Oprava úvozové cesty Na Vápence - zítra 7.5. od 8 do 14 hodin

Dobrý den,
nesjízdnost úvozové cesty Na Vápence (mezi semafory) řešíme marně již od pondělí. Víkendový vydatný déšť byl příčinou toho, že na objízdné trase minimálně na třech místech stále vyvěrá z louky voda. Od pondělí každý den zaměstnanci firmy Froněk zasypávali na silnici výmoly způsobené vodou a těžkou technikou. Toto řešení však vydrželo pokaždé cca 2 hod. Problém neopravitelnosti cesty jsme řešili s odborníky na mimořádném kontrolním dnu. Včera mezi 12:00 a 14:00 hodinou byla za pomoci bagru zaměstnanci firmy Froněk stržena a odvezena vrchní nasypaná vrstva.

Zítra 7.5.2021 bude mezi 8:00 a 14:00 hodinou probíhat v problematickém úseku pokládka speciálních plastových panelů, které by měly problém dočasně vyřešit.

Žádáme všechny řidiče, pokud to bude možné, o odjezd z oblasti před 8:00 hod. Doba čekání na průjezd bude cca 30 minut.

Každé přerušení prací znamená zdržení pokládky. Žádáme  obyvatele Vápenky, aby zítra omezili v tuto dobu používání inkriminovaného úseku.

V minulých dnech docházelo k hrubým a nevybíravým slovním útokům, na dělníky, kteří opravovali cestu, ale ti za to opravdu nemohou.

Vlasta Málková

Komentáře

Oprava uvozove cesty

Jiz rok pouzivaji ulici Na Vapence a na ni navazujici uvozove cesty obyvatele Psar, kterym z duvodu opravy prutahu obci nezbyva nic jineho. Je vsak zarazejici, kolik tezkych nakladnich vozu, stavebni a lesni techniky ted tuto komunikaci vyuziva, zejmena z duvodu probihajici stavby komunikace a kanalizace v lokalite Vapenka, vystavby domu tamtez, kaceni lesa a odvozu dreva atd. Neni proto divu, ze uvozova cesta je totalne znicena stejne jako ulice Na Vapence, ktera na tento provoz neni stavena ani dimenzovana. Mozna by stalo za to zahrnout do planovane opravy ulice Na Vapence i znicenou uvozovou cestu s tim, ze by se na nakladech meli podilet i ti, kteri ke zniceni prispeli, vcetne lesniku, stavebniku a IMOSu.