Odchyt a odlov divokých prasat

Obec získala od Městského úřadu Černošice povolení pro myslivecké sdružení Borovina k odstřelu a odchytu přemnožených divokých prasat v intravilánu obce. K odstřelu bude docházet na louce nad Kukalákem a na církevním pozemku pod třešňovkou(viz obrázky) a v lokalitě Vysoká. Oblast určená pro střelbu bude označena páskou.

Žádáme proto občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a v době od 17,00 do 8,00 ráno nevstupovali na louky, do lokalit (označených na mapkách), psi si drželi na vodítku a nepouštěli je volně. Toto  opatření trvá od 2.12.2016 do odvolání, minimálně do 31.12.2017.

Za minulé období cca 3 týdny zpět se v honitbě Borovina Psáry ulovilo celkem 16 kusů černé zvěře, z toho tři na společné naháňce, ostatní v lokalitě Psáry a na Štědříku.

Individuálnímu lovu se věnují všichni členové spolku. Ve svém volném čase, převážně ve večerních a nočních hodinách obsazují posedy na vytypovaných místech v honitbě, která jsou černou zvěří navštěvována, říká za MS Borovina Psáry  Mgr. St. Sivaninec.

Vlasta Málková

Přiložené soubory: 

Komentáře

Je velice dobrý a účinny

Je velice dobrý a účinny odstřel prasat v Dolních Jirčanech, protože ve Psárech určitě žádná nejsou.

Dobrý den, doporučuji článek

Dobrý den, doporučuji článek dočíst až do konce. Prasata se loví samozřejmě i v Psárech. V tuto chvíli lze lovit ve všech lokalitách Psár a na Štědříku aniž by jsme museli žádat o odchyt v intravilánu (obydlená část obce), patří do  honitby myslivců z MS Borovina. Pokud víte o lokalitě s přemnoženými prasaty, která do honitby nepatří, dejte vědět.

Vlasta Málková

Děkuji za info.

Děkuji za info.

No to ať nás ochraňují

No to ať nás ochraňují všichni svatí, po vesnici budou pobíhat kašpaři s nabitejma flintama, zavírám psa a děti nebudu pouštět do školy...

No to ať nás ochraňují

Výkřik zoufalce :)))

Proč myslíš? Mě spíš přijdou

Proč myslíš? Mě spíš přijdou jako zoufalci ti kašparové, co se občas při honu postřílejí navzájem...

divoká prasata a nemyslící

Ještě jste se s tím nesetkali a vaše zahrady nejsou dokonale zorané. Také nemáte potrhané ploty, tak nikomu nenadávejte !!!

Dobry den, toto upozorneni

Dobry den, toto upozorneni ted plati kazdy den az do odvolani nebo je dano i nejake datum?

Dobry den, jak je v článku

Dobry den,

jak je v článku uvedeno, toto opatření trvá do odvolání.

S pozdravem
Vít Olmr

Dobry den, otazka znela od

Dobry den,
otazka znela od KDY a ne do kdy ( coz je z clanku citelne)

Dobrý den, zákaz platí od

Dobrý den, zákaz platí od 2.12.2016 (tedy od data vydaného povolení) do odvolání, minimálně do 31.12.2017. Doplnila jsem i do textu, aby bylo vše jasné.
Vlasta Málková

Dobry den, opravdu plati do

Dobry den, opravdu plati do 31.12.2017?