Zájezd do Anglie - akce byla přeložena na příští rok

Datum: 
Neděle, 7 Červen, 2020 (Celý den) - Pátek, 12 Červen, 2020 (Celý den)

Sociální a kulturní komise připravuje pro příští rok další zájezd, tentokrát do Anglie. Jedná se o okruh jižní Anglií až do Cornwallu, jednoho z nejkrásnějších zákoutí Velké Británie, kam se dostaneme trajektem či vlakem z Calais. Program se ještě ladí, ale v hrubých obrysech se s vámi podělíme o trasu, kterou pro vás chystáme.
nejprve zamíříme přes německo a Belgii do Calais, cestou si dle časových možností uděláme přestávku v některém zajímavém místě. Přes průliv se přesuneme do Velké Británie, kde nás čekají velkolepé výhledy, vřesoviště, gotické kostelíky, vesnička Rye, bílé útesy s vyhlídkou seven sisters a královský pavilon v Brightonu. Dále nahlédneme do Chichesterské katedrály a Portsmouthu, přístavu nejen s lodí Victory Horatia nelsona, ale i s mnohými válečnými loděmi britského námořnictva.
navštívíme i st  Michael´s Mount se zámkem
a  krásnou subtropickou zahradou, městečko st Ives s nádherným přístavem a poté některé ze šlechtických sídel nebo zahrad. Uvidíme exeter s  krásnou katedrálou, skanzen Chichester Weald & Downland Living Museum, jeden z majestáních hradů (Leeds nebo Hever Castle). Cestou zpět si opět uděláme zastávku buď v Belgii nebo německu. Přesný popis trasy bude upřesněn. Hlásit se můžete na obecním úřadě, přihlášku najdete v příloze.

Přiložené soubory: