Informace k odvolání ředitelky Základní školy a mateřské školy Psáry

Informace k odvolání ředitelky Základní školy a mateřská školy Psáry

Dne 30. května 2011 byla usnesením Rady Obce Psáry odvolána z funkce ředitelka Základní školy a Mateřské školy Psáry, okres Praha – západ. Odvolání je účinné od 1. června 2011. K tomuto kroku rada přistoupila po pečlivém prozkoumání výsledku veřejnosprávní kontroly ve jmenované škole. Kontrolou bylo zjištěno závažné porušení právních povinností vyplývajících z vykonávané funkce ředitele a to především:

 • celkem 488 neprůkazných účetních dokladů v celkové výši 3.513.172,- Kč (jednalo se o přijaté a vydané faktury, které neobsahovaly zákonem taxativně stanovené náležitosti)
 • účetnictví není vedeno tak, aby to neodporovalo zákonu o účetnictví a ostatním právním předpisům ani neobcházelo jejich účel
 • nedostatečné organizační zajištění finanční kontroly
 • porušování platných interních směrnic a zřizovací listiny
 • neaktuálnost interních směrnic 

Veškeré dokumenty z provedené kontroly jsme se z důvodu transparentnosti rozhodli zveřejnit.

 

                                                                           Milan Vácha, starosta

Komentáře

Ať žije transparentnost !!!

Za účelem zvýšení transparentnosti je třeba upřesnit pár detailů. Přestože všechny listiny jsou přiloženy, pokusím se zde shrnout námitky k protokolu a odvolání do pár vět:
První bod vyznívá jako by bylo zpronevěřeno 3,5 mil. korun. V praxi byl jediný problém, že na velké části faktur bylo místo "Základní škola a Mateřská škola Psáry, okres Praha - západ" napsáno zkráceně "ZŠ a MŠ Psáry", (viz Námitky bod B-1-a), ostatní náležitosti faktury byly v pořádku a faktury byly proplaceny za skutečně odebrané služby (vůči tomu nikdo nic nenamítá). Takže chyba byla na straně dodavatelů !! A osobně si nedokážu představit navracení dodavatelům k opravě cca 480 faktur kvůli takovéto drobnosti. To by mohlo navíc vést k tomu, že by škola platila penále z prodlení, pokud by opravená faktura nebyla zaslána včas.

Druhý bod se pravděpodobně vztahuje k prvnímu bodu, viz "Námitky".

Pro další body doporučuji si přečíst "Námitky"

Z "Námitek" navíc vyplývá, že samotná kontrola probíhala dost nestandardně. Auditorská firma si ani nevyžádala všechny účetní doklady a poté na základě nevyžádaných dokladů usuzovala problémy. Pokud by auditorská firma postupovala v souladu se zákonem, tak by do protokolu neměla prakticky co napsat. Tato účelová kontrola, dle mého názoru, měla jediná cíl: zbavit se paní Trůblové a dosadit někoho blízkého současnému vedení obce.
Ovšem to se může obci dost prodražit, jak už se ukázalo v Jesenici, kde paní Trůblová vyhrála soud a obec musela zaplatit statisícové odškodné, což ovšem nynější vedení netrápí, peněz na rozhazování je vždy dost a nebo se plánují řídit heslem pana místostarosty, dluhy se platit nemusí a po nás potopa.

Transparentnost pana Starosty je zřejmě založená na předpokladu, že v obci žijí samé hloupé ovce. Doufám, že se v tom plete, i když to tak bohužel často vypadá a Vy si budete schopni udělat svůj názor sami.

F. Moravec

RE: Ať žije ...

 

Pane Moravče,

asi se oba shodneme, že toto téma rozebírat v diskusním fóru nemá smysl. Rád Vás uvidím na zastupitelstvu, kde dostanete prostor na svůj dotaz, který Vám bude zodpovězen.

S pozdravem

Milan Vácha

???

Vážený pane Vácho,
asi se oba neshodnete, že toto téma rozebírat v diskusním fóru nemá smysl. Kdyby jste se totiž shodli, pan Moravec by zcela nepochybně nic nepsal a šel rovnou na zastupitelstvo. Pan Moravec se naopak zcela správně domnívá, že diskusní fóra či komentáře jako v tomto případě slouží k diskuzím či komentářům. Vaše první věta tedy nedává žádný smysl.
Osobně neznám ani pana Moravce, ani paní Trůblovou, můj syn je ve škole spokojený. Nechci chodit na zastupitelstvo, kde mě zřejmě rádi uvidíte, s dotazy, neboť takto je to pohodlnější.
Rád bych znal odpovědi na tyto otázky:
Ředitelka školy má v pracovní náplni vedení účetnictví školy?
Pokud ne, co je to za účetní, která na nedostatek na fakturách neupozornila dříve?
Dostala taky padáka ?
A kdo je Zuzana Fišerová, která faktury chybně vystavila, byla také potrestána?
Již jsem pár kontrolami Finančního úřadu prošel, a vím, že takovéto prkotiny Vás nechají většinou napravit.

J.Koníček

Dobrý den pane

Dobrý den pane Koníčku,

přečtěte si prosím pozorně zápis pracovní skupiny.
Tam je přesně formulováno za co paní ředitelka zodpovídá a co má v náplni práce.
Nikde jsem se nedočetl,že by paní ředitelka dostala vyhazov,ale byla pouze odvolána z místa ředitele!!!!!
Stačí se pozorněji podívat do vedení účetnictví a i méně znalému člověku je jasné,že předložené fa. nejsou v pořádku!!!
Pane Koníčku,pro mne je naprosto nepřípustné,aby člověk který má jak vy píšete prkotiny v účetnictví za cca 3500000,-vedl výchovu a výuku našich dětí.

Děkuji celému vedení obce za zveřejnění a nezbývá než zatleskat.
Nezlobte se,ale z důvodu msty bývalého vedení zůstanu nym.

Zákon o finanční kontrole

Dovoluju si odpovědět na vaše otázky,protože odpovědi jsou v paragrafech v protokolech a námitkách.
1) Ředitelka nemá v náplni vedení účetnictví,ale je odpovedná za zavedení systému finanční kontroly v organizaci (podle zákona o finanční kontrole) a za efektivní hospodaření (podle zřizovačky).Samozřejmě,že ředitel je odpovědný za kompletní chod školy po ekonomické i pedagogické stránce.
2)Kdyby fungoval vnitřní kontrolní systém podle zákona,tak na všechny chyby se mělo přijít kontrolou (za kterou je odpovědná ředitelka).Kdyby bývalé vedení obce postupovalo podle zákona a udělalo 1x ročně veřejnosprávní kontrolu,nebyly by zjištěný takový nedostatky.
3)Účetní pracuje na základě smlouvy,kterou má uzavřenou s ředitelkou a ne s obcí.Takže to je v personální pravomoci ředitelky.
4) totéž jako 3.

To je docela bomba....jen

To je docela bomba....jen nechápu proč se na to nepřišlo dřív :-(kdybych měl takovej hokej v účetnictví tobysi mě finančnák vychutnal....

Psáry před volbami a po volbách

Milý pane Vácho,

situaci ve Psárech jsem měl možnost sledovat před volbami, kolik to je ted, víc, jak pul roku, necelý rok. Od te doby jsem Psáry nesledoval, az ted koukam na čupr dupr nové stránky. Kazdopadne pred volbami se mluvilo o tom, ze pokud vyhraje ODS, skoncí paní reditelka, protoze paní Nezmarová by ráda byla reditelkou, nebo by alespon do skoly kafrala, protoze uz tehdy kafrala. Proste, jestlize vyhraje ODS a treba Vy, rikalo se, ze jste Nezmarových loutka, tak reditelka skoncí a ejhle, ubehlo pár mesíců a ejhle jeste jednou - neztratilo se 3,5 milionu korun, ale byly blbe vyuctovany. To je dobrý hnuj milý pane Vácho, dobrý hnuj. Videt s odstupem casu, ze lidi jsou presne takové kurvy, jak se o nich rika. To si samozrejme neberte osobne.

RE: Psáry před volbami

 

Milý pane anonyme,

Pokusím se opomenout fakt, že jste si svým příspěvkem hlavně potřeboval ulevit. Před volbami se toho namluvilo mnoho a dokonce i napsalo. Většinu nesmyslů a pomluv záměrně šířili různí anonymní „hrdinové“ jako Vy nyní. Ještě nedávno se šířilo, že bude Š. Nezmarová (později Běťáková) ředitelkou školy. Teď už ubíráte s tím, že do toho chce pouze kafrat, což dokazuje, že už i Vy dnes víte, že to nebude ani jedna z dam. Ve škole a školce se udělala pouze veřejnosprávní kontrola, kterou ze zákona dělat musíme. Kdybychom VSK neudělali, tak by na nás někdo jiný zase nadával, že nedodržujeme zákon (někdy si člověk nevybere).  Nevím o tom, že by kdokoliv mluvil o ztracených 3,5 mil Kč. Pokud chcete, tak si o tom klidně spolu můžeme popovídat z očí do očí. Já jsem určitě pro. Minimálně by se zlepšila úroveň.

