Staročeský advent 30.11.2013

Srdečně Vás zveme na Staročeský advent, který tentokrát společně oslavíme na návsi v Dolních Jirčanech dne 30.11.2013. I tento rok se můžete těšit na mnohá překvapení.

Zájemci o prodej vánočního sortimentu se prosím hlaste na malkovaatpsary [dot] cz nebo Vlasta Málková 602 714 101

Již třetím rokem budeme společně slavit Vánoce,v letošním roce to však bude trochu jinak. Mnozí z Vás si během minulých vánočních trhů stěžovali na prostor naproti obecnímu úřadu, na velký provoz aut těsně u stánků, měli jste strach o svoje děti.Obec nemá velký výběr prostor pro tyto akce, a tak jsme zvolili dolnojirčanskou náves, která je uzavřená,v blízkosti školy a poskytuje tak zázemí pro připravovaná vystoupení dětí.

30. listopadu od 13 do 18 hodin Vás tedy zveme na náves v Dolních Jirčanech na předvánoční

setkání, které proběhne v ryze staročeském duchu.

Těšit se můžete na bohatý program:
–– vystoupení dětí ze školky, školy a kroužků,
–– „Betlémování“ – setkání s tajemnými postavami a mnoha zapomenutými zvyky adventu. Dozvíte se, kdo to byly Peruchty, Lucky, Klemprdy či Ometálci, děti se dočkají i nepostradatelné trojice Mikuláše, Čerta a Anděla. Těšit se můžete na živé jesličky s příchodem tří králů – muzikantů, kteří zazpívají Ježíškovi nejznámější koledy. Králové však budou hrát, jen když jim děti správně odpoví na zvídavé otázky,
–– adventní odpoledne zpříjemní vystoupení komorního souboru Vocalica s mnoha klasickými vánočními písněmi,
––po setmění bude u školy slavnostně rozsvícen vánoční strom,
––během celého odpoledne můžete zahnat zimu a hlad tradičními horkými nápoji, pečenými kaštany, trdelníky a mnoha dalšími vánočními pochoutkami.

Zájemci o prodej vánočního sortimentu během Staročeského adventu mohou kontaktovat místostarostku Vlastu Málkovou na tel. 602 714 101.