Rozhodnutí - 18. 6. 2016 uzavírka části místní komunikace ul. Hlavní, U Sv. Jána

Rozhodnutí - uzavírka části místní komunikace ul. Hlavní, U Sv. Jána

Přiložené soubory: 

Komentáře

Jděte s tím do pr... Ať si

Jděte s tím do pr... Ať si slaví někde na hřišti nebo na louce a neobtěžujou s tím ostatní.

Taky tě miluji! Ale přijď

Taky tě miluji! Ale přijď také. Zcela jistě budeš v kolektivu oblíben :-)

oslavy

Anonyme buď chlap a napiš mi na hofriatcentrum [dot] cz,mužem si to vyříkat,hm?

oslavy

vy jste jeden z těch hasičů co se cítí velmi důležitý? Zachraňujete koťátka? Nebo spíš pivní sudy?

Tak mu napiš, dejte si sraz a

Tak mu napiš, dejte si sraz a on ti to vysvětlí :)

Souhlas, má pravdu chlapec

Souhlas, má pravdu chlapec (dívka?), taky mě se.e, že oslava čehokoli uzavře část hlavní komunikace. Jo a být oblíbený v kolektivu zaostalých šašků "Bratrstva z Hasičárny" je snem každého správného vesničana.

Šašci

Dobrý den, je opravdu smutné, číst si takové názory od někoho, kdo se bojí podepsat. Pokud jste v životě dokázal alespoň desetinu toho, co ti "šaskové z hasičárny", kteří zachraňují lidské životy a majetek, určitě by jste se neschovával za anonyma. Poděkoval by jste hasičům za jejich práci, možná se i zúčastnil oslav 90. výročí na dolnojirčanské návsi a projevil tak úctu za to, co pro obec a naše občany hasiči dělají..
Vlasta Málková

Teda musim uznat.

Teda musím uznat, že diskuze tady překonala hodně hluboké a bahnité dno lidské společnosti. Viděl jsem krávy brečet a svině řvát strachem, ale takový božský střeva jako jsou někteří zdejší přispěvatelé, to jsem opravdu ještě nikde neviděl.
Musím uznat, že proti Vám milí přispívatelé jsou i chovanci Psárského ústavu, mudrci a filozofové, protože hašiči, požárníci, soptíci si naši úctu zaslouží a jedna oslava za deset let je mimo nového vybavení to nejmenší co se pro ně dá udělat.
Soukup

PS: napsal bych s pozdravem, ale zdravím jen slušné lidi.

re: šašci

Cílem hasičských oslav je přiblížit rozmanitou práci hasičů malým i velkým obyvatelům naší obce. Jelikož se bude jednat o ukázky historické i moderní zásahové techniky a o statické i dynamické ukázky zásahu, je zapotřebí místo se zpevněným povrchem. Udržované hřiště fotbalistů a louky soukromých majitelů tuto podmínku nesplňují. Byla proto vybrána dolnojirčanská náves která je pro tyto akce vhodná. Objízdná trasa bude vyznačena jako vždy, za vzniklé problémy se tímto omlouváme.
Za kolektiv zaostalých šašků "Bratrstva z Hasičárny"
Miloslav Burián

Re: Re šašci

Poslední dobou tu přibývá příspěvků, které je zbytečné komentovat a je lepší je přejít. Každý jenom trochu rozumný člověk chápe, co nám hasiči poskytují. Není to jenom několik desítek samotných zásahů, ale koordinace pracovních povinností a soukromých aktivit tak, aby vždy byla jedna jednotka do pár minut připravena k výjezdu. Ano, dělají to sami a dobrovolně, protože chtějí pomáhat lidem. Za to jim patří dík. Ty, kteří se zase (rádi a dobrovolně) vysmívají nebo jen tak provokují ostatní, je lepší ignorovat. Byl bych nerad, aby z této diskuze měli naši hasiči špatný pocit. Žije tu více jak 4000 lidí. To už by byla výrazná statistická anomálie, kdyby se tu v obci neobjevilo několik mamlasů. Hezký den všem a zítra se budu těšit na oslavu. Milan Vácha

Chtělo by to trochu nadhledu

Chtělo by to trochu nadhledu a smyslu pro humor, "zaostalý šašci" jsou sice na hraně (možná i trochu za, asi inspirováno vykreslením dobrovolných hasičů třeba v Rafťácích, ale co by měli říkat třeba takový policajti, nebo blondýnky...), ale "Bratrstvo z Hasičárny" mi přijde docela vtipný. Že hasiči občas pomáhají nikdo nezpochybňuje, ale asi je to baví a dělají to dobrovolně.

oslavy

Před třemi týdny jsem byl na oslavě výročí hasičů někde pod Benešovem, myslím, že Bystřice. Zavřené celé centrum včetně přístupových komunikací. Plošina, slaňování se zraněným, ukázka zásahu při požáru vozu (normálně nasypali na silnici písek, na něj dali auto a pak ho zapálili jako vatru), ukázka záchranářských psů, nějaké stoleté hasičské auto, stánky,... spousta lidí a tak to má být.

