Mistrovství České Republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel JSDH v Milevsku.

Dobrovolní hasiči z Dolních Jirčan se již delší dobu specializují na zásahy u dopravních nehod a na zásahy na Pražském okruhu. Nedávný případ požáru osobního automobilu na třetím kilometru  této komunikace, prověřil dokonale naši jednotku. Zásah byl lokalizován naší jednotkou ještě před příjezdem profesionálních kolegů z Prahy a Jílového. Dalším naším zaměřením je vyprošťování osob z havarovaných automobilů při dopravních nehodách. Svoje dovednosti jsme poměřovali 14.5. na prvním MČR v Milevsku. Jako nováčkům v této disciplíně nám přítížilo vylosované první startovní místo, připravená situace byla obdobná jako ve skutečnosti, odpovídal tomu i náš nacvičený postup likvidace a následného vyprošťování a ošetření účastníků dopravní nehody. V těžké konkurenci devití zkušených jednotek předurčených na zásahy u dopravních nehod jsme obsadili nečekané čtvrté místo. Získali jsme též mnoho zkušeností a kamarádů. Budeme se nadále snažit tuto naši činnost rozvíjet, děkujeme všem našim příznivcům za morální podporu a paní Evě Ozanne ze sponzorský dar na naši činnost.

                                                                                                                                                                                                                    velitel JSDH Dolní Jirčany

                                                                                                                                                                                                                     Bc. Miloslav Burián