Úklid sněhu v obci

S letošní první větší nadílkou sněhu se opět otevřela otázka úklidu sněhu na komunikacích. Ta se provádí podle plánu zimní úržby obce, který naleznete ZDE. Konkrétní pořadí úklidu jednotlivých ulic je z plánu vykopírováno rovněž v tomto článku. Je však třeba požádat majitele automobilů o zvýšenou pozornost a ohleduplnost při parkování svých plechových miláčků, aby úklidová technika byla schopna projet. To platí zejména v úzkých ulicích obytných zón.

Rozpis provádění zimní údržby místních komunikací.

Místní komunikace jsou pro účel zajištění jejich zimní údržby rozděleny do 3 prioritních skupin. Komunikace, které nejsou uvedeny, se neudržují. Zimní údržba místních komunikací se bude provádět podle následujícího časového harmonogramu :

  • Skupina I. Komunikace s nejvyšší prioritou, tzv. sběrné místní komunikace propojující lokality obce svazbou na silnici II/105 ulice Pražská a propojující do Horních Jirčan na ulici Budějovická. Provádí se vždy jako první v pořadí.
  • Skupina  II. Komunikace se střední prioritou, ostatní dopravně významnější propojení na sběrné komunikace. Provádí se až po zajištění sjízdnosti a schůdnosti skupiny I.
  • Skupina III. Komunikace s nízkou prioritou, sběrné komunikace do chatových oblastí nebo individuálně potřebné. Provádí se až po zajištění sjízdnosti a schůdnosti skupiny I.a II.
  • Skupina IV. Ostatní komunikace zde neuvedené se neudržují.

Ve výjimečných případech při vzniku kalamitních situací (za trvalého hustého sněžení, sněžení s větrem, mrznoucího deště apod.), kdy nelze ani s nasazením veškeré techniky a všech pracovníků zajistit sjízdnost a schůdnost všech místních komunikací dle harmonogramu, mohou být v míře časově nezbytné přednostně ošetřovány komunikace související se zajištěním zásobování, zdravotní péče, hromadné dopravy, požární ochrany apod. na úkor provádění dle výše uvedeného postupu.

Na silnici II/105 Pražská a Jílovská a silnici na Libeř ul.Kutná provádí údržbu Středočeská údržba silnic.

Skupina I. - komunikace pro motorová vozidla – sběrné komunikace

Hlavní, Sportovců, Horní, K Lůžku, U Sv. Jána, K Junčáku

Na Vápence, Pod Vápenkou, Nad Soutokem, Pod Vápenkou, Sportovní, Ve Stráži, Na Stráni

Skupina I. - chodníky a pěší komunikace

Zastávky  PID, Pražská, Jílovská, Psárská, Kutná, MŠ Štědřík, Zelená školka

Skupina II. - komunikace pro motorová vozidla – napojení na sběrné komunikace

Hlavní část 2 od Sportovců k Houbové, Horní  část 2 od Hlavní k Dolnojirčanské, Roklinka, Pod Skalkou, Gen. Peřiny, Zátopkova, Heyrovského, Okružní, V Domkách, Na Lukách, U Studny, K Hlásovu, K Ořechovce, Nad Obcí, Nad Hřištěm, Pod Vysokou, Větrná, Mezilesí, Na Vyhlídce, Na Výsluní, Pod Kostelem, Průjezdná, Javorová, K Lesu, Nad Školkou, V Třešňovce, Jižní, Slepá, Akátová, Lipová, Ke Kukaláku

V Zahradách, Chrpová, U Nádržky, Pod Soutokem, Pod Vápenkou, Za Vápenkou, Ve Višničkách, Do Polí, Na Kopečku, Slunečná, Dlážděná, Pod Stráží, Luční, Lesní, Finské domky, Za Můstkem, U Potoka, Ve Svahu, Nad Nádržkou

Skupina II. - chodníky a pěší komunikace

Horní, Nad Školkou, Javorová, K Lesu, Na Lukách, K Lůžku, Štědřík, Pod Vápenkou, K Hlásovu, Nad Školkou, K Junčáku

Skupina III. - komunikace pro motorová vozidla

Na Vysoké, Vysoká, Houbová, Krátká, Oblouková, Zelená

Na Vápence 2 od ul. Bezejmenná k Ant. Šimka, Ant. Šimka, Úvozová, Pod Strání, Úzká

Skupina III. - chodníky a pěší komunikace

Do Polí, Za Vápenkou, Ve Višničkách, V Domkách, V Zahradách, Sportovní, Nad Soutokem, Nad Obcí, Nad Hřištěm, K Ořechovce, Chrpová

Příloha : mapa Obce Psáry viz http://psary.cz/stranka/mapa-ulic-a-okoli

Komentáře

Proč se vozovky také

Proč se vozovky také neposipou a jenom se sních utáhne radlicí je to jedna velká klouzačka.

