Výlet do sklípku 14. – 15. září - ZMĚNA ČASU ODJEZDU

Datum: 
Sobota, 14 Září, 2019 - 07:15 - Neděle, 15 Září, 2019 - 18:00

Pozor - odjezd se posouvá z 8 hodin
na  - 7, 20 z dolnojirčanské návsi
      - 7, 25 ze Psár od pekárny
      - 7, 30 od OU.

Co nás tentokrát čeká?

Autobusem pojedeme ze Psár/Dolních Jirčan na zámek Lysice. Jedná se o barokní stavbu na místě renesanční vodní tvrze, která vyniká bohatě zařízenými interiéry a ojedinělou zámeckou zahradou s promenádní kolonádou s krytou pergolou.

Prohlídka zámku Lysice
Po prohlídce zamíříme do Rudky, kde se naobědváme a odpoledne se vydáme do nedaleké jeskyně Blanických rytířů ukryté v nitru kopce zvaného Milenka.  Tvůrcem tohoto jedinečného díla byl Stanislav Rolínek, nadaný sochař samouk, který zde ve 30. letech minulého století vytesal do pískovcových skal bájné blanické rytíře. Okolí jeskyně je upraveno jako park a stává se postupně galerií pod širým nebem díky mladým sochařům, kteří zde v rámci mezinárodních sochařských symposií postupně vytváří nové sochy.

Po prohlídce nás autobus odveze do Hustopečí, kde se ubytujeme v hotelu Rustikal a od 18 hodin máme rezervovaná místa v místním sklípku Aurora. Jedná se o jeden z nejstarších sklepů v Hustopečích, které byly v minulosti největší vinařskou obcí na celé Moravě. Čeká na nás ochutnávka vín, bohaté občerstvení, neomezená konzumace sudového vína a samozřejmě oblíbené koláčky.

Druhý den se po snídani vydáme do Kláštera v Rajhradě u Brna, který patří mezi nejstarší a nejznámější kláštery na Moravě. Klášter sloužil odedávna jako centrum kultury a vzdělanosti. Navštívíme opatský chrám sv. Petra a Pavla a Památník písemnictví na Moravě s historickou knihovnou.

Po prohlídce zamíříme již směrem k domovu a po cestě se stavíme již tradičně v motorestu Melikana. Cena zájezdu pro trvale žijící občanyv naší obci je 1940 Kč, pro ostatní 2140 Kč.

 

Přiložené soubory: