STOP napouštění bazénů

Žádáme naše občany, aby nenapouštěli bazény z vodovodního řadu. Dochází k vyčerpání vody z vodojemu, tedy k vyčerpání vodního zdroje a následkem toho jsou ostatní několik hodin bez vody. Zároveň nárazovým napouštěním vody může docházet k zakalení vody nejen v místě odběru, ale i v okolních nemovitostech.
Vodu z cisterny lze objednat na tlf. 840 205 206  L105, VHS Benešov.

Děkujeme za pochopení a ohleduplnost k ostatním

Vlasta Málková

Komentáře

STOP napouštění bazénů

Dobry den,

rozumim teto zadosti, ale nerozumim, proc jsou Psary a Dolni Jircany na seznamu 182 proverenych obci, ktere nejsou dle SFZP prokazetelne ohrozeny suchem. Viz zde: https://www.sfzp.cz/ke-stazeni/885/17827/detail/seznam-proverenych-obci/

Jestli si dobre pamatuji tak loni prakticky cele leto platil zakaz napousteni bazenu a zalevani zahrad a to i z vlastnich zdroju nejenom z vodovodniho radu.

Vim to, nebot jsem dnes resil moznost dotace na retenci destove vody a Psary jsem nasel mezi hrstkou tech obci, ktere nemaji zadny problem s vodou a suchem.

Naopak je na seznamu 12418 obci, kde to neni prokazano.

Bylo by mozne, aby obec kontaktovala SFZP a nechala nasi obec preradit do spravne kategorie?

Dekuji. Zaumuller

Lokace

Dobrý den,
pokud se nemýlím, jsi v Psárech tři různé zdroje vody, resp. tři různé řady. Platí tedy nedostatek plošně, nebo jen pro některé lokace? Děkuji

zdroje vody

Dobrý den, naše obec má opravdu tři zdroje vody, ale  čerpat najednou tak obrovské množství vody nelze ze žádného zdroje.

Vlasta Málková

Dobrý den,Těch 12418 obcí

Dobrý den,

Těch 12418 obcí nebylo vůbec prověřováno. Já jsem psal na fond žádost o informaci, takže jsme v té výrazně méně početné skupině, která prověřována již byla. Bohužel (možná bohudík) u nás nebyla situace vážná tak, jak vyžaduje poskytovatel dotace. Musí být totiž splněna jedna ze tří podmínek uvedených v odstavci 3.3.1. (str.8). U nás nebyla splněna ani jedna.

Dokument naleznete ZDE.

S pozdravem

Milan Vácha

dotace deštovka

Ano, máte pravdu pane Vácho, důvod je ale ten, že jste nebyli schopni, na rozdíl od od okolních obcí (např. Sulice) vydat vyhlášku, která by problém s vodou řešila.

Voda, vyhláška

Dobrý den, máte pravdu, vyhlášku jsme nevydali. Dělali jsme všechno proto, aby naši občané měli vody dostatek, bylo to komplikované, ale podařilo se a vydat vyhlášku jsme nemuseli. Pokud budeme všichni rozumní a nebudeme s vodou plýtvat, není vyhláška nutná.
Vlasta Málková

Cože jste dělaly?

Teda za poslednich 10 let jsem neslyšel že by Psary otevřely jediný vrt či jiný zdroj vody. Jediné co jsem ohledně vody zaznamenal mimo vodovodu na vysokou bylo, že jste zas nechaly lidi oškubavat francouzskou VHS.