Potřeba nové školy na iDnes

Gratuluji panu starostovi i všem dalším, co na tom mají zásluhy, že se podařilo do MF DNES i na iDnes.cz protlačit problematiku chybějící školy - viz http://praha.idnes.cz/skoly-v-okoli-prahy-volaji-o-pomoc-dochazeji-mista...

Pěkný den.

Trochu šprochu v diskuzi?

Milan Vácha
je pekný WC, protože odmítl od podnikatele ve Psárech nechat za pakatel (zápujčka) postavit kontejnerovou školku a místo toho si na tento účel chtěl pronajmout vilu zubatého Hynka Š. za 75 000,- měsíčně a velice se divil, že mu to neprošlo. Tak radši ze 150 detí nechal přijmout jen 25, aby se pomstil.

doporučit (+2)
Doporučují 2 čtenáři
nevhodné? Madrapur
včera 23:58

Spis nejaky blbec

Tohle musel psat nejaky blbec, ktery doted nepochopil, ze starosta jaksi nerozhoduje o poctu prijatych deti a kdyby se pokusil podivat na video z posledniho zastupitelstva tak by zjistil, ze nabidkou pana S. se zastupitelstvo bude celkem vazne zabyvat.

Myslím, že stačí aby se nic nedělalo.

A tím že se nic nedělá, tak se děti nepřijmou. Ano děti přijimá škola, ale prostory zajištuje obec a ani v jednom zastupitelstvu se nepíše, že by se toto projednávalo. Pokud ano rád si to přečtu.
Ale pak člověka naštvr když se brečí jak nejsou peníze a pak ze zápisu rady najde toto:

RO Usnesení č. 44/7-2012
Rada obce Psáry přijala toto usneseni:
J. schvaluje
V souladu s uzavřenou smlouvou č. 7 2009 fakturaci smluvní pokuty obci Jesenice ve výši
500,- Kč m3 a to za 2 335,48 rn3, o které bylo za rok 2011 překročeno dohodnuté množství
vypuštěných splaškových vod na Čov Psáry.

RO Usnesení č. 77/11-2012
Rada obce Psáry přijala toto usnesení:
I. souhlasí
Se stornem faktury č. 2012004 pro obec Jesenici z důvodu pominutí podmínek pro vystaveni
smluvní pokuty.

A přitom rada smí rozhodovat o částkách do 200 000,- Kč...

RE: Myslím, že ...

Dobrý den,

předpokládám, že i tentokrát zdravím do Kutné. Pokud máte nějaké pochybnosti, tak se stavte na úřad, rád ukážu veškerou dokumentaci. V podstatě došlo k tomu, že dle původních měření nátoku splaškových vod z Horních Jirčan došlo k překročení smluveného limitu 40.000 m3. Dle smlouvy je každý 1 m3 nad tuto hranici sankcionován částkou 500,-Kč. Na základě těchto zjištění došlo k dohadovacímu řízení mezi provozovateli VHS Benešov a Veolií (Jesenice/H. Jirčany). Nainstalovaný měřicí přístroj je ovšem pouze orientační (právně je sankce nevymahatelná). Při např. vzpříčeném kusu toaletního papíru se vykazují nesmyslné výsledky, které se musí zpětně dopočítávat. Výsledkem byla tedy úprava nátokových hodnot. Abychom tomuto stavu do budoucna předešli, tak zvažujeme společnou investici s Jesenicí do kalibrovaného, „fakturačního“ měření.

S pozdravem

Milan Vácha

Ne Milánku

Zdravíš někoho do Štědříka, ale pardon, ten přestal existovat, protože i OU se nachází v Dolních Jirčanech.

Kradeš a lžeš víc než ti před tebou, jsi hvězda demagogie.

Mas pro to nejaky dukaz nebo

Mas pro to nejaky dukaz nebo tu jen placas hubou?

Prosím, kde najdu video z

Prosím, kde najdu video z posledního zastupitelstva ??? Děkuji.

