Kamerový dohled na parkovištích školky a Zelené školy

Začátkem tohoto roku došlo k vykradení automobilu na parkovišti u mateřské školy. Jelikož k podobným krádežím dochází opakovaně, byť v dlouhých intervalech, po dohodě s Městkou policií Jesenice se obec rozhodla namontovat na parkoviště u Zelené školy a u školky uzavřený kamerový systém.

Ten je k dispozici výhradně Policii ČR a městské policii pro případné řešení dalšího podobného incidentu. Parkoviště u hlavní budovy a Bílé školy (náves v Dolních Jirčanech) bude pokryta centrálním kamerovým systémem obce.

Přesto prosíme rodiče, aby nenechávali ve vozidlech viditelně ležet kabelky, notebooky ani jiné cennosti a vozidlo uzamkli, i když jdou jen předat či převzít své děti. To jsou právě ty okamžiky, na které zloději čekají, a kamerový systém je sice může pomoci odhalit a usvědčit, snad i odradit, ale výhodnější je nedat jim příležitost.

Děkujeme za pochopení.

Každá podobná zpráva zvýší obavy obyvatel o to, jak bezpečné je místo, kde žijí. Po zveřejnění této informace na webu a facebooku obce se tak stalo a byli jsme požádáni o zveřejnění statistiky zločinnosti v naší obci. Tu můžete vidět v následující tabulce tak, jak nám ji poskytl npor. Bc. Jan Švorc z Obvodního oddělení Jílové u Prahy:

Statistika trestné činnosti – Psáry

  2014 2015 Leden 2015 Leden 2016
Zjištěno TČ 171 98 15 3
Vloupání do rodinných domů a bytů 13 5 0 1
Vloupání do rekreačních chat 38 22 9 0
Vloupání do vozidel 10 11 2 1
Krádeže vozidel 4 0 0 0
Násilná trestná činnost (sebevraždy, výtržnictví, atd.) 7 6 0 0
Poškození cizí věci 35 35 1 0
Ostatní (podvody, zpronevěry, zanedbání povinné výživy, podílnictví) 64 19 3 1