Mimochodem, ve výběrové komisi na pozici ředitele/ky nebude nikdo z ODS, abychom předešli dalším dohadům.

Milan Vácha

Pane Vácho, nějak nedokážu

Pane Vácho,
nějak nedokážu uvěřit, že paní ředitelka byla odvolána čistě pro důvody, které byly oficialně uvedené. Mám infornace, že jste se snažili poměrně složitě najít důvod pro odvolání a trvalo Vám to poměrně dlouho. Zkoušeli jste vytáhnou informace i od učitelů. Vím, že jste se jich ptali, co si o paní ředitelce myslí a zda nevědí o něčem, co by vám pomohlo se jí zbavit.
Neohlašené kontroly probíhali hlavně za cílem najít alespoň něco malého proti ní. Říkejte si veřejně co chcete- do vašeho svědomí vám nikdo nevidí.
Již před volbami se mi do rukou doslal článek podepsaný Vámi o tom, jak je paní ředitelka špatná, jak nekomunikuje s rodiči a jak se kvůli ní často mění učitelé. Máte osobní důvody at´ už jsou jakékoli, pro to aby jste se zbavil nepohodlné paní ředitelky, za kterou se postavilo spousta rodičů i učitelů.
Proč neberete v potaz perice, které vyjadřují přání občanů, jejíchž blaho Vám tak leží na srdci. Alespoň jste něco takového tvrdil před volbami?
Ke konkurznímu řízení jen jeden můj dojem. Opravdu jste přesvědčen, že někde čeká skvělý pan ředitel, nebo paní ředitelka jen na šanci jít pracovat do Psárské školy? Jinak si totiž myslím, že 2 týdny, které jste dali případným zájemcům, jsou dost krátká doba!!!! Nebo již máte toto místečko vyhlédnuté pro někoho vám milého?
Veronika Švábová

Rozum do hrsti

Dobrý den,opravdu důkladně jsem si přečetl všechny protokoly a námitky a potom příspěvky v diskuzi.Mám jednu připomínku: není možné vytrhávat z kontextu jednotlivá zjištění. Není pravdou,že na účetních dokladech byl jen chybný název školy.Ke kontrole nebyly předloženy VŠECHNY nutné přílohy k účetnímu dokladu (ředitelka měla možnost předložit chybějící přílohy v rámci námitek,ale neudělala to).Potom jsou ale tyto účetní doklady NEÚPLNÉ.Je bez debaty,že BYL PORUŠEN zákon o účetnictví a jestliže není možné zkontrolovat všechny náležitosti účetního dokladu,kontrolní skupina konstatovala NEPRŮKAZNÉ ÚČETNICTVÍ.Proč se v diskuzi nezmiňuje špatně provedená inventarizace?Proč se nezmiňuje porušení zřizovačky,když ve lhůtě nebyl oznámen dar zřizovateli (a udělalo se to až 3 měsíce po, při kontrole?Za velkou chybu považuju,že směrnice o finanční kontrole nebyly podle platné legislativy-upozorňuju,že zákon o finanční kontrole a jeho dodržování je naprosto KLÍČOVÉ pro správnou a účinnou kontrolu financí.A upozorňuju na to,že za finanční kontrolu odpovídá ředitelka a ne účetní!!Ředitel příspěvkovky je odpovědný zřizovateli za to,že vše bude OK a ne účetní.Kdyby finanční kontrola fungovala jak měla,tak by se na nedostatky přišlo.A mimochodem,proč bývalé vedení obce NEPLNILO ZÁKONNOU POVINNOST provádět 1x ročně veřejnosprávní kontrolu (kontroly finančním výborem nejsou veřejnosprávní kontroly)?Kdyby jí provádělo,tak by nedostatky nebyly a nebo by nebyly v takové míře.
Můj závěr je jediný: BYLY PORUŠENY 2 ZÁKONY A ZŘIZOVACÍ LISTINA-TO JE FAKT.Můžeme se bavit o míře závažnosti,ale to je celé.

chybějící přílohy

píšete, že "ředitelka měla možnost předložit chybějící přílohy v rámci námitek,ale neudělala to", ale nejsou ty chybějící přílohy v příloze k námitkám?
http://psary.cz/sites/default/files/aktuality/671/namitkyprilohy.pdf

No,já nevidím v přílohách ani

No,já nevidím v přílohách ani seznamy dětí na švp ani klíč k rozůčtování energií pro byty :-( ...ale přece ty přílohy mohla dát ke svým námitkám a potom ještě,když měla dodatek k protokolu a nakonec když byla na úřadě...tak asi nejsou :-(

Kdo chce psa bíti

Dobrý den, naprosto s vámi souhlasím, že kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde.
Většina pochybení, která byla při kontrole nalezena byla interního charakteru, takže pokud by byla dobrá vůle na obou stranách (paní ředitelka versus radnice), dá se vše doopravit, zaktualizovat vnitřní směrnice, zajistit kvalitní účetní atd. Informace o 3,5 mil Kč je značně zavádějící, neboť zde nešlo o finanční pochybení, ale o to že na dokladech byl především zkrácený název organizace namísto plného a správného označení a suma těchto nesprávně označených dokladů činí oněch 3,5 mil. Kč. Ten kdo si tuto informaci přečte pouze rychlým okem, si to může špatně vyložit.
Ale ta vůle zde není. Současné vedení se již před volbami netajilo tím, že paní ředitelka je jim trnem v oku. Paní předsedkyně školské komise na vlastní náklad vydávala noviny, ve kterých byla osoba paní ředitelky napadána.
Neberou se zde do úvahy výsledky školy, nebere se zde do úvahy kvalita výuky a kvalita vyučujících (myslíte, že je to snadné sehnat kvalitní učitele do školy, kam je třeba dojíždět za Prahu?), nebere se zde do úvahy kvalita vybavení školy, nebere se zde do úvahy názor většiny rodičů, neberou se zde do úvahy dovednosti a znalosti dětí, nebere se zde do úvahy zajištění různých nadstandardů jako je velký výběr kroužků a zimní a letní školy v přírodě (a to i ve školce).
Milá školská komise, proč jsem nikoho z vás neviděla na dni otevřených dveří? Proč jsem nikoho z vás neviděla na prezentaci výuky v každé třídě s názvem "Co už umíme?" Proč jsem nikoho z vás neviděla na vánoční besídce? Proč jsem nikoho z vás neviděla na Sluníčkové slavnosti v Laguně?
O co tady především jde, nechť si každý odpoví sám.
Přeji všem hezký den.
J.Čapková

Já bych řekla,že jste si

Já bych řekla,že jste si nepřečetli pořádně protokoly :-(, nikdo přece nenapadá úroveň vzdělávání na škole,ale hospodaření školy.A když už mluvíte o kroužcích,vystoupeních,a školách v přírodě-chápu,že se rodičům líbí,když je ve škole 30+1 kroužků,a dětí se zbavíme-pošleme je na školu v přírode.
Jinak nebyla dřív tahle myšlenka určená pro děti z měst se špatným ovzduším?Nechápu,proč děti z vesnice jezdí do přírody,když maj les za humny...spíš je fajn,když se jich rodiče zbaví na 14dní....máme přece plno práce v práci,ať se o naše dítě někdo postará...
A taky je pravda,že spousta mlčících rodičů dává radši děti rovnou na školu do Prahy, než sem.A mluvili jste někdy s učitelkama?Proč se jich tolik střídá ve škole a školce?V množství práce to asi nebude,ale spíš tím chaosem a stěhováním dětí z třídy do třídy.Nojo,ale navenek to vypadá príma-hezké vystoupení,písničky a básničky a sponzoři a šikovné děti šikovných rodičů.....

A nemely by ty deti vlastne

A nemely by ty deti vlastne byt doma a skolu zrusime? Proboha, tohle je ale demagogie.... Pan starosta Vachonezmar si proste bere deti jako rukojmi k vyrizovani svych pochybnych uctu, pomerne smutne....Vyhodit nekoho na zaklade spatne hlavicky na fakture je tristni a ohanejte se pravnimi predpisy jakymi chcete.

F.Mysliveček

Vaše věta A nemely by ty deti

Vaše věta A nemely by ty deti vlastne byt doma a skolu zrusime? je demagogie.Proč pořád píšete o Nezmarovi a Nezmarový?Moje krevní skupina totaky není,ale furt se ohánět jejich jménem je trapný.Diskuze tady nemá význam-prostě ředitelka je skvělá a stará se o děti.Je to Váš názor,prosím.No a já mám názor jiný,když dovolíte.A postavte se na hlavu.... :-)

Pokud se současné vedení

Pokud se současné vedení svými názory netajilo, dokonce je avizovalo ve svém volebním programu, a přesto ve volbách dostalo nejvíce hlasů, pak museli pravděpodobně občané vědět, koho a proč volí.

To, že současné vedení naplňuje svůj volební program, je spíš chvályhodná rarita v této republice.

