Parkování na chodnících a na ulicích

Prosíme majitele automobilů v úzkých ulicích, aby při parkování dbali dostatěčné šířky zbylé vozovky. To, že vedle nich projede jiné osobní auto neznamená, že nemusí být překážkou pro nákladní automobily. Například ulice Oblouková nemohla být popeláři pro takto zaparkované vozidlo opakovaně svezena.

Komentáře

A resil s majitelem vozidla

A resil s majitelem vozidla nekdo tento opakovany prestupek?
Ma zkusenost je takova, ze nektere chodniky casto nejsou k nicemu, protoze na nich stoji po cele sirce auta. Take jsem byl svedkem toho, ze obecni policie tento nesvar ignoruje, proste si takto zaparkovaneho auta vubec nevsimne. Myslim, ze toto je spis prace pro policii nez pro internetovou diskusi.

David Grundel

Chodniky nejsou parkoviste

Vazeny pane, Olmre,

doporucuji po aplikaci vasi zadosti, zkusit si projet vesnici s detskym kocarkem!

Kristyna

Pokud jedete prostredkem

Pokud jedete prostredkem vozovky, kocarkem projedete vsude pomerne snadno. David Grundel

To sice ano, ale neni to a)

To sice ano, ale neni to a) bezpecne a b) komfortni (kocarek i s ditetem ma pres 25 kg, coz je cca polovina me vahy a tahat to stale z obrubniku a na obrubnik je nic moc). Nicmene ozvala jsem se proto, ze takova prosba vedouci k zcela nesystemovemu reseni by z ust zastupce Obce nemela vubec zaznit.

Pokud nelze projet (at uz osobnim nebo popelarskym vozem), pak je na miste domluva/pokuta/odtah vozidla, nikoliv "vytvoreni" parkovaciho stani na chodniku.

Kristyna

Dobrý den Kristýno,chápu

Dobrý den Kristýno,

chápu sice Vaše rozhořčení, ale nevím proč by podobná prosba nemohla zaznít z úst kohokoliv. Já nikomu přeci neříkám, že smí parkovat na chodníku, ani že smí porušovat zákon o provozu na pozemních komunikacích. Pouze prosím, aby řidiči dbali dostatečné šíře vozovky. Jistě, nemusím prosit, mohu připomínat či upozorňovat, ale prosba mi přijde lidsky slušnější.

Pokud vidíte nějaké vozidlo parkovat na chodníku, kontaktujte přímo Městskou policii Jesenice (775 775 978), neboť její strážnící jsou schopni zjistit majitele, kontaktovat ho případně jednat tak jak sama píšete. Žádný zástupce obce (ani starosta ani nikdo jiný z obce) nesmí rozdávat pokuty nebo odtahovat vozidla. Smí pouze nabádat (prosit) k dodržování pravidel silničního provozu a to právě činím.

S pozdravem
Vít Olmr

! pane Olmr!

dobry den,
parkovani mimo vyznacena mista nebo komunikaci, neni mozne. parkovani na chodniku urcuje znacka k tomu urcena.
kazdy ma moznost parkovat na vlastnim pozemku, tak jest dano, ostatni kdo porusi - odtahnout. na Hlavni ulici bylo zruseno spousta parkovacich mist vyhybnami a do jedne umisti obec trideny odpad. ma to logiku? nema. mam take deti, a prodirat se na chodniku mezi auty neni reseni. asi obec a developer pochybily o siri komunikace na ukor vetsim pozemkum a vydelku z nich. nebude na tom neco?

Dobrý večer, To co popisujete

Dobrý večer,

To co popisujete stran parkování na komunikaci platí jen v obytné zóně. Mimo ni je parkování mimo vyznačená parkovací místa (na komunikaci) samozřejmě možné a standardně se používá, ale mimo jiné musí zůstat zachován průjezd komunikací (3metry pro každý směr jízdy v případě stání a 3metry pro oba směry v případě zastavení jestli se nepletu). A to je to, o co prosím, aby řidiči opravdu dodržovali.

