Přemnožená divoká prasata

V úterý 4.10. jsme se sešli se zástupcem odboru Životního prostředí MÚ Černošic panem Bc. Hrzánem a našimi myslivci. Prošli jsme postižené oblasti obce, abychom se domluvili na dalším postupu. Vytipovala se místa, která by byla vhodná k odstřelu prasat mimo honitbu, ale nejprve je nutné získat povolení. Také žádáme o povolení naháňky mimo honitbu, ale zda ho získáme nebo ne, nevíme. O dalším postupu budeme informovat na společné schůzce, které se uskuteční 21.10. v Restauraci Na kopečku od 18 hodin a jste na ni zváni.

Vlasta Málková

Přiložené soubory: 

Komentáře

Další postup

Dobrý den paní Málková, mohla byste shrnout další postup ohledně divokých prasat pro ty, kteří se nezúčastnili schůzky 21.10.? Situace je opravdu vážná, v neosvětlených částech obce jsou divočáci běžně k potkání brzy po setmění, což ohrožuje bezpečnost občanů.

Dobrý den, požádali jsme o

Dobrý den, požádali jsme o odstřel v intravilánu obce,  vše jsme projednali s majiteli pozemků a ti s odstřelem souhlasí, nyní čekáme na povolení z Odboru životního prostředí. Myslivci jsou připraveni začít se střelbou a odchytem divočáků i ve středu obce, ale to bez zmíněného povolení nejde. Téměř denně střílí z posedů a na určených místech honitby. V minulých dvou týdnech se jim podařilo zastřelit 9 prasat, pokud jich není v tuto chvíli víc, což je pro nás velmi dobrá zpráva. Dnes jsme podali další žádost o povolení k odchytu na nově vytipovaném místě. Snad získáme všechna povolení co nejdříve.

Vlasta Málková

na Vápence

Jak je ta maringotka se včelami, je to zryté jak kdyby tam probíhaly zákopové boje...