Souhlas :-)) Lidi čtěte -

Souhlas :-)) Lidi čtěte - nejdřív volební program,potom zápisy z obce a nakonec protokoly a potom podepisujte petice....nebo snad proboha někdo podepsal petici dřív než četl o co jde?

Petice

jojo ta petice to je prča největší, jsem si ji přečetl a pak jsem si přečetl těch 110 podepsanych lidi :-))) (žadnych 200) My rodičé dětí ze školy v Psárech :-)))) Tak nšjak to začíná a už to jede, Odstrčil, Odstrčilová, Janata, Valáškova.... Některé podpisy 2x... nááádhera....

Myslím, že pokud by byla chyba v několika fakturách, nikdo by nemohl říct ani popel... LAE V 750 FAKTURÁCH ZA JEDINÝ ROK, TO PARDON, TO PAK NENÍ ÚČETNICTVÍ, ALE BORDEL, A O HLOUPOSTI PANÍ ŘEDITELKY SVĚDČÍ FAKT, ŽE VĚDĚLA, ŽE MŮŽE KONTROLA NASTAT OD ŘÍJNA, OD VOLEB.... TAK PROČ SE NA TO NEPŘIPRAVILA??? PROČ TO NEDALA DOHROMADY.... BYLA BY NA KONI A OSTATNÍ BY SKLAPLY...

Jen pro zajimavost, pro křiklouny, že obec bude platit odškodneni jak prase, Paní ředitelka neskončila ve škole, pouze byla zbavena funkce a dále zustává řadovou učitelkou...

Tak to jste tu petici nečetl

Tak to jste tu petici nečetl celou.

Protokol z kontroly vypadá hrůzostrašně, ale ten kdo účetnictví zná, ví, že všechny nedostatky v protokolu uvedené se dají opravit. Průser není ani kontrola ani její výsledek, ale to že si paní ředitelka neohlídala paní, která vést řádné účetnictví moc neumí, a to hlavně v době, kdy se změnilo vedení obce.

Mně by zajímala jiná věc. Proč zrovna hned odvolání, proč nejdřív nebyly použity jiné prostředky k nápravě, kárný postih, finanční postih a lhůta do které je potřeba zjištěné nedostatky dát do pořádku?

Takže poučení je: po příštích volbách bude zase změna, neboť každý si chce kolem sebe dosadit své lidi. Měli bychom si na to zvyknout?!

řekněme...

...Jako rodiče dětí, které tuto školu již několik let spokojeně navštěvují, apelujeme na zdravý rozum....

že jsem nečetl... budiž...

Ale řekněme, že kolik zpracuje skola ročně faktur??? Z kolika celkoveho jich bylo vadných???
Pokud by ročně bylo 2000 faktur, je to přes 37% vadných faktur...
To bych nemohl nikde brát jako mírné provinění, za to bych dostal padáka všude...
Vězte že na poště se jako závažné provinění a důvod k vyhazovu bere pokud Vám v obchodním portfoliu (známky, kolky, obálky) chybí opakovaně (tj 2x a více) zboží v hodnotě vyšší než 20 kč,
že řidiči veolie u kterehho najdou pasažera bez lístku strhnou cca 5000,- poprvé a pak sbohem.

U zaměstnavatele, kde jsem donesl paragon bez podpisu a razítka jsem měl smulu a neproplatily, pokud bych donesl fakturu na moje jméno a adresu, chtějíc proplatit zboží na ní, tak by se mi účetní vysmála...

Dále pak pokud si protokol přečteme pořádne je tam materiaál a jiné v hodnotě cca 130 000,- které nebyla schopna zdokladovat a prokázat použití s výmluvou, že to je někde ve sklepě.... Takže manko 130 000???

Pak předpisy požární, bezpečnostní blablabla, osobně to beru jako nejmenší, ale jen proto, že sám je dokonale neznám, ale já nejsem ředitelem školy...

Pak musím říct, že může jmenovitě za své odvolání poděkovat panu Odstrčilovy, který ve své ambici ji "zachránit" krk rozeslal paní Kramosilové a paní Málkové sms, kde sliboval, že pokud ji odvolají, že si je podá...

po tomto i ti nerozhodní radní zvedly ruce a počtem 5:0 ji odvolaly, jen pro připomínku, Nezmar má jen 2 hlasy v radě....

Petice

Ale fuj, takhle bez důkazů tady všechny obviňovat, dnes v době internetu a mobilů jste si měl vyfotit a zveřejnit, co vám vadilo a ne tady někoho obviňovat.
Ty počty faktur mi přijdou stejně jako loni ty dotace, nejdřiv prý rozkradli 2 mil, pak 10, pak 200. Kontrola tam našla 488 faktur které měly místo
"Základní školy a Mateřské školy Psáry, okres Praha – západ"
zkrácený název, které pokazili dodavatelé. Ano, to je oprávněný důvod k vyhození.
Jesenice musela zaplatit, tak proč ne Psáry?

Asi proto..

... že jesenice před tím neudělala kontrolu, ale paní ředitelka jako človek kterého vyhodily již ze čtvrté školy, má jistě s tímto bohaté zkušenosti a poradí si....

Vážený pane Jane Soukupe, jako kandidát ODS nezneužívejte anonym

Vážený pane Jane Soukupe, jako kandidát ODS nezneužívejte anonymity k propagaci své strany. Jestli se za své příspěvky stydíte, tak je nepište. Děkuji všem slušným diskutujícím, Petr Wolf

:-))

Pane Wolf,

vedle jak ta jedle. Anonymně to zvladají jiní a lépe.

Přeji hezký večer

Jan Soukup

Pane Wolf...

... prosim neplette si mne za to tluste podsvinče soukupa děkuji...

Samozřejmě pane Wolf už jsem si vzpomněl…

Vy jste ten co se snažil dát mu na stránky samé nadávky, sprostoty a pak jste brečel na webu u Milana Váchy jaká je tam cenzura… A já Vám zavřel pusu…
Nebojte se oproti Vám se za své jméno nestydím, anonymně nepíšu.. A pokud budu chtít mohu si své poznatky, postřehy a názory dát na své stránky www.vcelarstvi-psary.cz , nebo i na www.odspsary.cz ke kterým mám bezproblémový přístup.
A snažím se být slušný a korektní .

Děkuji za pozornost.

Jan Soukup

Neděkujte za pozornost, nikdo

Neděkujte za pozornost, nikdo vám ji nevěnuje. Oba vámi zmiňované weby jsem navštívil, je to opravdu informační nářez :-). Nedivím se, že tam máte bezproblémový přístup :-), zadarmo je to drahé. Zkuste pěstovat sršně nebo vosy.

Ale pane Wolf

když o tom nic nevíte, alespoň mlčte, nebudete pak tak trapný :-)))

 

JS

Názor

Za svůj názor na vzniklou situaci se nestydím a proto jsem ho na www.odspsary.cz  zveřejnil.

Přeji hezký den

Jan Soukup

otázky na školskou komisi

Vážená paní Čapková, dovolím si jako člen školské komise odpovědět na Vámi jasně formulované otázky. Požaduji za nevhodné, ne-li přímo za neslušné, chodit na podobné akce bez pozvání. Školská komise nebyla na výše jmenované akce školy pozvána ani jednou. Vánočního zpívání a Sluníčkové slavnosti jsem se sice já osobně účastnila, ale pozvána jsem byla jako soukromá osoba/lektorka kroužku. I jiní členové na některých akcích byli, žádný však nebyl pozván za školskou komisi. To není o nezájmu komise...

M. Běťáková

Tu komisi máte vůbec

Tu komisi máte vůbec vypečenou, tam se Vám sešli opravdu přátelé školy. P. Vašíček co kydal hnůj na ředitelku jako anonym sotva nastoupila., vostrá pí Jedličková, co dala dítě jinam (prý se dostalo do jazykovky), pí Kramosilová co nesnese, že už nevede školku škodí, kde může. A vrcholem je pí Nezmarová. To co napsala před rokem do odéesáckého plátku všem slušným lidem stačí.

Tu komisi máte vůbec atd.

Pane Janato, to nebylo kydání hnoje, jen jsem popsal stav věci dávno před tím než jste prosadili pí Trůblovou do funkce. Pokud je někdo ANONYM, jste to vy, bojíte se podepsat, ale to jste dělal vždy když jste si potřeboval zvednout ego. Já jsem se pod svoje sdělení stran ředitelky vždy podepsal. O tom svědčí i anonymní sdělení na které reaguji, ve kterém mne zmiňujete příjmením a pod které jste se opět nepodepsal. Pax vobis. Milan Vašíček.

Jsme rádi, že až v Dolních

Jsme rádi, že až v Dolních Chabrech mají zájem, jak v Psárech - DJ funguje ředitelka a ZŠ. Nechcete uzavřít smlouvu o partnerství ?