RE: kde najdu video

Dobrý den,

V levém nabídkovém menu je záložka zastupitelstvo. Po rozkliknutí je cesta „Usnesení 2012“  a pak již dle výběru konkrétního zasedání zastupitelstva. Vždy je uvedeno usnesení, zápis a video.

To poslední je na : http://psary.cz/usneseni/usneseni-zastupitelstva-c-4-2012-zapis-video

S pozdravem

Milan Vácha

RE: Trochu šprochu

Tak se pokusím odpovědět na vše, co mi dnes Madra na i.dnes zazlívá.  

  1. Koukám, že naši anonymní „komunální politici“ zavítali i na idnes . Pro ostatní čtenáře, ta výhodná nabídka na pronájem kontejnerové školky byla 154.700,-Kč/měsíc (2x25 dětí). Z tohoto důvodu není toto řešení doporučeno k realizaci.
  2. K další narážce na mé „nové“ auto. Měl jsem půjčené rok auto od sestry. Jednalo se o Hyundai r.v. 1996. 1.4. V lednu jsem si koupi ojeté-bourané auto (nikoliv nové). Je mi celkem trapné, že musím reagovat na tyto ubohé útoky, ale bych nerad, kdyby to zůstalo bez komentáře.
  3. Co se týká územního plánu, tak mám stanovisko mnoho let stejné. Je celkem jasně vidět, jak a proč jsem hlasoval. První hlasování k ÚP včetně zdůvodnění proč (zastupitelstvo 13.5.2009). Dále jsem prosazoval oddělení I. Etapy (nová ZŠ a další drobnosti) k rychlému odsouhlasení a II. Etapy (Nové centru Štědřík a Vámi zmíněná lokalita u hřbitova v Psárech) posunutí, než se lokalita lépe připraví a tím se eliminují zbytečné případné komplikace. Většina zastupitelů byla proti a tak došlo ke schválení původního návrhu (2009), ze kterého se alespoň vyškrtlo 7 ha bytových domu okolo areálu zemědělského družstva na Štědříku. V ostatních bodech zcela souhlasím se závěry znaleckého posudku, který je taktéž na těchto stránkách.
  4. K tomu jak vidím 5. Změnu ÚP (nová lokalita u hřbitova x výstavba nové ZŠ) bych použil část článku z Psárského zpravodaje (prosinec 2011 str.8).

Nová lokalita u psárského hřbitova

Zde se předpokládá výstavba přibližně osmdesáti rodinných domů. To samo o sobě není tak dramatický nárůst, ale je dobré si uvědomit, že tím poprvé od roku 1998 sami aktivně rozšiřujeme zastavitelné území obce. Ve vztahu k nové základní škole by se mohlo jednat o politickou komplikaci. Velmi častým argumentem na státních institucích a úřadech totiž je, že za nedostatečnou kapacitu škol si mohou obce samy, jelikož povolily živelný rozvoj bez zajištění navýšení kapacit pro základní školství. Logické by tedy bylo povolit výstavbu v této lokalitě až po zahájení stavby nové školy.

Určitou část viny na stávajícím stavu má jistě i naše obec (když vznikal původní územní plán, který ještě dnes umožňuje výstavbu dalších zhruba 300 rodinných domů, tak já ještě běhal se samopalem po poli v Klecanech u Prahy). Tak trochu jsem doufal, že se u nás nenajde nikdo tak málo chytrý, kdo by se snažil tímto způsobem na i-dnes „pomáhat“. Pokuste se někdy na chvilku zamyslet a třeba budete v budoucnu schopen rozlišit, kdy škodíte čistě mně a kdy už je to na úkor zájmů obce.

S pozdravem

Milan Vácha

Sakra já jsem dobrej

Teda kutim si celý den v dilně úly, ješte obsluhuju v krámku, ráno cestuji po všech čertech (ješte jedna prace složenky nepočkají) A ještě stihnu tady psát nesmysly. Úsměvné, ale já to nepsal.

Ano mám přezdívku Madra, ale tu výhradně používám na www.vcelarskeforum.cz kde si ji v klidu najděte a přečtěte si příspěvky, ale madrapur nejsem.

 

Jan Soukup