S parkováním na chodníku s Vámi souhlasím a také to nikde nezpochybňuji. Na chodníku se parkovat nemá a nesmí (není-li povoleno značkou).

Nicméně obec nikoho odtáhnout nemůže, od toho je Policie a i ta tak může učinit jen za poměrně jasně definovaných podmínek (za auto ručí a pod.). Jakkoliv nezpochybňuji účinnost sankcí, přesto věřím, že důsledné upozorňování na podobné nešvary, domluva od policistů či pokuta udělají lepší službu než rozdávání botiček, odtahy či jiná tvrdá opatření. Jsem přesvědčený, že v případě řady lidí se jedná spíše o nepozornost než bezohlednost.

A na ty ostatní, bezohledné, je třeba volat policii.

S pozdravem
Vít Olmr

Co dodat. Chybí obyčejná

Co dodat. Chybí obyčejná lidská slušnost, ohleduplnost, vládne bezohlednost, sobectví, finanční nadřazenost, blbost. A nefunkčnost mozků je nahrazena majetkem a závistí. A radostí z toho, jak druhému škodit, provokovat. „Pane Bože, chcípla mi koza, dej, ať sousedovi chcípne taky“, nebo snad, nemám garáž, zaparkuji sousedovi proti vratům, možná si to někdy při výjezdu odře, měl si je udělat širší. A vůbec, proč ten tydýt chodí po vsi pěšky? Když bude jezdit autem, nebude potřebovat chodník, a auta tam mohou v klidu stát. Zrušme chodníky, dejme všude jednosměrky, a místa pro auta bude dost. Jestli dost pamatuji, když byl na radnici občan Zela, každé vydané stavební povolení pro rodinný dům bylo vydáváno i s parkovacím místem. Kam ten rozum odešel? Na slušnost a ohleduplnost se v dnešní době nedá ani pomyslit, snad vzpomenout. A vymahatelnost zákona v tomto státě Evropské Unie – možná, když Chovanec prosadí zákon „zbraň do každé rodiny“. Zatím – klacky do ruky, a nahnat sem policajty, ať kontrolují dodržování platných zákonů a vyhlášek, jsou za to placeni z našich daní. Jenže ti „zdejší“, zatím dávají práci čest, a rukám klid. A radnice jim k tomu žehná.
Evžen.

Stavební povolení

Stavební povolení vydává stavební úřad a ne Zela chytrolíne.

Parkovat na svým musí majitelé pořád, ale nokdo nečekal 3auta na barák

Nokdo čekal 3 a více aut na

Nokdo čekal 3 a více aut na barák, ten se zařídil. A onehdá bývala i „radnice“ účastník stavebního řízení, a měla do toho co mluvit, stejně jako hasič, kominík, a další, kteří k tomu dávali štempl. A že jich bylo, někdy až 86, moudrolíne. To ovšem nešlo o garážové stání.

mimochodem, mestka policije

mimochodem, mestka policije nedela nic ani s auty zaparkovanymi na zakazu stani, byt je zde vidi kazdy den v ruznou dobu. a od tech mame chtit poct?

Samozrejme je mozne volat

Samozrejme je mozne volat mestskou policii. Ale proc, kdyz straznici takove auto vidi, jej proste bez povsimnuti objedou? David Grundel

Špatné pochopení

Dobrý den, já hlavně v příspěvku pana Olmra nečtu nic o tom že mají lidé parkovat na chodnících, jen vyzývá aby řidiči dodrželi šíři volné vozovky. Jak to udělají je již na nich, tj. zaparkují-li jinam či poruší jiný předpis (pokud se nepletu, stání na chodníku musí být povoleno dopravní značkou). Nemůže přeci vyjmenovat vše co mají lidé správně udělat, kam smějí či nesmějí zaparkovat se každý řidič v autoškole učil, kdo si nepamatuje, může si zopakovat. Jinak souhlasím že auta na chodníku jsou nejen pro kočárky otravné, stačí jít na procházku s dětmi s odrazedlem apod.

