Odstávka vody 24.1.

V sobotu 24.1.2015 od 7.00 do 19.00 hodin proběhne rozsáhlá oprava na vodárně v Tondachu. Odstávka vody se bude týkat nemovitostí na sídlišti Štědík, ul. Jižní, V Třešňovce, Nad Školkou, V Zahradách a přilehlém okolí.. Náhradní zásobování v době odstávky bude zajištěno cisternami. V sídlišti Štědřík budou umístěny dvě cisterny, v ostatních ulicích bude projíždět mobilní cisterna.

Info TONDACH :

Chci Vás informovat, že na sobotu 24.1.2015 plánujeme rozsáhlou opravu na vodárně. Jedná se o výměnu tří sacích košů, zpětných klapek a jiné dílčí opravy, které nejdou dělat během provozu bez odstávky zásobování vodou. Voda bude odstavena od 7.00 do 19.00 hodin ( možná to stihneme udělat i dříve ).

Během opravy uvnitř vodárny bude probíhat současně i výměna vodoměru a úprava potrubí na větvi, která zásobuje obec.

Jsem domluven se společností VHS Benešov, že po dobu odstávky vody přistaví 1 -2 cisterny s pitnou vodou pro potřeby obyvatelstva. Prosím Vás o zajištění informování obyvatel obce o odstávce vody.

Děkuji

S pozdravem

Ulbrich

 

Bližší informace: Vodohospodářská společnost Benešov

Nigrin Otakar, vedoucí střediska Jílové u Prahy

840 205 206 linka 231

mob: 724 431 993

Přiložené soubory: 

Komentáře

Proč v sobotu?

Dobrý den,
proč je celodenní odstávka vody opět v sobotu? Proč to nedělají v týdnu když jsou lidi v práci. Obtěžují tím občany úmyslně?

RE: Proč v sobotu?

Dobrý den, dotaz proč v sobotu a jestli se to nadá stihnout rychleji je otázkou spíše na prodejce vody, tedy společnost Tondach. Termín odstávky nebude vyhovovat nikdy všem. Kdyby to bylo v pracovní den, jak navrhujete, tak zase budou rozlobení rodiče 140 dětí z mateřské školy, proč je zavřená a že si musí brát dovolenou.

S pozdravem

Milan Vácha

Proč v sobotu

No pane Vácha, jsem si to myslela a Vy jste mi odpověděl. Čili zase je to kvůli školce, proč lidé bydlící kolem školky musí neustále doplácet na to že bydlí v oblasti školky, minimálně 5 let trvalo než si rodiče dětí odvykli parkovat v okolí školky lidem před vjezdy a blokovat naše auta. Teď se stalo dobrým zvykem dělat údržby v Tondachu o víkendech a to po celý den, za posledního půl roku je to již podruhé a předpokládám, že Tondach to má od Vás nařízeno, aby odstávky právě kvůli školce byly o víkendech, prosím nesnažte se mi tvrdit něco jiného, už vidím zaměstnance VHS jak jdou dobrovolně v sobotu do práce.
Z obecního úřadu a speciálně od Vás neslyším nic jiného než, školka a škola. Jako kdyby nic jiného v obci neexistovalo. Uvědomte si že tu bydlí lidé, kteří celý týden chodí do práce, o víkendu si každý chce uklidit, vyprat, uvařit a odpočinout. Ne tahat hnusnou vodu z cisterny !!! Obec dostává peníze z našich daní a za odměnu nám budete každého půl roku o víkendu vypínat kvůli školce vodu?
Nezlobte se na mě, ale začínám toho mít už dost.

Dobrý den. Mate akvárko?

Dobrý den. Mate akvárko?

RE: Proč v sobotu

Dobrý den vážená paní,

Už tu bylo fakticky odpovězeno. V žádném případě obec nenařizuje společnosti Tondach, kdy má nebo nemá dělat údržbu na svém zařízení. Svým příspěvkem jsem chtěl pouze říct, že vždy se najde nemalá skupina občanů, kterým termín nebude vyhovovat a komplikaci jim to způsobí. Uzavřená školka, kde se vaří i pro ZŠ byl pouze příklad. I jak píše paní místostarostka Málková, je v našem zájmu, aby se Štědřík přepojil na náš zdroj vody. Z diskuze zde si odnáším to, že by stálo se dotázat na Tondachu, jestli plánované akce nedělat skutečně přes noc, kdy je odběr minimální a zároveň, aby se nedělaly v prosinci, lednu a únoru, kdy je větší pravděpodobnost, že bude problém se zamrznutím cisterny, jak tu také někdo poznamenal. Pro zajímavost bych ještě uvedl, že právě rozesílání SMS se tehdy zavedlo právě v souvislosti s požadavkem občanů na Štědříku (voda). Do té doby fungovaly e-maily, ale ty nemá skutečně každý. Letáčky neřešily rychlé informování v případě havárie, a proto se dohodlo rozesílání SMS, což velká část občanů oceňuje. Nebojte se registrace, snažíme se uvážlivě neobtěžovat občany zbytečnými SMS zprávami. 

S pozdravem

Milan Vácha

Proč v sobotu

Dobrý den,
možná by bylo řešením, aby takováto plánovaná údržba s přerušením dodávky vody probíhala v noci, kdy je vždy nejmenší požadavek na odběr vody.
Pokud by odstávka byla například od pátku 20:00 do soboty 8:00 vadilo by to zřejmě nejméně lidem.

Jak říkáte, je to otázka tlaku na dodavatele, aby upřednostňoval potřeby zákazníků.