Opět neschopnost!

Existuje důvod, proč je celá obec kluziště, jelikož nikdo silnice ani chodniky neposypal? Pane starosto Vácho, čekáte až si dítě cestou do školy zlomi nohu nebo ho přejede auto ve smyku? Už i v Praze to zvládli, ale v Psárech řešíme vážení popelnic. Super!

Dobry den, u Vás asi moc

Dobry den,

u Vás asi moc argumentace nepomůže, takže tázat se kde přesně je to kluziště je asi zbytečné, že? Například u nás ne, takže ona ta obec asi nebude celá. Pokud byste byl schopen to místo upřesnit, můžeme zajistit přednostní posyp v těchto místech.

S pozdravem Vít Olmr

Posyp

Hlavní, Sportovců, Horní, K Lůžku, U Sv. Jána,

komunikace

Vážený stěžovateli, prosím můžete specifikovat ulici, která je kluzištěm? Během včerejška bylo použito na posyp místních komunikacích 6 t inertu a 0,5 t soli. Mechanizaci na posyp chodníků bohužel obec nevlastní, takže ty ručně posypáváme až dnes, včera byly pouze prohrnuty.
Sedláková, správa majetku

posyp

Dobrý den, po ukončení sněžení se na vozovky používá i posyp.
Sedláková, správa majetku

Posyp

Tak už nám nepadá a klouzačka je stále.U Svatého Jána,náves atd.

Tak se běžte klouzat.

Tak se běžte klouzat.

Klouzačka

Tak vem lopatu a koukej jít sypat .

Udrzba silnic - Javorova

Dobry den,
17.1. nebyla ulice Javorova prohrnuta ani v 11:00. Pak ve 14:00 uz byla prohrnuta ale bez jakehokoliv posypu, to znamena nesjizdna.

Muzete mi prosim napsat proc nezacal uklid snehu uz v skorych rannich hodinach zvlast po celonocnim snezeni a proc nebyl pouzit posyp uz od zacatku?

Ze soboty na nedeli napadlo 5 cm snehu, desim se toho kdyby napadlo pul metru.

úklid sněhu

Dobrý den, úklid sněhu začíná , jestliže vrstva sněhu dosáhne 5 cm, což bylo naplněno během ranních nedělních hodin. V tu dobu vyjela úklidová technika, která komunikace pouze prohrnovala, jelikož celé dopoledne sněžilo a nemělo význam sypat. Ul. Javorová je jednou z desítek komunikací, které obec uklízí, takže uklízí nejdříve sběrné komunikace a potom ostatní boční, což může trvat i 2 -3 hod. než se do ul. Javorová dostane.
Nevím, z které části ul. Javorová jste, ale první polovina komunikace není ve vlastnictví obce, takže obec vůbec nemá povinnost se o tuto část komunikace starat, ale když technika jede do druhé poloviny, která je obecní, tak by byla hloupost, aby jel se zvednutou radlicí.

Sedláková, správa majetku

Podej prst a jsi bez ruky...

Tak vezmi hrablo ty chachare línej a odházej si to sám když tak hrozně pospícháš. A nebo se můžeš vrátit zpátky z vidlákova do Prahy když tam už mají chodníky čisté. Napadne 5 centimetrů a všichni tady z toho děláte tragedii.

Starousedlík z Jirčan.

... tak si nejsem jistý,

... tak si nejsem jistý, starousedlík, nebo Husákova naplavenina ze sedmdesátých let minulého století budovatelů ...

strousedlik

chytroline tahni si nazpatek na moravu

A je po sněhu – nebo ne?

Komentáře k článku o úklidu sněhu jsou opravdu zajímavé. Na jedné straně obyvatelé, kteří mají věcný dotaz a pracovníci obce, kteří věcně odpovídají. Asi tak to má sloužit. Na druhé straně diskutující jako „starousedlík“, kteří nemají žádný dotaz a sníh je ani nezajímá...nebo je ho moc a starousedlík nemůže přes závěje do hospody, aby si to tam vyříkal s kumpány? Podobně užitečný je i příspěvek Tak se běžte klouzat výše.
Bojím se, že takovéto anonymní plky brzy povedou k tomu, že diskuze na obecním webu přeteče bezobsažným tlacháním. Nestálo by za to komentáře trochu třídit? Nebo zavést povinnou registraci?
RP