Knihovna 5. a 10. 11. uzavřena

Knihovna bude ve dnech 5. a 10. 11. uzavřena. I. Šimková

Komentáře

nebezpečná křižovatka

Již opakovaně jsem zastupitelstvo upozorňoval na chybnou značku v ulici Roklinka. Na křižovatce s ulicí Dolní je v ulici Roklinka značka "STOP", ale v ulici Dolní žádná značka není, tzn., že řidiči, jedoucí v ulici Dolní (shora), dávají přednost zprava a řidiči, jedoucí z ulice Roklinka zase dávají přednost z důvodu značky STOP. Pokaždé zde proto hrozí kolize, protože jeden z řidičů musí porušit dopravní předpisy.

Důrazně vás žádám o zjednání nápravy, než svou likavostí zaviníte nehodu, nebo dokonce újmu na zdraví!

Obytná zóna

Dobrý den,
V ulici V Roklince je obytná zóna řádně označená dopravní značkou. Dopravní značka STOP jen upřesňuje zpusob dání přednosti v jízdě. Konec zóny nevyžaduje zastavení, značka STOP ano. Řidiči jedouci shora dostávají přednost na základě obytné zóny a tedy nic neporušuji. Značení je tedy v pořádku.

S pozdravem
Vít Olmr

Možná že je to v pořádku....

Ale to neznamená, že řidiči ze shora jedoucí netuší, že za rohem je značka obytná zóna. Stačí na hlavní dát značku Hlavni silnice a všem to bude jasné .... Představitelé naší obce však radši místo pomoci nám vysvětlí, že tomu nerozumíte. Byl se tam alespoň někdo podívat? Nebo to opět řešíte od stolu z papírů?

Ta značka obytná zóna i konec

Ta značka obytná zóna i konec obytné zóny je bez problémů vidět. Jezdím tam denně, takže opravdu neříkám nic od stolu. Řidiči jedoucí shora nemají tušit, mají se dívat a to tím více jak tam konkrétně situace vypadá. Pokud z Roklinky vyjíždím, počínám si obzvláště opatrně a jsem hodně rád když auta jedoucí shora alespoň přibrzdí. Pokud by tam byla značka hlavní silnice budete tady za měsíc diskutovat o tom, že se tam jezdí moc rychle a je třeba provoz zpomalit a nechť je instalován retardér.

Zákon o provozu na pozemních komunikacích řeší chování řidičů na křižovatkách detailně a zaplevelení našich ulic a silnic značkami povede jen k větším nehodám, protože řidiči si nebudou umět poradit v situaci bez dopravních značek. Možná mne zkušenější řidiči opraví, ale značka "zóna s předností zprava" je český vynález.

S pozdravem
Vít Olmr - řidič

Co pisete je jednak

Co pisete je jednak nesmysl...!!! A ve tme to neni videt vubec...!!!! Kazdy den tam stoji ridici a koukaji na sebe... jestli to nrodstranite, jednou se stane nestesti ... neni tam ani chodnik a muze to odnest i chudak nejaky chodec, ktery pujde nahodou kolem...

nebezpecna krizovatka

dopravni znacka "obytna zona" je znacka "informativni", nikoliv "upravujici prednost", takze s tim koukejte neco udelat... a to hned..!!! http://dopravni-znacky.auto-skola.info

Dobrý den, máte pravdu, že

Dobrý den,

máte pravdu, že dopravní značka sama nic takového neřeší, pouze říká že opouštíte obytnou zónu a v tu chvíli platí zákon o provozu na pozemních komunikacích § 23 odst. 1 a dáváte všem přednost.

S pozdravem
Vít Olmr