provedení revize,co se tam děje, a omezení drancování přírody na minimum.

Novák,Psáry

Drancování

Ano, úplně souhlasím.
To co se tam děje je zarážející. Prosím můžete jako obec informovat co se tam děje? pokud se jedná o soukromý pozemek tak informovat majitele že takto postupovat nebude? Není přeci možné aby si každý dělal co chce i když je to jeho pozemek. Normální člověk misí mít na pokácení každého stromu povolení.
Přidávám se k tomu aby bylo drancování přírody a ježdění nákladních automobilů se zeminou zastaveno. Vite jako obec co se tam vlastně děje?

Děkuji
Korous

Drancování a kácení

Já bych ještě dodala, že neustálé kácení stromů v lese vedle koupaliště od 5h ráno celý den je také na hlavu.
Prosím o zachování alespoň nějaké tolerance k lidem žijícím v okolí.
Případně o informaci co se tam děje. Proč je les nad cestou kácen.
Nám jako lidem kteří sem jezdí není jedno jak tu bude donedávna krásná příroda do budoucna vypadat.

Karasová

Je to hnus co se děje

Oprava cesty je jasná záminka a protislužba.
Obec někomu prodala pozemek u koupaliště (už to je zarážející) a ten si teď dělá v okolí a na cestě co chce.
Necháme si to prověřit zda v tom zase není nějaká levárna.
Nevím co dělá odbor životního prostředí. Hlavně že jinak každého buzerují když potřebuje porazit strom na zahradě.
Pokud to drancování nepřestane budeme si stěžovat na Krajském úřadě na životním prostředí. Nemůže si každý dělat co chce.

Dvořák

RE. Je to hnus

Dobrý den všem,

Padlo tu několik připomínek od různých lidí, takže se pokusím odpovědět v jednom příspěvku. Naprosto souhlasím s tím, že tehdejší prodej nádržky (zhruba před 8-10 lety) byl velkou chybou a škoda, že nezůstal ve vlastnictví obce. Dlouhodobě se mluvilo o tom, že by bylo pro obec přínosné, kdyby se kdysi oblíbené koupaliště znovu zprovoznilo. Před nějakým časem přišel majitel a potvrdil tento záměr. Považoval jsem to za dobrou zprávu a upozornil pouze na omezení vyplývající z územního plánu a nutnost schválené projektové dokumentace stavebním úřadem a odborem životního prostředí. Byl jsem ujištěn, že tomu tak bude. Během realizace se začali množit stížnosti, které vedly k tomu, že to začal řešit příslušný Stavební úřad. Opakovaně jsem se tam dotazoval v jakém je to stavu a byl jsem ujištěn, že žádné povolení vydáno nebylo. Aktuálně bude naopak vydáno nařízení k odstranění stavby. To v praxi znamená, že to majitel buďto odstraní nebo bude schopen uvést do souladu a za souhlasu SÚ Jesenice a odboru životního prostředí Černošice (vodoprávní, péče o krajinu, zemědělství a myslivost) zažádat o dodatečné povolení.

Stejně tak to řešila i inspekce životního prostředí, ale k tomu žádné bližší informace nemáme.

Osobní pocity a názory na dodržování a vymáhání práva v naší republice nebudu raději komentovat.

Co se týká opravované komunikace, tak jsme v době realizace navážky k nádržce práce přerušily, aby nám (do vyjasnění) stavební technika novou část neponičila. V pondělí by měl být úsek od vesnice k nádržce dokončen.

S pozdravem

Milan Vácha

Může za to Šimek

dobrý den,

mohla by být v řešení této záležitosti obec poněkud radikálnější?
Podat stížnost na krajský úřad aby stavební úřad nemohl dodatečně ty zvěrstva povolit?
Například povolat policii pro ostrahu?
Obec má přeci jen větší možnosti než samotný občan.
Co se týče opravované cesty,bude opravována celá ještě kus nad koupaliště?
Navíc, nejedná se jen o samotné koupaliště ale o drancování porostu na všechny strany od koupaliště.To je třeba zastavit. To přeci nemůže žádný odbor životního prostředí povolit.

Děkuji

Novák