Bože lidi, je opravdu nutné

Bože lidi, je opravdu nutné řešit věci tímto fízlovsko-udavačským způsobem? Opravdu nechápu tyhle názory, že na všechno je třeba volat fízly nebo městapáky. Na radnici by se spíše měli zamyslet, jestli to náhodou není také jejich vina (a jejich předchůdců), když dovolili, aby silnice v nové zástavbě byly tak úzké, že se nedá zaparkovat (když přijede na návštěvu více lidí, tak ty auta na pozemek prostě nenarvete)... a nebo se můžeme udávat, posílat na sebe fízly a nechat si odtahovat auta...
Mimochodem, tuhle jsem viděl chrabré městapáky, jak parkovali na zákazu před pekárnou a zrovna vycházeli ven se zmrzlinou, určitě to byl nějaký důležitý služební zákrok, co nás chrání a pomáhá (parkovací hodiny samozřejmě za sklem neměli)...
P.S. Jen aby bylo jasno a nesloužilo to jako záminka k mazání nepohodlných příspěvků, Městapo je běžná zkratka z Městské policie...

pro anonyma

1) nevšiml jsem si, že by před pekárnou byl jakýkoliv zákaz,
2) městská policie nemá žádné logo, logo pomáhat a chránit je symbolem Policie ČR,
3) pokud se týká parkovacích hodin, můžu jenom doporučit, aby si anonym prostudoval z.č. 361/2000 Sb.,
4) pokud bylo na parkovišti vše v pořádku, nebylo určitě zde co řešit.

Pro méně chápavého taky

Pro méně chápavého taky anonyma tedy upřesním:
1. Parkování jen s parkovacím kotoučem, omlouvám se, že jsem pro zjednodušení použil výraz "zákaz" - myšleno zákaz parkování BEZ parkovacího kotouče
2. městapo má přece taky pomáhat a chránit, je to podobná "partička"
3. + 4. Nerozumím řeči Tvého kmene...

Popeláři nebo hasiči

Shodou okolností jsem také řidič popelářského vozu u Pražských služeb ale nevyvážím vaší obec ale prostě argument přijede mi někdo na návštěvu a tak nechá auto na ulici. Nechte si auto na ulici Ale ta návštěva ať tam nechá tři metry protože já se setkávám s tím samým problém v Praze že lidé také parkuji na chodníku,ale popelářské auto neprojede většinou argumentují tím běž do prdele A já argumentují tím já klidně vycouvám mně nejde o vaše odpadky ale když se tady něco odehraje tak hasiči přijedou se stejně širokým autem jako je to popelářské a kvůli vaší návštěvě vyhoří dům.

Městapo je urážlivé označení

Městapo je urážlivé označení a né běžná zkratka. Žádná policie nepoužívá gestapácký metody. To akorát blbci jako ty co pořád dostávají pokuty místo abyse chovali slušně mají potřebu je urážet.

Nebudeš ty náhodou potrefená

Nebudeš ty náhodou potrefená husa...?
Pokutu jsem neplatil tak 10-15 let a to najezdím opravdu hodně.
Práce u městské čí obecní policie je opravdové dno, odpad co nevezmou ani k PČR a to už je co říct, rekvalifikovaní zedníci...
Je mi na blití z místních dušínů a mravokárců, co sami určitě nikdy žádný zákon či vyhlášku neporušili...
S pozdravem "Buzerovat a škodit"

Pro všechny zdejší cenzory,

Pro všechny zdejší cenzory, mazače příspěvků, udavače, dušíny, fízly a polofízly:
https://www.youtube.com/watch?v=SObrK0DIuhU

A co jako? Jen dokazuješ

A co jako? Jen dokazuješ jakej si nevychovanej blb.

Dobrý, to sedí. Kuchařík

Dobrý, to sedí.
Kuchařík

U nas je silnicr siroka a

U nas je silnicr siroka a auta parkuji pres cely chodnik. David Grundel