S pozdravem

Emil Pánek

Proč v sobotu

Tak by mě zajímalo, co dělají rodiče, když jim školku zavřete na 2 měsíce o prázdninách a opět na 14 dnů v době vánočních prázdnin? To snad nechodí do práce? Jsou to jen výmluvy. Ta oprava se určitě dala udělat jinak, např. i v noci. Odstávky vody, to není v Psárech žádná mimořádná situace, ale spíše pravidelnost a nosit vodu z cisterny, tak to je na nemocná záda opravdu to pravé. Děkuji obci, jak se o nás hezky stará.

Odstávka vody

No to jste se snad zbláznili!!!!!!!!!!!!!!!Celý den bez vody. Ty cisterny si naložte do octa, nebudu chodit s konvemi pro vodu a ničit si záda. To je v Psárech pořád dokola....Hlavně, že je voda pořád dražší a dražší.

informace

Vážený pane Vácho, paní Málková,
myslíte si, že zvolená forma komunikace pouze prostřednictvím internetu je v pořádku? je finančně tak náročné vložit cca do 150 nemovitostí lístek s informací, že nepoteče voda? Nebo je to pouze alibismus, my jsme vás včas informovali????
Zvažte laskavě váš přístup k spoluobčanům! Jinak jak je to s propojem na psárský řad? Aby takovéto odstávky neměli na část Štědříka do budoucna vliv... zase jen prázdné gesto:-(?
Hezký víkend s "ne"tečící vodou
Lucie Kubalošová

Forma komunikace

Dobrý den všem, vodu do této oblasti dodává Tondach, který nám sdělil, že plánuje rozsáhlou opravu na vodárně. Jednalo se o výměnu tří sacích košů, zpětných klapek a jiné dílčí opravy, které nejdou dělat během provozu bez odstávky vody. Odstávku nahlásil Tondach 20.1.,okamžitě jsem vyvěsila na internet a odeslala hromadnou SMS zprávu, ale chápu, že každý stránky nesleduje. Proto jsme zavedli před cca třemi lety možnost informování občanů přes SMS. Lze předpokládat, že mobil má v dnešní době většina lidí. Mrzí mě, že ani vy, bývalá místostarostka a zastupitelka o této možnosti nevíte. Informace o odebírání SMS a jak se zaregistrovat byla několikrát Psárském zpravodaji.

K prázdným gestům, přepojení z Tondachu celé roky nikdo neřešil, za vašeho vedení byl stav vyhovující?  My jsme zadali projekt, na kterém se stále pracuje, není to jen o malůvce. Přepojením celá věc nekončí, potrubí je v hrozném stavu, bude nutná jeho výměna. Jak s propojením, tak s výměnou potrubí počítáme, ale jestli se nám akce podaří letos nebo v příštím roce zatím slíbit nemohu, uvidíme, co nám řekne projekt a výpočty.

Znovu tedy přikládám návod jak se v případě zájmu registrovat ke zprávám e-mailem či pomocí SMS o haváriích a důležitých událostech:

Pro obdržení informací e-mailem stačí jen mít vytvořený uživatelský účet na www.psary.cz, pro zprávy pomocí SMS je dále třeba v uživatelském účtu řádně vyplnit telefonní číslo. Po přihlášení naleznete v levém sloupci v menu položku „Můj účet“, kde v editaci soukromého profilu zadáte své telefonní číslo.

Vlasta Málková

Netuším proč by papírky měla

Netuším proč by papírky měla rozesílat obec. Vše má byt v režii majitel či provozovatele hydrantové sitě. Ještě by to mohlo být napsáno na oblohu, jako v jistém italském filmu o panu účetním. Tímto směrem se ubírá i tato diskuze.

cisterna

Dobry den,
cisterna v ulici Chrpova byla pristavena jiz v patek. Pochopitelne se z ni v sobotu rano nedala napustit zadna voda, protoze vypust zamrzla. Opravdu velka pomoc pro obcany. Naprosto souhlasim s informovanosti pomoci listecku do schranky. Je to stale se opakujici problem.
Novakova

Bouře ve "sklenici vody"

Dobrý den,
jsem jedním z těch, kterých se odstávka vody nepříjemně dotkla (a navíc máme suverénně nejvyšší spotřebu vody v domě :-). Rád bych uvedl, že informaci o odstávce jsme dostali emailem v úterý 20.1., tedy v dostatečném předstihu. Všem lidem v domě jsme informaci předali SMSkou a letákem (navíc byl leták od VHS). Takže všichni jsme o tom věděli, a mohli si naplánovat praní, vaření i zásobit se vodou. Vymlouvat se, že jsem nedostal upozornění do schránky neobstojí, kdo informace chce, tak si je zjistí.
Dovolím si ještě připomenout paní Kubalošové, že informace o odstávce vody nebyly předávány ani v době, když byla kdysi ve vedení úřadu. Nebo se snad mýlím?
Voda nakonec netekla od cca 8:00 do 17:30 hod. K dispozici byla i pojízdná cisterna s vodou. Takže v konečném důsledku bylo všechno OK.
Pokud by byla odstávka ve všední den, musela by být skutečně školka uzavřena. Nezdá se vám poněkud sobecké kvůli vlastnímu pohodlí nutit rodiče 120 dětí, aby si zajistili náhradu? A v budově školky je i kuchyně, která připravuje obědy i pro školu v Dolních Jirčanech, takže dalších několik desítek dětí by bylo bez teplého jídla.
Vždy a všechno bude o kompromisech a prioritách a nikdy nebudou spokojeni všichni. Raději takovou plánovanou odstávku, než abychom byli bez vody kvůli havárii.
Na druhou stranu je pravdou, že by bylo dobré domluvit s VHS případnou plánovanou odstávku v nočních hodinách, jak uvádí pan Pánek.
Jan Čihák