Váš Vácha

Kdo chce psa bít - kroužky

Vážená paní Čapková, osobně jsme se zřemě nikdy nesetkaly, nicméně dovolte mi reakci na Váš článek.
Slovo doopravit v souvislosti s kontrolou faktur mne skutečně pobavilo :-) To snad nemyslíte vážně! Nicméně na téma financí bylo v této diskuzi uveřejněno více článků a názorů a tak si k tématu dovolím jen krátký postřeh: stravné se platí stejně každý měsíc a je jedno, zda dítě ve školce je nebo není. Konečné vyúčtování dostaneme na konci roku - kdo z nás si to pamatuje nebo píše? Nezbývá, než věřit. Na začátku pololetí se vybírá 600 Kč do školkového fondu a pak průběžně (docela často) se vybere tu stovka, tu dvě na nějaké další akce. Jak asi vypadá tohle vyúčtování?
Pojďme ale rozebrat jiné Vaše připomínky:
Zmiňujete-li koroužky a nejrůznější aktivity a představení v MŠ, bylo by dobré uvést na pravou míru i technickou stránku věci... Mnoho rodiču a já mazi nimi se podivilo, proč musí mít naše robátka všech věků v MŠ batoh. Z řad učitelů se nám dostalo dopovědi, že si v tom děti nosí věci a je to tak pro ně pohodlnější. Jenže to jsme ještě nikdo netušil že si ty své věci nosí děti v batohu s přestávkami celý den. Má to přímou souvislost s velkým počtem kroužků. Děti se na kroužky různě spojují a přelévají se místnostmi. Jestli dítě kroužek má nebo nemá, stejně školkou pendluje. Největším gólem je, že mnohé kroužky vedou běžné denní paní učitelky - za poplatek. Tudíž v době, kdy by dítě mělo mít osnovami stanovenou výuku, má buď placený kroužek, jehož činnost stejně obsahují standardní osnovy a nebo kouká v televizi na pohádky - jeho paní učitelka totiž nemá čas a musí se věnovat placenému kroužku! Nechápu, proč jsou kroužky i dopoledne a děti jsou tak vytrhávány z běžné výuky? Jak dokážou paní učitelky plnit osnovy?
Nekomentuji, že se jako rodič nedozvíte, jak to dítěti na kroužku svědčí. Dítě to nebaví? No a co?! Hlavně že z toho jsou peníze! Zcela chybí zpětná vazba.

Neméně zábavné je pobíhání po školce na Štědříku, když si jete vyzvednout dítě. A ještě zajímavější je, pokud z nějakého důvodu jsou na Štědříku i děti z Laguny. Mnohdy nemáte šanci dopátrat, kde vaše dítě zrovna je. Rozhodně není v té třídě, kam jste ho ráno odvedli a navíc mu určitě chybí několik věcí z oblečení nebo pyžamko nebo botky. Po detektivním pátrání se dozvíte od učitelek, že až to najdou, pošlou to do Laguny...

Další zajímavostí je sdělování aktuálního dění ve školce. Na co má školka a škola webové stránky? Proč se mnoho akcí dozvídáme den dva před tím - formou vývěsky někde na přeplněné nástěnce? Je zábavné sledovat udivené obličeje rodičů, když se náhodně dozví o nějaké akci. S tím souvisí, paní Čapková, odpověď za rodiče, proč chodí tak málo lidí na školkové akce: Dejte to zaměstnaným rodičům, prarodičům a ostatním lidem vědět s předstihem a ne den dva dopředu.
Než mi něco odpovíte dovolím si zamyšlení - kolik rodičů v tuto chvíli ví o chystaném pyžámkovém dni a spaní dětí ve školce s následným fotografováním?! Pro nezasvěcené - děti odjely na školku v přírodě, v pondělí 13 půjdou znovu do školky, 14 mají nařízený pyžámkový den (budou celý den ve školce v pyžamu) a kdo chce, může ve školce i spát. 15 se probudí, nějak se upraví a hurá před objednaného fotografa :-DDD Ve čtvrtek je Sluníčový den s opékáním špekáčků... Do toho musí zvládnout kroužky a přesuny na kroužky a běžnou výuku.
Je fajn, když má dítě co na práci a nelelkuje, nenudí se. Ale ruku na srdce - není těch aktivit přeci jen příliš? Jak to mají učitelky zvádnout?
Co se týká úrovně vzdělávání, kterou, paní Čapková, zde také zmiňujete, mohla bych se zde dlouze rozepsat... Nevím, kolik rodičů má srovnání s úrovní ostatních státních školek, ale já takové srovnání mám. Bohužel musím konstatovat, že mé dítě žije z toho, co se v minulém roce v jiné školce naučilo. Tím ovšem netvrdím, že se na Štědříku syn nenaučil nic! Jen podotýkám, že v jinde s jiným přístupem podle běžných osnov jsou schopni naučit děti hlubším dovednostem a znalostem.
Aby mé psaní nevyznělo zcela negativně, musím zde zmínit, že obdivuji některé paní učitelky, s jakým nasazením se snaží plnit nejen osnovy, ale i rozmary jejich nadřízených.
Nakonec - byla jsem velmi ráda, že můj syn byl přijat pro předškolní vzdělní právě na Štědřík. Usilovala jsem o to hlavně kvůli tomu, že mu odpadlo každodenní dvouhodinové dojíždění tam a dvouhodinové zpět do školky v Praze. Po prázdninách půjde zde v Jirčanech do první třídy. Je fajn, že může do školy pěšky a nebude se stresovat dojížděním. Všichni kamarádi zůstanou nadosah. Ovšem těžko říct, jak kvalitní výuka ho tam čeká. Otázkou zůstává, zda mi za to jednou poděkuje...
A jelikož zastávám názor, že každý člověk by měl dělat svou práci alespoň trochu dobře a i negativní hodnocení pomáhá v profesním růstu a věci se nemají řešit ale vyřešit... tím pádem se nemusím bát, že se za mé postřehy bude někdo mstít na synovi, nebojím se tedy podepsat :-) Vždyť všichni chceme pro své děti jen to nejlepší a nejlepší vzdělání předávané kvalifikovanými pohodovými a hlavně nevystresovanými učitelkami, které se nebojí projevit svůj názor, k tomu bezesporu patří.
Kateřina Šlechtová

Manko 130 000 Kč???

To je nejen na odvolání, ale i na vyhazov a trestní stíhání. Nechápu benevolenci vedení obce, která s povahou paní ředitelky povede jen a pouze k dalším problémům.
Váš příspěvek je ukázka toho k čemu je ochotné se snížit bývalé vedení obce ve chvíli, kdy hájí své zlodějiny. Popravdě řečeno je pravděpodobné, že i pokud by se odškodné paní Trublové platilo, vyjde to obec levněji, než ji nechat ve funkci. Osobně jsem přesvědčený, že důvody jsou víc než oprávněné. Minimálně ty co jsou tu prezentované. A žádný normální člověk by si nedovolil, proti nim podávat žalobu.
Jediné co si dokáži představit, že se panu Odstrčilovi nebo Novákovi povede "přesvědčit" někoho z současné koalice o přestupu a pak z postů ve vedení obce paní Trublové k odškodnému pomoci.

Re: Manko 130 000 Kč???

Také mi nejde do hlavy proč žádné trestní oznámení nepodali. Lůďa už v tom má zajisté značný cvik. Možná to s těmi ztracenými penězi (a kde se přišlo že byly ukradeny, nic jsem v protokolech nenašel) nebude tak žhavé a nechtějí aby se v tom rýpala policie.
Ale nechme se překvapit...

Kdo chce psa bíti

Velice se mi líbí reakce paní J.Čapkové, s kterou se 100% ztotožňuji. Naptosto přesně vystihla momentální situaci, bez jakýchkoliv emocí a napadání protistrany, což je v současné chvíli dost těžké.

S. Kalvodová

PETICE

Ještě bych rád dodal, pro lidi, kteří neví o co se jedná, že proti odvolání paní ředitelky byla sepsána petice, pod kterou se podepsalo přes 200 lidí, z drtivé většiny rodiče dětí které školu a a školku navštěvují.

Pár agresivních jedinců, napadajících v této diskuzi, nemůže změnit fakt, že většina rodičů byla proti odvolání.
Navíc jestli se nepletu, tak odstřelení paní ředitelky hlásala pouze Nezmarová. Všichni dobře víme proč, jejího syna paní ředitelka před několika lety vyhodila ze základní školy, protože tam týral ostatní děti a od té doby je vedena osobní msta ze strany rodiny Nezmarů.

O osudu paní ředitelky bylo prakticky rozhodnuto v den, kdy se stal pan Nezmar místostarostou (mimochodem dostal ze zastupitelů nejméně hlasů), žádná petice nebo snad námitky k té zmanipulované kontrole to nemohly změnit...

lžete...

Vyloučit dítě ze základní školy zákon nedovoluje v žádném případě, to je naprostý nesmysl:-(

Nezmara juniora vyloučili až

Nezmara juniora vyloučili až z gymplu, kam se dostal ze základky :o).

I mezi rodiči..

