Neteče voda na sídlišti Štědřík a v přilehlých ulicích

Vážení občané, dnes došlo k výpadku proudu a poškodilo se el. vedení v Tondachu, voda z vrtů tedy nelze přečerpat. Na opravě se pracuje, cisterny s vodou  budou přistaveny v postižené oblasti a jedna bude projíždět ulicemi. Voda nepoteče určitě dnes a zítra  dopoledne.
Vlasta Málková
viz: Ulice napojené na Tondach

Komentáře

Kdy pujde ve Psarech elek.

Kdy pujde ve Psarech elek. proud? Dekuji

skolka

bude otevrena skolka?

Školka

Dobrý den, dle informací, které mám, školka otevřená bude. Bližší informace odešla všem rodičům, kterých se to týká,  mailem. Vlasta Málková

Vrty Tondachu - věčný problém

Dobrý den,
prosím můžu se zeptat, kdy konečně tato problémová lokalita bude napojena na Psárský vodovod? Jde především o přilehlé ulice. V roce 2009 nám toto bylo přislíbeno tehdejším vedením obce a stále nic. V této lokalitě byl problém s vodou vždy a vždy odstávka trvá minimálně dva dny, není v zájmu obce propojení zdrojů? Tak by se vykrývaly v případě výpadků? Dle mapky by to šlo, ale asi záleží na tom, kde kdo z vedení obce bydlí a jak to koho trápí že?

Originál tohoto e-mailu Vám klidně přepošlu:
Tato lokalita bude napojena na psárský vodovod po vybudování vodojemu na Vysoké (druhá polovina roku 2010).

Valášková Jana
starostka
Obecní úřad Psáry
Pražská 137
252 44 PSÁRY
E-Mail: starostaatpsary [dot] cz
tel.: 241 940 454
fax: 241 940 514
m.tel.: +420 602 754 837

Voda na Štědříku

Dobrý den,
vzhledem k neustálým problémům s vodou na Štědříku (vrty Tondach) bych chtěl, nejen za sebe, poprosit vedení obce, aby zvážilo přepojení naší lokality na jiný zdroj vody.

Problémy s vodou máme několikrát do roka, pro připomenutí jsou to:

- praskání potrubí mrazem
- úniky vody a několikadenní opravy
- poruchy čerpadel
- kontaminovaná voda a dochlorování
- když nejde elekřina, do hodiny přestane jít i voda (čerpadla stojí)

Dále, ověřoval jsem si chuť vody u přátel a chuťová kvalita je podle mého názoru nejhorší ze Psár i Jirčan.

Z výsledky testů co dělala obec vyšlo, že voda z Tondachu je ze všech tří obecních zdrojů nejvíce mineralizovaná (odcházejí termostatické baterie (u mě každé 3-4 roky) a pračky.

Také ze všech tří zdrojů vody obsahuje Tondech nejvíce dusičnanů. Vše je ale stále v povoleném rozmezí norem.

Proto prosím obec, aby se pokusila s tou tragickou vodou z Tondachu něco udělat.
Přepojde nás jinam!

Děkuji.

Zdeněk Pletka, Štědřík, Ulice Nad Školkou

Voda z Tondachu

Dobrý den, na propojení vody z Tondachu pracujeme již několik let a naším zájmem je kromě propojky, celé potrubí vyměnit, protože je v katastrofickém stavu. Narazili jsme na mnoho problémů, ale jejich řešení není pouze na obci. Např. část komunikace, bez které nelze propojku uskutečnit patří Arcibiskupství, které nám dalo zamítavé stanovisko, jednáme s nimi dál. Dalším problémem je, že potrubí nepatří obci, ale Tondachu, jednáme o předání sítí obci, to trvá a bude trvat ještě několik měsíců. Obec nemůže rekonstruovat cizí potrubí. Projekt na propojku a výměnu potrubí se připravuje, ale nelze žádat o stavební povolení bez dořešení všech potíží. Výměna  a přepojka vody, možná i kanalizace (stav zjistí kamery, které jsou objednané na červen), se bude pohybovat řádově okolo 6 mil Kč. Informace o dalším jednání a výsledcích, předávám pravidelně na každém zastupitelstvu obce. Pokud máte zájem o bližší informace nebo nabízíte pomoc, aby se věc urychlila, můžete se se mnou spojit, ráda vám vše vysvětlím. Vlasta Málková

Voda z Tondachu

Dobrý den,
ano je pravda, že zastupitelstvo pracuje na přepojení vody již několik let. Mě osobně toto bylo slíbeno již v roce 2009. Co se týká havarijního stavu potrubí, to předpokládám, že se týká pouze sídliště Štědřík, přidružené ulice jsou nanejvýš několik let staré a doplácejí na praskající potrubí na sídlišti několikadenními výpadky vody při havárii. A pokud některý z majitelů pozemků jako například Arcibiskupství, nesouhlasí s rekonstrukcí, tak ať si nesouhlasí, je to v zájmu občanů, tak by se dala vymyslet jistě trasa jinudy a ještě by bylo na místě vzhledem k hnusné kvalitě této vody podat na Arcibiskupství trestní oznámení, pořád je to v zájmu občanů této obce.

Ano, církvím narostla křídla,

Ano, církvím narostla křídla, pod která chtějí dostat vše jak před několika stoletími, v celé republice, chtějí majetek, a tím i moc.
Není veřejným zájmem i to, aby obyvatelstvo "farností" i obcí mělo alespoň použitelnou, když ne kvalitní vodu za dostupnou cenu v dostatečném množství?
Různé rekonstrukce, předělávky, opravy vyjdou mnohdy na větší peníz, než pořízení si věci nové. Nebyl by to náhodou i tento případ? Udělat místo oprav "Husákova" vodovodu vodovod nový, dle současného stavu?

Voda z Tondachu

Plně souhlasím s názory pana Pletky. Poruchy jsou opravdu velmi časté a hlavně kvalita vody z Tondachu je velmi špatná. Sám jsem v minulém roce na mizernou kvalitu vody upozorňoval VHS Benešov. Provedli rozbor a vše bylo samozřejmě v mezích norem, což však nic neměni na tom, že jsou dny, kdy se voda opravdu nedá pít.

Jindřich Materna, Nad Školkou, Dolní Jirčany