Asi proto se to dělá: pro lidi a jako uznání těm záchranářům. Je to nějaká tradice, je to i pro jistotu bezpečí, je to o sounáležitosti s obcí. Protože jsme komunita lidí a ne noclehárna. A to jsem jinak dost asociál.

Když potřebuju jet, tak to objedu. Udělat kvůli tomu betonku nebo asfaltku za prodejnou na návsi jsou vyhozené peníze.

Trollové všech zemí, víte, co si myslím. Ostatní zdravím.

"hasiči"

Víte co je ubohé? Otravovat běžným lidem život uzavírkou. Navíc jen kvůli bandě místních "hasičů" - jejich popisem práce je leda tak chlastat.
Když chcete oslavovat místní "hasiče", dělejte si to někde v soukromí a klidně si tam uspořádejte gay párty na jejich počest...

Dobrý den, je mi líto, že

Dobrý den,

je mi líto, že neznáte místní hasiče, neboť pak byste nemohl podobnou hloupost napsat. Místní SHD (ať již jirčanské či psárské) patří mezi pilíře sociálního a komunitního života v obci a JSDH pravidelně zachraňují životy a majetek nejen našich obyvatel a naši úctu a vděk si rozhodně zaslouží. Chcete-li se seznámit s jejich prací a trochu si poopravit názor, přijďte dnes na dolnojirčanskou náves seznámit se s nimi. Rádi Vám vysvětlí co, jak a proč dělají a rozšíří Vám tak obzory. Věřím, že se jim pak za svá ukvapená slova omluvíte.

S pozdravem
Vít Olmr

Mně to tedy líto není

Rozhodně mi to líto není. Je mi ale líto, že naše obec plácá penezi na tyto "velmi zábavné a poučné akce" místo toho, aby peníze radši utratila na opravu silnic.

RE: Mně tedy

Dobrý den, nechci se s Vámi přít o přínosnost mnoha desítek zásahů našich hasičů, kteří mají výbornou pověst široko daleko a nejednou jim předávám ocenění starostů z okolních obcí. Jenom jsem chtěl upřesnit, že kdyby akce nebyla, tak můžeme opravit o půl procenta silnic víc. Tedy relevance tohoto Vašeho argumentu optikou obecního rozpočtu v přepočtu odpovídá situaci, že Vám dá někdo 2 Kč a řekne, ať si koupíte něco na sebe. S pozdravem Milan Vácha

Mně tedy

Co dodat … docela by mi zajímalo, kam by ti moudří ukřivdění objížďkou volali, kdyby se jim třeba od přehřátého počítače či ledničky udělal táboráček v domečku. Možná naleštěné přilby a nažehlené uniformy v Londýně, možná ty pracovní pražské, nebo že by řvali hoří na kolektiv zaostalých šašků "Bratrstva z Hasičárny"? Blbá otázka, co, možná by jen plivli, (to některým jde), a bylo by po ohni.
Svatý Florián to vidí

Kultura

Pane starosto: dávat byť jen jednu korunu na jakékoliv kulturní akce je moc - kdo chce zábavu tak ať si ji zaplatí z vlastní kapsy!
Na moji zábavu (například kino) mi stát (ani obec) nedá ani korunu, a to je správně. Všichni zde máme stejnou příležitost vydělávat a platit si vlastní zábavu, není tu žádný komunismus (a nedej bůh socialismus) aby jsme přispívali na chudé...

S původním přispěvovatelem souhlasím, nelíbí se mi to.

P.S. jako normální lidé by jsme volali profesionální hasiče, protože ti dobrovolní se zrovna nalévali na oslavě...