I mezi rodiči se najdou tací, kterým odvolání pí. řed. Trůblové nevadí.
Můj syn dnes již chodí do jiné základní školy - stejně tak hezké a kvalitně vybavené /mimochodem to není nijak nadstandardní vybavení/. Rozdíl je v tom, že paní učitelku již mají třetím rokem stejnou, na běžné otázky rodičů strachy neodpovídá: "nevím, zeptejte se paní ředitelky" a v případě výskytu vší s klidným svědomím pošle upozornění domů.
Věřte nebo nevěřte- máme se líp.

i já se mám lépe

ředitel mi nelže do očí, důvěřuje mi, respektuje mé soukromí, dává mi prostor pro vlastní tvůrčí pedagogickou činnost, mám možnost a dokonce úkol otevřeně komunikovat s rodiči, není mi bráněno v kontaktu s kolegy, ředitel nevyzvídá, co který učitel řekl, vzájemně nerozeštvává, naopak podporuje soudržnost týmu, umí předat kompetence... zkrátka jsem si změnou pracoviště polepšila, a to výrazně.
Přeji, aby i jirčanská škola dostala kvalitní ředitelku a lidé tam mohli opravdu odvádět svou práci.
Pochopitelně anonymně...

Proč se nepodepíšete? Stydíte

Proč se nepodepíšete? Stydíte se snad, za to, že se máte lépe? Tohle mi fakt rozum nebere. Ať si tu každý píše své názory a samozdřejmě mohou být kladné i negativní. Pokud je ale člověk slušný, tak by měl vědět, že podepsání, případně představení je věcí slušnosti. Pokud to nedělá, tak co je to ve vašem případě asi za učitelku a jakým hodnotám učí učí děti? Prosím podepisujte se. Myslím, že pan starosta i bývalá paní ředitelka jsou natolik slušní a silní lidé aby ustáli i vaše názory.
Děkuji
Veronika Švábová

Stojí vám tokovéhle průhledné lži za to?

Všichni ví, že nejen, že není možné ze ZŠ nikoho vyloučit, tak i to, že Filip Nezmar ZŠ normálně dohodil do konce 5. ročníku.

Že by mu rozhodně neuškodilo, kdyby se rodiče víc věnovali jeho výchově než politice, na tom, že účelově lžete, nic nemění.

Pokud chcete někoho podpořit, tak to, že zveličíte počet podpisů, ani to, že budete vymýšlet podobné nesmyslné argumenty, mu určitě nepomůže.

Jan S.

Drby se šíří ....

Myslím, že původní příspěvek byl klasický případ toho jak se "drby" časem zkreslují. Podle mých informací opravdu ze základní školy v Psárech vyhozený nebyl. Ale byl donucen později odejít ze soukromého gymnázia o kterém poté p. Nezmarová šířila jedovaté pomluvy.
Takže jiná škola, ale podobné problémy :)

Odvolání ředitelky

Pane Janato, vzpomeňte si jak jste zametli s bývalou ředitelkou, paní Ivou Piskáčkovou, jen proto aby byla do fuńkce vaší partičkou nainstalována dnes jíž, zaplať pan bůh, bývalá ředitelka. Předchozí ředitelce jste nedali korunu a "nové" jste nasypali statisíce hned po nástupu. Udělali jste si ze ZŠ pračku na peníze a ředitelka na to dojela. Takže petice a protesty, kterými se snažíte zastřít svojí neschopnost, jsou k smíchu. Jste jako ti hloupí odboráři, ti také sledují jen osobní cíle. Tomáš Baťa nedovolil aby v jeho továrnách pracovali komunisté a odboráři. A občané Psár a Jirčan v duchu toho rozhodli, že už jim nebudete dál lhát. A je to.

Odvolání ředitelky

Dodejte prosím nějaké věcné důkazy pro svá obvinění.
Takovéto výkřiky a pomluvy jsou sice pěkné, ale bez důkazů jsou to jen sprosté pomluvy. A jako důkaz nepočítám "jedna babka povídala"...
Pokud jste si nebyl líný přečíst Námitky k protokolu, tak je vyvrácené prakticky vše.
Opravdu tady o žádnou "kontrolu nešlo", pouze byl potřeba najít vhodný důvod, jak se zbavit paní Trůblové a dosadit tam své lidi.

Adam J.

Odvolání ředitelky

Vážený pane Adame J. Protože jste příznivcem bývalého vedení obce a možná jedním z nich, nedá Vám tolik práce zapátrat v paměti KDO používal sprosté pomluvy a důkazy "jedna babka..." Námitky do protokolu jsou účelové a dalo asi hodně práce je sesmolit tak, aby vypadaly že mají hlavu a patu. O kontrolu šlo v liteře zákona určitě a byla na místě. Vhodný důvod jak se zbavit paní ředitelky Piskáčkové a dosadit tam své lidi dokonale předvedlo bývalé vedení radnice. Podotýkám, že paní Trůblová tehdejší výběrové řízení nevyhrála a přesto byla do funkce dosazena. Vaše téměř hysterická reakce bude již brzy pouze historickou a pro svoji nezajímavost bude zapomenuta. Adam & Eva.

Poděkování.

Chtěl bych moc poděkovat vedení obce za odvahu s jakou reagovalo na výsledek kontroly a nenechalo se vydírat "přáteli" paní ředitelky. Z povyku, kterou tato naprosto normální skutečnost vyvolala se dá vyvozovat, že spousta lidí byla na špatném vedení učetnictví paní ředitelkou zainteresována. Ne nadarmo to byla ona kdo asistoval u předražené přestavby školky. Je více než pravděpodobné, že způsob vedení učetnictví byl spíše záměrem, se snahou na financování školy se přiživit. Z toho kdo a jak moc po odvolání paní Trublové křičí se dá odhadnout, jak moc a kdo se na škole přiživoval.
Rodiče co podepsali petici chápu. Způsob jakým byla vedením školy a bývalým vedením obce lidem předkládána byl hodně manipulativní a v mnoha případech zaváněl vydíráním. A řekněme si to na rovinu, pokud jsou rodiče vydíráni přes děti jsou ochotní i ke kompromisům ke kterým by se normálně nesnížily. Už jen pro způsob jak byla tato petice prováděna za odvolání pani ředitelky moc děkuji. Kdo se dokáže snížit k něčemu podobnému, nemůže dobře vest školu.
Snad se v konkurzu najde osobnost, která školu dokáže vést nejen ke svému prospěchu a prospěchu svých "kamarádů-dodavatelů", ale i obce. Přiznám, že děti pokud byly ze "správných" rodin, které věděli koho podpořit, tak žádný problém asi nepociťovaly. Bohužel způsob jak bylo nakládáno s pedagogy a s rodiči, kteří se ředitelce znelíbily, byl o něčem úplně jiném. Doufám, že ti co byly paní ředitelkou šikanováni, toto odvolání vezmou jako povzbuzení.
V každým případě za rodiče, kterým nevyhovuje vydírání a manipulování jimi přes děti, děkuji!!!

Re: Poděkování.

Váš příspěvek mi teprve otevřel oči. Všichni ti nadšení rodiče a děti byly pouze zḿanipulované figurky nastrčené jakousi mafií která tady vládla 8 let. Teprve teď když odkryli to, že ta mafie přijala faktury s drobnou chybou v názvu školy se to na ně všechno provalilo.
Pane, jste duševně zdráv?
Kdyby ta kontrola aspoň odhalila nějakou zpronevěru, krádež, atd tak nic neřeknu, ale to už je dost za hranou.
Nemám pocit, že bych byl protekční rodič ale o nějaké "šikaně" jsem nikoho nikdy neslyšel.
Zamyslete se prosím nad tím, co tady píšete. Za posledních pár let se ta škola nesrovnatelně zlepšila. Od nedostatku žáků před pár lety, nyní škola "trpí" spíše jejich přebytkem a to už nějaké zlepšení znamená, a jestli se kvůli tomu muselo vyhodit pár učitelek, které jsou teď naštvané, na tom není podle mě nic špatného.

Re: Poděkování.

Očekávám, že nějaké přesuny v učitelském sboru budou. Snad to ale stihnou během prázdnin, bylo by nepříjemné, kdyby se dětem měnily učitelky během roku.

Souhlas

Přesuny v učitelském sboru budou. Bylo by zbytečné vyměnit ředitelku a nechat tam lidi co tam nabrala. Všechny řeči o tom, že by se učitelský sbor neměl měnit (můj názor to není) se rázem zapomenou v ideálním případě se naberou zpět učitelky co byly dříve vyhozeny a bude to zase vše při starém.

Člověk to musí brát optimisticky, vždycky je to ještě možnost zkusit najít nějaké volné místo v Praze ....

