Časy svozu odpadu

S novou svozovou firmou se mění i časy svozu. Vzhledem k tomu, svoz probíhá od šesti hodin od rána a svozová trasa se v počátku může měnit. Doporučujeme proto vysunout popelnici na ulici ještě předchozí večer, aby byla popelnice řádně vyvezena.

Komentáře

noční popelnice

Vysunout popelnici večer, zatím to velký problém není, v budoucnu možná bude (pokud se vážit bude). Když večer vyndáte v ulici Nad Školkou ne zcela plnou popelnici na chodník, ráno již většinou "přetéká". A protože je tato ulice i známé parkoviště "ohleduplných" řidičů nejen z této ulice a přilehlého okolí, řidiči sběrného vozu se v této ulici také tak jede. Do slepé části ulice si musí řádně zacvičit s řazením a s volantem, ano, má posilovač, ale asi by uvítal i boční nárazníky (nebo dvě auta, zaparkovaná o pár metrů dál).

Dobrý den, ona tato výzva

Dobrý den,

ona tato výzva byla uveřejněna po dnešní zkušenosti kdy první várka (Na Skalce a pod.) svozu byla provedena dříve než bývalo zvykem a druhá (Vysoká) naopak později. Až se za pár týdnů svozová trasa a časy pro svoz jednotlivých ulic usadí a lidé si zvyknou přestane to být problém, ale v současné chvíli je opravdu lépe dát popelnici ven raději dříve než později. Každopádně je dost možné, že řidiči kuka vozů budou trasu (a tedy i časy svozu) upravovat i podle hustoty zaparkovaných aut.

Zaplnění popelnice odpadem od sousedů je správná poznámka a budeme na ni myslet. Přeci jen odpad v alespoň nějaké popelnici je lepší než pohození u hnízd na tříděný odpad, ale pak nepůsobí motivační prvek pro třídění. Každopádně změna systému svozu a výpočtu cen se zatím nechystá.

S pozdravem Vít Olmr

Dnesni svoz odpadu

Dobry den,

poucen z minuleho tydne, kdy jsem vylozil popelnici v pondeli 8:30 a blahove cely den cekal na popelare, jsem tentokrat vylozil popelnici jiz v nedeli vecer 20:00 (to kdyby nejakeho chytraka napadlo, mne a mnohe dalsi prelstit, a popelari by vyrazili jiz hned po pulnoci). Presto vsechno je nase a minimalne nekolika dalsich na nasi ulici, popelnice porad plna. Muzete mi prosim zjistit v cem je problem pripadne termin kdy vlastne popelari budou jezdit, jedna se mi o ulici Okruzni v Dolnich Jircanech.

S pozdravem Richard Siegl

Dobrý den, Prověříme proč

Dobrý den,

Prověříme proč nebyla popelnice vyvezena a dáme vědět.

S pozdravem Vít Olmr