Kultura

Vážený kulturo,
oslava není každý den, kultura není každý den, já totiž neberu za kulturu to, co většinou podává tv, a kdo za co utrácí, když na to má, je taky jeho věc. Pokud jde o můj peníz, je to moje rozhodnutí, pokud je to peníz spolku, je to věc spolku a jeho zástupců, pokud jsou to peníze „radnice“, jsou tam od toho radní, řádně zvolení dle zákona, což každému nevyhovuje. Naštěstí nežijeme v krajině, kde se to řeší mačetami. Ale jsou i jiné kraje, kam se dá přesídlit, pokud to tam člověku vyhovuje (někdy se to ale nepovede dokonale, jako např. panu Krejčířovi). A Vám tedy přeji, aby jste se náhodou nedostal mezi ty chudé, ač jim pravidelně přispívám, např. sirotkům v dětských domovech, Vám bych nepřispěl ani ten socialistický halíř.
PS: jaká je dojezdová doba profesionálních hasičů do Dolních Jirčan?

RE: Kultura

Dobrý den, Myslím si, že jsou v našich životech věci, které je dobré podporovat z veřejných peněz. Takové výdaje by vždy měli být nižší, než celkový přínos. Tento přínos se ale mnohdy těžko posuzuje. Jak si ceníme přínosu pomoci a třeba včasného zásahu? Na oslavu výročí se přispívá pokaždé a hasiči si to „užijí“ formou kulturní akce. Podle stylu, kterým píšete by se vám možná více líbilo, kdyby nedělali žádnou kulturní akci a dali jsme jim peníze rovnou (třeba za odpracované hodiny) a oni si koupili za svou odvedenou práci něco domu. Já si nemyslím, že by to tak bylo dobře a ani oni to tak nechtějí. Je to z toho důvodu, že pomáhat chtějí. Kdybychom platili reálné hodiny jak pohotovostí tak odpracovaných , tak se jako obec nedoplatíme. Z toho co píšete mám pocit, že si trochu pletete hasiče z „Hoří má panenko“ s naší výjezdovou jednotkou. Naše výjezdová jednotka je součástí integrovaného systému, zařazení v kategorii JPO III. Tedy pokud Vy zavoláte na č. 150, tak vyjíždí i naši hasiči. Stejně tak mohou hydraulikou vyprošťovat při autonehodách. Většinou v okolí bývají dříve, než profesionální hasiči. Drží pohotovosti ve střízlivém stavu a jsou připraveni do cca 7 min. vyjet z naší zbrojnice. Mimochodem třeba předvčírem vyjížděli v 15:50 hod. do Vestce, 17:07 na Radlík a 22:57 do Radějovic. Asi si dovedete představit, jaké životní omezení to pro ně je. Pokud byste volal profesionální hasiče během oslavy, tak by vyjížděli z Jirčan, protože byli přítomni (a střízlivý). Musím říct, že mne celkem překvapilo, jak váženě berou hasiči tuto diskuzi a jak se jich to dotýká. Drtivá většina lidí co znám si práce hasičů váží a jsou za ni rádi. Já doufám, že se dlouho hasiči udrží, neboť v opravdu krizových situacích (povodně 2013) si to bez nich nedovedu představit. Kdybych mohl, tak jim dám ještě víc. S pozdravem Milan Vácha

"Kultura"

Pane starosto,
to je opravdu správné dávat 1 805 000 Kč na kulturu, "památky" a zájmovou činnost (a to jsem ještě nepřičetl další položky z obecního rozpočtu, jako například sociální pomoc nebo rodinné centrum za 166 240 Kč, zpravodaj za 400 000 Kč)? To tedy opravdu žijeme v demokratickém státě? Všechny tyto položky jdou z mých (ne jen mých, ale nás všech - tedy až na sociálně slabé na které tu přispíváme) daní, na chudé - tedy nedobrovolně provozuji charitu což se mi rozhodně nelíbí.

Pokud se kdokoliv chce realizovat na kulturních akcích, tak ať si to každý zaplatí z vlastní kapsy!

Mnohem lepší by bylo tyto peníze dát na opravu důležitých věcí, a nebo dokonce i našim "poloprofesionálním" hasičům (tedy pouze za předpokladu, že by za tyto peníze nepořádali veselice ale opravdu je použili na správný účel).

Dobrý den, nejsem sice pan

Dobrý den,

nejsem sice pan starosta, nicméně Váš komentář mne zaujal, zejména ta poznámka o demokratickém státě. Co přesně je na jednání obce podporující kulturní a společenský život v obci nedemokratické? To, že Vám osobně se to nelíbí? Trochu zvláštní přístup k demokracii, nezdá se Vám? Zvláště od někoho kdo se zapomněl podepsat.

Rovněž mi přijde zvláštní, jak dokážete do jednoho pytle hodit péči o památky, kulturní a společenský život spolu s informovaností občanů a sociální pomocí. Jinak řečeno vše co se Vám nelíbí na činnosti obce je třeba zakázat a nedělat bez ohledu na to, zda se to ostatním líbí či jim to pomáhá. 