Poděkování

Krom toho, že Vám příspěvek otevřel oči (ale málo), nepíšete pravdu. Pár "naštvaných učitelek" které musely být vyhozeny je fakticky několik desítek ředitelkou psychycky zdecimovaných kantorek které ve škole učily, plnily nesmyslná nařízení ze strany ředitelky kdy jim zadávala hloupé úkoly na sobotu a neděli, zákaz komunikace s kýmkoliv (to je ta šikana), udělaly ze školy rádoby sluníčkové školu temna. Proto tyto učitelky odcházely. Vzpomínám si na krásný, rodiči a učitelkami zorganizovaný výlet pro děti do Čertoryjí na lezecké atrakce. Výlet byl ředitelkou výslovně zakázán i přesto, že se jednalo o sobotu, tedy den volna. Nakonec asi nevíte jak odvolaná ředitelka nyní vyvádí v domění, že se vše vrátí ke starým pořádkům.

Souhlasím s Vámi

Docela s Vámi i souhlasím, že na Trůblovou musely být některé kantorky naštvané, že je nutila do práce o víkendech. To by mě taky štvalo. Na druhou stranu je to šéf a určitá nespokojenost s tím, že nutí podřízené dělat ve svém volném čase je normální.

Jestli to vedlo k pozvednutí úrovně té školy, tak to byl správný krok. Před 10 lety děti ze Psárské školy neuměly prakticky kromě kreslení nic a po přechodu na jinou základku měly velké problémy.

ale to není jen o úloze

ale to není jen o úloze vedení...
nikdo nezpochybňuje to, že pí. ředitelka vždy měla a má "čich" na dobré kantory. To platilo a platí stále...Bohužel si je opakovaně mnohokrát z výše uvedených důvodů nedokázala udržet - a o tom, myslím, i dobré vedení je.
Dobrému kantorovi nevadí přemíra práce, ale nemožnost vlastního názoru, růstu a osobního prostoru.

Takže za to, co děti umí, v začátku a konci může vždy jen kantor, který je s nimi v hodině a dítě, které se buď chce nebo nechce učit.
A po přestupu na jinou školu něco dohání všichni, kdo ne, vymýšlí si - každá škola má svůj vlastní vzdělávací plán, každá si výuku vede jinak a dítě se VŽDY přizpůsobuje novým podmínkám a výuce.

A upřímně - jsou základky a "základky". Při těch druhých vážně kolikrát nepotřebujete dohánět, tam jste hvězdy vždycky :-) A při tomto úbytku dětí na ZŠ právě u přestupových 5. ročníků není problém se na vybranou základní školu dostat, 8-mi letých gymnázií je také víc než dost, některé s chutí nabírají studenty ještě během září.

Takže závěrem :-) ředitel při úvazku 5 hodin týdně dle školského zákona fakt Vaše děti všechno neodučí-- úroveň školy je tak v převážné míře ve schopných kantorech a v umění ředitele dát kantorům sílu a prostor!!!!

Škoda,že tohle nechce nikdo slyšet :-)

Ale rodiče nezajímá,jaké problémy mají podřízené s ředitelkou....nezajímá to ani Janatu a spol. (ty informace měli, učitelky se na ně obracely-ale bez úspěchu-mají prý vydržet).Víte kolik bere učitelka MŠ?12.000 čistého.Myslíte,že je sranda uhlídat a naučit skoro 30 dětí ve třídě (z nichž většina má za sebou americkou výchovu-dělej si co chceš) všechno co jim ukládají osnovy-zajímá vůbec rodiče,co ty děti každý den dělají a čím se řídí učitelka-nezajímají....?A jak to udělat, aby to děti bavilo?A víte jaký nervy má učitelka,když má na starosti tuhle bandu,aby se nedej bože něco nestalo (ale zkuste si uhlídat pytel blech)? A k těmhle nervům si připočtěte ke každému dítěti jeho rodiče a jeho téměř každodenní speciální přání (milí rodiče poněkud zapomněli,že jejich děti nejsou v soukromé,ale ve státní školce).A do toho všeho přijdou zmatky,že část dětí chodí na různý kroužky /v době výuky, děti se přemisťují, protože ve školce je i družina, třídy jsou spojovány....zmatek...A hlavně si hlídat,co smím a co nesmím udělat nebo říct rodičům (protože to si vymínila ředitelka,že ona jediná smí říkat věci rodičům). A nebo přijde rozkaz ta a ta učitelka okamžitě k ředitelce- no a tak děti "hlídá" kdo má ruce nohy a milá učitelka běží do do Jirčan do školy. A potom ta učitelka přijde utahaná domů a denodenně dělá přípravu na další den a všechno co souvisí s tou naší hezkou Sluníčkovou školou. A odměny? Na ty zapomeňte, to se nenosí,kantor musí být vděčný,že má práci, ...Kterej z rodičů by tohle vydržel?
Smrtelná kombinace neskromných a rozmazlených rodičů, nevychovaných dětí (to se ale říká,že maj individualitu), ředitelky,která bezostyšně provozuje bossing a zastupitelů,finančně provázaných s činností školy, je naprosto smrtelná pro všechny dobré pedagogy.A když tu někdo píše o kvalifikovaných učitelkách-nepokládám za kvalifikovanou učitelku ani hvězdu superstar z xtého místa ani x let chudáka přesluhující důchodkyni. Jo a když onemocní kantor ze školy, okamžitě naklusá učitelka ze školky X když vypadne učitelka ze školy-poraďte si sami,bez výpomoci. Jsem moc rád,že ředitelka byla odvolaná a budu ještě radši,když ze školy vypadne úplně. Je manipulátor a ve spolupráci s bývalým vedením obce jí to vycházelo. A mimochodem, kde je těch 50.000 odměn,co měly dostat učitelky-já jen,že dostaly ho...o.

Pravda je, že poté, co jsem

Pravda je, že poté, co jsem si přečetla předvolební články o paní ředitelce a hrůze, která panuje na naší škole, jsem hledala, kam tedy dceru zapíšu do první třídy. Líbila se mi Kunratická ZŠ, ale tam není šance se dostat.
Protože máme nějaké kamarády i mezi pražskými učiteli dostala se k nám po pátrání kam z dcerou šokující informace od paní profesorky na pedagogické fakultě : Proč tedy nedáme dceru do Psárské školy, pokud jí máme blízko. Posílají tam studenty na praxi protože ta škola je kvalitní. Podotýkám, že tato paní profesorka zmínila psárskou školu jen podle míst, kde jsme hledali, vůbec jsme se na ní neptali. Tudíž jsme jejímu nezkreslenému doporučení uvěřili natolik, že jsme sem dcerku přihlásili bez ohledu na pomluvy.
O to více jsem v šoku z toho co se teď děje. Nevím, kdo za tím vším má prsty a jak jsou všechna ta obvinění hrozná, ale je pravda, že poprvé jsem byla velmi překvapená již po volbách, tím, jak se rodina Nezmarova dokázala i navzdory malému počtu hlasů dostat u nás na radnici tak vysoko? Trochu mi to připomíná peripetie s bývalým starostou Prahy 5 ( také ODS). Lidé si ho také nezvolili, ale přesto se do křesla dostal. A když se ho konečně zbavili, ještě dlouho budou splácet nevýhodné smlouvy, které narychlo před odvoláním podepsal. Bojím se, že jdeme v jejich stopách s Nezmarovými v čele.

Ani v případě závažného

Ani v případě závažného porušení právních předpisů nemusí obec ředitele odvolat. Když už to udělali, tak si vybrali nejhorší dobu – měsíc před koncem školy (konkurz si stejně mohli vyhlásit
1.6., kdyby ji odvolali třeba až 30.6 ). Zbytečně do toho zatáhli děti. Nebo se ředitelky báli, že to museli udělat hned? Stejně to vypadá, že nový ředitel bude nejdříve o prázdninách. Jsem zvědav, kdo bude mít chuť jsem jít … . Možná chce někdo školu zlikvidovat a nechat jenom školku?! Ta je pro volby zajímavější! Skoro bych se vsadil, že tu novou školu nikdy nepostaví! :o)

V.V.

Dobrý den, čtu a je mi

Dobrý den,
čtu a je mi smutno. Zřejmě opravdu platí, že každý dobrý skutek ma být po zásluze potrestán. Tak se alespoň jeví činnost Mgr. Trůblové. Spolupracovala jsem s ní ve škole v Jesenici. Velmi dobře a produktivně spolupracovala. Paní magistra nastoupila do malé jesenické prvostupňové školy, rozšířila ji, pomohla svými připomínkami a praktickými zkušenostmi při konzultacích k výstavbě nové školy. Starou školu do nové přestěhovala, zajistila chod velké druhostupňové školy kvalifikovaným učitelským sborem i dalším kvalitním personálem. Přišly volby, nové vedení obce a paní ředitelka byla odejita. Příběh má pokračování. Paní Trůblová nastoupila do malé, ne moc pěkné jirčanské (psárské) školy. Vytvořila z šedé zanedbané budovy(za pomoci vedení obce) pěknou, vybavenou školu s kvalifikovaným učitelským sborem. Přišly volby, nové vedení obce a paní ředitelka byla odejita.
Radní a zastupitelé se dohadují, hádají, intrikují, politikaří, ale ku prospěchu to není. Rodiče byli spokojeni s vedením malé rodinné školy, děti se evidentně naučily potřebné, počet uspěvších dětí na víceletá gymnázia je toho důkazem.
V čem se příběh shoduje? Ten, kdo hledal důvody k odvolání v Jesenici, pádné neměl a tak na "nějaké" přišel - obec v dalším volebním období zaplatila prohraný soudní spor. Ten, kdo hledal důvody k odvolání ve Psárech také "nějaké" důvody našel. Mohl dát napomenutí, mohl kárně zasáhnout, mohl finančně potrestat, ale nechtěl. Ta vůle tady opravdu není.
Paní Mgr. Trůblová je člověk činný, pilný, schopný, plný energie, kterou věnuje dětem a hlavně je to člověk poctivý a morálně čistý. Jen to jsem měla potřebu napsat. A to, že je mi z některých lidí opravdu smutno.

