veřejné osvětlení - rekonstrukce

Dobrý den,
mohu se zeptat jestli se připravuje rekonstrukce osvětlení? Jedná se mi o celkový koncept - jednotného osvětlení. Některé lampy svítí více do oblak či oken než na zem.

Dobrý den, Ano, připravuje. V

Dobrý den,

Ano, připravuje. V současné době se dokončuje aktualizace passportu veřejného ovětlení tak, abychom od příštího roku mohli začít žádat o dotace. Bohužel výměna vlastních svítidel není to nejpodstatnější (byť je nejviditelnější). Je třeba rovněž přezbrojit spínací body a popřepojovat zapojení ulic tak, aby to dávalo větší smysl. Spolu s tím chceme umožnit na řadě míst online řízení jasu (s LED svítidly je to už více méně za jedny peníze a lze tak ušetřit například v kombinaci s pohybovým čidlem a pod.) + monitoring jednotlivých lamp, abychom byli schopni identifikovat závady, ale to je hudba vzdálenější budoucnosti. Předpokládáme roční investice okolo 3-4 milionů korun (dotace + naše spoluúčast).

S pozdravem
Vít Olmr

Dobry den, to je dobra

Dobry den,

to je dobra zprava! Verim, ze rekonstrukce take bude resit tzv. svetelne znecisteni, ktere je s ohledem na charakter obce alarmujici. Lampy, ktere sviti zbytecne nebo prilis jasne popripade emitujici svetlo na oblohu atd. Odstrasujicim prikladem je presvetleny kruhovy objezd na navsi v Psarech …

Stanek

VO

Dobrý den,
Ano. Připravuje.