Objízdné trasy a cesta na Babu

Pro většinu obyvatel Psár je koukám už stydno donekonečna psát o opravy objízdých cest nebo cesty na Babu. Ale opravdu netuším proč nic neděláte, když tam každý týden jezdí sbírat odpad Rychlá rota, proč vám nereportuje tristní stav těch cest.

Můžete si zkusit projet objízdou trasu už z Jirčan až na Babu nebo ještě lépe du Sulic v osobním autě?

1) Horní Jirčany, kudy vede objízdá trasa v ulici Houbová je příčný práh, u kterého se vlivem dešťů vytvořilo několik děr, které už nejdou projet aniž bych o to nedrhnul autem. Ano, vím že to není ve vaší gesci, ale asi by stačil zvednout telefon nebo tam poslat „rychlou rotu".

2) Následná lesní cesta je v minimálně 3 místech totálně zničená a jsou tam jen rozježděné velké kameny o které jsem si při rychlosti 10 km/h prorazil výfuk. Příště už k tomu budu volat policii a dám vám veškerý servis k úhradě. Není to totiž poprvé, kdy jsem si na psárských cestách něco zničil na autě a stálo mě to v serisu desítky tisíc.

3) ulice Akátová je teď už snad sjízdná jen v traktoru. Po deštích totálně vymleté žlaby vody řada děr. Chodec tam jde rychleji než je jízda autem.

4) ulice Na Stráni - jedna díra za druhou. Na místě, kde jste udělali před několika měsíci skrývku starého povrchu a nic jste tam nenechali dát, tak se udělala měsíční krajina s nemožností objet jakoukoliv díru.

5) ulice směrem na Babu od můstku, okolo koupaliště a až k lesu - takové cesty snad nemají už ani v Rusku a ne 10 kilometrů od Prahy. Díry jsou hluboké a s nemožností objezdu - vloni jsem si 2x v těch dírách z boku roztrhl pneumatiku z boku. A ne, tohle opravdu není o nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, když tam můžete jet maximálně 5 km/h a do těch děr není vidět.

5) horem do Sulic se nedá vůbec jezdit. Byť jste spoluvastníky té cesty se Sulicemi, tak jste jí opět nechali zničit lesní technikou a nenechali jste ty společnosti zjednat nápravu, podle zákonné povinnosti. V současnosti je zničená natolik, že tam jezdím obden tahat nějaké nešťastníky a sotva tam projede cyklista.

6) cesta od Antonína Šimka na babu no comment. Ale spodní cesta (od lesa) okolo plotu objektu A. Šimka - nešel by srovnat středový ostrůvek v průběhu celé cesty až k cestě A. Šimka? Teď tam projede tak SUV nebo osobák s vyšší světlou výškou. Běžná auta drhnou podvozekm o ten středový pás.

Vůbec nerozumím tomu, jak přistupuje zastupitelstvo k těmhle problémům, když už je to zase někoik měsíců v katastrofálním stavu a na co se tedy čeká?

Pražská ulice bude ještě vůbec někdy otevřena? Nebo je z toho cvičiště pro začínající bagristy? Za chvilku oslavíme už rok od doby, co jste nechali uzavřít klíčovou trasu v Psárech a nikoho z vás to nezajímá. Ale nám už elementárně vadí, že po těch cestách musíme jezdit několikrát za den, vozit děti do školky a ze školky, a pokaždé když jedu du do práce po téhle cestě a vím, že vám jedu částečně vydělávat na vaše mzdy, tak je mi z toho špatně. Za posledních 30 let tady v téhle oblasti neděláte vůbec nic a proto to tady vypadá jako v nějaké ruské gubernii.

Dobrý den, plně s vámi

Dobrý den, plně s vámi souhlasím. K bodu 6. Středový ostrůvek ve spodní části cesty k ulici Antonína Šimka, tam kde to bylo nejhorší jsme museli ztrhnout na vlastní náklady, zaplacením bagru a auta na odvoz zeminy. Tak i tady nebyla schopna obec toto zajistit. Sami máme osobní auta a je to tragédie tudy jezdit minimalne 2x denně z práce a domů. A to nemluvím o ceste kolem koupaliště a pak Akátovou ulicí a lesem… jedním sloven ostuda!!!!

ostuda

ostuda!!