Eva Čmelíková
Jesenice

Re:

Velmi pěkně napsáno. Nedá se než souhlasit.

Že děkujeme

...ale s chutí vracíme....
Bonzování, práskání, zastrašování se v Jirčanech nikdy moc nevedlo, nevim co to sem ti Prážáci zatahují za moresy.

hahaha

Tak proč jste ji vykoply???? Když je tak úúúúžasná.

Re hahaha

ale vždyť tam píše, že byla odejita. A zřejmě neprávem, protože následný soudní spor vyhrála.

Když se jim vyplatilo

... ji vykopnout i za takovou cenu...
to mluví za vše.... nechat se vykopnout ze čtyř škol...

Tak čtu a je mi veselo

Tak čtu a je mi veselo :-)
Jo, je fakt výborná,ale měli jste si jí nechat v Jesenici :-)
Je výborná šéfka: pravda je jen jedna (ředitelská).Diskuze se nepřipouští.Jiné názory se nepřipouští.Místo finanční odměny bombón nebo plyšáček.O všem musí vědět a o všem rozhoduje.Děti maj vši!Nic neříkat!Ticho!Teď nebude výuka,bude se nacvičovat vystoupení.Děti zatím pohlídá kuchařka nebo uklízečka.
ALE NAVENEK JE VŠECHNO SUPER-významní rodičové dostanou děti do školky (ty co nasíraj obec nebo někoho ze spřízněných, ty ne).VŠE PRO RODIČE-hodně kroužků,hodně moc vystoupení (to budou krásný domácí videa,viď mámo?)
A škola si udělá zase další čárku,jak pozvedla kulturní život v obci. protože psárská škola=toť centrum kultury ateď i trapného politikaření v obci.
Dejte mi pokoj, TAKHLE TEDA NE!!!!

V Jesenické kauze hrál prý

V Jesenické kauze hrál prý jednu z hlavních rolí tehdejší starosta Jesenice Libovický. Kdopak nám v Psárech dělá nově Psárský zpravodaj? Libovický ODS a jeho žena! Je všechno jenom náhoda ….?!?
Simona

Příspěvek smazán

Příspěvek smazán administrátorem jako nesouvisející s tématem. Identický příspěvek byl navíc vložen již dříve do diskusního fóra.

Vážený administrátore, zřejmě

Vážený administrátore, zřejmě příteli pí Kramosilové a rady obce. Vraťte prosím můj příspěvek na místo odkazu a ponechte jej tam! Nebude od věci, když příspěvek bude na obou místech. Příspěvek s tématem rozhodně souvisí!!!

Již Vaše první věta dokazuje,

Již Vaše první věta dokazuje, že Vám nejde o diskusi ale slepé útočení.

Chcete-li diskutovat, máte-li možnost. Je-li vaším cílem znehodnotit obsah webu opakováním  útočných příspěvků na více místech, budou tyto mazány. Že s obsahem nesouvisí dokazuje i fakt, že byl nejprve vložen do diskusního fóra. Chcete-li ho zdůraznit, máte možnost na něj upozornit formou odkazu v komentáři.

Vážený pane administrátore,

Vážený pane administrátore, mohl byste nám všem objasnit funkci a oprávnění administrátora? A zda je tato funkce placena a kým? Dále si nemyslím, že je tento příspěvek slepé útočení, ale spíše jej považuji za docela vtipný. Máte dojem, že paní Kramosilová nesouvisí s odvoláním paní ředitelky? Prosím o odpovědi na všechny otázky, předem děkuji!

Pokud by příspěvek vůči osobě

Pokud by příspěvek vůči osobě administrátora nezačal tím kdo je čí přítel možná bych i věřil že je nestranný, ale jistě uznáte, že takto to opravdu není možné.

Administrátor je nestranný tvůrce a správce webu. Pokud si projdete jaké příspěvky a proč jsem mazal a naopak jaké jsou ponechány, těžko může kdokoliv administrátora nařknout z podjatosti, nebo nedej bože cenzury (těžko by pak sám na smazaný příspěvek upozorňoval).

Možná Vás překvapí, že současný administrátor nemá žádné vazby na vedení obce a za tuto činnost není nijak honorován.  

Nehodnotím, zda-li paní Kramosilová souvisí či nesouvisí s odvoláním ředitelky, jen reaguji na duplicitní příspěvek, který svým charakterem opravdu s diskusí v tomto článku nesouvisí. Či jaké slovo v tom příspěvkuhttp://psary.cz/diskuse/pozor-pozor ukazuje onu spojitost paní Kramosilové s odvoláním paní ředitelky?

Je strašně zvláštní, že se

Je strašně zvláštní, že se tady mluví o čistotě, morálce, schopnostech a zásluhách, když tady za minulého vedení vládla 8 let cenzura, kdy člověk nemohl napsat svůj názor ani do Psárského zpravodaje, ani na webové stránky, o škole a jejím vedení nemluvě.
Najednou se z pana Janaty, p. Podlahy či p. Kubalošové stali lidé, kterým jde především o blaho občanů i obce jako takové.
Bude zajívamé sledovat průběh zastupitelstva, které se bude konat 15/6, kde určitě pan Janata bude vystupovat jako dobrák, který hájí zájmy dětí, občanů (bude se zastávat p. Mgr. Trůblové, jaká to byla výborná p. ředitelka). Možná se někdy dočkáme, že ho uvidíme, jako zástupce Transparency International....až takhle daleko to možná s tím jeho smyslem pro správnost, spravedlnost a pořádek dotáhne.

kontrola a odvolání

 • Mohu být označen za podjatého, protože můj Štěpánek byl právě přijat do školky a já nemám jistotu, že byl přijat fér.
 • Dále mohu být označen za podjatého, protože interpretace výsledků veřejnoprávní kontroly je v rozporu s interpretací nálezů FV, jehož jsem vedoucím: neboli buď dělám svou práci špatně, nebo výsledky veřejnoprávní kontroly jsou zveličeny.
 • Spolu s panem Kukou mám děti ve škole, paní Kubalošová má děti ve školce, tedy především pro nás jako rodiče našich dětí a zároveň zastupitele je velice obtížné udržet nadhled. Podporoval jsem svou ženu při její spoluúčasti na Petici rodičů proti odvolání paní mgr. Trůblové. Dal jsem svým kolegům v koalici velmi výrazně najevo svou nelibost s případným odvoláním, dokonce natvrdo jsem naznačil, že mohu hlasovat o odvolání Rady a tedy přejít k opozici. Přesto Rada všemi pěti hlasy následně rozhodla o odvolání.
 • Od té chvíle jsem si dal více práce se zjišťováním a odlišováním faktů a manipulací. Některé padnou nebo padly na diskusním fóru našeho webu a na Zastupitelstvu. Protože nečekám, že by změnily názor rozhodnutých, tak nemá cenu je ani vytahovat a doplňovat to, co ještě nezaznělo.
 • Předmětem debaty mají být pouze tři otázky:
 •  Jsou nalezené chyby závažné nebo ne?  Za sebe mohu říci, že se mi několikrát nepovedlo přečíst v závěru veřejnoprávní kontroly víc než  výrok „488 neprůkazných účetních dokladů v celkové výši 3.513.172,- Kč“ a měl jsem okamžitě rudo před očima a další uvažování bylo vyloučené. To se změnilo ve chvíli, když jsem se podíval na účetnictví ve firmě, kde pracuji. Ročně schvaluji k proplacení cca 3,000 faktur a už mi ani nevnímám, že je nemožné, abychom přijali fakturu, kde by nebyl správně název firmy, IČO atd. – a to ani dodavatele, ani odběratele. Teprve poté mi došlo, že to je prostě samozřejmost, že je to dáno firemní kulturou a nastavením systému vnitřní kontroly.
 • Pokud chyby závažné jsou, je zájem obou stran na společné nápravě?  Za poslední rok se v obci mezi koalicí a opozicí a mezi Radou a ředitelkou školy vykopaly takové příkopy vzájemné nevraživosti a napadání, které vrcholí v této kauze, že v to už nevěřím. Dát do toho celé své srdce a zlomit to, vzít na sebe odpovědnost a tento stav změnit je nad mé možnosti.
 • Existuje ještě možnost zvrátit rozhodnutí Rady? V tuto chvíli pouze jejím odvoláním a předáním moci opozici. Nemyslím si, že mám právo změnit dres a předat správu obce opozici. Většinu hlasů jsem dostal nikoli jako Rak, ale jako člen uskupení OPZ, uskupení, které vyhrálo volby. Navíc kdyby opozice chtěla učinit něco co by se mi příčilo - to bych zase instaloval původní Radu? Nesmysl, to nejde.
 • Tomuto tématu jsem věnoval možná stejně času jako své předchozí práci v zastupitelstvu a to je hrůza. K tomuto stavu jsem přispěl mimo jiné i nedostatečnou prací FV a to změním. Moje pochybení je však kapkou v moři pochybení jiných.
 • Je mi líto, jaký je stav morálky, etiky v naší obci (už vůbec neřeším společnost obecně), jak je kdo ochoten přiznat si chybu a spolupracovat. Obávám se ale, že celé je to jen kouřová clona pro projednávání Územního plánu.

