Poznejte Štiřín s RNDr. Václavem Větvičkou

Datum: 
Čtvrtek, 7 Červen, 2012 - 09:30

Využijte jedinečnou příležitost a vypravte se 7. června společně s dendrologem, publicistou a bývalým ředitelem Botanické zahrady UK, doktorem Václavem Větvičkou na odbornou prohlídku krás štiřínského parku.
Po prohlídce parku bude v zámecké restauraci Atis připraveno pro procházkou znavené účastníky obědové menu, skládající se z polévky a hlavního jídla.

Autobusová doprava je zdarma, nástup v 9.30 hod. na zastávkách Psáry, Štědřík, Dolní Jirčany–kostel.
Cena prohlídky s výkladem a obědem:
senioři 220,- Kč,
ostatní 270,- Kč.
Cenu zájezdu je nutno uhradit do 31. května u paní Šimkové na OÚ Psáry.

Využijte jedinečnou příležitost a vypravte se 7. června společně s dendrologem, publicistou a bývalým ředitelem Botanické zahrady UK, doktorem Václavem Větvičkou na odbornou prohlídku krás štiřínského parku. Václav Větvička se na obnově zámeckého parku podílí již třicet let a díky tomu vám během téměř dvouhodinové vycházky poodhalí místa a ukáže botanické skvosty, které jste dosud míjeli bez povšimnutí.
Po prohlídce parku bude v zámecké restauraci Atis připraveno pro procházkou znavené účastníky obědové menu, skládající se z polévky a hlavního jídla. Za prohlídku jistě stojí i samotný dům Atis, který koncem 90. let minulého století navrhl a projektoval architekt Vladimír Kačer, inspirovaný tvorbou Antoni Gaudího a Friedensreicha Hundertwassera.
 

Komentáře

Dotaz pro pana doktora Větvičku.

Dobrý den,
kamarádka se nemůže dopátrat názvu květiny, kterou má doma.
Poznáte někdo co je to zač? Vyrostlo mi to z pecky která měla tvar jako u líčí ale není to jíčí. Pecka je prý z exotického ovoce tvrdí můj manžel který ovoce snědl a pecku zasadil. Bohužel si nepamatuje co to bylo a mě se to najednou ukázalo před 3 roky v květináči. Má to chlupaté listy a stonek tvrdý hnědozelený taky chlupatý už jsem pátrala všude ale marněpoznáte někdo co je to zač? Vyrostlo mi to z pecky která měla tvar jako u líčí ale není to jíčí. Pecka je prý z exotického ovoce tvrdí můj manžel který ovoce snědl a pecku zasadil. Bohužel si nepamatuje co to bylo a mě se to najednou ukázalo před 3 roky v květináči. Má to chlupaté listy a stonek tvrdý hnědozelený taky chlupatý už jsem pátrala všude ale marně.
Poslala bych obrázek, ale nevím jak.
Děkuji za ochotu.
Eva Struhárová
estruharatseznam [dot] cz

dotaz

Vážený pane doktore,
již delší dobu pátrám po sazenici "Mišpule japonské"...nedaří se mi objevit zahradnictví, která by měla sazenice tohoto stromku. Proto jsem si dala odvahu a prosím Vás, zda náhodou máte znalost, kdo ji pěstuje......za každou odpověď děkuje a úspěchy přeje J. Zíková [dot] [dot] [dot] [dot] [dot] jana0222atgmail [dot] com

Vážený pane doktore

Vážený pane doktore Větvičko,
sleduji rady a odborné komentáře při Vašem vystoupení v pořadu pana Přemka Podlahy „Receptář „. Prosím Vás o odbornou radu.
Jedná se o strom ve výši asi 5 m, který mám na zahradě.Tento strom má hodně plodů a tyto jsou ve velikosti dvacetikorunové mince. Rád bych věděl, zda jsou tyto plody jedlé. Proto zasílám na adresu do redakce prima nápadů fotografie plodů a listů tohoto mi neznámého stromu.
Děkuji Vám mnohokrát za odpověď a přeji Vám stálé úspěchy ve Vaši práci, Váš stálý televizní divák Jaroslav.
2 přiložené soubory
- Uložit všechny soubory najednou - Zobrazit všechny obrázky najednou
Fotografie0201.jpg
Fotografie0201.jpg - 608,89 kB
Zobrazit | Uložit
Fotografie0200.jpg