Nevím jaké jsou Vaše představy o demokracii a civilizovaném životě, ale obávám se, že pro Vás není v Evropě místo kde byste mohl být spokojen. Stejnou optikou totiž můžete útočit na stát že pečuje o památky jako je Pražský hrad, Vyšehrad, Národní divadlo, že vyplácí sociální podporu, že pomáhá dětem a důchodcům a ve finále vám bude činit potíže přispívat na školné našich (možná i Vašich dětí).

V tomto případě si i já dovolím po vzoru pana strarosty nabídnout Vám společné setkání kde si o jednotlivých položkách rozpočtu vydávaných na zmiňované oblasti a jejich účelnosti můžeme pohovořit a vysvětlit si je. Je pravděpodobné, že pan starosta, případně paní místostarostka Málková se také rádi zúčastní, aby vyhověli Vašim žádostem. Nepochybuji že nalezneme společný terním pro setkání.

S pozdravem
Vít Olmr

Vítej v realitě... To je

Vítej v realitě... To je bohužel zásadní a neodstranitelný problém "demokracie" - hloupou a neschopnou proletářskou lůzou (většina) zvolení "zástupci" se ze všech sil snaží této lůze zavděčit a zajistit si znovuzvolení a tak schopné, snažící se a tedy bohaté menšině berou a lůze dávají... Můžeš jít do politiky a snažit se to změnit, což se Ti nepovede (většina x menšina), nebo snažit co nejvíce "optimalizovat" své daně (samozřejmě v rámci zákona), abys na lůzu doplácel co nejméně...

Vítej v totalitní realitě

Vítej v totalitě, naneštěstí nevím, co jsi zač, možná zazobaný zbohatlík, kterému právě ta lůza zajišťuje příjmy, (pak nevím, co proti ní máš, buď rád, že ji máš), možná zbohatl na „vědomostech“ tvůj soudruh tatínek, ale silně pochybuji, že k bohatství (pokud skutečně nějaké máš), ti přivedly tvé pracovité ruce, či geniální mozek. Možná platíš své vzorně zpracované daně v Panamě či na Bahamách, možná nejsi ani trvale (policejně) přihlášen v Psárech, a daně odvádíš jiné straně. Jaké by to asi bylo, kdyby byli všichni tak schopní a bohatí jako jsi ty, kdo by ti pak připravil steak do huby, soudruhu. Všichni bohatí a rovní jsme si tady již byli, pravda, někteří byli rovnější, taky jsou dnes bohatší. Jinak nevím o případu, že by si někdo z bohaté menšiny byť jen starý zlomený chlup nechal sebrat, raději dám milión advokátovi, než bych si nechal vzít zlomený starý chlup za bůra. Budu rád věřit, že patříš mezi ty schopné – (všeho). Jisté však je, že s holým zadkem jsi spatřil světlo světa, a když tvé světlo zhasne, holý zadek ti nikdo nevezme (tedy pokud s tebou neudělají pokus jako s Vladimírem Iljičem). Žij dlouho a spokojeně ve své závisti.

Nevím co máš za matroš, ale

Nevím co máš za matroš, ale radši už to neber. Vše co mám jsem získal přesně jak píšeš díky svému "geniálnímu mozku a pracovitým rukám", žádná lůza ani soudruh tatínek mi mé příjmy nezajišťují a tak necítím potřebu přispívat na nesmysly (charita a pomoc ne vlastní vinou znevýhodněným je ale jiná věc...). Takže se uklidni, nebo Ti praskne žilka a co pak s Tebou... Uznávám, že je nespravedlivé, že někdo se narodí s geniálním mozkem a někdo jako debil, ale za to ani já ani Ty nemůžeme...

Chytří a schopní byli, jsou a

Chytří a schopní byli, jsou a vždy budou oproti neschopným hlupákům ve výrazné menšině. A v demokracii bohužel rozhoduje většina a podle toho to pak vypadá...

Hele, co hulíš?

Čus, dej vědět co bereš, máš "super" nápady! Jestli nemáš prachy tak tě založím :-) Ale jinak super, si dobře zhulenej, to se mi líbí...Jináč ty máš ňákej problém?

No spíš to vypadá, že problém

No spíš to vypadá, že problém máš Ty, ale naštěstí (pro Tebe) si to neuvědomuješ. Blahoslavení chudí duchem...

"Jináč ty máš ňákej problém?"

Problém mám s debilníma buranama...