Rak.

A co jste čekal, když jste si

A co jste čekal, když jste si vybrali jako předsedkyni školské komise paní Nezmarovou, která ve svých agresivních novinách do p.ředitelky pěkně útočila už dávno? Nebyl právě toto počátek toho hlubokého příkopu, o kterém píšete?

Myslím si, že paní Nezmarová není ten pravý odborník, který by měl rozhodovat o vzdělávání našich dětí. Je hodně podjatá. Cílem je pouze dosáhnout svého, děti ji nezajímají.

Že jste členem strany OPZ, která vyhrála volby, tím bych se moc nechlubil, protože se podívejte na to s kým jste se spojili dohromady a o co těm lidem opravdu jde.

Hlavně Vám přeji klidný spánek.

milý anonyme,

to si rád nechám vysvětlit, jak souvisí výsledek veřejnosprávní kontroly s obsazením školské komise.

Nemám nejmenší chuť obhajovat ODS. Prostě paní Nezmarová v předchozím období požadovala nějaké informace a nedostala je, do volebního programu si dali personální změny ve škole, dostali 3 mandáty a hotovo. Jejich předvolební rétorika se mi nelíbila, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat, já je nevolil. Neznám historii, proč někteří členové ODS přešli v minulém období k OPO a co mezi sebou mají. Těch příkopů tedy bude víc, stejně tak i důvodů jejich vzniku.

Jistěže paní Nezmarová není ten pravý odborník na školu. Já také neumím podvojné účetnictví, i když tolik práce se to naučit by mi to asi nedalo. Navrhněte vhodnější osobu do školské komise a pokud si ji zvolí členové školské komise za svou vedoucí (vedoucího), pak paní Nezmarová  vedoucí nebude.

To, že OPZ vyhrála volby, znamená, že OPZ vyhrála volby. Jestliže výsledkem povolebního koaličního vyjednávání byla nabídka opozice nechat pro OPZ 2 mandáty v Radě a nabídka ODS byla nechat OPZ 3 mandáty v Radě, tak holt byla zvolena bližší košile než kabát. Možná stačilo, aby v té době opozice dala nabídku jinou, ale to je kdyby.

Strašně rád bych věděl, o co lidem z ODS opravdu jde. Pokud to víte, neváhejte to tu zveřejnit. Máte tu možnost, nebude li to vulgární, nikdo Vám to nesmaže. Stejně tak by mi zajímal názor petentů 2-3 roky zpět - té ututlané petice: o co šlo a proč pak odešlo nějakých 20 dětí ze školy.

Jinak díky, už spím líp než předchozí měsíc.

milý anonyme,

Předvolební rétorika paní Nezmarové byla opravdu špína, zvlášť když si člověk dohledá jak to bylo doopravdy.

Ale já bych přestal šťourat do minulosti, asi se shodneme na tom, že paní Trůblovou už zpátky nevezmou. Spíše by mě taky zajímalo jaké mají s tou školou plány. Kromě osobních důvodů, tak až zase tak moc peněz tam nejde, že by si nějak víc v ODS nakradli, o zlepšení úrovně školy jim taky nejde, na tom se snad všichni shodneme.

Jestli je jejich cíl tam dostat zpět ty vyhozené učitelky, tak taky nechápu proč to museli dělat tak složitě.

Dobře napsáno

pane Rak, apropo, vaše chyba to není, je to chyba předchozího FV, které mělo uplynulé 4 roky školu kontrolovat a upozorňovat.

Jan Soukup

Děláme z komára velblouda.

Že byla Trůblová odvolána?Že bude výběrové řízení na ředitele?To přece není žádné překvapení!V předvolební rétorice se tím vítězové voleb netajili a postupně plní body programu, který jim umožnil stát se členem vítězné koalice. Kdyby si chtěl pan Janata vzpomenout, ta jeho parta udělala přece to samé. Nejprve vydusila minulou ředitelku, tak žejí nedala na školku ani korunu, pak se jí zbavila, když účelově vyhlásila výběrové řízení, v rámci kterého protlačila paní Trůblovou.A najednou peníze byly!!
Pokud je nové vedení obce přesvědčeno,že to postaru prostě nepůjde, byla jeho právo a povinnost tento krok udělat.
Nějak se mi zdá,že děláme z komára velblouda,stala se řadovou učitelkou,no a co? Vždyť nedokázala udělat ani tu nejelementárnější věc,kterou je stabilizace učitelského sboru a kontrolu financí.

Pane Raku, nejsem lékař, ale

Pane Raku, nejsem lékař, ale vy byste se měl opravdu nechat vyšetřit, nejste schizofrenik ? Organizujete petici, sepisujete zprávy finančního výboru, naznačujete nekalosti s územním plánem, sypete si popel na hlavu kvůli nedostatečné práci finančního výboru, máte starosti se stavem morálky a etiky, snažíte se tady obhájit. S vámi musí být radost žít a pracovat, hnus.

Pane anonyme,

také nejsem lékař, tak nevím :-) Na poslední manažerské prohlídce měsíc zpět mě poslali pouze na sonografii. Petici jsem neorganizoval, pouze jsem svou ženu podporoval. Já ty zprávy FV nejenže sepisuju, já ten FV řídím. Tomu naznačování nekalosti s územním plánem nerozumím, ale až dám do pořádku směrnice či spíš ekonomické řízení úřadu do standartu, na který jsem z práce zvyklý, tak se na ÚP vyptám. Nepřišlo mi, že se obhajuji, to nemám zapotřebí. Starost se stavem morálky skutečně mám, ale i díky Vám jsem prozřel a už s tím nebudu slušné lidi, mezi něž se jistě počítáte i Vy, otravovat. Jinak skutečně se mnou není jednoduché pracovat, výraz hnus bych ale nepoužil. Na divizi máme něco jako anonymní hodnocení kolegů, za 3 týdny budu mít výsledky co si o mně kolegové myslí, takže pokud se odvážíte vyjít z anonymity, tak že jste to Vy, tak Vám je poskytnu.

Kromě reakcí zde na webu mám i jiné zpětné vazby a ty mi těší, takže se mějte jak chcete.

Pane Raku. Obdivuji už ten

Pane Raku.
Obdivuji už ten fakt, že se obtěžujete odpovídat na anonym. Je to ostuda kolik dospělých lidí jen v Psárech se neumí ani podepsat. A chtějí kafrat do svědomí někoho jiného a napadat ostatní, kteří se ve škole podepisovat naučili.
Moc se mi líbí Váš příspěvek. Je jako jeden z mála slušný. Sice Vás osobně neznám, ale držím Vám i sobě palce ať máme ve vedení obce i mezi občany Psár více takových panů Raků. Škoda, že nejste starostou. Třeba by potom nemusela tahle diskuze vůbec být.
Veronika Švábová

Já také.

Ale myslím si, že právě celá diskuze je prací několika lidí používajicích anonymizer, kde se mění IP adresa a vydávajicí se za svědomí všech.

JS

Petice proti odvolání ředitelky

Přiložena petice proti odvolání ředitelky - Petice proti odvolání ředitelky a Odpověd na petici proti odvolání ředitelky

Ubohost

Činnost občanů, kteří organizují „PETICI“ přesně kopíruje to, co se jako červená nit vleče za předchozími mocnými a neomezenými vládci v obci. Nechci komentovat jasná fakta, která potvrzují, že nebyl zvolen petiční výbor, nebyla určena osoba zodpovědná, na podpisových arších jsou některá jména uvedena dvakrát nebo že pod názvem petice je uvedeno, že k podpisu jsou povoláni „ My níže podepsaní rodiče žáků“. Tam každý nalezne mnoho těch, kteří rodiči, jejichž děti navštěvují školu, již nejsou. Je to samozřejmě detail, každý laik řekne, že tam mohlo být napsáno my občané a stejně by se nic podstatného nedělo. To je všechno pravda. Je však vidět, že organizátoři svoji roli nezvládli a stejně tak jako při správě obce nebyli schopni respektovat pravidla hry, na každém úseku je porušovali a při tom se tvářili jako vítězové. Opravdu opět jedna ubohost, která potvrzuje fakt, dokumentující to, co by nás čekalo s vládou dnešní opozice.