Adopce laviček

Lavičky v povědomí lidí patří všem a nikomu zároveň – téměř každý se občas rád posadí, ale to, co je zároveň všech a nikoho, to je také nejčastěji cílem vandalů. A tak se zrodil nápad ADOPCE LAVIČEK. Za jednorázový sponzorský dar ve výši 500,- až 4000,- můžete mít v Dolních Jirčanech svou lavičku - se svou rodinou, firmou nebo třeba s přáteli!

Jen tak si na chvíli posedět na čerstvém vzduchu, vychutnávat si sluneční paprsky, pozorovat okolní přírodu, naslouchat šumění listů… Zkrátka mít v obci lavičky je fajn! V těchto dnech dokončujeme pobytové louky na Štědříku a u hřiště v Dolních Jirčanech. Téměř k nepoznání se změnily prostory zarostlé křovím, plné odpadků. Prořezaná zeleň, desítky nových stromů, založené trávníky, nespočet záhonů s okrasnými keři a květinami, klikaté cestičky, které prostě lákají k procházce, ať už je Vám 5 nebo 50 let.

Chybí už jenom ty LAVIČKY!

Lavičky v povědomí lidí patří všem a nikomu zároveň – téměř každý se občas rád posadí, ale to, co je zároveň všech a nikoho, to je také nejčastěji cílem vandalů. A tak se zrodil nápad ADOPCE LAVIČEK.

Stejně jako v Londýně, Praze nebo třeba Vodňanech máte možnost adoptovat si svou lavičku – ať už celou, nebo s někým na půl, jako jednotlivec či jako parta lidí, nebo třeba jako živnostník! Vaše lavička dostane štítek a bude mít svého patrona – totiž Vás!

ADOPTUJ SI SVOU LAVIČKU

celá lavička 4000,- Kč
1/2 lavičky 2000,- Kč
nejnižší možný příspěvek 500,- Kč

Pokud máte zájem adoptovat si svou lavičku nebo chcete bližší informace, pište na betakovaatpsary [dot] cz Patroni si samozřejmě budou moci vybrat, kterou z plánovaných laviček chtěji adoptovat.

Společná schůzka k projektu adopce, kde budeme řešit umístění jednotlivých laviček, se uskuteční

13. ledna 2016 od 18 hod na Obecním úřadě!

Děkujeme všem z Vás, kteří máte chuť se zapojit!

Komentáře

Na Štědříku se povedla dobrá

Na Štědříku se povedla dobrá věc. To jirčanská náves, za více jak za dvacet let, jenom na různých studiích a dokumentacích sežrala už obrovský balík peněz, ale stále to tam vypadá jako na Marsu. Je to ostuda obce, je to ostuda všech.

RE: Na Štědříku se povedla

Dobrý den,

koncept dolnojirčanské návsi je skutečně zapracován ve studii. Pozastavení má dva důvody. První byl požadavek zastupitelstva na finanční rezervu ke konci kalendářního roku (úspora 5 mil. každý rok na novou ZŠ a to nad rámec výdajů i na samotný projekt). S ohledem na výrazný výpadek výběru dání na začátku roku 2015 se práce pozastavily (viz. video a zpráva starosty ze zastupitelstva 02/2015). I kdyby k výpadku daní nedošlo, tak by se stejnak nepokračovalo. Navzdory předpokladům z roku 2013 se dlouho neschválily parametry jednotlivých evropských dotací na nové období 2014-2020, které by mohly spolufinancovat jednotlivé dílčí části projektu. Tyto informace se začaly upřesňovat až v současné době (konec roku 2015!!!). Připravujeme tedy zadávací dokumentaci pro výběr dodavatele na projekční práce. Předpokládané finanční prostředky na tyto projekční práce jsou již v rozpočtu „rezervovány“.

S pozdravem

Milan Vácha

Už mě s tou návsí v Dolních Jirčanech

Už mě s tou návsí v Dolních Jirčanech taky štvete. Je to prava, je to OSTUDA. Jsou to samé projekty, které taky něco stojí a ne málo, a stále není nic vybudováno. Pořádají se zde různé hezké akce v tak nepěkném prostředí. Například: Dožíňky s hudbou, s občerstvením a s traktory jsou moc faj, až na to prašné prostředí. Když není bláto, tak je plno prachu.To chcete být vesnicí roku ???